Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny z dużym głośnikiem basowym


szpakowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za to twoje są wykwintne. Na chamstwo odpowiadam chamstwem - bo do chama nie można z kwiatkiem i uśmiechem, tylko od razu kijem po grzbiecie - jak poczuje, to zrozumie. Kiedyś próbowałem inaczej, ale między innymi tacy jak ty oduczyli mnie tego. Jak nie masz nic do powiedzenia, to po prostu milcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2019 o 00:33, konradskala napisał:

Zazwyczaj duże rozmiary membrany kojarzą się z kruszeniem ścian i kłopotami z sąsiadami. Tymczasem cały bajer polega na niezaprzeczalnym fakcie komfortowego słuchania muzyki na dowolnym wolumenie dźwięku bez utraty jakości. Można słuchać muzyki stosunkowo cicho a i tak będzie wszystko słychać

Nie tylko wielkie kolumny to zapewniają. Wysokiej klasy aktywne głośniki o dużo mniejszych gabarytach, które Ty nazywasz "pierdziawkami" jak najbardziej też..
Obawiam się jednak, że Twoje zamiłowanie do olbrzymich kolumn z super wooferami wynika ze specyficznych preferencji brzmieniowych, których ja np. nie byłbym w stanie zaakceptować.
Dlatego wolę swoje "pierdziawki" Event Opale. Całe życie szukałem takich głośników.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

Widzę, że znowu zaczyna się dyskusja nie na temat. Jak już pisałem kolumny aktywne nie wchdzą definitywnie w rachubę, tak samo tuby, horny i inne wynalazki ... nawet wstęgi. Skończmy więc dywagacje na ich temat. Przejdźmy do konkretów ...

Przedstawi jeszcze ktoś jakieś propozycje co do kolumn?, konkretne modele ... ?

Ale zastanów się? Co ci da to wymienianie następnych dwudziestu pięciu tysięcy par kolumn? Jak wymienię B&W 801 Matrix III i powiem, że to bardzo dobre głośniki potrafiące zabić potęgą dżwięku i nie nadające się do małego pomieszczenia, to co ci to da nie sprawdzając tego w rzeczywistości? Więc między innymi dlatego napisałem, że clou dobrego basu jak i całego dżwięku leży zupełnie gdzie indziej. Poza tym, nie można w kontekście dobrego dżwięku uciec od określonego repertuaru, elektroniki i przede wszystkim warunków otoczenia i polegać tylko i wyłącznie na kolumnach głośnikowych...??? Tak przynajmniej myślę i proszę nie zrozum mnie żle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpakowski napisał:

Widzę, że znowu zaczyna się dyskusja nie na temat. Jak już pisałem kolumny aktywne nie wchdzą definitywnie w rachubę

A to przepraszam...teraz doczytałem. Już mnie nie ma i nie będę reklamował monitorów aktywnych. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chicago napisał:

Jak wymienię B&W 801 Matrix III i powiem, że to bardzo dobre głośniki potrafiące zabić potęgą dżwięku i nie nadające się do małego pomieszczenia,

To wymień takie które się nadadzą ... to chyba oczywiste. Poza tym nie chodzi mi potęgę a bardziej o swobodę i wyrafinowanie ... o ile wiesz co to jest ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Sine Metu napisał:

Tak, Twoje chamskie odzywki emoji107.png

nie przenos zwyczajow z bocznicy.

i z respektem do bardziej szanowanych uzytkownikow.

11 minut temu, szpakowski napisał:

To wymień takie które się nadadzą ... to chyba oczywiste. Poza tym nie chodzi mi potęgę a bardziej o swobodę i wyrafinowanie ... o ile wiesz co to jest ...

moze cos ze starszych Infinity???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szpakowski napisał:

Poza tym nie chodzi mi potęgę a bardziej o swobodę i wyrafinowanie ... o ile wiesz co to jest ...

Ja wiem. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego odrzuciłeś monitory aktywne, Może po prostu nie słuchałeś tych co trzeba? Poza tym dochodzi oszczędność na jednym klocku, który też przecież swoje musi kosztować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szpakowski napisał:

Poza tym nie chodzi mi potęgę a bardziej o swobodę i wyrafinowanie ... o ile wiesz co to jest ...

No tak, ale podaj chociaż jakiś mały przykład swobody i wyrafinowania głośników, które się nadadzą? Ja swobodę i wyrafinowanie kojarzę z konkretnym graniem, np. na Rona Cartera albo Davida Hollanda na kontrabasie. A jak to zostanie odtworzone z audio, to już niestety same głośniki o tym nie decydują - tu już jest wiele zmiennych, o których wcześniej właśnie wspomniałem ?

B&W 802 Matrix III być może wpisze się w temat, ale tu już tylko 2 x 18cm woofer, tak samo jak Dynaudio Contour 3.0 z dwoma 20cm wooferami. Podaję tylko to, co miałem, co przećwiczylem i co bardzo dobrze znam. Porządne głośniki za niewielką kasę jak na obecne czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, soundchaser napisał:

Ja wiem. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego odrzuciłeś monitory aktywne, Może po prostu nie słuchałeś tych co trzeba?

Skoro tak piszesz to widocznie nie wiesz ...

26 minut temu, Chicago napisał:

No tak, ale podaj chociaż jakiś mały przykład swobody i wyrafinowania głośników, które się nadadzą?

Gdybym znał takie głośniki to bym je kupił i głowy na forum ludziom nie zawracał ...

29 minut temu, Chicago napisał:

Ja swobodę i wyrafinowanie kojarzę z konkretnym graniem, np. na Rona Cartera albo Davida Hollanda na kontrabasie. A jak to zostanie odtworzone z audio, to już niestety same głośniki o tym nie decydują - tu już jest wiele zmiennych, o których wcześniej właśnie wspomniałem ?

Tak jak inni są zafiksowani na sprzęcie i przestają słuchać muzyki tak Ty Chicago przeginasz w drugą stronę ...

Wiem, że same głośniki o tym nie decydują ale chciałbym wyłowić takie typy które według Was mają do tego predyspozycje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaintresowanie muzyką i realne spojrzenie na nią wynikającą z doświadczenia, które posiada ułamek procenta na tym forum nazywasz fiksacją, to faktycznie niepotrzebnie się tutaj udzielam - udzielam w dobrych intencjach. Poza tym podałem typy. Nie przejmuj się - to jest mój ostatni wpis tutaj. Powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chicago napisał:

Jak zaintresowanie muzyką i realne spojrzenie na nią wynikającą z doświadczenia, które posiada ułamek procenta na tym forum nazywasz fiksacją, to faktycznie niepotrzebnie się tutaj udzielam - udzielam w dobrych intencjach. Poza tym podałem typy. Nie przejmuj się - to jest mój ostatni wpis tutaj. Powodzenia w poszukiwaniach.

Wolę umiarkowane podejście. Zbudować optymalny do swoich możliwości zestaw by sprawiał maksymalną przyjemność ze słuchania ulubionej (bez względu na upodobania) muzyki. Spoko Chicago, wolę Twoją "fiksację" (w tym przypadku nie ma dla mnie w tym słowie negatywnego wydźwięku) na punkcie muzyki niż nieustanne "męczarnie"  związane z doborem sprzętu.

Modele które zaproponowałeś zanotowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szpakowski napisał:

Skoro tak piszesz to widocznie nie wiesz ...

Określ możliwie czytelnie o jakie brzmienie Ci chodzi, to może w końcu ktoś Ci pomoże.
Moim skromnym zdaniem dobre aktywne monitory charakteryzują się m.in. właśnie brzmieniem wyrafinowanym, o które Ci chodzi.

3 minuty temu, szpakowski napisał:

Modele które zaproponowałeś zanotowałem

To zanotuj też moje aktywne, chociaż wątpię byś miał okazję ich kiedykolwiek posłuchać.
Ale zawsze zapraszam do siebie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago podaj proszę jakieś nagrania które twoim zdaniem maja fajnie nagrany i zrealizowany bas.
Wiem ze masz ogromne doświadczenie muzyczne. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lok napisał:

nagrania które twoim zdaniem maja fajnie nagrany i zrealizowany bas.

A ja mogę?
Cała masa tego jest, tylko nie wiem o jaki bas Ci chodzi. O taki walący w klatę, że aż oczy z orbit wychodzą, czy może subtelny, dobrze kontrolowany, a może po prostu mięsisty? ?

A tak poważnie - posłuchaj sobie np. płyty Rona Cartera - Piccolo, a później Billy Cobhama - Focused.
Jeśli ten rodzaj basu Ci odpowiada, to mogę podpowiedzieć więcej przykładów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, soundchaser napisał:

Określ możliwie czytelnie o jakie brzmienie Ci chodzi, to może w końcu ktoś Ci pomoże.

Spróbuję. Oczywiście przy założeniu dostarczenia odpowiedniego źródła i wzmocnienia ...

Skupię się przede wszystkim na basie ... mam nadzieję, że jakość reszty pasma jest chyba oczywista, więc opis jest zbędny.

Bas powinien być w miarę możliwości niski oraz kontrolowany, jednak bardziej niż samo zejście liczy się dla mnie przede wszystkim wypełnienie, swoboda, barwa oraz szczegółowość i zróżnicowanie. Czytelność faktury i oddanie "smaczków" ...

Obawiam się, że moje wymagania ciężko będzie spełnić w zakładanym budżecie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szpakowski napisał:

Obawiam się, że moje wymagania ciężko będzie spełnić w zakładanym budżecie ..

To bardzo podobne do moich oczekiwań, które właśnie 2 lata temu zaspokoiłem całkowicie.
Nie chcę być posądzonym, że z uporem maniaka chwalę się swoimi głośnikami, ale myślę, że reprodukują one właśnie tego typu brzmienie, którego oczekujesz. Może nie są jedyne, ale jedne z kilku aktywnych monitorów. Lech i Morawka to potwierdzą, chociaż tych nie słuchali, ale słuchali innych, podobnej klasy.
Poczytaj zagraniczne fora dyskusyjne na temat Opali. Na naszym podwórku AS też ktoś kiedyś je opisał, co mnie zmobilizowało do ich szukania. Sam kiedyś założyłem wątek i również ktoś inny mi je polecił jako optymalne rozwiązanie.
Tu masz linki:

Skup się na analizie kolegi Cezarh.

A tutaj na m.in. kolegi michalczar (1 strona).
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

To bardzo podobne do moich oczekiwań, które właśnie 2 lata temu zaspokoiłem całkowicie.

Sound, ... z całą sympatią ... Mam dobry wzmacniacz i nie będę sobie psuł efektu końcowego jakimś szrotem montowanym w kolumnach ... mam wrażenie, że o wypełnieniu a zwłaszcza wypełnieniu na basie to nie masz zielonego pojęcia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

Sound, ... z całą sympatią ... Mam dobry wzmacniacz i nie będę sobie psuł efektu końcowego jakimś szrotem montowanym w kolumnach ... mam wrażenie, że o wypełnieniu a zwłaszcza wypełnieniu na basie to nie masz zielonego pojęcia ...

Myśle ze jakbyś porównał swój cudowny wzmacniacz DIY do tych , które siedzą w moich kolumnach to mógłby się on okazać szrotem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, morawka napisał:

Myśle ze jakbyś porównał swój cudowny wzmacniacz DIY do tych , które siedzą w moich kolumnach to mógłby się on okazać szrotem 

"Mylisz niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kolego Szpakowski szukaj sobie sam optymalnych "pierdziawek" do swojego genialnego wzmacniacza, skoro ta droga najbardziej Ci pasuje, ale obawiam się, że będą problemy. Już są, skoro nie możesz znaleźć i nikt Ci pomóc nie może.
A tu masz problem z głowy i jakość prima sort...zrobisz jak zechcesz.

Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

W takim razie kolego Szpakowski szukaj sobie sam optymalnych "pierdziawek" do swojego genialnego wzmacniacza, skoro ta droga najbardziej Ci pasuje, ale obawiam się, że będą problemy. Już są, skoro nie możesz znaleźć i nikt Ci pomóc nie może.
A tu masz problem z głowy i jakość prima sort...zrobisz jak zechcesz.

Dobranoc.

Kurcze, jak dziecko ... obraził się, ponieważ nie biorę pod uwagę jego "aktywnych" propozycji ...

Tak jak już pisałem ... gdyby wybór był prosty i oczywisty, sam bym sobie poradził, ... jako, że nie jest, dlatego zwróciłem się o pomoc do Was ... miałem, jak się okazuje złudną nadzieję, że czegoś konkretnego się od Was dowiem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szpakowski napisał:

Tak jak już pisałem ... gdyby wybór był prosty i oczywisty, sam bym sobie poradził

Najwyraźniej nie potrafisz. A wybór jest prosty w Twojej sytuacji - sprzedać "genialny" wzmacniacz, z którym
żadne kolumny nie potrafią grać i kupić porządne aktywne monitory studyjne.

P.S. Ja się nie obrażam, tylko odstępuję od rozmowy, która nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

"genialny" wzmacniacz, z którym żadne kolumny nie potrafią grać

Nic takiego nie pisałem, to już Twoje insynuacje ... ja po prostu szukam optymalnego rozwiązania, którym nie są kolumny aktywne.

3 minuty temu, soundchaser napisał:

P.S. Ja się nie obrażam, tylko odstępuję od rozmowy, która nie ma sensu. 

Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szpakowski tak czytam i wnioskuje że szukasz niemożliwego. Nie znajdziesz... tego basu. Dlaczego? Bo na każdym nagraniu płycie jest on inny... Wszystko zależy od jakości nagrania... Kolumny i elektronika to mały pikuś. Trzeba szukać dobrych nagrań...a resztę wzmacniacz czy kolumny już to Ci zagrają... Bez względu na cenę... Co najwyżej dasz większy wolumen dźwięku. Bye

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slaaawek napisał:

Bo na każdym nagraniu płycie jest on inny... Wszystko zależy od jakości nagrania...

Ta ... tylko dlaczego jedne kolumny potrafią to odtworzyć, inne nie?

Spoko, luzik, odpuszczam ... szukam niemożliwego ... zwłaszcza w tym budżecie ...

Temat do zamknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się przekonałem ostatnio że szukamy ideałów w sprzęcie audio a tym czasem zadbajmy o jakość nagrań. To jest podstawą.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, szpakowski napisał:

"Mylisz niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

Mylisz wzmacniacz DIY z dobrym wzmacniaczem. 

Ogolnie w Twoich wypowiedziach widać brak osłuchania 

nigdy nie słuchałeś dobrych kolumn aktywnych , ale od razu je skreslasz...

pytasz o coś a i tak sam wiesz co jest najlepsze

mylisz czytanie ze słuchaniem 

a tak z ciekawości na jakich kolumnach grasz teraz, czy tez jakieś cudowne kasujące wszystko DIY ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slaaawek napisał:

Sam się przekonałem ostatnio że szukamy ideałów w sprzęcie audio a tym czasem zadbajmy o jakość nagrań. To jest podstawą.. 

Jakość nagrań powiadasz ... chcę słuchać muzyki która mi się podoba a nie ma audiofilskich wydań ...

Sugerujesz, że mam słuchać tylko audiofilsko nagranej muzyki, która tak na prawdę mnie nie interesuje ... ?

4 minuty temu, morawka napisał:

pytasz o coś a i tak sam wiesz co jest najlepsze

Gdybym wiedział,  to bym nie pytał ...

 

4 minuty temu, morawka napisał:

Ogolnie w Twoich wypowiedziach widać brak osłuchania 

No ... uśmiałem się, dzięki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szpakowski napisał:

 

Gdybym wiedział,  to bym nie pytał ...

 

No ... uśmiałem się, dzięki ...

Gdybys był osłuchany to byś nie pytał...

jakich dobrych aktywnych kolumn słuchałeś ?

jakie kolumny z głośnikiem basowym większym niż 8" miałeś w swoim systemie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.