Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór odtwarzacza CD


perfecta5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do was z następującym pytaniem.
Który odtwarzacz CD wybrać? Jeśli to ważne, to będzie podłączony do Denona DRA-545RD.

Sony CDP-411
Denon DCD-690

Ten "lepszy" ma być również lepszy od Technicsa SL-PG360A którego zastąpi.
Mogę kupić Sony za 90zł, Denona za 100.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz tańszy. Albo wybierz ten, którego kolor/wygląd/aparycja/stan wizualny/przebieg* (niepotrzebne skreślić) Ci bardziej leży. W tym zakresie cenowym i tak nie doszukasz się w nich żadnych znamiennych różnic brzmieniowych, kierujących do zastanowienia się czy warto było akurat ten ?

Albo dodaj jeszcze jedno zero, wtedy już odtwarzacze będą różnić się od siebie dźwiękiem na tyle, że warto poddać to dyskusji ?

Edytowane przez tomekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tomekkk1 napisał:

Wybierz tańszy. Albo wybierz ten, którego kolor/wygląd/aparycja/stan wizualny/przebieg* (niepotrzebne skreślić) Ci bardziej leży. W tym zakresie cenowym i tak nie doszukasz się w nich żadnych znamiennych różnic brzmieniowych, kierujących do zastanowienia się czy warto było akurat ten ?

Albo dodaj jeszcze jedno zero, wtedy już odtwarzacze będą różnić się od siebie dźwiękiem na tyle, że warto poddać to dyskusji ?

Denon niby będzie mi bardziej pasował do amplitunera. A zagra przynajmniej lepiej od Technicsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, perfecta5 napisał:

Denon niby będzie mi bardziej pasował do amplitunera.

No to masz argument do podjęcia decyzji :)

 

10 minut temu, perfecta5 napisał:

A zagra przynajmniej lepiej od Technicsa?

Co rozumiesz przez słowo "lepiej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomekkk1 napisał:

No to masz argument do podjęcia decyzji ?

 

Co rozumiesz przez słowo "lepiej"?

Haha, nie wiem w sumie, kilka osób mówiło mi, że mój Technics to niezbyt dobry odtwarzacz, ale z tego co widzę to ten Denon też nie jest szczytem jakości. Chodzi mi o to, czy zagra lepiej niż muzyka puszczona z komputera, bo póki co to Technics w porównaniu do komputera to różnica niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, perfecta5 napisał:

Haha, nie wiem w sumie, kilka osób mówiło mi, że mój Technics to niezbyt dobry odtwarzacz, ale z tego co widzę to ten Denon też nie jest szczytem jakości.

Jeśli nie wiesz co rozumiesz przez słowo "lepiej" to skąd będziesz wiedział czy jest "lepiej"? ?

 

3 minuty temu, perfecta5 napisał:

Chodzi mi o to, czy zagra lepiej niż muzyka puszczona z komputera, bo póki co to Technics w porównaniu do komputera to różnica niebo a ziemia.

Do odpowiedzi, której oczekujesz dorzuciłeś kolejną niewiadomą. Nie wiadomo zatem dotychczas co to za amplituner, jakie głośniki doń podłączone. Teraz nie wiadomo w jaki sposób odtwarzasz muzykę z komputera - czy podpiąłeś go do amplitunera za pomocą Jack-RCA, czy poprzez DAC?
• Jeśli to pierwsze to każdy badziewny CD zagra lepiej nad plikami z PC.
• Jeśli to drugie i dźwięk z PC leci przez Kernel systemu do DAC - to nadal każdy badziewny CD zagra lepiej nad plikami z PC.
• Jeżeli dźwięk z PC leci do DAC w "bit-perfect" to zagra to lepiej niż każdy z CD, które wymieniłeś dotychczas...

Jeżeli nie słyszysz różnicy pomiędzy tymi trzema punktami, to pozostań przy dotychczasowym CD, zamiast tego kup kilka płyt i ciesz się muzyką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tomekkk1 napisał:

Jeśli nie wiesz co rozumiesz przez słowo "lepiej" to skąd będziesz wiedział czy jest "lepiej"? ?

 

Do odpowiedzi, której oczekujesz dorzuciłeś kolejną niewiadomą. Nie wiadomo zatem dotychczas co to za amplituner, jakie głośniki doń podłączone. Teraz nie wiadomo w jaki sposób odtwarzasz muzykę z komputera - czy podpiąłeś go do amplitunera za pomocą Jack-RCA, czy poprzez DAC?
• Jeśli to pierwsze to każdy badziewny CD zagra lepiej nad plikami z PC.
• Jeśli to drugie i dźwięk z PC leci przez Kernel systemu do DAC - to nadal każdy badziewny CD zagra lepiej nad plikami z PC.
• Jeżeli dźwięk z PC leci do DAC w "bit-perfect" to zagra to lepiej niż każdy z CD, które wymieniłeś dotychczas...

Jeżeli nie słyszysz różnicy pomiędzy tymi trzema punktami, to pozostań przy dotychczasowym CD, zamiast tego kup kilka płyt i ciesz się muzyką ?

Napisałem jaki amplituner - Denon DRA-545RD. Kolumny to Tonsil Perfect 150. Dźwięk z komputera idzie przez DAC FX Audio FX-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, perfecta5 napisał:

Napisałem jaki amplituner - Denon DRA-545RD.

Przepraszam, nie zauważyłem.

 

6 minut temu, perfecta5 napisał:

Kolumny to Tonsil Perfect 150.

Biorąc pod uwagę najsłabsze ogniwo jakim są rzeczone kolumny, jakakolwiek wymiana czegokolwiek poprzedzająca ich wymianę - jest bezcelową stratą pieniędzy.
Skupiłbym środki na ich wymianę, gdybym był na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady; wiele dzisiejszych modeli choćby Klipsch'a czy MA albo niektóre B&W mogłyby

odpaść w przedbiegach z Perfectami pod kilkoma względami ? 

Niemal każdy CD'k będzie grał lepiej, niż PC't,  a powiem więcej - mam stare DVD Panasonica

porównywalne barwą, brakiem agresji i dynamiką z tuningowanymi Sony ...luz.

Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, audioburak napisał:

Bez przesady; wiele dzisiejszych modeli choćby Klipsch'a czy MA albo niektóre B&W mogłyby

odpaść w przedbiegach z Perfectami pod kilkoma względami ? 

Brak najniższych rejestrów, pomimo deklaracji pracy od 45Hz, podbity bas ponad 100Hz aby sprawiały wrażenie potęgi, podbite wysokie i mało selektywna - pozostająca w cieniu średnica. Cóż - znajdą się tacy, co tak lubią...
Dzisiejsze budżetowe wyroby w/w firm owszem ciężko z czystym sumieniem polecać, natomiast pośród używanych kolumn sporo jest wciąż ciekawego asortymentu za niewielkie pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak rejestrów, fakt; podbity, bo chyba bez wytłumienia, a głośnik do BR,

jednak średnica z tej kopułki i góra pasma lepsza, niż w wyżej wymienionych.

Jak będziesz czytał deklaracje producentów z taką ufnością wylądujesz w rzece,

jak niektórzy użytkownicy nawigacji ? Tego się słucha, a nie czyta.

Elementów zwrotnic już nawet nie wspomnę ...

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2019 o 16:33, perfecta5 napisał:

Witam. Zwracam się do was z następującym pytaniem.
Który odtwarzacz CD wybrać? Jeśli to ważne, to będzie podłączony do Denona DRA-545RD.

Sony CDP-411
Denon DCD-690

Ten "lepszy" ma być również lepszy od Technicsa SL-PG360A którego zastąpi.
Mogę kupić Sony za 90zł, Denona za 100.

Z góry dzięki.

Jeden CH

 

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2019 o 10:43, morawka napisał:

Jeden CH

Kolega morawka miał zapewne na myśli jedno Centrum Handlowe :-))))))))))))))))))))).

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Jest sens przebierać w starych odtwarzaczach Pioneera PD - S5xx - 9xx? Czy nowy PD-10 zagra porównywalnie? Ewentualnie czy jest możliwość kupienia nowego lasera do leciwego odtwarzacza? 

Posiadam zintegrowany wzmacniacz Pioneera A-70 do którego podpięte są na chwilę obecną Pro poly series 1901.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2019 o 23:15, Dawid Kiszycki napisał:

czy jest możliwość kupienia nowego lasera do leciwego odtwarzacza? 

Nie.

W dniu 24.05.2019 o 23:15, Dawid Kiszycki napisał:

Jest sens przebierać w starych odtwarzaczach Pioneera PD - S5xx - 9xx?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.