Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Contour 30 - najlepiej wydane 30kzł ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, zibii napisał:

Dobra koniec off topu dynki dla Ciebie są najlepsze i niech tak zostanie.

Przecież nie twierdzę, że są najlepsze na świecie, nie obrażaj się ? 

Rzuciłeś hasło o tym, że producent "oszukuje, skąpi, oszczędza" itp, więc Ci udowodniłem, że tak nie jest. 

Oczywiście można lepsze komponenty użyć (wątpliwe żeby to coś poprawiło), ale to nie topowa seria, więc producent musi też mieć "zapas mocy" na Confidence itd ,  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sam sobie odpowiedziałeś, skąpi bo musi lepsze komp.dać w wyższej serii?. Ja się nie obrażam tylko stwierdzam fakt, że można lepiej za tą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiemy się, nie czujesz co to balans, równowaga, optymalizacja, 

7 minut temu, zibii napisał:

Ja się nie obrażam tylko stwierdzam fakt, że można lepiej za tą kasę.

tak już wiem, DIY receptą na sukces ?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że ty wiesz. Prawie każdy producent zaczynał od garażowych konstrukcji zobacz ile polskich manufaktur tak powstało więc byłbym ostrożny z twoimi osądami na temat diy. Teraz jest nawet łatwiej mamy maszyny cnc i inne bajery. Na zachodzie ludzie wiecej zarabiają i idą i kupują metkowce chyba, że ktoś ma wiedzę i frajdę z tego to robi diy. Jakieś dynki jeszcze u mnie leżą więc można zbudować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 11.05.2019 o 03:22, 747 napisał:

 

Same komponenty audiofilskie, tylko najwyższej klasy.

Co to za wzmacniacz na tym zdjęciu? Jakiś 211, 845?

W dniu 11.05.2019 o 21:04, SynSama napisał:

A nawet zrobić z tej kupki banknotów ognisko na plaży, patrzeć jak się palą i krzyczeć " ale jestem poj..any !! "

Niszczenie legalnego środka płatniczego, w naszym kraju jest przestępstwem ? 

 

2 godziny temu, m4tech napisał:

 ale widzę nawet zdjęcia dobrego nie potrafisz znaleźć ? teraz śmiało napisz co wymieniasz, tu widać lepiej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zwrotnica z fotografii wykonana z całkiem przyzwoitych elementów, na pewno powyżej "średniej krajowej". Gdyby nie te rezystory cementowe nie byłoby się czego czepiać.  

Wyraźnie wyższej jakości elementy to już raczej tylko w manufakturach, lub ekstremalnie wysoko wycenionych produktach. Na tle produktów seryjnych ta zwrotnica wygląda całkiem dobrze. 

1 godzinę temu, m4tech napisał:

Oczywiście można lepsze komponenty użyć (wątpliwe żeby to coś poprawiło), 

Czemu wątpliwe? Zreszta jak już jedyne w co wierzysz to mądrość projektantów Dynaudio, to czemu w wyższych modelach jednak zwrotnica na lepszych elementach? Nie wiedzą co robią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, plastik1989 napisał:

Czemu wątpliwe? Zreszta jak już jedyne w co wierzysz to mądrość projektantów Dynaudio, to czemu w wyższych modelach jednak zwrotnica na lepszych elementach? Nie wiedzą co robią?

Bo w audio chyba tak jak w życiu ważna jest równowaga. Niektórzy też mówią: wyżej nerek nie podskoczysz

ps.

znam takiego koleszkę, który w swoim golfie III 1,4 wymienił  tłumik na dwa tłumiki z "wyższej półki", z relacji wynika że odczuwa teraz znacznie lepsze przyspieszenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, m4tech napisał:

znam takiego koleszkę, który w swoim golfie III 1,4 wymienił  tłumik na dwa tłumiki z "wyższej półki", z relacji wynika że odczuwa teraz znacznie lepsze przyspieszenie ?

To te 60kM ładnie musi wciskać w fotel :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, plastik1989 napisał:

Niszczenie legalnego środka płatniczego, w naszym kraju jest przestępstwem

True :-). Fantazja wszak niejedno ma imię :-))))))))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SynuSama

prawa nie znasz,,,

radze poznac,chodz w wystarczajacym zakresie,bedzie prosciej,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek7776 napisał:

SynuSama

prawa nie znasz

Jak nie znam :-) ? Znam. Wiem, że niszczenie środków płatniczych NBP jest surrrrrrrrowo zabronione, w czym ból ?

A tak przy okazji Panowie wybaczcie, że odejdę od tematu i spytam ogół Wasz Szanowny....To w końcu jak to jest :-)))) ? Tytułowe Dynki grają, czy nie grają ? :-))). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
25 minut temu, SynSama napisał:

Jak nie znam ? ? Znam. Wiem, że niszczenie środków płatniczych NBP jest surrrrrrrrowo zabronione, w czym ból ?

A tak przy okazji Panowie wybaczcie, że odejdę od tematu i spytam ogół Wasz Szanowny....To w końcu jak to jest :-)))) ? Tytułowe Dynki grają, czy nie grają ? :-))). 

Tam gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie ? 

Ja powiem tak: stare dynki MI grały lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SynSama napisał:

Tytułowe Dynki grają, czy nie grają ?

Nie grają, nie słuchaj, nie kupuj...

... bo niby czemu masz mieć lepiej niż ja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie ok. 11 tys. najlepiej grają moje FOCUSY 380?dlatego nie mogę pojąć dlaczego nikt ich nie chce kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
12 minut temu, audiofan01 napisał:

W cenie ok. 11 tys. najlepiej grają moje FOCUSY 380?dlatego nie mogę pojąć dlaczego nikt ich nie chce kupić?

Spokojnie, pójdą Ci bo to na prawdę dobre kolumny. Nie spuszczaj ceny tylko czekaj, jak się trafi poważnie zainteresowany to i tak je weźmie czy spuścisz cenę czy nie. Byle by miał mocny piec i trochę osłuchania to je kupi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiofan01 napisał:

W cenie ok. 11 tys. najlepiej grają moje FOCUSY 380?dlatego nie mogę pojąć dlaczego nikt ich nie chce kupić?

Jak odnajdą się w moich 12m2 to biorę, tylko czy nie będzie brakowało Bassów? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy wniosę do wątku jakieś wartości cena nowych c30 w Dani to 63 180 DK,

od 27 lutego na audiofilskim portalu w Dani wiszą półroczne  za 34 999,0 DK i nie są to kolumny demo.

Miłośnikom podam stronę na  pw.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wrzucił cross-over network z 30-ek, a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wrzucił cross-over z 20-ek - nie te same wrzuciliście :)

Najważniejszy jest projekt kolumn! w tym przetworniki! Do tego jak najlepszy projekt zwrotnic głośnikowych.

Contour (20, 30, 60) czym się różnią od Confidence (20, 30, 50, 60). Projektem kolumn, zwrotnic, przetwornikami? Esotar2, Esotar3, i co jeszcze.

Który to z was chciał w nowych Contour'ach wymieniać cewki drutowe na taśmowe? - i tak od razu wszystkie? :) zamiast jednej. Posłuchałbym strun gitarki po waszych wymianach na taśmówki :)

I chyba chciał wstawić białe Evo S.G.O. dla kopułki.

Żeby wymieniać wpierw musicie wiedzieć jakie różnice w brzmieniu są między drutowymi a taśmowymi. I co chcielibyście zmienić w Contour 20 / 30? Konturu za dużo?, czy może za gładko za delikatnie?

Cross-over network w Dynaudio Consequence Ultimate Edition :

spacer.png spacer.png

I tylko jedna taśma :) tak jak u mnie, gdy sobie na nią przełączę przełącznikiem wybierając spośród różnych cewek w jednej z wielu gałęzi. Mocno zmieniają/ingerują w Sound. Dobre tylko w jednym miejscu jedynie na (...) w dolnoprzepustowych. Ale bez żadnych drutowych-powietrznych jak tu.

spacer.png spacer.png

Solen PA-MKP-FC 250V DC i Bennic B03 100WV

Dynaudio Evidence Master :

spacer.png spacer.png

W Consequence Ultimate Edition i Evidence Master czarne Solen'y MKP i żółte elektrolityczne Bennic'i. Do tańszych modeli też leciały Bennici, ale zamiast Solen'ów, jakieś tańsze SCR'y z czerwonymi bokami przy wyprowadzeniach.

W tych nowszych tanich seriach (co wrzuciliście: Contour 20 i 30) macie Mundorf MCap Audiophiler, MCap evo aluminium, ECap bi-polar, i MET-y sygnowane nazwą Dynaudio. Jakieś ''przebierance'' :)

Mundorfy chyba najbardziej przereklamowane kondy na rynku - powinny kosztować co najmniej kilka razy mniej.

Pokażcie cross-over'y z nowych Confidence (20, 30, 50, 60)? Zobaczymy, czy faktycznie się różnią i w jakim stopniu.

Nie dziwię się, że w dużych firmach śmieją się, z tych co podmieniają kondensatorki. Dla nich to śmiech, bo liczy się projekt kolumn, przetworniki i jak najlepszy projekt zwrotnic głośnikowych i dobrze dobrane komponenty te z których korzystają - a nie pierniczenie się z kondami etc. 

Jak już pisałem : ''Samo podmienianie kondensatorów w standardowych (bez CC) zwrotnicach to dla mnie żadne ulepszanie, bo to nie śrubuje Sound'u. Coś tam delikatnie zmieniasz balans, ciutkę więcej lub mniej czegoś, jaśniej, ciemniej w jedną lub w drugą i takie to śrubowanie Sound'u ? - to tyle co nic (jak kropla w morzu), w porównaniu do tego co konkretne Charge-Coupled wyprawia w kolumnach typu horn :)''

Zwykłe kolumienki na tradycyjnych przetwornikach nie reagują tak kapitalnie, dlatego prądowe zwrotnice głośnikowe lądują w topowych Amerykańskich pakach typu horn.

Bo im kondensatory w standardowych zwrotniczkach (bez CC) to jak niemalże do końca przykręcony kurek który ogranicza przepustowość informacji. Mają dużo większe zapotrzebowanie na sygnał, niż ten jaki potrafią przepuścić standardowe cross-over'y które to nie nadążają za zapotrzebowaniem Compression Driver's na przepustowość informacji, precyzje i szybkość.

Następny badziew, choć raczej przed standardowymi (w zależności od kolumn/przetworników) pasywnymi zwrotnicami, to aktywne zwrotnice - też skompresowane przy prądowych.

Srundy Duelundy, Supremiaki, Janseniaki - jedno wielki goowno.

Duże Wilsony nie najlepiej wysterowane nawet z topowymi Dan'ami i dCS'ami. Czyżby tam w kolumnach siedziały Mundorfy?

Niemieckie dziwadła/wynalazki, to już w ogóle zamulone i bez skupienia Sound'u. top mbl Radialstrahler 101 X-treme. Z German Physiks też zapewne podobna niemiaszkowata komedia dźwiękowa. O Sonusach nie ma co wspominać bo to samo co z czapką uszatką - lepiej żeby w ogóle nie grały! - z resztą one tak grały jakby nie grały. Aida2 w Bi-Amp (+ 3-y pary kabli głośnikowych) bujnięta najlepiej z wszystkich Sonus'ów - jako tako jak na tradycyjne przetworniki. Aida1 z jedną końcówką (w single) zdechła maksymalnie. Czyżby w nich (Aida1 i Aida2) także siedziały Mundorfy? A na basie badziewna toroidalna cewka (C-Coil) polink, dająca bas jak z marnego subwoofer'a - na ilość, a nie na jakość basu.

Dla mnie duże Wilsony musiałyby dostać bardzo wiele z kolumn typu horn + ew. coś ze standardowych B&W 800 D3 - nie mniejszych, bo wszystkie pozostałe mniejsze B&W za chuderlawe i tylko te największe 800 D3 dla mnie spoko, a i to mogłyby być większe. Z dobrze wysterowanych YG Acoustics też mogłyby coś załapać.

Wilson Audio Alexx toż tam koszmar jest na MF, i na HF też nie za dobrze. A bas wolny rozlazły. Na MF sypią kompresją i zniekształceniami jak szalone już przy marnych 90dB SPL/1m THD dla 100Hz/1kHz/10kHz wynosi: 0.1% / 1.3% / 0.4%

top aktywne Sveda Audio U22 LE + suby Chupacabra ?, tam gdzie dac lampiego jak u Elba. Bas jak w marnym kinie ze słabego subwoofera duszący w uszy, a wyżej detal bez swobody i kontroli. Granie jak na sterydach, bez dynamiki, kontroli i swobody. Męczyły się. I takie to ''aktywki'' że lepsze były nawet zwykłe ''pasywki''.

Coś z mbl mi też nie pasowało, z chęcią ujrzę ich THD przy 90dB / 100dB / 110dB / 120dB - ale one zdechną, wyzioną ducha przy tych wyższych poziomach SPL.

Niektórzy Alexandrie i ogólnie Wilsony nazywają: ''pancernymi zamulaczami''.

WAMM Master Chronosonic też tak grają? Jak tak, to nie mają szans mi się spodobać z zamulonymi Dan'ami. Prędzej coś z elektrowni Simaudio MOON, lub jakieś na 6550 - kilka par Air Tight ATM-2001 może by coś zdziałało. Jakaś totalnie szybka precyzyjna i neutralna elektrownia.

Kolumienki DIY różne w ogłoszeniach sprzedają, choć nie za bardzo grają, to tak w DIY sobie dorabiają. Albo kupią jakieś firmowe używane za 5k zł, następnie podmienią kondensatorka (na białego ''Mundka'') i myślą, że mają Sound jak z największych Evidence lub Consequence ?

...a za jakiś czas sprzedają razem z tym badziewiem MCap Audiophiler, Cross-cap itd. Jak mają być takie marne podmianki, to wolę by nic nie było ruszane. Jaki pułap/potencjał taki zysk :)

Szkoda czasu na tańsze. Bierzcie od razu Evidence i Consequence

Jakby co

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wam pociągnie (po tjuningu) robiąc podmianki :)

Żeby nie było za łatwo, oryginalne cross-over'y zabrane i sam od nowa projektuje, a następnie do porównania w ślepych testach z oryginalnymi nietykanymi Evidence i Consequence.

Słucham duże składy Klasyczne, Rockowe i czasami Metal.

Jest głośno - poziomy Live'owe.

Czasami dla odmiany Jazz'ik ale to strasznie banalna prosta i łatwa muzyka do odtworzenia. Nawet jak tam full muzyków gra to kolumny bawią się jak na rozgrzewce.

Może user

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ma / zna jakieś najlepsze najkonkretniejsze Jazz'owe granka w najlepszych wydaniach - niech zapoda całą listę, to sprawdzę czy znajdzie się coś konkretnego.

Pod małe plumkania Jazz'owe na kilka instrumentów wystarczą Magico A3. Te tańsze lepiej mi grały od droższych Magico. Może one lepiej zestrojone od droższych. Je też mają do porównań w ślepych testach. To i od razu wykonali w komorze najlepsze/najrzetelniejsze (nigdzie indziej niedostępne) pomiary Spinorama.

Revel PerformaBe F228Be

attachment.php?attachmentid=2502548&d=15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Magico A3

attachment.php?attachmentid=2502552&d=15

Paradigm Persona 3F

attachment.php?attachmentid=2502550&d=15

B&W 803 D3

attachment.php?attachmentid=2553110&d=15

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sovereign napisał:

Mundorfy chyba najbardziej przereklamowane kondy na rynku - powinny kosztować co najmniej kilka razy mniej.

3a8948c66b25c1e6aba98986ba5fab6c.jpg

Na szczęście nie ma ani Mundorfa, ani cewki głównej z drutu tzw solid core ani z taśmy, jest za to lica kilku średnich grubością drutów, nie pamiętam być może siedmiu ok 0.4mm, mniejsza o szczegóły / C5 /.

 

Ostrzegałem przed Mundorfem już lata temu, rzuciła się na mnie banda poprawiaczy, dowiedziałem się wtedy od ich guru, że operacje na kondensatorach, to jak przyprawianie zupy...

To ich wiedza..na temat  el pojemnościowych..

 

Pisałem też całymi latami na temat niemieckich wynalazków, zbudowanych z podzespołów każdego rodzaju, których wspólnym mianownikiem jest podobna jakość jak Mundorf w grupie kondensatorów.

Niemiecki sprzęt nadaje się do demontażu, kiedyś pisałem że jako baza do tuningu, lecz to przez wzgląd na ówczesny skład osób piszących na forum, po prostu wielu było takiego właścicielami, pisałem, że gra tylko tą jakością ile zależy w nich od podzespołów produkcji japońskiej ewentualnie tam umieszczonych, AudioNet niech tu będzie przykładem, - korzystał z kondensatorów Elna i to wysokiej klasy w swoim czasie / dlatego grał jako tako na wystawach u Elba, nawet Manfred Zoller z tego korzystał w 1999 roku pamiętam bo byłem w Warszawie /.

 

P.S.

Kolega ma dużo racji, jednak dźwięk o dużej intensywności wydaje się być jedną z kategorii, skoro są więc i inne, to można posłużyć się Dynaudio, dla mnie to monitor.

Oczywiście należy być posiadaczem potężnego zespołu głośnikowego do reprodukcji live.

Pzdr.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem co tu już przedyskutowano a co nie.

13 stron to nie mało. Odniosłem się zatem tylko do tematu posta.

Przed swoim wyborem także odsłuchane były contour 30. Na początku na audio show. Później w krakowskim Nautilusie i na samym końcu u znajomego znajomego który akurat zgodził się na ich krótka prezentację.

Niestety każde z 3 odsłuchów wypadku słabo. Powiedziałbym nawet bardzo. Znając niższe modele kolumn dynaudio i marketing jaki wisi nad esotarem spodziewałem się zupełnie czego innego.

Dla mnie te kolumny przegrały w każdym paśmie. Znacznie lepiej zaprezentowały się dali epicon 6 które mogłem nabyć w tej cenie oraz pmc twenty 26 które finalnie wybrałem. 

Rozumiem że komuś te kolumny mogą odpowiadać ale tym co są nimi zainteresowani polecam jednak dłuższy odsłuch i przede wszystkim szersze sprawdzenie innych modeli na rynku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Nie wiem co tu już przedyskutowano a co nie.

13 stron to nie mało. Odniosłem się zatem tylko do tematu posta.

Przed swoim wyborem także odsłuchane były contour 30. Na początku na audio show. Później w krakowskim Nautilusie i na samym końcu u znajomego znajomego który akurat zgodził się na ich krótka prezentację.

Niestety każde z 3 odsłuchów wypadku słabo. Powiedziałbym nawet bardzo. Znając niższe modele kolumn dynaudio i marketing jaki wisi nad esotarem spodziewałem się zupełnie czego innego.

Dla mnie te kolumny przegrały w każdym paśmie. Znacznie lepiej zaprezentowały się dali epicon 6 które mogłem nabyć w tej cenie oraz pmc twenty 26 które finalnie wybrałem. 

Rozumiem że komuś te kolumny mogą odpowiadać ale tym co są nimi zainteresowani polecam jednak dłuższy odsłuch i przede wszystkim szersze sprawdzenie innych modeli na rynku.

 

Merytoryczny głos rozsądku.

Również podchodziłem do C30 trzy razy, zawsze w "obcym" ale przygotowanym (lepiej lub gorzej) środowisku, zawsze w niebanalnej konfiguracji zaproponowanej przez gospodarzy, zawsze z pozytywnym nastawieniem i w kontekście zakupu, a nie posłuchania dla sportu. Efekt wciąż taki sam. Nie przemawiają do mnie. W kontekście oczekiwanej ceny również nie przemawiają, tyle że jeszcze bardziej. Niepokoi mnie ten pełen zachwytów ferment bo albo jestem głuchy albo naciągany. Może jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, macktheknife napisał:

Merytoryczny głos rozsądku.

Również podchodziłem do C30 trzy razy, zawsze w "obcym" ale przygotowanym (lepiej lub gorzej) środowisku, zawsze w niebanalnej konfiguracji zaproponowanej przez gospodarzy, zawsze z pozytywnym nastawieniem i w kontekście zakupu, a nie posłuchania dla sportu. Efekt wciąż taki sam. Nie przemawiają do mnie. W kontekście oczekiwanej ceny również nie przemawiają, tyle że jeszcze bardziej. Niepokoi mnie ten pełen zachwytów ferment bo albo jestem głuchy albo naciągany. Może jedno i drugie.

No patrz - takie kiepskie te Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SynSama napisał:

Czyli po 13 stronach wątku wychodzi na to, że wątek powinien się jednak nazywać :

Dynaudio Contour 30 - najgorzej wydane 30kzł ? "

Nie czemu?

Jak pisałem, rozumiem osoby które je wybierają.

Ja po prostu do nich nie należę. Pisałem bardziej pod kątem treści tematu.

Na pewno nie są to kolumny które są liderem w tej cenie. Ja bym je określił po prostu jako przereklamowane. I to wszystko. Ktoś je ma? Słucha? Jest zadowolony? W porządku. 

Myślę po prostu że ja jestem od nich bardzo daleko jednak.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Znając niższe modele kolumn dynaudio i marketing jaki wisi nad esotarem spodziewałem się zupełnie czego innego.

toto dobre jest, tylko jak to rozumieć, że C30 zagrało gorzej od niższych Dyanudio a esotar nie zabłysnął?..hehe no to niezłe te wnioski ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, m4tech napisał:

toto dobre jest, tylko jak to rozumieć, że C30 zagrało gorzej od niższych Dyanudio a esotar nie zabłysnął?..hehe no to niezłe te wnioski ? 

Rozumieć to tak że seria d/m kiedy wychodziła i była dostępna za 3-4 k grała bardzo dobrze jak na swoją cenę.

Stare contour także. 

Esotar w wielu czasopismach określany jest najlepsza kopułka świata.

Nie chciałem dawać cytatu bo może sformułowanie jest nieco inne. W każdym razie ani wysokotonowy nie zabłysnął , ani kolumny nie są warte tej ceny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 5z0p3n napisał:

...............................................

Esotar w wielu czasopismach określany jest najlepsza kopułka świata.

Nie chciałem dawać cytatu bo może sformułowanie jest nieco inne. W każdym razie ani wysokotonowy nie zabłysnął , ani kolumny nie są warte tej ceny.

 

Główni przedstawiciele także sie tym chwalą, w Chinach robili testy w profesjonalnym studio pomiarowym, wiele mikrofonów z różnych odległości

Po przeczytaniu paru wpisów chyba nie są to uniwersalne kolumny, jedni modyfikują je pod system drudzy nie, u jednych gra łagodnie ja słyszałem je z Marantz SA-10 Marantz PM-10 w bardzo wyczynowej "trochę technicznej" prezentacji, Tweeter szedł prawie na równi ze średnicą, detali było tyle ze można sąsiadowi rozdawać.

Ogólnie nie było to moje granie, chodzi mi tylko ze wysokościowiec możliwości posiada i jeżeli prezentacja nie wyszła, to nie do końca bym zwalam wszystkiego na kolumny
Przykładowo, w przypadku połączenie z D-Class Marantz-em kolumny potrafiły zejść kontrolowanie ale wypełnienia zabrakło
itd. itp.

Odnoszę sie do Contour 60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, babatular napisał:

No patrz - takie kiepskie te Dynaudio.

No paczę, paczę i Cieszę się niezmiernie, że się zgadzamy. Lepiej bym tego nie ujął - kiepskie. Za Dynaudio Najlepiej Wydane Contour 30 kzł - kiepskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie że ktoś w końcu słyszał te kolumny, ale ... "audioszoł"...salon... krótka wizyta u kolegi... czy to jest dobry grunt do ferowania jakichkolwiek wyroków o jakichkolwiek kolumnach? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4tech wiemy , wiemy dopiero co zakupiłeś 20 i pewnie zachwyt po zakupowy  jeszcze nie minął☺Ale przypomnij z jakimi kolumnami je porównywałeś i jaką elektroniką je napędzasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.