Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Contour 30 - najlepiej wydane 30kzł ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że bubusia słuchający na Amator 1, nie ma pojęcia o najlepszych kolumnach typu horn. Nawet nie miał u siebie w ogóle żadnych tego typu kolumn, nie mówiąc już topowych kolumnach typu horn. Żeby maił u siebie z kilkanaście/kilkadziesiąt lat, to może by coś wiedział. A tak tyle wie co nic i gdyba jak amator.

Wielu osobom się podobały, a nawet najlepiej grały Everest i K2, a teraz na takich słuchają u siebie, a Ty bubusia nadal pyrkasz na Amator 1 :)

Amator 1 czyż to twój punk odniesienia. Tam gdzie były L19 i Sf Amator II - takie kolumienki dla mnie były na start hi-fi w 90-tych latach :)

Te twoje grania 1-2 dźwięki plumkną i tyle, a jak da w rurę to się robi chaos 'rzeźnia' pulpa bez kontroli ładu i składu - zniekształcenia kompresje etc. i jęczą jakby miały ducha wyzionąć, a ledwo co pyrkają.

Dla mnie ma ukazywać/przekazywać wszyściutko co do joty jak zostało zarejestrowane na nośniku i podane w sygnale do przetworników, a nie przeinaczać i maskować Sound. Musi być wszyściutko słyszalne, więcej/lepiej niż w najlepszym Studio na świecie.

Odetnij MF/HF/UHF z topowych Magico Ultimate III, tam też są same metale (od średnicy do samej góry), grube horny metalowe, tytanowe diaphragm'y (membrany) napędy Alnico w compression driver's.

...to poczujesz granie.

Jak nie narzucają siebie, są rzetelne/neutralne/uniwersalne live'owe - to mi by mogły się podobać. Nie znam tych ich driverów ALE Acoustic. Azjaci takich używali, jakieś tam starsze ALE Acoustic.lab Japan. Podobnie jak z moimi. Z góry MF/HF/UHF, z dołu dwa 15'' woofery i grają.

Żeby nie były jak Vox Olympian, na MF z angielskim Vitavox S2 w drewnianym horni'e podfarbowane, stłumione. A na HF z TAD TD-2002 i UHF z TAD ET-703, przymulone/stonowane - być może przez elektronikę kondo, kabelki itd. Mocno urobione paczki pod gust Kevin'a. Nie moje granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sovereign napisał:

Widać, że bubusia słuchający na Amator 1, nie ma pojęcia o najlepszych kolumnach typu horn. Nawet nie miał u siebie w ogóle żadnych tego typu kolumn, nie mówiąc już topowych kolumnach typu horn. Żeby maił u siebie z kilkanaście/kilkadziesiąt lat, to może by coś wiedział. A tak tyle wie co nic i gdyba jak amator.

Wielu osobom się podobały, a nawet najlepiej grały Everest i K2, a teraz na takich słuchają u siebie, a Ty bubusia nadal pyrkasz na Amator 1 ?

Amator 1 czyż to twój punk odniesienia. Tam gdzie były L19 i Sf Amator II - takie kolumienki dla mnie to jak start hi-fi w 90-tych latach ?

Te twoje grania 1-2 dźwięki plumkną i tyle, a jak da w rurę to się robi chaos 'rzeźnia' pulpa bez kontroli ładu i składu - zniekształcenia kompresje etc. i jęczą jakby miały ducha wyzionąć, a ledwo co pyrkają.

Dla mnie ma ukazywać/przekazywać wszyściutko co do joty jak zostało zarejestrowane na nośniku i podane w sygnale do przetworników, a nie przeinaczać i maskować Sound. Musi być wszyściutko słyszalne, więcej/lepiej niż w najlepszym Studio na świecie.

Odetnij MF/HF/UHF z topowych Magico Ultimate III, tam też są same metale (od średnicy do samej góry), grube horny metalowe, tytanowe diaphragm'y (membrany) napędy Alnico w compression driver's.

...to poczujesz granie.

Jak nie narzucają siebie, są rzetelne/neutralne/uniwersalne live'owe - to mi by mogły się podobać. Nie znam tych ich driverów ALE Acoustic. Azjaci takich używali, jakieś tam starsze ALE Acoustic.lab Japan. Podobnie jak z moimi. Z góry MF/HF/UHF, z dołu dwa 15'' woofery i grają.

Żeby nie były jak z Vox Olympian, na MF z angielskim Vitavox S2 w drewnianym horn'e podfarbowane, stłumione. A na HF z TAD TD-2002 i UHF z TAD ET-703, przymulone/stonowane - być może przez elektronikę kondo, kabelki itd. Mocno urobione paczki pod gust Kevin'a. Nie moje granie.

A mozesz przyjac, ze komus to twoje granie sie nie podoba. Czy nie mozesz?

I daruj sobie ocenianie mojej osoby. Naucz sie troche kultury, bo zachowujesz sie jak typowy gowniarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 19:54, Miroslav1 napisał:

...chyba każdy test kolumn powinien kończyć się tym tekstem ?

Przynajmniej coś się na forum dzieje ?

Może przedstawiciele innych marek nie wiedzą, że liczba postów na forum nie jest ograniczona? Oczywiście łatwiej jest jęczeć, że czegoś jest za dużo niż samemu coś napisać ?

Ja mam bardzo proste wytłumaczenie tego "fenomenu" nadaktywności fanów Studio 16 Hertz ? Grzegorz w każdej rozmowie i spotkaniu przekazuje ogromną ilość informacji. Dotyczy to jego kolumn, rynku audio, konfiguracji itd. Inni handlowcy jakich znam często są zmęczeni rozmowami, nieterminowi, niepunktualni itd. Nie dziwie się, że ci klienci chcą się później odwdzięczyć swoją "aktywności". To wynika z pewnej symbiozy pomiędzy konsumentem i nabywcą. Nie da się czegoś takiego zbudować wciskając ludziom kolejny film na którym ktoś opowiada, że teraz to jest przełom już niesamowity, alby recenzją nawet u pana Kisiela. Konkurencja może być takim faktem poirytowana. Są rzeczy, których nie da się kupić, ani zlecić komuś do zrobienia. Na tych forum może więcej takich przykładów nie ma, ale jak produkt zdobywa serca użytkowników, to stają się fanatyczni. Nie będę podawał już marek, aby znowu nikt nie powiedział, że przesadziłem. Rzetelny dźwięk i wypracowana dbałość o detale jest nie bez znaczenia ? 

Dynaudio też jest moją ulubioną firmą, tak więc jako zwykły klient nie muszę się martwić, że jak kogoś pochwalę, to czegoś nie sprzedam. Niestety te Contoury nie spełniły moich oczekiwać. Pozostaje jeszcze Confidence lub oferta konkurencji ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sly30 napisał:

Każdy ma prawo napisać, że coś mu się podoba albo i nie. 

jest napisane petarda za 30 tys warta 60 lub 90 tys zł 

chyba to ten poetycki zabieg wywołał całą lawinę postów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bubusia napisał:

A mozesz przyjac, ze komus to twoje granie sie nie podoba. Czy nie mozesz?

I daruj sobie ocenianie mojej osoby. Naucz sie troche kultury, bo zachowujesz sie jak typowy gowniarz.

I kto to mówi - bubusia,.......................................................................................................................................................................................................widzisz swoje pouczanie i amatorskie wpisy, w których nie ma prawdy. Ty z w-wskiego KAiM i wszytko jasne, tam z prawdą słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir
kolejne prowokacje
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sovereign/bubusia

kolejne czysto personalne wpisy zakończą Wasz udział w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak się mają nowe Contour 30 do kultowych 3.0 Pamiętam trójki i wspominam bardzo dobrze - świetne były w wielu połączeniach. Miałem je - kosztowały 5 ty$i i kupiłem je w 1998, albo 1997. Dostałem 10% rabat w Columbia Audio-Video w Highland Park - stary, nieistniejący już sklep z poprzedniego wieku. Pięć tysięcy dolców, to jak na tamte czasy nie było aż tak dużo, choć zawsze coś, w każdym razie myślę, że obecna cena Contour 30, to jednak znacznie więcej teraz za ten produkt, niż wtedy te pięć koła za 3.0. Ale mogę się mylić...??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyta Stylistyczna

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał te Dynki i choć nigdy nie był fanem tej marki, to był bardzo miłe zaskoczony, bardzo je chwalił i rozważa ich zakup. Ma jednak duży pokój 40m2 i namawiam go, że jak już to te większe z tej serii. A najlepiej do tego pokoju dobre Open Baffle, ale już inna bajka i też niestety inne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Chicago napisał:

Ale mogę się mylić...??? 

$5,000 w 1998 r. to po skorygowaniu o inflację w Stanach $7,797.61 w 2019 r. 

Sprawdziłem i 30-ki w Stanach są za $7,500. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 05:04, Szymon napisał:

Pięknie ukazuje twój skandaliczny stosunek do innych użytkowników i tego miejsca. 

...Wszelki Duch Pana Boga Chwali. @Szymon idziesz do seminarium?  

52 minuty temu, plastik1989 napisał:

Dla mnie na przykład, udawane recenzje i zachwyty nad produktem tylko po to by go promować na handel, zawiera się w tym pojęciu. Niezależnie od tego jakiego słownictwa czy form się używa. 

Dlatego tak altruistycznie bronisz słynnego blogera... testującego podrabianego Furjutecha? ,

 

Fajny wątek, branżyści pokładają się pałkami, a moderacja dokłada do pieca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krzysiek napisał:

$5,000 w 1998 r. to po skorygowaniu o inflację w Stanach $7,797.61 w 2019 r. 

Sprawdziłem i 30-ki w Stanach są za $7,500.

Tak jest, oczywiście - zmyliła mnie petarda o 90 tysiącach. Wtedy 7.5 ty$si kosztowały w tym sklepie Contour 3.3 i też je przywiozłem do domu, ale coś za drogie mi się wydawały, no i chyba za duże do mojego ówczesnego 20 metrowego pokoju ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sly30 napisał:

A najlepiej do tego pokoju dobre Open Baffle, ale już inna bajka i też niestety inne pieniądze.

inna bajka ale zwykle wybieraja to świadomie  ludzie którym klasyczna kolumna juz sie znudziła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Dla mnie na przykład, udawane recenzje i zachwyty nad produktem tylko po to by go promować na handel, zawiera się w tym pojęciu. Niezależnie od tego jakiego słownictwa czy form się używa. 

Tyle, że idąc tym tropem 99,9% współczesnych periodyków o audio trzeba by nazwać chamskimi :-)))))).  99,9% recenzji mówi o sprzęcie " bardzo dobrym w swojej kategorii cenowej ", " wybitnym stosunku jakości do ceny " itp....Ta tendencja już się nie odwróci. Nie ma powrotu do rozmowy o audio z początków "wolnego" rynku u nas, czyli z wczesnych lat 90-tych. Pierwsze pisma o tej tematyce, których tytułów już nawet nie pamiętam były tworzone przez pasjonatów nie będących "utopionych" w kapitalistyczny schemat " ty mi napiszesz pochlebną opinię, a ja zapłacę za reklamę w twojej gazecie " , albo przynajmniej nie odbywało się to tak na żywca, jak dziś ? Dziś zdecydowana większość recenzji to takie marketingowe wydmuszki w oparach kryptoreklamy. Takie czasy. Jeśli więc nawet ktoś umieszcza post o super duper kolumnach z innych pobudek niż czystego zachwytu , to przecież po pierwsze nikt mu tego nie udowodni, bo pozostaną tylko domysły, a po drugie, czy to przestępstwo ? Nie sądzę. Nikt nikomu pieniędzy z kieszeni na siłę nie wyciąga. Jesteśmy wszyscy dorosłymi ludźmi i mamy swój rozum. To do nas należy ocenianie, czy na coś pieniądze wydamy, czy nie. Moim zdaniem post Elba na temat tych Dynek jest szczery. Czy się mylę, czy nie....tego nigdy pewnie nie zweryfikuję, bo jak ? A czy muszę ? Czy nie mam innych problemów ? :-) W tym tych związanych z audio. A co do samych Dynek tu opisywanych. Przecież tak, czy siak takiego sprzętu nie kupuje się w ciemno. Ewentualny zainteresowany i tak posłucha i zdecyduje sam portfelem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 14:47, Szymon napisał:

Zastosowałeś delikatny skrót myślowy ale fakt fanem tub AA nigdy nie byłem i raczej nie zostanę. Znasz ich słabe strony i w pełni je akceptujesz a to jest najważniejsze. Ciężko żeby obrażać się z powodu jakiegokolwiek przedmiotu. Zaproszenie masz więc w razie nabrania ochoty na odsłuch zapraszam.

OK- Szymon podał szczegóły konstrukcyjne AA uwalające je na starcie

ich głowna słaboscią jest koniecznosc kompleksowej adaptacji akustycznej jesli chce okreslonego konkretnego grania które akurat mnie odpowiada i tak aby pozostały zalety które skłoniły mnie do zainteresowania się tubami

z realu sie nie znamy a  aby z kims dyskutować o jego gustach wypadałoby poznac jego  system odniesienia

jak widac konfrontacja robi się nieunikniona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie rozumiem tej nerwówki dotyczącej czyjegoś zachwytu kolumnami z tego wątku. Przecież w pierwszym poście znajdziemy wszystko - wystarczy patrzeć dobrze, żeby widzieć:
Z jednej strony są zachwyty nad produktem, pochwały i ogólnie spory entuzjazm Adama - z drugiej jest jego własna sygnatura, która w wolnym tłumaczeniu podpowiada by nie ufać opiniom na Forach, bo bez własnego słuchania i tak kończy się to rozczarowaniem...
I wszystko staje się jasne! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Contour 20 i powiem tyle - kolumny z tej serii są bardzo równe, dlatego wg mnie są warte przesłuchania zarówno dla tych, którzy szukają brzmienia neutralnego (w tym wypadku pokażą dokładnie to jak gra system) jak i dla tych, którzy  szukają brzmienia naturalnego (w tym wypadku łatwo jest je wyjustować do brzmienia live o ile pozostałe klocki grają w miarę liniowo). Oczywiście nie twierdzę, że trzeba lecieć do sklepu, bo ceny nie należą do niskich, chociaż w cenie 30tek coś chyba drgnęło...

... bez mocnego wzmacniacza nie ma co podchodzić do 20tek, do 30tek tym bardziej bym nie radził ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-ki nie są trudnym obciążeniem dla wzmacniacza. Z analizy pomiarów stereophile'a:

while the nominal impedance is specified as 4 ohms, I found that it remained above 4 ohms for most of the audioband (fig.1, solid trace), with a minimum value of 4 ohms at 285Hz. Though there is a combination of 5.2 ohms and –38° capacitive phase angle at 120Hz, the Contour 20 will work well with tube amplifiers, as Herb found. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysokie minimum impedancji przypadające na 4 Ohm, i to nie w zakresie najniższego basu, do tego niewielka zmienność modułu impedancji (idę o zakład, że Dynaudio stosuje jakieś układy linearyzujace w zwrotnicy). 

Podobnie jest w 30-kach. Z analizy pomiarów w AUDIO:

Mimo 4-omowej impedancji znamionowej (minimum przy ok. 200 Hz ma wartość ok. 3,5 Ω), jest to obciążenie dość łatwe i proszę nie dać sobie wmówić, że Dynaudio są dla wzmacniaczy szczególnie "wymagające". Czułość jest umiarkowana (86 dB), ale to też nie jest wynik kłopotliwy, w dodatku "zaniżony" przez niższy poziom w zakresie wysokotonowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

53113-kolumny_dynaudio_countour30_audioc

To był zresztą powód dla którego je pożyczyłem - chciałem przetestować mój wzmacniacz Graaf 20 OTL stojący u mnie nieużywany od momentu zakupu, czyli od października 2018. Wzmacniacze OTL, ze względu na brak transformatora na wyjściu, są bardzo wybredne jeżeli chodzi o podłączone kolumny - po prostu niewiele co ciągną. Moje Falcony są idealne pod względem impedancji (15 Ohm), ale niestety mają tylko ok 82dB efektywności, więc te 20W mocy to za mało. 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Elb - test w Audio dotyczy starej wersji 30-ek a pomijając detale różniące je od aktualnej inkarnacji, to niby i z niezbyt mocnym wzmacniaczem zagrają, jednak prawdziwą naturę pokazują dopiero z porządnymi "piecami". Msz 30-ki są bardziej wymagające pod względem amplifikacji od Gauderów Arcona 80, które również do najłatwiejszych nie należały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fr@ntz napisał:

Elb - test w Audio dotyczy starej wersji 30-ek a pomijając detale różniące je od aktualnej inkarnacji, to niby i z niezbyt mocnym wzmacniaczem zagrają, jednak prawdziwą naturę pokazują dopiero z porządnymi "piecami". Msz 30-ki są bardziej wymagające pod względem amplifikacji od Gauderów Arcona 80, które również do najłatwiejszych nie należały

Nie ma starych i nowych Contour 30. Jest tylko jedna wersja, wprowadzona rok temu.

Jedynymi zmianami jakie wprowadzono od momentu debiutu to inne kolce (z nakrętką do łatwej regulacji)

Dynaudio_Contour_30-0028.jpg

oraz skrzynie zamiast kartonów.   

Pomiary nie kłamią w kwestii tego, jakie rezerwy prądowe powinien mieć wzmacniacz do ich prawidłowego wysterowania. Reszta to audiofilski zabobon i miejskie legendy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
Teraz, Elberoth napisał:

Nie ma starych i nowych Contour 30. Jest tylko jedna wersja, wprowadzona rok temu.

Jedynymi zmianami jakie wprowadzono od momentu debiutu to inne kolce (z nakrętką do łatwej regulacji)

Dynaudio_Contour_30-0028.jpg

oraz skrzynie zamiast kartonów.   

Pomiary nie kłamią w kwestii tego, jakie rezerwy prądowe powinien mieć wzmacniacz do ich prawidłowego wysterowania. Reszta to audiofilski zabobon i miejskie legendy ? 

Najwidoczniej jestem niezwykle podatny na autosugestię ? Choć z drugiej strony wolę to, niż sytuację, w której nawet sam producent wstydzi się oficjalnie pokazać swój flagowy produkt ?
A tak swoją drogą porównywałeś jak grają 30-ki z OTL-em , monosami MSB i Vitusami SM-103?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem zdjęcie z czym słuchałem 60tki

I tu rzeczywiście jakby kontroli i równowagi zabrakło z braku mocy, przez co za dużo wyższej średnicy i góry, a bas niepełny i niespójny
Biorę pod uwagę akustykę (kiepska), ale pomieszczenie około 10m długie i była możliwość pozycjonowania tyłka dla uzyskania optymalnej holografii 
Potrafią budować scenę w przestrzeni, to nie jest tylko na linii L - Centrum - R, trochę czarują w pozytywnym znaczeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 60-ki. Tych nie słuchałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, joachim39 napisał:

A czy to coś zmienia?

Raczej nie.

Na czym podpierasz tą wiedze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Żegnamy klona. 

18 minut temu, joachim39 napisał:

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Tyle wcieleń, niedługo to zacznę się do BUMa modlić ?

Człowieku, gdy my słuchamy muzyki - bum się zawzięcie mnoży na Forum przez pączkowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@plastik1989 możesz w Panelu zobaczyć ile jeszcze kont ma ten pasożyt i je ukręcić? Świat będzie o wieeeele piękniejszym miejscem bez tej osóbki... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
4 minuty temu, tomekkk1 napisał:

Człowieku, gdy my słuchamy muzyki - bum się zawzięcie mnoży na Forum przez pączkowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@plastik1989 możesz w Panelu zobaczyć ile jeszcze kont ma ten pasożyt i je ukręcić? Świat będzie o wieeeele piękniejszym miejscem bez tej osóbki... ?

Coś koło 50? Ciężko to zliczyć...

Szukanie jednego klona czasem godzinę zajmuje, by mieć pewność musimy kilkadziesiąt wpisów i IP posprawdzać...

Jak tylko widzimy od razu reagujemy, do tego głosowanie moderatorów bo samemu moderator nie może podjąć takiej decyzji (o banie), to wszytko trwa... A założenie nowego konta to minuta, więc w przypadku buma tę walkę przegrywamy, bo jest to fanatyk jeśli chodzi o to ile razy został wyrzucony przez drzwi, a wrócił oknem...  Nim my usuniemy trzy jego konta, On ma już kilka nowych. Niestety takie realia i pokłosie VPNów, zmiennego IP itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.