Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N803D - dostępność, następca


wodzu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zastanawiam się nad kupnem R-N803D bo szukam dobrego ampli z obsługą airplay i sieci.

Używałem dotąd Onkyo A-8850 podpiętego do Avance 509 i CD Denona, ale zwierz futerkowy domowy raczył się doń załatwić (że go elektrony na czas nie poraziły...) - przez co wiekowe bądź co bądź urządzenie dokonało swego żywota. Może i dobrze bo potencjometr też nie działał zbyt dobrze a znalezienie zastępczego Alpsa (nie CHAlpsa) wydaje się niemożliwe.

Jako źródło audio strumieniowego (główne, poza radiem źródło sygnału) pracowało raspberry. Nie było to zbyt wygodne w obsłudze i utrzymaniu, chciałbym coś przy okazji zmienić. Dlatego też zamiast wymiany na kolejny starszy model wzmacniacza (kusiły Sony ES) zastanawiam się nad nowym amplitunerem stereo, najlepiej z DAB i koniecznie z Airplay.

Po przewertowaniu dostępnych zasobów rozsądną opcją wydają się być Yamahy - R-N602 i R-N803D, ze wskazaniem na droższy model. Tyle tylko, iż o ile dostępność modelu niższego jest duża - to już ten wyższy jest "słabo" dostępny. T.j: można go jeszcze kupić ale u bardzo niewielu dostawców. A z analizy historii widać, iż kiedyś był prawie wszędzie (np. w Euro AGD RTV gdzie są dogodne raty 0%). Problem nie dotyczy tylko rynku polskiego, w sklepach zagranicznych jest podobnie. W związku z tym nasuwają się dwa pytania:

1. Czy model 803 jest wycofywany z rynku?

2. Czy coś już wiadomo na temat następców?

Będę wdzięczny za informacje - jeśli komuś coś na ten temat wiadomo...

Maciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć, że w UK w kolorze czarnym dostaniesz, w srebrnym już jest trudniej. Możliwe, że chcą go wysprzedac i wypuścić nowy model. Taki sam, ale z USB DAC. Tak sobie myślę rzecz jasna, nikt z Yamahy mi tego nie przekazał. Sam klocek jest świetny i uderzył chyba w niszę, więc to jest także powodem wyprzedaży. Rn602 i 303 są w promocji w UK, więc może będzie nowa seria?

Sent from my phone using my fingers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

rzeczywiście amplituner Yamaha R-N803D od wielu tygodni jest bardzo trudno dostępny. Nie wynika to jednak z zakończenia produkcji modelu czy wprowadzania następcy. „803” będzie jeszcze przez bardzo długo dostępna. W najbliższych dniach spodziewamy się dostawy urządzenia, będziemy mieli większą ilość urządzeń tak w czarnym, jak i srebrnym kolorze. Tak więc jeśli jesteś zainteresowany, zapraszam serdecznie do kontaktu na priv. Ustalimy sobie także cenę dla forumowicza, mamy także raty 0%, tak więc na pewno będziesz usatysfakcjonowany.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2019 o 15:51, Sklep.RMS.pl napisał:

Taki set zamyka temat - sterowanie jednym pilotem, jak w jednym urządzeniu. Jak coś padnie to wymieniasz pojedynczo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak dla mnie brak FM i DAB+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, grzybson napisał:

Jak dla mnie brak FM i DAB+

Tak, ale w moim przypadku nie boli. Z poprzedniego zestawu mam dość przyzwoity tuner, więc poza DAB by się nadawało. Tym niemniej jednak jakoś ta yamaszka bardziej mi pasuje. Wiadomo - warto wcześniej przesłuchać bo można się zdziwić... Więc pewnie skorzystam z zaproszenia od Q21...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2019 o 17:34, grzybson napisał:

Jak dla mnie brak FM i DAB+

Nie wiem po co to, jak jest radio internetowe. Lepsza jakosć, włącza się tak samo, obsługuje tak samo, nigdy nie ma problemu z zasięgiem. Nie znajduje wyjaśnienia dla upychania tych modułów w odtwarzaczu strumieniowym. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Nie wiem po co to, jak jest radio internetowe. Lepsza jakosć, włącza się tak samo, obsługuje tak samo, nigdy nie ma problemu z zasięgiem. Nie znajduje wyjaśnienia dla upychania tych modułów w odtwarzaczu strumieniowym. 

Może po to aby radio działało jak internet leży? Albo aby jakość przekazu była dobra - bo ze stacjami w necie bywa zarówno dobrze, jak i źle. A Dab+ w 112/128 jest zupełnie znośny, niekiedy nawet lepszy niż FM. Szczególnie na słabszych odbiornikach- w moim subiektywnym odczuciu radio samochodowe które mam działa super na DAB i jako tako na FM.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni rok nie miałem w domu Interntu może przez 15, może przez 25 minut. W tym głodzie radia, udostępniłbym sobie z telefonu Internet. Moduly DAB i FM mocno pogarszają jakość pracy odtwarzacza strumieniowego. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Sklep.RMS.pl napisał:

 Moduly DAB i FM mocno pogarszają jakość pracy odtwarzacza strumieniowego. 

Tak generalnie pogarszają, czy można podać jakieś miarodajne badania w tym zakresie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie pomiarów wzmacniacza stereo i amplitunera stereo w podobnej cenie 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Poszukaj sobie pomiarów wzmacniacza stereo i amplitunera stereo w podobnej cenie 

Nie, no to ja wiem. Ale mówiłeś o odtwarzaczu strumieniowym którego jakość obniża moduł radia - i właśnie o to pytałem, nie o kwestie wzmacniacz/amplituner. Sądziłem, że odnosisz się do odtwarzacza strumieniowego wbudowanego w ampli lub standalone, w którym to dodatkowe radio zabija dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Poszukaj sobie pomiarów wzmacniacza stereo i amplitunera stereo w podobnej cenie 

Myślę, że aby było to prawidłowe metodologicznie należałoby porównać to samo urządzenie w wersji bez modułów fm i DAB oraz w wersji wyposażonej w te moduły. Porównywanie pomiarów różnych urządzeń nie da odpowiedzi na pytanie, czy obecność tych modułów wpływa na dźwięk.

Przychodzi mi do głowy jeden taki przykład tj. Yamaha AS701 i R-N803D, które są w zasadzie zbudowane na tym samym wzmacniaczu, choć i tak występują tu pewne "drobne" różnice.

1 minutę temu, wodzu napisał:

Nie, no to ja wiem. Ale mówiłeś o odtwarzaczu strumieniowym którego jakość obniża moduł radia - i właśnie o to pytałem, nie o kwestie wzmacniacz/amplituner. Sądziłem, że odnosisz się do odtwarzacza strumieniowego wbudowanego w ampli lub standalone, w którym to dodatkowe radio zabija dźwięk.

Moim zdaniem obecność modułów radiowych wpływa głownie na cenę urządzenia a nie na dźwięk.

Wyjątek być może stanowią urządzenia hi-end, gdzie byle g... może wpływać na niuanse dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Andy2008 napisał:

Przychodzi mi do głowy jeden taki przykład tj. Yamaha AS701 i R-N803D, które są w zasadzie zbudowane na tym samym wzmacniaczu, choć i tak występują tu pewne "drobne" różnice.

I dlatego właśnie 803 mnie kusi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wodzu napisał:

Nie, no to ja wiem. Ale mówiłeś o odtwarzaczu strumieniowym którego jakość obniża moduł radia - i właśnie o to pytałem, nie o kwestie wzmacniacz/amplituner. Sądziłem, że odnosisz się do odtwarzacza strumieniowego wbudowanego w ampli lub standalone, w którym to dodatkowe radio zabija dźwięk.

No jeśli w urządzeniu, które na wyjściu operuje watami widać różnice w zniekształceniach, to logiczne będzie, że w urządzeniu które operuje mocą 10-krotnie mniejszą zniekształcenia te będą jeszcze bardziej odczuwalne. 

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Sklep.RMS.pl napisał:

No jeśli w urządzeniu, które na wyjściu operuje watami widać różnice w zniekształceniach, to logiczne będzie, że w urządzeniu które operuje mocą 10-krotnie mniejszą zniekształcenia te będą jeszcze bardziej odczuwalne. 

Nie rozumiem już chyba tej dyskusji w ogóle. Zakładam, że wzmacniacz to jest to urządzenie o większej mocy. Ale co ma mieć moc 10 razy mniejszą - przecież nie odtwarzacz strumieniowy, bo jego wyjście niskopoziomowe nie dostarczy nawet 1/100 mocy wzmacniacza - tam są miliwaty a nie waty? A do tego znacznie, znacznie łatwiej jest dostarczyć sygnał o małej mocy i niskich zniekształceniach niż sygnał o dużej mocy i niskich zniekształceniach...

Ale jeśli celem było przeniesienie analogii wzmacniacz/amplituner na odtwarzacz strumieniowy to chyba niezbyt trafnie. W amplitunerze degradacja dźwięku nie wynika z faktu samego dodania odbiornika radiowego (bo przy tej samej topologii układu wzmacniacza jego wpływ na dźwięk jest niemal pomijalny), ale z kompromisów wynikających z kwestii kosztowych (obudowa, procesor, wyświetlacz, odbiornik, współdzielona płyta główna o kiepskiej topologii itp). Zatem niejako przejadamy lepsze rozwiązania układowe na rzecz większej funkcjonalności. I gra gorzej.

Nasuwa się pytanie, czy faktycznie gdyby ktoś chciał dodać do odtwarzacza strumieniowego odbiornik DAB - to czy wiązałoby się to z istotnym wpływem na cenę i koniecznością kompromisu? Scalaki radiowe prawie nie kosztują, zajmują bardzo mało miejsca na płycie - jeden scalak zawiera wszystko. A jeśli jego topologia to SDR (bardzo popularne ostatnio) to nawet jakość będzie znośna bo tor audio jest cyfrowy i jego jakość zależy głównie od procesora (stabilność konwersji pomijam). Konwertery, procesor, wyświetlacz itp już w odtwarzaczu są. Pozostaje tylko kwestia programu i samego (taniego) odbiornika... Zatem nie wydaje mi się, aby implementacja radia do odtwarzacza sieciowego wpływała istotnie na jego jakość.

Inna rzecz, że z pewnością taka rzecz na rynku hifi odebrana byłaby jako niewłaściwa, niegodna i niezgodna z duchem.

Zatem - rozumiem dlaczego zwykle ampli są gorsze przy tym samym budżecie od amp. Ale w żadnym stopniu nie zmienia to mojego postanowienia o konieczności posiadania odbiornika FM/i ew. DAB w moim systemie. Mogę tak czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiłe. Ja to widzę tak. 

Tuner FM Yamaha:

- sygnał / szum - 75dB

https://sklep.rms.pl/yamaha-t-s500-ts500-tuner-radiowy-stereo

 

Sieciówka w podobnej cenie:

sygnał/szum - 110dB

https://sklep.rms.pl/yamaha-np-s303-nps303-odtwarzacz-strumieniowy-z-musiccast

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Zawiłe. Ja to widzę tak. 

Tuner FM Yamaha:

- sygnał / szum - 75dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sieciówka w podobnej cenie:

sygnał/szum - 110dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No to już jest argument nie fair. Czy sieciówka po podpięcia pod strumień 48/64kbps da takie same parametry? Nie. Bo w przypadku odtwarzacza strumieniowego parametr dotyczy sygnału generowanego ze źródła o bardzo wysokiej przepływności. A radia internetowe w większości nie dostarczają tak dobrego sygnału. A już strumień 48/64kbps bedzie brzmiał gorzej od FM. 

to nie jest właściwe porównanie i nic nie wnosi do stwierdzeń o jakości urządzeń zawierających lub nie zawierających radio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi, że trwa powyżej walka o wyższość parametrów. Co z tego, że jeden ma szum taki czy owaki. Skoro ktoś kupi te klocki i nie będzie miał porównania we własnych warunkach. Nonsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2019 o 13:10, wodzu napisał:

Hej

Zastanawiam się nad kupnem R-N803D bo szukam dobrego ampli z obsługą airplay i sieci.

Po prewertowaniu dostępnych zasobów rozsądną opcją wydają się być Yamahy - R-N602 i R-N803D, ze wskazaniem na droższy model. Tyle tylko, iż o ile dostępność modelu niższego jest duża - to już ten wyższy jest "słabo" dostępny. T.j: można go jeszcze kupić ale u bardzo niewielu dostawców. A z analizy historii widać, iż kiedyś był prawie wszędzie (np. w Euro AGD RTV gdzie są dogodne raty 0%). Problem nie dotyczy tylko rynku polskiego, w sklepach zagranicznych jest podobnie. W związku z tym nasuwają się dwa pytania:

1. Czy model 803 jest wycofywany z rynku?

2. Czy coś już wiadomo na temat następców?

Będę wdzięczny za informacje - jeśli komuś coś na ten temat wiadomo...

Maciej

brak dostępności modelu R-N803D wynika tylko i wyłącznie z braku dostępności u producenta. Jak wspomniał ktoś wyżej amplituner ten uderzył w nisze i wygląda na to, że nawet Yamaha nie spodziewała się takiej sprzedaży. W połowie miesiąca ma wjechać dostawa, więc już powinno być ok z jednym i drugim kolorem. Nie będzie żadnych następców. 

Słuchałeś już obu modeli obok siebie? 803 jest duuużo lepsza od 602 ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie. U nas już są 803 ? Zapraszamy 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2019 o 12:43, wodzu napisał:

Nie rozumiem już chyba tej dyskusji w ogóle. 

Moja rada. Po prostu kup sobie tą 803d, dobierz do niej jakieś fajne kolumny, zacznij słuchać muzyki i.... przestać zaglądać na fora audio  :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2019 o 18:55, pawel_luk1 napisał:

Moja rada. Po prostu kup sobie tą 803d, dobierz do niej jakieś fajne kolumny, zacznij słuchać muzyki i.... przestać zaglądać na fora audio  ?

Paweł, dziękuję za mądrą i merytoryczną uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.