Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Contour 30 - najlepiej wydane 30kzł ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko wtrącę jeszcze, iż posądzony przez kolegę @babatular o posiadanie szerokopasmowca, który nota bene szerokopasmowcem nie jest... Nie jest bo to, uwaga - pełnopasmowiec. Pełnopasmowiec, który oprócz tego że posiada ów przyziemne cechy, o których brak został przezeń posądzony dodatkowo ma to co w ciemno mogę stwierdzić, nie mają jego głośniki: zszycie pasma... Dlaczego? Bo cokolwiek chowa w swoim pokoju odsłuchowym posiada element który to zszycie niweluje - zwrotnice...

Odnosząc się do rozległej wypowiedzi powyżej - moje głośniki nie grają tak, jak bym sam to nazwał "idealnie dla mnie". A to dlatego, iż cechowały by się wtedy tylko tym, co ja sam uważam za świetne, a powstały po to by zyskały uznanie również i innych. Doskonale zdając sobie sprawę, że ile uszu - tyle gustów, ile gustów - tyle różnych ocen, nie da się stworzyć czegoś co zadowoli wszystkich, ale wypierając się powyższego można (bez kompromisów) stworzyć coś co zyska owe uznanie innych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekkk1 napisał:

Odnosząc się do rozległej wypowiedzi powyżej

Nie jesteśmy w konflikcie, patrzymy z innej perspektywy, osoby zaproszone do odsłuchu przez grzeczność powiedzą że gra świetnie inaczej nie wypada się zachować, są drogie przetworniki całopasmowe chyba kilkanaście tys dolców za sztukę bez obudowy / magnezowe kosze /, są Japończycy, jest trochę konkurencji, dobrze jest wziąć pod uwagę że ktoś poszedł dalej, niech to nie odbiera Koledze radości tworzenia, wiedza o różnorodności może być pomocna i twórcza.

Głośnik jeśli jest jeden potrzebuje wybitnych kabli, gdyż zbierze ich wszelkie cechy, - rezonanse wymiarowe, stratności etc proszę pamiętać, - wybitnych to mało powiedziane/napisane..

Jeśli jest lampa krytyczne jest trafo jedno i drugie, powinno być uzwojone solidną techniką na dobrych rdzeniach gdyż nie ma zwrotnicy - buforu w relacji wzmacniacz - głośnik, każdy element wzmacniacza w tym wypadku da silne oddziaływanie na ostateczny efekt, sygnał może być dobry, ale na tym sygnale może siedzieć / będzie na pewno / niedobry nalot, z nie do końca wysokiej jakości komponentów, one wszystkie muszą być tzw audiofilskie - nie do zastosowań ogólnych, przemysłowych / nie może być ani jednego takiego, a osoby w DIY nie robią niczego innego jak wyposażają piękne wypieszczone z zamiłowaniem obudowy niemal samymi tego rodzaju komponentami, ALE OCZYWIŚCIE w miejscu - audiofilsko ważnym, /np jako el sprzęgający / nie może być inaczej, - jak tylko umieszczony musi być drogi komponent, najczęściej jest to kondensator, prestiżowej wytwórni dla audio hi end,..../, no i jak to ma grać , z czego ten element ma czerpać prąd, z kondensatora elektrolitycznego z "białym paskiem" - wolne żarty..

P.S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak to mniej więcej powinno wyglądać.

Same komponenty audiofilskie, tylko najwyższej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest poziom zero, DIY powinien starać się wykonać wszystko lepiej gdyż nie jest powodowany, żadną optymalizacją, może iść na pełen full bez ograniczeń.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 747 napisał:

To jest poziom zero, DIY powinien starać się wykonać wszystko lepiej gdyż nie jest powodowany, żadną optymalizacją, może iść na pełen full bez ograniczeń.

Pzdr.

Anty-DIY a'la babatular jeszcze nie pokapowali, ze budujac Audio system DIY, masz mozliwosc kompleksowego koncypowania calosciowo zintegrowanej konfiguracji, w ktorej wszystkie elementy, poczawszy od akustyki pomieszczenia, poprzez ustawienie elementow w pomieszczeniu, dobor odpowiednich elementow (zrodlo, wzmacniacze, glosniki, subwoofery,...) az ich polaczenia sa indywidualnie uwzglednione i optymalnie dopasowane/zgrane ze soba.

Takich mozliwosci nie oferuje nawet nawet najbardziej high-endowski produkt out-of-the-box. Komercyjni producenci nie moga wiedziec, w jakim pomieszczeniu beda ich elementy ustawione i z czym polaczone. Dlatego musza je optymalizowac na "usrednione" warunki pracy. Czyli kupujac gotowce masz luzna zbieranine klockow optymalizowanych samych dla siebie i mozesz tylko na to liczyc, ze beda w miare dobrze ze soba wspolpracowac.  

Ale by cos takiego zrozumiec, trzeba czasami spojzec poza krawedzie wlasnego talerza ?

To ze sie widzialo czarnego kulawego kota nie znaczy, ze wszystkie koty na swiecie sa czarne i maja 3 lapy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawienie kolumn w rogu jest błędem, jeśli ktoś słucha muzyki cicho? na pewno nie jest błędem
A czy może to być brzmienie wysokiej próby? oczywiście że może

jak widać w audio wszystko jest nadal względne ?


Kolejne pytanie jakie mi się urodziło - Czy głośnik pełnopasmowy może być referencją? oczywiście że NIE może,

a dlaczego? chociażby dlatego, że w audio jeśli chodzi o pasmo nic nie może być referencją z definicji.
W skrócie dodam, temat zaczyna się już w studio lub przy nagraniu, a dalej chodzi już tylko o preferencje a nie referencje.

ale żeby zawrócić chodź na chwilę do tematu:

Głośniki z średniej ale także wysokiej półki są po prostu często gęsto jazgotliwe
...czy jest w stanie to zniwelować elektronika?, czary mary hokus pokus w DSP?, DIY? czy akustyka?

 odpowiedź jest jedna - niestety albo stety, ale NIC nie jest w stanie tego wyeliminować

proponuję posłuchać chociażby wokali w Contuor 20 czy 30, by przekonać się co oznacza absolutny brak jazgotliwości i na czym polega filozofia brzmienia Dynaudio ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
15 godzin temu, tomekkk1 napisał:

Ale my tu o tym samym, tylko każdy z innej strony - teraz rozumiesz? Bo to, że Focal zaprojektował swoje Utopie tak, że w rogach nie zagrają, nie oznacza że żadne kolumny nie zagrają ?
Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba by uznać że Goodmans'y lub Audio Note (UK) wepchnięte w róg nie grają. Tymczasem AN'y na każdym Show przyciągają spektakularnym dźwiękiem, w zwykłym niewielkim pokoju hotelowym - i za każdym razem są dosłownie wciśnięte w róg ?
Ok, Audio Note są zamknięte, ja zastosowałem natomiast nie narzucający się BR, który toleruje towarzystwo ścian znacznie bardziej niż jakikolwiek wymuszony (i strojony na jedną częstotliwość) przedni port ?

Poza tym, zwróć uwagę, że moje kolumny nie stoją bezpośrednio przy ścianie. Żadnej. Po prostu są blisko nich ?
 

Mniemam, że ostro na północ, G1?

Tomek...po co próbujesz co niektórym geniuszom od wszystkiego cokolwiek udowadniać...

Jak masz lepiej od nich zawsze będą Ci wciskać, że i tak mają "drożej" i lepiej...

Przecież połowa geniuszy z tego forum ustawić kolumn nie potrafi albo nie może bo ich "żona bije"... sceny dźwiękowej i w kolumnach za kilkadziesiąt plz nie potrafią osiągnąć...

Niech się gotują dalej we własnym "bufoniastym sosie" a Ty słuchaj, słuchaj i słuchaj...niech im ślinka cieknie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 747 napisał:

Kolumny samemu można wykonać, jeśli ma się coś nowego do zaproponowania, nową poważną technikę umocowaną w czystej fizyce, weryfikowalną, powtarzalną, czytelną i oczywistą, wtedy mamy do czynienia z postępem, taki ktoś nawet ma obowiązek wprowadzenia rozwiązania do obiegu, podzielenia się nim z innymi..

Sony APM 8 taką techniką dysponują,- to poglądowy przykład.

Pokonanie już tylko technicsa SB 1000 z 1973 roku, może być barierą nie do przejścia, a co z APM 8 , innymi..wiele wiele droższymi, nowszymi / a jest tego trochę / ...?

Najpierw trzeba dysponować wyposażonym laboratorium, zespołem ludzi z wiedzą, doświadczeniem, trzeba posiadać WŁASNE PATENTY, żeby nie być oskarżonym o plagiat etc, trzeba mieć możliwość zdobycia unikalnych materiałów itd itp... po latach prób można zaproponować jakieś rozwiązania dla rynku.

 

Naprawdę uważasz, że w kolumnach głośnikowych dużych producentów (poza ewentualną produkcją własnych głośników) jest taki wielki know-how i ekspertyza techniczna ? W czym ? - w zwrotnicach, doborze materiału i wielkości obudowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, PawelP napisał:

w kolumnach głośnikowych dużych producentów (poza ewentualną produkcją własnych głośników) jest taki wielki know-how i ekspertyza techniczna ?

Nie.. duży producent absolutnie nie musi mieć i nie ma potencjału badawczo - rozwojowego, bo przecież na rynku nie ma innych dużych konkurentów i jego produkty i tak się sprzedadzą, bo wystarczy że jest DUŻYM PRODUCENTEM. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4tech napisał:

Nie.. duży producent absolutnie nie musi mieć i nie ma potencjału badawczo - rozwojowego, bo przecież na rynku nie ma innych dużych konkurentów i jego produkty i tak się sprzedadzą, bo wystarczy że jest DUŻYM PRODUCENTEM. ? 

Szach-mat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, babatular napisał:

Za taka kase mozna jechac na wakacje kilka razy w roku lub wyremontować chate

A nawet zrobić z tej kupki banknotów ognisko na plaży, patrzeć jak się palą i krzyczeć " ale jestem poj..any !! ". Naprawdę to jest kwestia czysto indywidualna :-)))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co te firmy jeszcze tam badają i rozwijają w tych kolumnach. Myślałem , że w tym temacie wszystko wymyślono z 30 lat temu a teraz firmy kombinują tylko jak wyprodukować kolumnę coraz tańszym kosztem i wycenić ją z coraz większą przebitką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mkay napisał:

Ciekawe co te firmy jeszcze tam badają i rozwijają w tych kolumnach. Myślałem , że w tym temacie wszystko wymyślono z 30 lat temu

Fachowcy od DIY nie mówią co badają i rozwijają, to od dużej firmy tym bardziej nic nie wyciągniesz.

A nie zastanawiało Cię swoją drogą co mogą jeszcze badać firmy oponiarskie

skoro koło wynaleziono ponad 10.000 lat temu a oponę prawie 200 lat temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mkay napisał:

Ciekawe co te firmy jeszcze tam badają i rozwijają w tych kolumnach. Myślałem , że w tym temacie wszystko wymyślono z 30 lat temu a teraz firmy kombinują tylko jak wyprodukować kolumnę coraz tańszym kosztem i wycenić ją z coraz większą przebitką.

Połowa albo i nawet większość środków idzie na to, jasne. Ale jakieś idą na wymyślanie. Biorąc pod uwagę, że 99% pomysłów na różnych etapach realizacji idzie kosza, nie ma się co dziwić, że z tych badań na rynku widzimy wierzchołek góry lodowej, a to i tak raz na długi czas, w postaci różnych nowych rzeczy do których nadspodziewanie szybko się przyzwyczajamy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie.. duży producent absolutnie nie musi mieć i nie ma potencjału badawczo - rozwojowego, bo przecież na rynku nie ma innych >dużych konkurentów i jego produkty i tak się sprzedadzą, bo wystarczy że jest DUŻYM PRODUCENTEM
Chodziło mi o kwestie technologii nie o filozoficzne rozważania rynkowe, czyli bardziej o:

>Ciekawe co te firmy jeszcze tam badają i rozwijają w tych kolumnach. Myślałem , że w tym temacie wszystko wymyślono z 30 lat >temu a teraz firmy kombinują tylko jak wyprodukować kolumnę coraz tańszym kosztem i wycenić ją z coraz większą przebitką.

Stale są udoskanalane parametry głośników, ale *te* duże firmy typu Sony raczej tego nie robią ,więc podobnie w mojej ocenie nie widzę jaką wyższą technologię w tradycyjnych kolumnach ci wielcy producenci oferują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 14:47, babatular napisał:

Rynek DIY jak dla mnie to amatorszczyzna, brak powtarzalności, bylejakość, kiepska jakość,  brzmieniowo wydaje się im ( DIYowcom), że wiedzą i zrobią  lepiej niż inżynierowie w Accuphase, Burmesterze, Gryphonie, Solution, Sonusie, Dyanudio, Magico, itd. Nie wspominam nawet o terminach, komunikacji i rzetelności. Oczywiście są lepsi i gorsi ale obraz światka DIY z mojej perspektywy i doświadczeń jest żałosny.

Baba nie mogę się zgodzić z tym co piszesz byłem dzisiaj u znajomego, który ma dynki s25, które są wychwalane no ok grać grają i właściciel mega zadowolony i mówi, że muszę sprzedać swoje accutony i kupić dynki. Wziąłem kolumny na seasach magnezowych 3 way i po podłączeniu w zamian za dynki właścicielowi kopara już opadła po kilku sekundach brzmienia. Rozniosły dynki w drobny mak każdy aspekt brzmienia był o niebo lepszy, hmm esotar2 kpina w porównaniu do seasa T25CF002 który ma więcej detalu i powietrza no chyba, że w s25 inżynierki się nie postarali zresztą tak niskie cięcie sopranu to zabójstwo dla niego i wzrost thd. Każdy projektant ma pomysł na brzmienie i tyle. 

Baba otwórz uszy na brzmienie a nie oko na metkę i lakier na obudowie bo one nie grają ha?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ziko369 napisał:

Tomek...po co próbujesz co niektórym geniuszom od wszystkiego cokolwiek udowadniać...

Jak masz lepiej od nich zawsze będą Ci wciskać, że i tak mają "drożej" i lepiej...

Przecież połowa geniuszy z tego forum ustawić kolumn nie potrafi albo nie może bo ich "żona bije"... sceny dźwiękowej i w kolumnach za kilkadziesiąt plz nie potrafią osiągnąć...

Niech się gotują dalej we własnym "bufoniastym sosie" a Ty słuchaj, słuchaj i słuchaj...niech im ślinka cieknie...

Nie mam absolutnie nic przeciwko Hi-End i nigdy nie miałem. Ba! Uważam, że jest potrzebny!
Uważam również, iż każdy ma prawo do własnych wyborów i jeżeli kieruje się w kierunku najwyższej półki - nie neguję, czy na owej "półce" stoi prawdziwe cacko, pudełko pełne "audiofilskiego powietrza", czy choćby (co niestety zdarza się dość często) fekalia w złotym papierku.

DIY-erzy to ludzie, którzy samodzielnie konstruują na ile potrafią, na ile ich stać i wreszcie prawdziwe cacka - i to dzięki takim ludziom większość firm Hi-End w ogóle mogła aspirować do tego miana.
Jeśli pokazanie swojej wyższości i snobizmu uderza w tych ludzi - bo jest się "hajendowcem" i wolno takiemu patrzeć z pogardą, to taki "handlowiec" ogólnie jest tylko prymitywem z kasą. Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zibii napisał:

Baba otwórz uszy na brzmienie a nie oko na metkę i lakier na obudowie bo one nie grają ha?.

To raczej walka z wiatrakami.  Riposta pewnie będzie standardowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelP napisał:

jest taki wielki know-how

Jest ogromny.

27 minut temu, zibii napisał:

Rozniosły dynki w drobny mak każdy aspekt brzmienia

Tak, tylko nie na pewno.

 

Jaki był kabel głośnikowy i z czego czym to grało, jaka linia do 230V ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie 1 do 1 to po co pytasz o kable i sieć. Jak kolumny są zajebiście zestrojone i zaprojektowane to zagrają a dynki i ich basowce w porównaniu do magnezowego seasa to popierducha?. Nie żebym jakoś mega krytykował dynki bo też je mam ale zestrojone po swojemu?.

30 minut temu, 747 napisał:

Tak, tylko nie na pewno.

Po czym wnosisz, że nie na pewno skoro nie słyszałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30kzł to można zbudować kolumny na topowych accutonach co też uczyniłem a nie podniecać się dynkami 30 na dwóch 16cm basach?. Granie ok ale mnie nie stać aby wydać wspomnianą sume na takie głośniczki więc trzeba mierzyć wyżej co za tą sumę można dostać kilka klas lepsze kolumny. Dobra kończę bo zaraz wyznawcy dynek się obrażą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie DIY stolicą światowego Hi - End? Nie mam nic przeciwko ale jak czytam popisy zibiiego...

Zabrał z domu, poszedł, podłączył i teraz bombowy opis, który wszystkich przekona czyli zagrało ? - szczęki po kilku sekundach opadły, grało o wszystkie nieba i pod każdym względem lepiej. Mistrzostwo świata w "Poczytaj mi mamo"... i zachwycony swoim tworem wybitny konstruktor i zmarnowany talent. A teraz jeszcze bardziej zadowolony bo mógł to napisać na AS... 

Żeby chociaż napisał, że w takim a takim repertuarze było tu i tu dobrze ale trochę inaczej ale gdzie tam... Gdyby napisał, że nie ma kolumny idealnej i jego accutony z jego wizją brzmienia też mogą się wielu osobom nie spodobać ale gdzie tam...

Teraz jest jakaś  nowa moda na AS, wyśmiewajmy, obsmarujmy wszystko czego sami nie zrobiliśmy... Reszta świata nie ma pojęcia jak zbudować dobre paczuszki.... Wszystko mamy naj. 

Zibii, zapewniam Cię, że posiadacze/wyznawcy Dynaudio się na Ciebie nie obrażą ale będzie im Ciebie zwyczajnie żal... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zibii napisał:

Baba nie mogę się zgodzić z tym co piszesz byłem dzisiaj u znajomego, który ma dynki s25, które są wychwalane no ok grać grają i właściciel mega zadowolony i mówi, że muszę sprzedać swoje accutony i kupić dynki. Wziąłem kolumny na seasach magnezowych 3 way i po podłączeniu w zamian za dynki właścicielowi kopara już opadła po kilku sekundach brzmienia. Rozniosły dynki w drobny mak każdy aspekt brzmienia był o niebo lepszy, hmm esotar2 kpina w porównaniu do seasa T25CF002 który ma więcej detalu i powietrza no chyba, że w s25 inżynierki się nie postarali zresztą tak niskie cięcie sopranu to zabójstwo dla niego i wzrost thd. Każdy projektant ma pomysł na brzmienie i tyle. 

Baba otwórz uszy na brzmienie a nie oko na metkę i lakier na obudowie bo one nie grają ha?.

Spoko. Ja wyraziłem swoją opinię. Jeśli masz inne doświadczenia to super. Natomiast mi zawsze pojawiają się ogromne wątpliwości jak słyszę  " rozniosły" "Esotar to kpina w porównaniu..." itd. To już mi pachnie że coś jest nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Zibii, zapewniam Cię, że posiadacze/wyznawcy Dynaudio się na Ciebie nie obrażą ale będzie im Ciebie zwyczajnie żal... 

Jednak jest odwrotnie. Posiadaczom "Dynek" jest żal, że ciągle ich systemy coś trapi. Przykładów jest multum. Choćby kupienie kolumn i oddanie ich do wykonania zwrotnicy od nowa... Trochę słaba sytuacja. Niby grają "magicznie" a defakto, grają słabiej niż moje pierwsze kolumny na Scanach...lat temu 16 i trochę.

Dynaudio jakie słuchałem grało przeciętnie, nawet słabo, nie spójne pasmo, brak średnicy, efekciarskie skraje pasma...Ale ich posiadacze niemal "ręcznie" bronili swoich mitycznych kolumienek... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Dynaudio ta kiepska firma. Przecież to oczywiste. Na szczęście nie mam tych słabych kolumn w systemie. Muszę sięgnąć po DIY, najlepiej na sztucznie grających Accutonach. Wtedy będę miał Hi-end.

Dynaudio poprawione przez Geniuszy z Audiostereo dopiero grają dobrze. Że też szefowie Dynaudio nie sięgną po tych mistrzów lutownicy i obcęgów. 

Pozostaje kupić nowe Contour 30 i oddać ję do razu do naprawy/"tuningu" naszym rodzimym "artystom", którzy wiedzą lepiej niż kadra Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sięgać po DIY, słuchaj nadal dwudrożnych "kolumienek", to Twój wybór... 

Tak Accutony mają swoją manierę, mogą się podobać lub nie, ale przynajmniej grają całe pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hi_aro napisał:

Nie musisz sięgać po DIY, słuchaj nadal dwudrożnych "kolumienek", to Twój wybór... 

Tak Accutony mają swoją manierę, mogą się podobać lub nie, ale przynajmniej grają całe pasmo.

A głośniki Dynaudio, Scan Speaka, SB Acoustic nie grają całego pasma ?  Dobrze wiedzieć

Tak na marginesie - mam w systemie kolumny 2-way i 3-way i wcale 3-way nie mają pr,zewagi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej o dwudrożnych popierdółkach od Dynaudio i one tak właśnie grają lub nie grają na tle pozostałych. To jest właśnie ich styl. Jedni bronią tego stylu to utraty tchu i honoru, inni nie brną i próbują inne rozwiązania, konfiguracje...

Ty też powinieneś czegoś nowego spróbować @babatular, odświeżysz się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu żal mi było tych dynek bo ogólnie fajne głośniki sam je lubię tyko takie mega zachwalanie ich to trochę przesada. Oczywiście masz rację, że innym może się podobać co innego ten lubi dynie a inny scany, seasy itp. Kolumny diy może nie do końca bo zaprojektowane przez polską manufakturę, która jeszcze nie działała oficjalnie dlatego ja nie neguję diy jak niektórzy bo brzydkie i brak im zaplecza takiego jak duże koncerny. Jeśli produkty są wykonywane jednostkowo to po co im hale produkcyje. 

2 godziny temu, hi_aro napisał:

Tak Accutony mają swoją manierę, mogą się podobać lub nie, ale przynajmniej grają całe pasmo.

Ich maniera jest taka, że grają neutralnie szybko i bez zniekształceń nie zamulają i nie przeciągają dzwieków i tutaj kłania się konstruktor, który ma pomysł na strojenie tego wszystkiego. 

2 godziny temu, babatular napisał:

Tak na marginesie - mam w systemie kolumny 2-way i 3-way i wcale 3-way nie mają pr,zewagi

Napisz proszę jakie to kolumny chętnie posłuchał bym takiego porównania nawet w nieznanym systemie?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Elon Musk popadł w depresję, nie wychodzi z domu, objada się chrupkami kukurydzianymi i ogląda "Koronę Królów"(uznaną przez portal flatearth.com za najwybitniejszy serial DIY wszechczasów). Co może być powodem tej depresji? Czyżby chodziło o grafenowe drabiny transportowe produkowane przez polskich spółdzielców i akcję promocyjną "Podróż na Marsa w cenie budżetowego hifi" ?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Żeby chociaż napisał, że w takim a takim repertuarze było tu i tu dobrze ale trochę inaczej ale gdzie tam... Gdyby napisał, że nie ma kolumny idealnej i jego accutony z jego wizją brzmienia też mogą się wielu osobom nie spodobać ale gdzie tam...

Teraz jest jakaś  nowa moda na AS, wyśmiewajmy, obsmarujmy wszystko czego sami nie zrobiliśmy... Reszta świata nie ma pojęcia jak zbudować dobre paczuszki.... Wszystko mamy naj. 

Nie będę pisał jaki repertuar bo nie zapisywałem co koleś puszczał ale jak przekonaliśmy się na własne uszy, że jest znaczny progres brzmienia w istniejącym systemie i w niezadaptowanym pomieszczeniu to może być tylko lepiej.

Pewnie, że nie ma kolumny idealnej i nigdzie nie napisałem, że moje są. Moda nie wiem raczej zdrowy rozsądek, że chcemy mniej wydać za lepsze brzmienie jak masz za dużo to idź kup zagraniczne hajendowe metkowce i będzie Pan zadowolony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.