Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepły, średnicowy wzmacniacz do B&W 706 S2


LukaszMag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym chyba zmienić wzmacniacz w swoim systemie... Od lat używam Xindak A-06. Dobry klocek, lubimy się... Od jakiegoś czasu w domu zagościły kolumny Bowers'a 706 S2. Tu też się polubiliśmy. Wpadłem jednak na pomysł zmiany, czy może dobrania drugiego wzmacniacz dla zmiany charakteru dźwięku. Xindak, podobnie jak Bowersy ma nieznacznie cofniętą, spokojniejszą średnicę. Bas i wysokie wydaje mi się, że czasami zbyt mocno dają o sobie znać. Szukałbym czegoś co da fajną, ciepłą bluesową średnicę, z powietrzem, dynamiką... Myślałem nad lampą, ale boję się, że przy 88 db bowersy będzie ciężko wysterować. Może jakiś tranzystor? Może uda się coś ciekawego znaleźć z tanich niepozornych klasyków? ?

Na razie z ciekawości chcę wypożyczyć Fezz Audio Silver Lunę. Nie miałem nigdy lampy i trochę mnie kusi takie połączenie... 

 

Może dodam, że słucham w niewielkim kąciku salonu. Przestrzeń ok. 14-16m2. A kasa... Chciałbym się zmieścić w 4500zl za nowy sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LukaszMag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, do B&W serii 700 polecam Roksana Kandy, słuchałem u znajomego takiego tylko z podłogówkami CM 9, i fajnie się to zgrywało,nie było ostro u góry a dół był zacny,fajna średnica,więc warto spróbować. Tylko w takim budżecie to raczej musisz poszukać używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :-) Jej... straszny kombajn... BT... APTX... preamp gramofonowy.... Chyba jednak wolę prostotę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeszcze straszny kombajn,ze wszystkich wejść korzystać nie musisz, z BT też. A Tobie chodzi o dzwięk i Roksan fajnie zgrywa się z B&W, sam słyszałem. Wzmaki tej firmy uspokoją wysokie w B&W i dodadzą więcej średnicy a Tobie chyba właśnie oto chodzi. Z resztą np. Kandy mk1 nie ma BT i innych bajerów,tyle że to używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Od jakiegoś czasu mam na sprzedaż swojego sonneteera alabastera.To bardzo wszechstronny i dynamiczny wzmacniacz o lampowej barwie dźwięku.Trudno o używkę w przystępnej cenie na rynku bo klasa dźwięku tego wzmacniacza jest na poziomie takiego chociażby Lebena 300F,a to mówi samo za siebie!Wzmacniacz gra jeszcze u mnie na ok.15m2 i bardzo dobrze potrafi wysterować moje Proximy od Divine Acoustics.Niedługo będę powiększał pokój i chciałbym przejść na docelową lampę,którą już posiadam...Jeśli byłbyś nim zainteresowany to daj znać na priva.Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuPrime IDA8 - popytaj ludzi, którzy testowali. Część osób stwierdzila że ciepło i sama średnica w tym wzmacniaczu

https://sklep.rms.pl/nuprime-ida-8-ida8-zintegrowany-cyfrowy-wzmacniacz-stereo-2x100w-z-przetwornikiem-dac 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo, bardzo fajne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Bowersów z tej cechy nie uleczysz, to przypadek beznadziejny. Wcześniej, czy później pozbędziesz się kolumn tej marki. Znam problem z autopsji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że roksan nie jest dobrym wyborem. Miałem przez kilka dni K3 i to co na 100% ma to niesamowity "drive". Jest troche jak fotografie z cyfrowych aparatów w trybie "landscape" ? kolory sa przesycone, wszystkiego jest dużo .

Według mnie absolutnie nie pokazuje średnicy, to zły trop.

Do tego co chciałbys uzyskać to hybryda HAIKU - bright

mam w tej chwili w domu wersję bright 4 a kolumny to RLS Oberon II

Z tego wzmacniacza nie uzyskasz potęgi brzmienia ale smaczki w wysokich i średnicy. Niskie tony są obecne ale na pewno nie odgrywają dominującej roli. Brakuje też tego "drajwu" w niskich tonach. Jeżeli zaakceptujesz to ograniczenie/sposób prezentacji to może być strzał w 10tkę.

Nie słuchałem Luny w swoim systemie.

Kupowanie lampy "w ciemno" (jak i każdego innego wzmacniacza)to błąd. Odsłuchaj zanim kupisz cokolwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Bowersami ( przynajmniej tymi budżetowymi, jak autora wątku ) jest taki, że te kolumny mają jakiś...problem. Jeśli ktoś nie słuchał może mieć kłopot ze zrozumieniem o co biega. To są kolumny zrobione,zestrojone na efekciarstwo. Większość ludzi przy pierwszym odsłuchu ( tak było też ze mną ) jest zachwyconych. Dźwięk jak żyleta, dopiero po 2 dniach w domu miejsce banana na gębie zajmuje mina jak po soku z cytryny, bo oto odkrywa się z przerażeniem, że choć to super wykonane kolumny, ładne i powabne, to mają jedną wadę. Nie nadają się do słuchania muzyki. Cecha in minus o której pisze LukaszMag jest właśnie dokładnie tym, o czym piszę. Tanie konstrukcje Bowersa mają jakieś nieokreślone dziury w paśmie, które powodują, że o czym, jak o czym, ale o przyjemności kontaktu z muzyką nie może być mowy. I najciekawsze jest to, że w pierwszym wydawałoby się logicznym odruchu człowiek myśli, że remedium na te wady jest cieplejszy wzmacniacz. To już jest gwóźdź do trumny dla tych zwrotnic. U mnie pójście tą ścieżką poza wydanymi pieniędzmi zaowocowało wyrytymi w skale literami napisem " NNCMDCZTF " ( Nigdy Nie Chcę Mieć Do Czynienia Z Tą Firmą ). Po prostu odczucie nabijania w butelkę przelało czarę goryczy. Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w tym jest i dla autora wątku polecałbym raczej zmianę kolumn. Miałem długo 686 S2 potem 685 S2. Te pierwsze ostatecznie wylądowały... jako kolumny efektowe w KD. Poszukując kolumn o wskazanej przez ciebie charakterystyce dźwięku zainteresowałem się serią "7" - słuchałem 704S2 i tu już było znacznie lepiej, ale wydaje mi się, że tak jak pisze kolega SynSama to raczej efekciarskie brzmienie. Miałem wątpliwości, czy te kolumny dadzą przyjemność ze słuchania muzyki. Przestrzeń, powietrze robi wrażenie w salonie przez 15 minut, ale w domu dźwięk ma dać relaks, szczególnie jak podstawowym przeznaczeniem zestawu nie jest TV tylko muzyka. Wybrałem inny kierunek i to był strzał w dziesiątkę. Ostatecznie więc jeżeli szukasz tego, o czym piszesz musisz zmienić kolumny a i prędzej czy później wybierzesz wzmacniacz lampowy albo hybrydowy. To najlepsze rozwiązanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2019 o 11:42, LukaszMag napisał:

Może jakiś tranzystor? 

Spróbuj z Moon’ami maja dobra wydajność prądowa i spisują z Bowersami.

1 godzinę temu, SynSama napisał:

jest taki, że te kolumny mają jakiś...problem.

każda kolumna ma ‚jakis’ problem ? 

 

2 godziny temu, SynSama napisał:

Niestety Bowersów z tej cechy nie uleczysz, to przypadek beznadziejny.

dodaj ’w mojej opinii’ i wtedy jest ok albo napisz do Bowersa moze zrugaja swoich inżynierów ?

 

1 godzinę temu, artur 1984 waw napisał:

Wybrałem inny kierunek i to był strzał w dziesiątkę. 

 ciekawe jaki to kierunek ?? 

W dniu 25.04.2019 o 11:42, LukaszMag napisał:

Może jakiś tranzystor? 

Spróbuj z Moon’ami maja dobra wydajność prądowa i spisują z Bowersami.

1 godzinę temu, SynSama napisał:

jest taki, że te kolumny mają jakiś...problem.

każda kolumna ma ‚jakis’ problem ? 

 

2 godziny temu, SynSama napisał:

Niestety Bowersów z tej cechy nie uleczysz, to przypadek beznadziejny.

dodaj ’w mojej opinii’ i wtedy jest ok albo napisz do Bowersa moze zrugaja swoich inżynierów ?

 

1 godzinę temu, artur 1984 waw napisał:

Wybrałem inny kierunek i to był strzał w dziesiątkę. 

 ciekawe jaki to kierunek ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, will66 napisał:

ok albo napisz do Bowersa moze zrugaja swoich inżynierów

Ja ich nie krytykuję. Są po prostu różne filozofie podejścia do tematu. Z grubsza można to podzielić na podejście czysto pasjonackie ( małe firmy produkujące krótkie serie sprzętu ) i duże korpo firmy mające po prostu jak najwięcej zarobić. Inżynierowie Bowersa zrobili to,czego oczekuje od nich chiński prezes, czyli zapewne w ciągu 5 lat chce pływać po Bora Bora pozłacanym jachtem. Aby tego dokonać wymaga pewnie od inżynierów  efektywności. No to ci konstruują kolumny, które mają w sklepie wybijać się ponad inne, a że w domu to nie gra, to już nikogo nie obchodzi ( o kliencie nie wspominam, bo on jest we współczesnym marketingu już tylko złem koniecznym i do jego zadowolenia nikt nie przywiązuje wagi, bo po co się stresować ? ). Ważne, że kasa wzięta i tyle :-). Tak więc nikt nikogo tu nie będzie rugał, bo chłopcy tworzą kolumny, które sprzedają się jak świeże bułeczki i w końcu o to tylko chodzi :-). Szkoda czasu i atłasu :-))).

15 minut temu, will66 napisał:
2 godziny temu, artur 1984 waw napisał:

Wybrałem inny kierunek i to był strzał w dziesiątkę. 

 ciekawe jaki to kierunek ?? 

Jaki ? Każdy w przeciwną stronę będzie strzałem w dziesiątkę, bez kitu :-)))))))))))))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, SynSama napisał:

czyli zapewne w ciągu 5 lat chce pływać po Bora Bora pozłacanym jachtem

facet nabity jest kasa do bólu; jachtem pływa juz od ponad dwoch dekad. 

Ma swoją wizje rozwoju firmy i samego audio. 

47 minut temu, SynSama napisał:

mają w sklepie wybijać się ponad inne,

Bowersy do Nauitilisow wyglądały prawie  tak samo jak zaprojektował je główny założyciel John Bowers. Nautilisy i teraz seria D3 poszły bardziej w design, ale to wynikało z trendów rynkowych i konkurencji - nic nowego w biznesie. 

51 minut temu, SynSama napisał:

że w domu to nie gra

tutaj imo, czesto problemem jest interakcja kolumn z pomieszczeniem: niska impendacja kolumn w paśmie tzw. niskiego basu, słaby wzmacniacz i mody/rezonanse pomieszczenia w parze gołymi i twardymi powierzchniami  tegoż.... Audiofile poświęcają po stokroć wiecej czasu na tzw. wygrzewanie gadżetów, kable, podkładki niz na kolumny i pomieszczenie. Why? Bo tak po prostu jest łatwiej; kupic kabel i nim ‚poprawiac’ dzwiek niz robic adaptacje akustyczna pomieszczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, will66 napisał:

facet nabity jest kasa do bólu; jachtem pływa juz od ponad dwoch dekad. 

..ale czy aby pozłacanym !! :-)?  No właśnie...:-))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek łatwo sprawdzić. Jest w zakładce o mnie. A o poszukiwanym brzmieniu pisał autor wątku i jak sądzę ja takie mam. Najwazniejsse, ze sprzętu nie sprzedaje;) tylko sobie słucham i oceniam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, will66 napisał:

tutaj imo, czesto problemem jest interakcja kolumn z pomieszczeniem: niska impendacja kolumn w paśmie tzw. niskiego basu, słaby wzmacniacz i mody/rezonanse pomieszczenia w parze gołymi i twardymi powierzchniami  tegoż.... Audiofile poświęcają po stokroć wiecej czasu na tzw. wygrzewanie gadżetów, kable, podkładki niz na kolumny i pomieszczenie. Why? Bo tak po prostu jest łatwiej; kupic kabel i nim ‚poprawiac’ dzwiek niz robic adaptacje akustyczna pomieszczenia. 

Masz dużo racji w tym co piszesz, jednak jako były użytkownik B&W 685s2 również muszę zwrócić uwagę na to, że kopułka B&W jest bardzo ostra. Nie słyszałem innych modeli, więc nie będę się wypowiadać, ale jeśli w 706 ten charakter jest zachowany, to domyślam się w czym problem i mi również tego ogólnego ciepła w 685 zabrakło. A lubię w miarę rozdzielcze granie, bo głuchy jestem jak pień i nie lubię się domyślać ?

685 miały świetną stereofonię i znikały w pomieszczeniu, ale na dłuższą metę nie wyrobiłem. Być może masz rację, że wzmacniacze nie podołały (Xindak A-06 i Marantz PM6005), być może z obecnym wzmakiem byłoby inaczej. Niemniej jednak, pamiętam jaką ulgę poczułem, przerzucając się na małe podłogówki.

 

6 godzin temu, M-K napisał:

Uważam że roksan nie jest dobrym wyborem. Miałem przez kilka dni K3 i to co na 100% ma to niesamowity "drive". Jest troche jak fotografie z cyfrowych aparatów w trybie "landscape" ? kolory sa przesycone, wszystkiego jest dużo .

Według mnie absolutnie nie pokazuje średnicy, to zły trop.

 

True. Moim zdaniem to w miarę neutralny wzmacniacz (ale absolutnie nie jazgotnik, lekko raczej ocieplony, ale bardzo lekko), chociaż z mięchem i tym dociążeniem dźwięku, które masz na myśli. Nie słyszałem K2, ale z opisów wynika, że tamten grał słodkawo właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez monolithhh

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monolithhh napisał:

Masz dużo racji w tym co piszesz, jednak jako były użytkownik B&W 685s2 również muszę zwrócić uwagę na to, że kopułka B&W jest bardzo ostra.

Z tego co pamiętam, bo to było już jakiś czas temu, tam było coś nie tak na przełomie średnicy i góry. Jakiś taki mat, który powodował, że mi gębę wykrzywiało. A ostrość o której piszesz...Dokładnie tak było. Nawet ja, który lubię wyraźne i niewycofane wysokie miałem uczucie fizycznego zmęczenia. A cieplejszy i łagodniejszy wzmacniacz ( japoński tranzystor z lat 90- tych ) tej góry nie złagodził, a jeszcze powiększył problem na tym przejściu między środkiem, a górą. W końcu to była "buła" z nadal kłującymi wysokimi. Dramat. Odpuściłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SynSama napisał:

tam było coś nie tak na przełomie średnicy i góry. Jakiś taki mat, który powodował, że mi gębę wykrzywiało. A ostrość o której piszesz...Dokładnie tak było. 

Mogło być coś z tą średnicą, ale wtedy jeszcze nie rozumiałem wielu rzeczy. To co zapamiętałem, to żyletkowe, kliniczne brzmienie, które na początku mnie zafascynowało. Potem bałersy poszły w świat, bo brakowało w nich emocji i krew mi z uszu leciała. To jest dopiero wyczyn, bo mam przytępiony nieco słuch i pewnych częstotliwości już nie słyszę.

Być może z innym wzmacniaczem byłoby lepiej, ale ani Xindak, ani Marantz nie wyciągnął z nich tego, czego szukałem w brzmieniu. Nie chcę być źle zrozumiany, nie twierdzę, że te kolumny są złe. Twierdzę jedynie, że zgadzam się z głosami krytyki i rozumiem autora wątku odnośnie poszukiwań. Niestety z audio jest tak, że doświadczenie kosztuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem wzmacniacz do 658s2 i był weekend że obok stały 706s2 i to nie zupełnie to samo granie, pomimo pozostawienia wysokotonowca na aluminium. Z tego co przesłuchałem wzmacniacze, to najlepiej się wpasował NAD 326 do Bowersów, tylko 706 dzięki Continuum lepiej nasyca dźwięki, ta dziura za wokalami nie jest już tak drażniąca, ogólnie to dobry monitor w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LukaszMag ...a może ten test coś wniesie do dyskusji o problemach jakie Cię nurtują?                                           

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Heed Obelisk. Gra tak jak potrzebujesz. Jeśli estetyka urządzenia tobie pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem wzmacniacz do 658s2 i był weekend że obok stały 706s2 i to nie zupełnie to samo granie, pomimo pozostawienia wysokotonowca na aluminium. Z tego co przesłuchałem wzmacniacze, to najlepiej się wpasował NAD 326 do Bowersów, tylko 706 dzięki Continuum lepiej nasyca dźwięki, ta dziura za wokalami nie jest już tak drażniąca, ogólnie to dobry monitor w tej cenie.
Kiedyś już pisałem. Miałem krótko w ha Okęcie 686 s2 z Nad 316 po modyfikacji Mudy i było bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, monolithhh napisał:

jednak jako były użytkownik B&W

jako użytkownik Bowersow, co do kopułki mogę sie zgodzić np. w serii 600 z lat 90-tych. Aczkowkiek i tak uważam, iż było to powiązane z wczesnym „polskim” marketingiem lat 90-tych, gdzie jakis spec ustalił połączenie z Denonem, co było nagminnie wciskane powstającemu z kolan narodowi i wciskane na raty. Stad, imho, wziąłeś sie teoria o „tryskającej krwi z uszu w czasie słuchania Bowersow” ?

Jednak Bowersy tamtych lat dobrze zagrywały sie z Rotelem, Classe, modelami wydajnymi prądowo. I ten kto tak konfigurowal raczej nie krzaczyl o jakiejś krwi z uszu i bule zamiast basu. Na koniec mogę sobie tylko wyobrazić „akustykę” pomieszczen polskiego audiofila z lat 90-tych - po prostu takie pojęcie w ogole nie funkcjonowało, a pomieszczenia to były po prostu gole betonowe bunkry ?

Obecne serie 700 i 800 sa najbardziej udanymi, a twierdzenie o tryskającej krwi z uszu mozna Panowie włożyć sobie w buty jako podkładki ?  ja osobiście nie znam takiego problemu, dla mnie to swietny produkt. Oczywiscie kwestia sygnatury dzwieku i ceny Bowersow - tutaj odniesieniem sa przykłady z motoryzacji. Jednak firma ma rozbudowane zaplecze i budżet R&D jakiego nie ma wiele innych firm audio, wiec teges.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cieszę się, że Tobie się zgrywa, bo na końcu najważniejsze, abyśmy byli zadowoleni. U mnie się niestety nie zgrało. Była krew z uszu i to nie z Denonem na raty ? Braku prądu Xindakowi A-06 zarzucić nie można, to wydajny tranzystor. A jednak nie dało się tego słuchać. Oczywiście mówię o B&W 685s2 i ich sygnaturze dźwiękowej. Tak jak napisałem, fantastycznie znikały i tworzyły obraz, za którym można zatęsknić, jednak nie szło i tyle. 

Nie ma się co zacietrzewiać, ani starać się ośmieszyć "polskich audiofili" z lat 90-tych, każdemu gra inaczej. Chętnie spróbowałbym teraz B&W z Roksanem, ale poszedłem inną drogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki wszystkim za poświęcony czas :-) Mam wrażenie, że problemy, które zostały opisane z B&W to m.in. kolumny niższej serii , np. 685. Słuchałem ich... byłem naprawdę bliski kupna /cena była super, szybko się napaliłem... /. Po dwóch dniach i odsłuchach z przekonaniem kupiłem 706tki. 685 były... zbyt cyfrowe, techniczne? Może ta wspomniana ostrość to wcześniejsze produkcje Bowersa? Tu zupełnie tego nie odczuwam. Oczywiście, są i będą jakieś potknięcia... Jednak nie ma rzeczy idealnych, a muzykę odbieramy też subiektywnie. Nie chcę, aby mój post brzmiał jakbym na siłę bronił na siłę swoich głośników. Lubię je... Grają praktycznie każdego dnia. :-) W połączeniu z Xindakiem naprawdę nie widzę powodów, abym miał się z nimi rozstać. Kombinuję, co można jeszcze zmienić, może trochę z ciekawości, może trochę na siłę... 

Wracając do kolumn... górę i dół moje uszy odbierają idealnie. Ta średnica i wokal też są na swoim miejscu, ale grają ciut drugi plan. To nie jest jakaś mocna V'ka, ale na pewno nie jest liniowo... Zmianą wzmacniacza nie chcę też uzyskać neutralności. Ta charakterystyka może zostać. Dorzućmy tylko trochę koloru, ciepła wokalom i będzie pięknie.

Nie ukrywam, że trochę ciągnie mnie do lampy... Spróbować, zobaczyć... :-)

Za każdą z przedstawionych przez Was propozycji serdecznie dziękuję. Doceniam :-) Zaraz robię kawę i na spokojnie przejrzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej,  sprobuj lampowego wzmacniacza Haiku Audio Williamson 6CA7. Ktoś sprzedaje w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan K3 z Bowersami napewno warto posluchac. Ten drive to jest wlasnie to czego te kolumny potrzebuja a K3 oprocz drive'u nada im troche barwy.

W moim zestawie gra on z MA Gold 200 ktore sa uwazane za jasne, bezbasowe i z wycofana srednico, jednak ja mam zupelnie inne odczucia po zestawieniu ich z K3. Z Elex-r bylo dokladnie odwrotnie. To wlasnie z K3 zrobilo sie bardzo blusowo, gora troche przyciszona, bas nabral grubosci i twardosci a srednica dostala niesamowitej barwy. Gitary, trobki, saksofony brzmia poprostu fantastycznie.

Warto posluchac a nie patrzec na wyglad czy gadzety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz skąd jesteś (miejscowość) może ktoś z sąsiedztwa może podjechać ze swoim wzmacniaczem tak do porównania z Twoim Xindakiem byś posłuchał czy zmiana jest konieczna.

Innym pytaniem jest, kto tak naprawdę słuchał Bowers 706S2? i nie w salonie Top HIFI tylko u siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎25‎.‎04‎.‎2019 o 11:42, LukaszMag napisał:

Od jakiegoś czasu w domu zagościły kolumny Bowers'a 706 S2. Tu też się polubiliśmy.

Fajnie, że te głośniki przypadły Ci do gustu. Osobiście szukałbym do nich wzmacniacza ciepłego, który nie utraci przy okazji świetnej rozdzielczości, jakie one prezentują.

Ostatnio kompletowałem sprzęt i w pierwszej kolejności byłem napalony na 805 (właśnie po opiniach i recenzjach znalezionych w necie). Szukałem dobrych monitorków z racji dość małego pomieszczenia.

Niestety jak dla mnie oferowały one co prawda świetną stereofonię i rozdzielczość, a bas był taki jak lubię - czyli w miarę krótki i punktowy, ale wysokie były zdecydowanie zbyt ostre, co zwłaszcza mocno widoczne było w wokalach i generalnie muzyce rockowej. Talerze grały trochę zbyt metalicznie - kwestia gustu. Średnica - poprawna, ale mogło by być trochę lepiej.

Co dziwniejsze - rozumiem, że Moon ich nie utemperował, ale byłem przekonany, że zrobi to jakaś dobra hybryda, ale tutaj nadal było jak dla mnie zbyt ostro (a integry były raczej z wyższej półki).

Słuchałem jeszcze podłogowych 804, ale tutaj jeszcze doszedł niekontrolowany bas - rozlazły. Bez urazy, ale w połączeniu z wysokimi grało to bardzo słabo.

Ostatecznie wybrałem coś innego. Wg mojego subiektywnego odczucia gra mi to co najmniej 2 klasy lepiej niż system, który chciałem kupić w pierwszej kolejności. A to oznacza - nie kupuj tylko na podstawie recenzji i opinii, bo to co innemu się podoba, Tobie może nie przypaść do gustu i vice versa. To jak ze smakiem potraw. Jeden lubi solone, inny słodkie itd...

Z B&W trzeba uważać, bo w pierwszej chwili wydaje się że grają fajnie, ale po 40-45 minutach dźwięk z nich może zaczynać być męczący. Przynajmniej tak było u mnie.

I najważniejsze - w całym systemie audio uważam, że najważniejsze jest prawidłowe dobranie wzmacniacza i głośników. Pozostałe elementy oczywiście też są ważne, ale najwięcej można ugrać (lub stracić) na połączeniu wzmacniacza do głośników. I tutaj nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.