Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe do 5000-6000 tyś. 22m3 Przyszłościowe!


Gesty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze jestem swiezo po wykonczeniu mojego nowego mieszkania chcialbym zakupic kino domowe do salonu(22m3).
Moj budżet na ta chwile to 5000-6000 tys zł lecz teraz moje pytanie brzmi. lepiej kupic teraz dobry amplituner i np. pare dobrych frontów za ta cene i pozniej dokupywac pojedyncze rzeczy typu central itp. czy jest moze jakis set 5.1 + ampli w tej cenie? Chcialbym budowac moje kino na onkyo 686, mysle ze to jest jeden z lepszych ampli w tej cenie i bedzie mi służył przez dlugi czas.
Zastosowania: 70% filmy seriale typu nc+go,netflix itp, 15% muzyka spotify, 15% ps4.

Bardzo bym prosil o pomoc w wyborze ?

Wrzucam uklad mojego pokoju w załączniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A czemu onkyo 686? Bo kolega ma i poleca czy inna przyczyna ? Mimo tego że czas biegnie dużo szybciej w kinie domowym niż w stereo( modele ampli szybko się starzeją) to i tak wypada poszukać trochę info na ich temat i kupić coś " w miarę" nawet na początek przygody . Kwestie brzmienia i ewentualnego dopasowania głośników zostawiam tobie bo to ty będziesz tego słuchał ale na samym początku jest kiszka.  Wyjścia na sub niby 2 ale niestety nie są to wyjścia niezależne czyli masz podłączone 2 suby z praktycznie jednego wyjścia i tak skalibrowane. 

Zdaj się na denon/marantz w tym zakresie i nie pożałujesz i modele z minimalnie serii 3xxx z denka i 6xxx z marantza - lepsza kalibracja xt32 i preouty. 

Poszukaj używek nawet z tych modeli np 3400 czy serii 4200 denona i już jest ok. Wydasz w granicach 2500 , co do wielkości pomieszczenia polecam to co mam sam czyli klipscha rp600m na fronty i poczekać ( dołożyć do reszty) to naprawdę dobrze grające kolumny a różnicę co do starszej wersji osobiście słyszę na plus. 

Możesz posłuchać polk audio rti a3 które też są mocnymi podstawkami,  może coś z heco, magnat. Dali osobiście do kina nie polecam , grają zbyt ciepło. 

Podsumowując kolumn jest sporo i osobiście warto posłuchać ale ampli warto kupić sprawdzony i z możliwie najlepszymi funkcjami a tu denon/ marantz bije onkyo na łeb choćby samą kalibracją i wyjściami na sub .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast uważam, że ONKYO nic nie brakuje, sam używam i nie mam najmniejszych problemów z podpinaniem subwoofera :). Nie popadajmy w jakieś fiksacje na temat basu. Na tym metrażu docelowo i tak jeden subwoofer załatwi temat, a nie samym basem kino żyje ? . 

Ja bym poszedł dokładnie wskazanym przez autora postu torem, tj zakup dobrego amplitunera ( z pełną świadomością polecam ONKYO) tutaj poczekałbym bo lada chwila pojawi się 696, więc lepiej dołożyć parę złotówek i kupić coś z aktualnej linii.

Następnie kolumny i tutaj, jeśli faktycznie nastawiasz się z tego co piszesz głównie na kino, filmy itp, to poszedłbym w kolumny z wysoką skutecznością np jak u kolegi z powyższego posta KLIPSCH, ewentualnie QUADRAL, ELAC itp.. Niestety idąc w markę KLIPSCH budżet zostanie mocno przekroczony bo na same kolumny z subem wydasz pewnie około 7-8 tyś.

 

Zawsze możesz pójść w kierunku stworzonym pod graczy i kino-maniaków i kupić gotowca certyfikowanego THX'em i zmieścić się w 100 % w Twoim budżecie i mieć od razu całość czyli taki zestaw ALL IN ONE ? np. ONKYO HT-S 9800 THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli ma być przyszłościowo to MUSI być możliwość dual sub a w onkyo tego nie uświadczysz tzn podłączysz ale i tak skalibrujesz jak jeden , bez sensu . Onkyo może ma sens ale dla kogoś kto wie co i jak żeby w razie co poprawić kalibracje ręcznie gdzie w denku/marantz Audysey zrobi to w miarę dobrze , cena może i lepsza ale wolał bym nawet serię 3xxx denona niż onkyo rz830

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon 3500 to tylko 7 kanałów, gdzie tu przyszłość? to bardzo przeciętny amplituner, wyrażnie przegrywający z Onkyo RZ8300, 

który ma na pokładzie 9 końcówek z możliwościa rozbudowy do 11, bardzo dobrą kalibrację AccuEq i w kinie kładzie tego Denona na łopatki.

Kolego Gesty, podejdz do jakiegos salonu audio i podłącz kilka różnych par kolumn do tego ampli i posłuchaj i wybierz co spodoba się najbardziej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo ma słabą kalibracje i branża nabija  Marżą aby kupować można poczytać na forach  u mnie sprawdza sie się w bloku YPAO R.S.C

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi , chyba będę się decydował właśnie na amplituner do 2500-3000 zł i do niego dokładał powoli 5.1, tylko skoro Onkyo się tak słabo i ciężko kalibruje to co mi zostaje ? Yamaha i Denon? 

A jeżeli chodzi o onkyo 686 to nie ma ani kumpel ani nikt mi go nie polecał , po prostu ma dużo pozytywnych opinii.

Chcialbym właśnie na początku zmieścić się w tych 5000-6000 tys z dobrym ampli i dwoma kolumnami frontowymi. A w przyszłości bym chciał dokupywać resztę.

Tylko pytanie , jakie takie zestawy radzicie? Mam na myśli właśnie Ampli + dwie kolumny na początek ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Gesty napisał:

Mam na myśli właśnie Ampli + dwie kolumny na początek ? 

jeżeli już idziesz takim tropem to dodaj jeszcze 2 surround na początek (stosunkowo niewielki koszt) i masz już podstawową przestrzeń surround w systemie 4.0 tym bardziej że Twoim priorytetem jest dźwięk przestrzenny (85% filmy, konsola). Ja tak mam i jestem zadowolony więc na początek myślę, że dla Ciebie będzie ok. Później dokupisz resztę kolumn wg swoich preferencji.

Myślę, że jakbyś przeznaczył 5-6k na ampli + 2 fronty + 2 surround to wyjdzie Ci fajny zestaw, na którym można budować pełne kino. Pamiętaj tylko jeżeli wiesz, że zakup suba odłoży Ci się na jakiś czas (rok, 2 lata) to kup kolumny z porządnym basem abyś już teraz mógł się nacieszyć namiastką LFE.

W takim sposobie jest też pewna pułapka - brak kanału centralnego - na temat jego znaczenia nie będę teraz pisał bo są różne opinie ale możesz mieć w przyszłości problem z kupieniem modelu z tej samej serii co front. Jeżeli już się ma centralny to koniecznie pełnoprawny równie dobry co front. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja przy 70% filmów,  wybrał bym central i boczne, sub i fronty potem . Jak masz w okolicy salon to umów się na jakiś odsłuch,  poczytaj fora itp zobacz co ludzie mają.  Przy pierwszym zestawie najważniejsza rada- nie napalaj się i kazdą decyzje podejmuj na chłodno bez emocji bo jak Cię wyczują w salonie to sprzęt będzie ale nie koniecznie taki jaki chcesz. Rozwaga i opanowanie a i do tego słuchać i porównywać ile się da bo zestawów może być naprawdę sporo i może ci się co innego spodobać niż większości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, subfan napisał:

wybrał bym central i boczne, sub i fronty potem

Zaskoczyłeś mnie ?. Zgadzam się że jeżeli zestaw służy do kina i konsoli w 85% to najważniejsza jest przestrzeń i nie ma co rezygnować z surround ale dla mnie osobiście fronty>cental jeżeli mam wybrać jedno albo drugie. Jeżeli mają działać razem to central=front czyli są równie ważne.

Mimo wszystko kolega jeszcze będzie chciał posłuchać muzyki a wtedy centralny + sub to kiepska opcja.

Moja subiektywna ocena

subfan dobrze radzi, idź do salonu i odsłuchaj. Co do zimniej glowy to nie ma co liczyć ? audio to emocje i naprawdę trudno trzymać je na wodzy ale życzę Ci tego.

Na Twoim miejscu po przejściu się do salonu poprosiłbym o następujące konfiguracje:

1. System 2 x surround + centralny + sub.

2. System 2 x surround + 2 fronty. Pamiętaj aby wybierać wśród kolumn z dużym basem i żeby w ampli było ustawione że LFE ma być na main (fronty) i fronty mają być w opcji "large" + wyłączenie w ampli centralnego.

3. System 2 x surround + 2 fronty + 1 central. Tak samo jak powyżej kolumny z dużym basem i ustawione na "large" i LFE na "main" 

 

sam zdecydujesz co Ci Pasuje, później podziel się opinią na forum to pomoże innym. Z jakiego miasta jesteś?

Pozdro i powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2019 o 00:10, Gesty napisał:

Bardzo dziękuje za odpowiedzi , chyba będę się decydował właśnie na amplituner do 2500-3000 zł i do niego dokładał powoli 5.1, tylko skoro Onkyo się tak słabo i ciężko kalibruje to co mi zostaje ? Yamaha i Denon? 

A jeżeli chodzi o onkyo 686 to nie ma ani kumpel ani nikt mi go nie polecał , po prostu ma dużo pozytywnych opinii.

Chcialbym właśnie na początku zmieścić się w tych 5000-6000 tys z dobrym ampli i dwoma kolumnami frontowymi. A w przyszłości bym chciał dokupywać resztę.

Tylko pytanie , jakie takie zestawy radzicie? Mam na myśli właśnie Ampli + dwie kolumny na początek ? ?

Zakupy rozłożone w czasie to niezły plan. Skoro jednak piszesz, że muzyka w stereo to tylko 15% użytkowania, a pozostałe 85% to dźwięk wielokanałowy w filmach i grach, to zrobiłbym jednak trochę inaczej niż niektórzy proponują. Nie ma co się pchać w jakieś wystrzałowe fronty, do takiego użytku nawet porządne kolumny podstawkowe będą OK (sam tak mam w pomieszczeniu podobnej wielkości), lepiej zainwestować w dobrego centrala i suba. Tak samo może się okazać za jakiś czas, że opadnie twój zapał do uzupełnienia zestawu i zostaniesz z jakimś dziwnym setem 4.0 czy tam inne 3.1 ?

Dlatego polecałbym ci zrobić tak - kupić dobry amplituner, producent dowolny, najlepiej abyś wybrał po odsłuchu, choć nie oszukujmy się, do pewnej półki cenowej różnice nie są dramatycznie duże (choć niektórzy twierdzą, że są, widocznie mają bardziej złote uszy niż ja ?), oraz do tego set 5.0 z małymi kolumnami na froncie, który powinien być ciut tańszy niż taki z frontami podłogowymi (choć to zależy od cen, przy małej różnicy zostaną i tak od razu podłogówki). Powinieneś się spokojnie zmieścić w kwocie założonej, nawet wybierając całkiem niezły amplituner, np. proponowany Denon serii X3xxx. Potem masz możliwość dokupić subwoofer i ewentualnie wprowadzić zmiany w tym zestawie, który już będziesz miał, np. zmienić jednak fronty na podłogówki czy wymienić centrala na lepszy model. Do czasu zakupu subwoofera oczywiście to będzie taki wykastrowany zestaw, ale przynajmniej masz od razu prawie pełny set, kolumny z jednej serii, które łatwiej ewentualnie sprzedać, itd.

Jeśli jesteś przekonany, że na pewno rozbudujesz zestaw w przyszłości i to w miarę nieodległej (czyli nie na świętego Nigdy) i łączny budżet jaki na to przeznaczysz będzie wynosił przynajmniej drugie tyle, to oczywiście możesz zacząć od zakupu amplitunera i samych frontów, wtedy to będą oczywiście kolumny lepszej klasy niż kupując od razu pełen zestaw. Do tego czasu jednak amplituner będzie się marnował, a filmy z dźwiękiem wielokanałowym na zestawie 2.0 to nie jest to o co chodzi stawiając typowe "kino domowe", cokolwiek by kto na ten temat nie twierdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zanskarix napisał:

się okazać za jakiś czas, że opadnie twój zapał do uzupełnienia zestawu i zostaniesz z jakimś dziwnym setem 4.0 czy tam inne 3.1

Zgodzę się z Tobą, że kolumny podstawkowe to może być dobre rozwiązanie ale nie wyobrażam sobie w takiej opcji nie posiadać suba. 

3.1 - nie wiem, nie testowałem. Może konfiguracja 4.0 z porządnymi frontami jest rzadka ale dlaczego miała by być zła?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PawelMitsu napisał:

Zgodzę się z Tobą, że kolumny podstawkowe to może być dobre rozwiązanie ale nie wyobrażam sobie w takiej opcji nie posiadać suba. 

3.1 - nie wiem, nie testowałem. Może konfiguracja 4.0 z porządnymi frontami jest rzadka ale dlaczego miała by być zła?

 

Zestaw 5.0 z monitorami na frontach zaproponowałem jako taki start do w miarę szybkiego rozbudowania całości, bo ja w ogóle nie wyobrażam sobie KD bez suba, nawet jakby miały tam grać na frontach podłogówki z wielkim głośnikiem basowym ? 

Te konfiguracje 3.1 czy 4.0 nie miałem na myśli, że są złe, ale wg mnie to nie jest optymalne ani docelowe ustawienie. OK, czyli niech będzie, że są jednak złe ? Ścieżki dźwiękowe są typowo w 5.1 (lub więcej kanałów), więc nie posiadając pełnego setu zawsze mamy jakieś ograniczenia i konieczność ingerowania przez amplituner, który musi to jakoś ogarnąć na mniejszej ilości kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, zanskarix napisał:

Zestaw 5.0 z monitorami na frontach zaproponowałem jako taki start do w miarę szybkiego rozbudowania całości, bo ja w ogóle nie wyobrażam sobie KD bez suba, nawet jakby miały tam grać na frontach podłogówki z wielkim głośnikiem basowym ? 

Te konfiguracje 3.1 czy 4.0 nie miałem na myśli, że są złe, ale wg mnie to nie jest optymalne ani docelowe ustawienie. OK, czyli niech będzie, że są jednak złe ? Ścieżki dźwiękowe są typowo w 5.1 (lub więcej kanałów), więc nie posiadając pełnego setu zawsze mamy jakieś ograniczenia i konieczność ingerowania przez amplituner, który musi to jakoś ogarnąć na mniejszej ilości kolumn.

Sub w kinie to ważna rzecz. Ja nie mam ale nigdy nie powiem nikomu aby zrezygnował z suba - sam musi ocenić co jest dla niego ważne.

Ja osobiście nie słyszę żadnej straty z powodu braku głośnika centralnego. Nie jest to też jakaś skomplikowana rzecz dla procesora żeby z 3 sygnałów zrobić 2 bez straty na przekazie.

Z tego co wiem zestaw kolumn centralnych wywodzi się z kin gdzie podstawa ekranu to jakieś 15 do 20 m i na sali znajduje się od kilkudziesięciu do kilkuset osób, więc kolumna centralna jest konieczna dla prawidłowej/dopuszczalnej reprodukcji sceny. W przypadku standardowego pokoju gdzie scena zajmuje średnio 1,8-3m i odbiorcami są 2-4 osoby jest w mojej opinii zbędne. Oczywiście jeżeli ktoś źle ustawi kolumny frontowe lub ma bardzo nieregularny kształt pokoju to będzie trudniejsze, jednak użytkownik Gesty ma całkiem dogodne warunki rozplanowania sprzętu.

W mojej opinii używanie w domu centralnego to jak używanie w domu zakrzywionego ekranu.

To jest moja subiektywna opinia i dlatego poleciłem koledze, który nie ma do czynienia z kinem domowym aby sam przetestował co mu pasuje. 

Może jestem kinowym heretykiem ? ale zawsze polecam sprawdzić samemu - tym bardziej osobom, które nie żyją w utartym schemacie i dopiero zaczynają przygodę z kinem i szukają oszczędności bądź chcą maksymalnie efektywnie wykorzystać budżet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia skąd się wywodzi kanał centralny i jaka jest domowa "sala kinowa", tylko jak jest zakodowany dźwięk. W filmach jakie oglądamy w domu mamy typowo ścieżki 5.1. Dialogi i większość dźwięku który ma dochodzić z okolicy ekranu jest przez większość czasu na kanale centralnym, jeśli amplituner będzie musiał to przerzucić na fronty to zrobi to, ale nie jest to domyślna i pożądana opcja. Po co jeździć samochodem na 3 kołach jak można na 4? ? Właśnie tym bardziej jak ktoś zaczyna zabawę to powinien się trzymać pewnych uznanych standardów i schematów, a nie szukać drogi naokoło, bo tylko może się zniechęcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co wy bredzicie ? Po pierwsze to jak dwa kanały frontowe mogą zastąpić centralny glosnik ? Słysząc dialog pomiędzy aktorami usłyszycie w stereo czyjąś mowe? Jak tak to ciekawe. Autor napisał że zależy mu na kinie więc padła propozycja centrala do kina zamiast frontów właśnie na zasadzie soundbara do czasu aż nie uzbiera reszty kasy. Poza tym odłączcie fronty podczas filmu a mając dobry central nawet tego nie zauważycie i po ostatnie to się przekomarzacie między sobą jakby to było tematem kto z was ma rację a szczerze mówiąc to jeden i drugi ma tyle mądrości co na gęsim ch... smalcu. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zanskarix napisał:

Nie ma znaczenia skąd się wywodzi kanał centralny i jaka jest domowa "sala kinowa", tylko jak jest zakodowany dźwięk. W filmach jakie oglądamy w domu mamy typowo ścieżki 5.1. Dialogi i większość dźwięku który ma dochodzić z okolicy ekranu jest przez większość czasu na kanale centralnym, jeśli amplituner będzie musiał to przerzucić na fronty to zrobi to, ale nie jest to domyślna i pożądana opcja. Po co jeździć samochodem na 3 kołach jak można na 4? ? Właśnie tym bardziej jak ktoś zaczyna zabawę to powinien się trzymać pewnych uznanych standardów i schematów, a nie szukać drogi naokoło, bo tylko może się zniechęcić.

Ok, w takim razie co jest złego w tym aby sprawdził na własnej skórze różne opcje? Nie podpowiedziałem mu, że centralny jest bezużyteczny tylko żeby sam sprawdził w salonie audio konfigurację z i bez.

Za tym aby samochód miał 4 koła odpowiada fizyka. Za istnienie kanału centralnego marketing. W mojej opinii.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, subfan napisał:

Co wy bredzicie ?

Nie osądzaj. Dyskutujemy.

3 minuty temu, subfan napisał:

Po pierwsze to jak dwa kanały mogą zastąpić centralny glosnik ?

Normalnie. Scena stereo jest budowana za pomocą 2 kanałów i może stworzyć pełny obraz dźwiękowy bez dziur.

4 minuty temu, subfan napisał:

Słysząc dialog pomiędzy aktorami usłyszycie w stereo czyjąś mowe?

Tak dokładnie czasem nawet lepiej niż z centralnego umieszonego pod lub nad TV

5 minut temu, subfan napisał:

propozycja centrala do kina zamiast frontów właśnie na zasadzie soundbara

Soundbar to produkt karykatura więc tworzenie soundbara z głośnika centralnego w mojej opinii mija się z celem.

9 minut temu, subfan napisał:

tyle mądrości co na gęsim ch... smalcu. 

OK, jeszcze raz powtórzę, ja zachęcam autora tematu do przetestowania na sobie. Chyba nie ma w tym nic złego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2019 o 10:28, Gesty napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do salonu(22m3).
Moj budżet na ta chwile to 5000-6000 tys

Z takim budżetem to rozpocząłbym od zbudowania chałupy z salonem godnym tej nazwy, a nie z pokoikiem udającym salon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Od czego byś zaczął budowę chałupy za 5 - 6 tyś zł ( słownie  pięć  , sześć tysięcy złotych) i z czego ta chałupa będzie bo mam z 10 na zbyciu to se dwie postawie .

Trzcina,  słoma,  glina ?

Oprysk debilizujący chyba był zastosowany przez opozycję na narodzie przed wyborami i jak widać działa. 

Nauczycieli też to dotknęło. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, subfan napisał:

Co wy bredzicie ? Po pierwsze to jak dwa kanały frontowe mogą zastąpić centralny glosnik ? Słysząc dialog pomiędzy aktorami usłyszycie w stereo czyjąś mowe? Jak tak to ciekawe. Autor napisał że zależy mu na kinie więc padła propozycja centrala do kina zamiast frontów właśnie na zasadzie soundbara do czasu aż nie uzbiera reszty kasy. Poza tym odłączcie fronty podczas filmu a mając dobry central nawet tego nie zauważycie i po ostatnie to się przekomarzacie między sobą jakby to było tematem kto z was ma rację a szczerze mówiąc to jeden i drugi ma tyle mądrości co na gęsim ch... smalcu. 

Jakie "bredzicie, usłyszycie", gdzie ja coś takiego napisałem, że popieram rozwiązanie bez centrala? Przystopuj trochę kolego z tymi porównaniami do smalcu, bo sam tu żadnymi mądrościami nie błysnąłeś, za to zjechałeś już wcześniej autora za wspomnienie o Onkyo i wciskasz mu konieczność dwóch subów, jak na razie pewnie nie kupi ani jednego...

 

12 minut temu, subfan napisał:

Od czego byś zaczął budowę chałupy za 5 - 6 tyś zł ( słownie  pięć  , sześć tysięcy złotych) i z czego ta chałupa będzie bo mam z 10 na zbyciu to se dwie postawie .

Trzcina,  słoma,  glina ?

Hehe hihi poczytaj sobie o co @Less chodziło to może załapiesz.

EDIT: zedytowałeś post, spojrzałem na twój awatar i wszystko jasne - nie załapiesz ?

 

5 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Ok, w takim razie co jest złego w tym aby sprawdził na własnej skórze różne opcje? Nie podpowiedziałem mu, że centralny jest bezużyteczny tylko żeby sam sprawdził w salonie audio konfigurację z i bez.

Za tym aby samochód miał 4 koła odpowiada fizyka. Za istnienie kanału centralnego marketing. W mojej opinii.

 

Jasne, że może sprawdzić na sobie. Co do reszty to się nie zgadzam z tobą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zanskarix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, zanskarix napisał:

 

EDIT: zedytowałeś post, spojrzałem na twój awatar i wszystko jasne - nie załapiesz ?

Taa? To powie mi kolega @ zasranix,  co wyczytał z mojego awatara że już mnie tak znielubił.  Jeżeli już to spojrzy kolunio w lustro i zasmieje się sobie w twarz bo jak większość ciemnoty w tym kraju uznaje że kto nie jedzie w lewo , na 100% jedzie w prawo , no bo tylko tak można!? 

Nie informuje gdzie się kieruje , informuje gdzie się nie kieruje - jasne ?!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, subfan napisał:

Taa? To powie mi kolega @ zasranix,  co wyczytał z mojego awatara że już mnie tak znielubił.  Jeżeli już to spojrzy kolunio w lustro i zasmieje się sobie w twarz bo jak większość ciemnoty w tym kraju uznaje że kto nie jedzie w lewo , na 100% jedzie w prawo , no bo tylko tak można!? 

Nie informuje gdzie się kieruje , informuje gdzie się nie kieruje - jasne ?!

Nie z awatara tylko z twojego zachowania na forum, które widzę już nie pierwszy raz, wyczytałem, żeś kawał chama, tyle w temacie. Szczeniackie teksty z przekręcaniem nicków możesz sobie darować, to raczej żałosne niż śmieszne czy przykre.

Jak masz coś jeszcze do mnie to pisz prywatnie, a nie zaśmiecaj kolejnego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan?.

Szukasz widzę tematu w domu cie nie lubią? tu musisz wylewać swoje żale? 

Zmień Forum jak szukasz tematu o PiS i opozycji adresy ci się pomyliły chcesz byc dobry to wnieś coś do tematu a nie kacapoły sadzisz mam tu.

Bez odzewu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, subfan napisał:

Napisałem autorowi co bym zrobił na jego miejscu , reszta była adresowana do dwóch panów przepychajacych się bez sensu tak jak i twój powyższy wpis , też nic nie wniósł do tematu poza zaczepką. 

Nikt sie nie przepychał. Ocena czy z sensem czy nie, nie leży w Twoich kompetencjach.

Tak samo napisałem autorowi co bym zrobił na jego miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

wracając do tematu (ponieważ hormony znalazły ujście w postach powyżej) uważam kolego @Gesty że nie ma się co obawiać Onkyo o którym wspomniałeś powyżej ponieważ funkcjonalnie nie brakuje mu niczego w stosunku do zaproponowanych przez pozostałych użytkowników rozwiązań, ma on niewątpliwą zaletę jaką jest bardzo neutralne brzmienie, co moim zdaniem jest dosyć istotne. Ponadto warto nawiązać do wypowiedzi kolegi @VANDIT1234 i następcy powyższego amplitunera tj. modelu 696.

Z tego co zdołałem zauważyć testując wersję 696 to dużo płynniejsze i szybsze działanie aplikacji sieciowych wynikające z zastosowania dużo szybszego procesora, co uważam za niewątpliwy plus.

Poza tym jak słusznie koledzy zauważyli warto porównać kilka konfiguracji aby wybrać odpowiednią dla siebie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.