Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch R112SW vs. R115SW


Markcox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panie i Panowie, niosę się z zamiarem uzupełnienia swojego systemu o nieco lepszy subwoofer, a w zasadzie będąc precyzyjnym, o dwa sub’y.

Na ten moment system oparty jest na kolumnach Klipsch, central RP450C, pozostałe z serii Synergy. Aktualny sub również z serii Klipsch Synergy (SW450). I tu chodzi mi po głowie również pójście w Klipscha - zastanawiam się albo nad dwoma R112SW, albo R115SW, tylko waham się, czy pójście w te drugie nie będzie przerostem formy nad treścią, jeżeli chodzi o moje możliwości lokalowe.

Poniżej szybki szkic pomieszczenia z aktualnym ustawieniem – sam salon to mniej więcej 5,5m x 5,5m ale nie w kształcie regularnego kwadratu, a raczej delikatnego trapezu (ściana na której wisi TV idzie po delikatnym skosie), do tego aneks kuchenny, a to wszystko jest jeszcze otwarte niezbyt szerokim wejściem (ale jednak) na kilkunastometrowy korytarz.

Tu prośba o pomoc i komentarze, czy to będzie właściwy kierunek, uwzględniając, że różnica w cenie pomiędzy 112, a 115 jest naprawdę kosmetyczna. A może w tym budżecie można coś lepiej? (poza DIY - nie wchodzi w grę ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przy aktualnych cenach moim zdaniem warto dołożyć do R-115SW. To większy, potężniejszy subwoofer, mocniejszy subwoofer niż R-112SW. Przy ponad 25m2 będzie OK.

Pytałeś o alternatywy - spójrz na SVS serii 2000 (wersja SB lub PB w zależności od tego, czy chcesz konstrukcję otwartą, czy zamkniętą) oraz REL HT1205. 

Wszystkie powyższe modele mamy w salonie, można posłuchać i porównać. Zapraszam serdecznie, także możemy doradzić podczas rozmowy i ustalić indywidualną cenę dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba,  115 ma niższe zejście co czuć i mocniejszy jest. Do samej muzyki (przy malych kolumnach) spokojnie wystarczy 112 ale do kina to 115 dużo lepsza. Na twój metraż jest spoko, ważne jest dobre ustawienie suba, trochę trzeba pokombinować z ustawieniami i będzie masaż :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 112sw 2szt na 17m2. Jest ok. Pewnie 115sw byłyby jeszcze lepsze ale gabaretowo by mi nie pasowały na ścianie telewizyjnej. Ważne jest umiejscowienie subów.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Q21 napisał:

Pytałeś o alternatywy - spójrz na SVS serii 2000 (wersja SB lub PB w zależności od tego, czy chcesz konstrukcję otwartą, czy zamkniętą) oraz REL HT1205.

Niestety, jeżeli chodzi o SVS, mimo iż dużo dobrego naczytałem się o tym producencie, to jednak model, który pod kątem wizualnym mieści się w moich "ramach", wielokrotnie przekracza budżet ? z resztą w ogóle w budżecie, mieści się co najwyżej PB1000. Rel'a w ogóle nie brałem pod uwagę. Generalnie w moim przypadku sub'y z zastosowaniem do kina, więc konstrukcja raczej otwarta. Ale dzięki za propozycje.

7 godzin temu, donsalieri napisał:

Miałem oba,  115 ma niższe zejście co czuć i mocniejszy jest

i to już jest jest argument, których oczekiwałem - z własnego doświadczenia. dzięki

7 godzin temu, donsalieri napisał:

ale do kina to 115 dużo lepsza

właśnie, tego nie podkreśliłem w pierwszym poście, że zastosowanie to w zasadzie tylko i wyłącznie kino. I oczywiście, czy w przypadku 112, czy 115 cały czas mowa o dwóch sztukach. 

7 godzin temu, Q21 napisał:

Przy ponad 25m2 będzie OK.

7 godzin temu, donsalieri napisał:

Na twój metraż jest spoko

i przede wszystkim potrzebowałem potwierdzenia, czy 2x 115SW nie będzie przegięciem pały. 

To, że dużo będzie zależało od właściwego ustawienia, zdaję sobie sprawę, już trochę z kinem jednak obcuje, z mniejszymi, bądź większymi błędami, więc są to dla mnie też rzeczy, których mam świadomość.

7 godzin temu, Mateusz80 napisał:

Poczytaj o XTZ 12.17 (zwykły lub Edge), coś od BK może też Ci podejdzie? 

dzięki kolego, do tej pory czytałem zarówno o jednym, jak i drugim produkcie - przy tym czytałem wiele dobrego, nie ukrywam jednak, że zakupu chciałbym dokonać jednak u polskiego dystrybutora, być może nawet korzystając z 0% systemu ratalnego. Mając na uwadze, że jeszcze w tym roku czeka mnie dość mocny remont w chałupie, to taka forma zakupu byłaby mi mocno na rękę. Ale dzięki za podpowiedź, na pewno produkty warte uwagi i dobrze, że ta propozycja tu się pojawiła. Jak nie ja, to może inni na tej informacji skorzystają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał miejsce już by drugi 115 stał, mam 29 m2 i mimo że ten sub gabaryty ma spore to jak się postawi przy szafce to już tak takiego wrażenia wielkością nie robi. Dwa suby dadzą lepsze wypełnienie i jakość basu więc zazdroszczę. A w tej cenie nic lepszego do kina nie da się kupić  :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup R115 a jak wzrosnie apetyt to dokupisz drugi ?

W kinie przy tej powierzchni pomieszczenia R115 powinien dać radę zapewnić nieskompresowane zejście do 20-25Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proponuję to tylko dobrze ustawić (z mikrofonem pomiarowym i specjalnym oprogramowaniem) bo po Audyssey każdy zestaw który mierzyłem miał problemy ze zgraniem fazy kolumn i subwoofera. Mimo iż każda pojedyńcza kolumna miała płaską charakterystykę to w połączeniu dawało to solidne "dziury" w paśmie. 

W razie potrzeby w Warszawie mogę pomóc w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa będą na pewno, bez znaczenia na jaki rozmiar padnie - z wiadomych względów. Akurat w moim przypadku sprawą zajmie się Mcacc od Pioneer'a, ale pewnie różnicy to nie robi żadnej, to w dalszym ciągu "tylko" kalibracja ampli KD ? 

Więc biorę pod uwagę zrobienie bardziej profesjonalnej kalibracji, ale nie wykluczam, że będę brał się za to już po remoncie mieszkania, który stoi przede mną w najbliższym czasie i który wg. planów trochę ogołoci mi pomieszczenie.

Ale tak z ciekawości zapytam kolego Tom.O, rozumiem, że profesjonalnie zajmujesz się taką kalibracją? Jak możesz, rzuć mi na PW kilka zdań o sobie w tym temacie, kosztach, procesie etc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.