Skocz do zawartości
IGNORED

5.2.4 vs 7.2 realne wrażenia.


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, subfan napisał:

STELVIO nie schlebiaj sobie bo o stx już czytałem jakiś czas temu jako o opcji na atmosy. Są dość " cienkie " i tanie i to są ich największe zalety , prawie połowę tańsze niż heco 200f które nie wiem czy można nawet dziś dostać.  Nie ma dużego wyboru z tak zbudowanych kolumn.

A co Ty byś mógł innego powiedzieć/napisać. Haha. W Twoim stylu. Czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

STELVIO

 

Nawet takie będą lepsze od tych na kolumnach. Moim zdaniem do Atmosa nic więcej nie potrzeba. Ale najważniejsze aby były na suficie

  W dniu 14.02.2019 o 18:20, donsalieri napisał:

Większość wielkobudzetowych produkcji ma albo Atmosa albo DtsX,

filmy przygodowe, akcji, science-fiction oglądane i sluchane z górnymi głośnikami to jest wielka frajda i różnica między formatami bez górnych głośników.

Nawet wieksza jest to różnica niż między jednym subem a dwoma ?

subfan

Bzdury kolega @donsalieri opowiada. Są listy filmów z atmosem a nie że większość produkcji to ma . Może tych produkowanych od 2017 czy 18 i to też nie wszystkie . Mam kilka filmów,  JW, JW2, Sicario.. I nawet nie mają 7.1 tylko 5.1 nie wspominając o atmosie.  Różnica pomiędzy 2 subami a jednym jest kolosalna bo udział kanału LFE jest kolosalny w filmach akcji czy sifi a jaki jest udział głośników do atmosa???? Znikomy!!! Usłyszysz z nich nawet mniej niż z surroundów bo nie wszystkie sceny zawierają w sobie efekty z tym związane . Określone sceny w określonych filmach będą miały ścieżkę na atmos więc nie porównuj nawet tego do kanału dla suba bo jak na razie 5.1 w filmach to standard plus to że efekty przekazywane na suba usłyszysz i poczujesz a atmosa nie zawsze nawet zauważysz jak akcja filmu Cię wciągnie.

donsalieri

A obejrzałeś jakiś film na sprzęcie w konfiguracji Atmos?  

subfan

Myślę logicznie i umiem czytać żeby napisać to co napisałem i być tego pewny .

Montować atmosa i oglądać to co narzucić ci sam atmos ?? 

donsalieri

Obejrzyj, jak się zawiedziesz i nie spodoba ci się to stawiam browara.

Ale myślę że tak jak kol.STELVIO się zakochasz i górne głośniki to będzie twój następny zakup.

subfan

Ale czym mam się zawieść i w czym zakochać?? Jakimś tam filmem oglądanym tylko dlatego że ma atmosa ? Tosz to się logice wymyka ludzie .!!

subfan

Śledzę i czytam o sposobach na zmiany i jako że dodatkowy komplet głośników  odpada z powodu braku miejsca ( na wysokości dotychczasowych surroundów) przyznaje że najwięcej filmów jest chyba dostępna z atmosem plus netflix zaczyna seriale z atmosem ale nadal denerwuje mnie ograniczenie i stosunkowa niska dostępność filmów w atmos. 

Nie twierdzę @STELVIO że atmos jest słaby ale po prostu mało sensnych jest z nim filmów.  

Chęć polepszenia czegoś w systemie wymusza u mnie tylko zamontowanie głośników z przodu( nad frontami) lub nad sobą , innych opcji nie ma 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i takie miałeś podejście do atmosa. A teraz spec subfan.
I wytykanie innym nie wiedzy i doświadczenia.
Typowe. Hahaha.
To też w twoim stylu koleżko. Czy nie?
Normalnie lubię Cię.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co w moim stylu , o co Cię teraz boli wątroba? Nie wiem o co tak się trzesiesz . Jest nie jedno forum i nie jeden temat z atmosem.  Trafiłem na takowy i tyle , ujme na honorze odczuwasz że nie odkryłem ich dzięki tobie czy jak ? Z resztą jakby było o co się pruć,  nie masz innych problemów ? 

Przepisujesz po swojemu jakieś urywki dyskusji o lfe , subach i atmosie i sam wyciągać jakieś chore wnioski haha jesteś żałosny,  proszę Cię naprawdę przestań zabierać głos w moim temacie bo drażnisz mnie już drugi raz dziś.  Depresję masz czy coś w tym stylu czy tylko morde zachlałeś wieczorem ? Raz narzekasz na polskie realia a po chwili czepiasz się że nie jestem ci wdzięczny za oświatę płynącą z .... no właśnie z czego , żebyś ty chociaż wyprodukował te kolumny a ty gdzieś o nich wspomniałeś i ludzie mają na kolana padać bo Stelvio ma głośniki na atmosy haha pajac jesteś i tyle ...odbij od tego tematu bo kibel będzie i punkty się posypią,  dobrze ci radzę 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, subfan napisał:

Co w moim stylu , o co Cię teraz boli wątroba? Nie wiem o co tak się trzesiesz . Jest nie jedno forum i nie jeden temat z atmosem.  Trafiłem na takowy i tyle , ujme na honorze odczuwasz że nie odkryłem ich dzięki tobie czy jak ? Z resztą jakby było o co się pruć,  nie masz innych problemów ? 

Przepisujesz po swojemu jakieś urywki dyskusji o lfe , subach i atmosie i sam wyciągać jakieś chore wnioski haha jesteś żałosny,  proszę Cię naprawdę przestań zabierać głos w moim temacie bo drażnisz mnie już drugi raz dziś.  Depresję masz czy coś w tym stylu czy tylko morde zachlałeś wieczorem ? Raz narzekasz na polskie realia a po chwili czepiasz się że nie jestem ci wdzięczny za oświatę płynącą z .... no właśnie z czego , żebyś ty chociaż wyprodukował te kolumny a ty gdzieś o nich wspomniałeś i ludzie mają na kolana padać bo Stelvio ma głośniki na atmosy haha pajac jesteś i tyle ...odbij od tego tematu bo kibel będzie i punkty się posypią,  dobrze ci radzę 

Nie trafiłeś robaczku. Nie piję alkoholu. Może faktycznie się spotkamy?

Chodzi mi o to że zarzucasz komuś coś a sam jesteś chorągiewką na wietrze. Panie profesorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co ty bredzisz ? Przytoczyłeś temat w którym była mowa o wyższości udziału suba w kinie i atmosa i tyle . A że chce iść w atmosa to mam Cię przepraszać czy o zdanie pytać? Czytam forum i chce sprawdzić w końcu co to jest tak naprawdę atmos w praktyce skoro tak to zachwyca. 

Masz coś do mnie to pisz na priv i nie rób jakiś wyrzutów bo tylko ty sprułeś się o coś tam czego sam nie umiesz sprecyzować.  Zglaszalem moderacji żeby Cię skrócili w tym temacie bo już wiedziałem że tak się będziesz sadził. 

22 minuty temu, STELVIO napisał:

Może faktycznie się spotkamy?

 

Wole kobiety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacji mówisz? No jakiś czas temu wykosili nasze posty. Jak wjechałeś na moją rodzinę. To poleciało. Ty myślałeś, że tylko Ty możesz obrażać ludzi. Nie koleżko z malinowym nosem. Teraz też to pewnie wykasują. Ale tak jak pisałem wcześniej, dużo wcześniej, jesteś zwykłym robaczkiem. Machający czułkami żeby pokazać jaki ja to jestem "wielki i ważny". 7 czerwca będę w Harburgu nie mylić z Hamburgiem. Będziesz blisko. To podjadę i pogadamy o kinie domowym.
Bo pewnie jesteś "zakamuflowaną opcją niemiecką ".


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

piękna robota... może taniej zrobić kolumny pod kino ;]

Dzięki.

Pewnie, że można taniej pod kino to jest pod stereo i myślę, że do kina będą robił 5 lub 7 kanałów na identycznych głośnikach fronty i central 3 way a tylnie i boczne jak najdzie mnie ochota to 2 way ale wszystko na identycznych wysokotonowych. Mam ten komfort, że sam je sobie złożę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zibii napisał:

Dzięki.

Pewnie, że można taniej pod kino to jest pod stereo i myślę, że do kina będą robił 5 lub 7 kanałów na identycznych głośnikach fronty i central 3 way a tylnie i boczne jak najdzie mnie ochota to 2 way ale wszystko na identycznych wysokotonowych. Mam ten komfort, że sam je sobie złożę?

Wygladaja jak najbardziej ok. 

 

Aczkolwiek ja kompletnie nie mam przekonania do glosnikow z bocznym niskotonowcem. Tak mnie jamo s608 kiedys "skrzywdzily" ze omijam takie glosniki szerokim lukiem.

Rozumiem ze takie rozwiazanie musiales wybrac bo glosnik z przodu by sie nie zmiescil ?

 

Czyli rozumiem ze bedziesz robil nowe glosniki do kina. Czyli masz osobne pomieszczenie do stereo i do kina? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@zibii a jak by tak te twoje cuda napędzić jak suby aktywne ? Tzn taki wzmak w D klasie konkretny z drugiej strony dodać.  Przyjazne bardziej dla użytkownika by były a i dsp przy okazji by było.  Ciężko dostarczyć 1kw bez D klasy tzn DROGO :)) aa co dopiero cały komplet do kina wykarmic . Wygląda naprawdę imponująco !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się trochę temat widzę rozjeżdża, ale ogólnie dobry kierunek jest. Co do spostrzeżeń, które kolumny są najważniejsze. Jeżeli chodzi o typowo do kina to bardzo dużo dzieje się w sekcji centrala, subwoofera oraz fronty. Boczne z atmosem to taki dodatkowy smaczek, ale jak są fajne sceny to i tam przydają się dobre kolumny, dlatego ja zainwestowałem we wszystkie kolumny takie same włączając w to atmosa. Wczoraj był u mnie brat na pokazie i później prosił mnie o włączenie muzyki i bardzo mu się podobało na kinie, ale jak włączyłem to samo w tym samym pomieszczeniu na sprzęcie, który mam docelowo do stereo to był w szoku. Co daje do myślenia, że jednak w filmach tez dźwięk z roku na rok jest coraz lepszy i warto pchać się w lepsze głośniki w każdej sekcji. Atmos dodaje extra efektów w filmach akcji i bez tego już chyba bym nie mógł żyć w swoim systemie. Niestety ogranicza mnie amplituner, ale to kwestia czasu i pieniędzy, aby zainstalować więcej głośników.

Ps. powtórzę pytanie czy są jakieś amplitunery z kalibracją na 4 subwoofery. Na chwile obecna mam 3x Focal, ale szukam czwartek sztuki, aby dobrze rozłożyć bass w całym pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kivlov napisał:

.

Ps. powtórzę pytanie czy są jakieś amplitunery z kalibracją na 4 subwoofery. Na chwile obecna mam 3x Focal, ale szukam czwartek sztuki, aby dobrze rozłożyć bass w całym pomieszczeniu.

Z tych normalnych avr to nie. Nie ma kalibracji 4 subow. 

 

Chcesz kalibrowac wiecej subow kup MiniDSP lub Antimode  ceny zaczynaja sie od okolo 200£

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Aczkolwiek ja kompletnie nie mam przekonania do glosnikow z bocznym niskotonowcem. Tak mnie jamo s608 kiedys "skrzywdzily" ze omijam takie glosniki szerokim lukiem.

Rozumiem ze takie rozwiazanie musiales wybrac bo glosnik z przodu by sie nie zmiescil ?

 

Czyli rozumiem ze bedziesz robil nowe glosniki do kina. Czyli masz osobne pomieszczenie do stereo i do kina? 

Jeśli kolumna jest poprawnie zaprojektowana jest jak najbardziej ok. Widocznie w jamo coś spieprzyli, u mnie nie jesteś w stanie stwierdzić który głośnik gra wszystko jest tak idealnie sklejone. Byłem kiedyś na odsłuchu jamo r907 w zaadaptowanym pomieszczeniu i grało nawet fajnie ale jak wstawiłem moje magnepany mg 0.6 mały model to je rozjechały a właściciel był w niezłym szoku i powiedział jak to możliwe. Niestety nie mam osobnego pomieszczenia do kina a było by znacznie prościej. Na chwilę obecną planuje fronty i centralny dać in wall w zabudowę, ktorą będę stawiał za jakiś czas.

 

2 godziny temu, subfan napisał:

a jak by tak te twoje cuda napędzić jak suby aktywne ? Tzn taki wzmak w D klasie konkretny z drugiej strony dodać.  Przyjazne bardziej dla użytkownika by były a i dsp przy okazji by było.  Ciężko dostarczyć 1kw bez D klasy tzn DROGO :)) aa co dopiero cały komplet do kina wykarmic . Wygląda naprawdę imponująco !

To jest wysterowane klasą D i to konkretnie, można by się pobawić w dsp ale zgrać to fazowo to troszkę zabawy będzie, nie chciałem sobie komplikować systemu stereo gdzie znam życie coś tam zawsze bym kręcił w ustawieniach, jest to zestrojone pasywnie i gra rewelacyjnie więc nie ruszam, jeśli chodzi o kino to mam osobną końcówkę mocy 8 kanałową, która ma tylko 8x130W ale w zupełności daje radę bez problemu wysterować centrala i surroundy a jak będzie mi za mało to jest możliwość mostkowania i wtedy już mam do dyspozycj 4x260W. Basy to już osobne wzmaki z dsp ale w pre Anthema mam wyjscie i ustawienia na 2 suby więc można się pobawić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, paul klacska napisał:

Czekamy na Scan-Speak 32W/4878T11 plus dwie membrany bierne (bo chyba tak trzeba będzie zrobić),oczywiście pasywne.

I działamy.

Takie dwie sztuki zrobią robotę.

Myślę, że 4 szt scan speak 30w/4558t00 plus membrany bierne zrobią lepszą robotę i będzie można je równomiernie rozłożyć czyli front, tył i po bokach jeśli jest taka opcja?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@zibii  powróćmy na przyziemne budżety:) i powiedz co myślisz ta temat  dodania atmosów i tyłów z innej marki ? Tzn wiem że atmosy z innej parafii były stosowane z powodzeniem ale o tylnych nie słyszałem.  Przy tak małym procentowym udziale tyłów usłyszę różnicę w użyciu innej marki głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, zibii napisał:

Myślę, że 4 szt scan speak 30w/4558t00 plus membrany bierne zrobią lepszą robotę i będzie można je równomiernie rozłożyć czyli front, tył i po bokach jeśli jest taka opcja?.

Nie będę miał aż tyle miejsca. Zrobimy to na tych dwóch. 

Widziałeś ich skuteczność? Ciekawe jaka będzie cena za nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan

Nie usłyszysz różnicy powiedzmy szczerze w stereo można się bawić w porównania ale w kd możesz sobie ustawić gain jak chcesz głośniej ciszej itp. Centralny to inna bajka bo tutaj mamy dialogi i w częstotliwościach mowy nasze ucho jest najbardziej wrażliwe.

5 minut temu, paul klacska napisał:

Nie będę miał aż tyle miejsca. Zrobimy to na tych dwóch. 

Widziałeś ich skuteczność? Ciekawe jaka będzie cena za nią.

A to faktycznie jeśli nie ma miejsca to 2szt tak widziałem 95dB to sporo ale do subów i tak crowna trzeba kupić, który ma sporo mocy i nawet z 90dB sobie poradzi bez problemu. Trzeba pomyśleć w co warto iść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, subfan napisał:

@zibii  powróćmy na przyziemne budżety:) i powiedz co myślisz ta temat  dodania atmosów i tyłów z innej marki ? Tzn wiem że atmosy z innej parafii były stosowane z powodzeniem ale o tylnych nie słyszałem.  Przy tak małym procentowym udziale tyłów usłyszę różnicę w użyciu innej marki głośnika?

Jezeli glosniki podobnym brzmieniem to raczej nie. No chyba ze masz klipscha a na tyl kupisz cos zamulajacego. 

Ja mam Heco i po bokach jamo s608 katastrofy nie ma. Raczej jest ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

Podłączę się trochę pod ten temat z małym zapytaniem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Mam końcówkę nuforca mca20 , przy 4 ohm ma 280 Watt na kanał. Powinno wystarczyć na te Scany.

Ja i tak kupił bym crowna bo ma na pokładzie dsp i można nieźle to poustawiać ale na początku spoko można zobaczyć z nuforca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Coś tam muszę się pobawić w temacie, ale wiadomo najlepiej jak jest burza mózgów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W sumie nie wiem co gorsze , zrobić jaskinie bez kalibracji i pomiarów ale z dobrym rozmieszczeniem czy mieć pomiary na tym co się samemu poustawiało- obie opcje ocierają się o kilka słów więc ja bym nie ryzykował i nawet nie planował dedykowanego pomieszczenia bez pomiarów jak np Papcio.  Fajnie to wygląda niby ale przy nakładzie pracy w to włożonym i wydanej kasie wstyd nie skorzystać z pomocy kogoś kto ma z tym styczność na codzień i zna wszelkie normy rozmieszczenia sprzętu itp. Za duże ryzyko na bycie bohaterem we własnym domu , za dużo szczegółów do spartolenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo się ogarneło to i kino. Ne wszystko od zaraz. Dodam, że teraz efekt jest piorunujący, ale jak się parę rzeczy ustawie to już bedzie bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na koniec dnia najważniejsze jest żebyś ty był zadowolony skoro za to płacisz . Może być i tak że będziesz chciał poprawić coś w systemie po kilku latach i  będziesz się zastanawiał czy zmienić sprzęt czy zacząć pomiary i zadbać o akustykę.  Mozna od tego zacząć żeby było wsio na cacy i wiedzieć co winić w razie niezadowolenia z brzmienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary mam w planie, jak już coś zrobię i będzie mi czegoś brakować. Ok spadam na grilla. Miłego dzionka życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.