Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Contour 30 - najlepiej wydane 30kzł ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, xajas napisał:

13 lat mialem XC90 i zanim zamienilem go na nowsze, intensywnie zajmowalem sie zarowno ostatnim modelen XC90 jak i XC60. Zdecydowanie bym sie z powyzszym zdaniem nie zgodzil. Czy ty wogole w tym aucie siedziales (abstrachujac od tego czy nim jechales)? Czy to znowu takie wirtualne porownanie na papierze?  

PS. Finalnie nie kupilem tego Volvo, ale definitywnie nie wynikalo to z gorszej jakosci.

 

BTW. Ostatnie XC90 ma najlepszy fabryczny system Audio z wszystkich aut, jakie dotychczas slyszalem.

 

 

 

 

 

 

xc90,to bardzo smieszny samochodzik,na tle porsche cayenne,bmw x5 ,czy audi q7,czyli auta w zblizonej cenie

przegrywa z nimi jesli chodzi o normalne zwykle porownanie podczas zakupu.zjada go rowniez na sniadanie tanszy dogde durango z najmniejszym silnikiem 3,6 300KM,oraz ford explorer. 2l silniczek w volvo to bedzie ich gwozdz do trumny

dorobiony mit o bezpieczenstwie to zwykla sciema,auto mity.

 

co do fabrycznego sprzetu audio, zadne sciemy typu harmann kardon,b&o,burmaster,mark levinson w samochodzikach ,nie dorastaja do orginalnego audio w autach amerykanskich.

to tak z wlasnej autopsji,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porownuj najtanszego tandetnego plastiku i jakosci w amerykanskich samochodach z Europejska produkcja.

Z Volvo przez 13 lat tylko raz bylem w warsztacie. Moc w KM to jeszcze nie wszystko

Porsche i Audi jest OK ;-)

Co to jest "oryginalne audio w amerykanskich autach? Czy to tez nie jest HK, B&O, Bose,...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi - to stylistyka i moda, Niemcy - to solidność, dokładność i porządek, Japończycy - to precyzja w każdym calu, chirurgiczna czystość i dbałość o najmniejsze detale... oraz perwersja, Anglia - to dwa samochody - jeden którym jeżdzimy, a drugi, który jest w naprawie - i tak na zmianę, Francja - to żaby, socjalizm i kankan, Chiny - to jak na razie złodziejstwo technologii, podróbki i brud w restauracjach - tak jeszcze z pięćdziesiąt lat, choć jak już wspomniałem wcześniej, nie wiem czy mentalnie dogonią kiedykolwiek Japończyków. Nawet w kwestii muzycznej - posiadają wybitnych instrumentalistów, sprawnych technicznie jak sonda na Marsie, ale bez kreatywności. Ale posiadają power - 1.4 mld populacji - i tu tkwi problem. Problem dla całego globu, bo co z tym zrobić?
Idąc tropem tego rodzaju stereotypów: Włochy to da Vinci i Michał Anioł, Niemcy to Kant i Wagner, Francuzi to Pascal i Proust, Anglicy to Szekspir i Newton, Chińczycy - Sun Zi i Konfucjusz. A Amerykanie? John Wayne i Elvis Presley...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Kaczor Donald, Myszka Miki, Harley Davidson, jazz, blues, hip hop, guma do żucia, i praktycznie cała pop kultura, którą nieudolnie naśladuje świat, choć kolektywnie i socjalistycznie pluje na ten kraj.

Włochy, to również Mussolini, Niemcy, to również Hitler, a Japonia, to Nankin. Ale fakt, Niemcy, to kraj myślicieli, artystów, muzyków, filozofów, wynalazców - i to nic, że zgotowali światu piekło co najmniej dwa razy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xajas napisał:

Nie porownuj najtanszego tandetnego plastiku i jakosci w amerykanskich samochodach z Europejska produkcja.

Z Volvo przez 13 lat tylko raz bylem w warsztacie. Moc w KM to jeszcze nie wszystko

Porsche i Audi jest OK ;-)

Co to jest "oryginalne audio w amerykanskich autach? Czy to tez nie jest HK, B&O, Bose,...?

zajmuje sie handlem autami 35lat,a od kilkunastu rowniez klasa premium,sorry nie ucz ojca dzieci robic w tym temacie,

widze ze mialesz szczescie niesamowite z tym xc90.bo 99% szczescia takiego jak Ty nie mialo.

malo wiesz o autach USA,raczej z netu,,,to sie powstrzymaj,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakosc aut europejskich,,,masz na mysli wycierajace sie platiki,w rocznych autach,oszukancze dane spalin,serwisy na pozimie 3 razy wiekszym niz w USA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo wiesz o autach USA,raczej z netu,,,to sie powstrzymaj,,,  

 

 Nie z netu ale przyznaje ograniczone. Szukalem premium SUV i wyprobowalem sobie miedzy innymi Grand Cherokee,... dziekuje, to haptyka nie dla mnie.To samo z Mustangiem (od niedawna oficjalnie sprowadzane do Niemiec). U nas nazywa sie to „z zewnatrz hui, od srodka fuj“ :-)

Jak szybko wsiadlem, tak szybko wysiadlem

 

A tak wygladaja europejskie „wytarte plastiki“ po 22 latach

d468c631e17aebbde64e606dde566dd0.jpg

 

c5b2b1bb68dc3192b2b44b8145bdbd8d.jpg

 

O takich „plastikach“ moga Amis tylko pomarzyc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o takich mogą pomarzyć Niemcy. Odzwyczaiłem się od Mercedesów - a miałem trzy, ale dawno, włącznie z 508D z wytryskiem bezpośrednim i bez servo układu kierowniczego (o jazzusie). Mój ostatni model Mesia to W-124 / E280 z rzędową szóstką. Ale oczywiście AMG wciąż lubię, choć generalnie niemieckie fury zupełnie przestały mnie kręcić. Wolę amerykańskie traktory ?

landscape-1495203161-f-150-super-snake-le975b11cf45f071ccc1e72223ccc5c2d.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chicago napisał:

Czy autopsja może być niewłasna?

W znaczeniu sekcji zwłok wyłącznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chicago napisał:

wytryskiem bezpośrednim 

;)  Chicago Ty nawet jak nie chcesz rozbawić to i tak to robisz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego wszyscy czepiają się Chińczyków. Ta cywilizacja wyrosła na kopiowaniu mistrzów, następnie ulepszaniu ich dzieł. I w tym też tkwi jedna z przyczyn ich potęgi w przeszłości i nadchodzącej przyszłości. Taka filozofia od wieków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomek7776 napisał:

xc90,to bardzo smieszny samochodzik,na tle porsche cayenne,bmw x5 ,czy audi q7,czyli auta w zblizonej cenie

przegrywa z nimi jesli chodzi o normalne zwykle porownanie podczas zakupu.zjada go rowniez na sniadanie tanszy dogde durango z najmniejszym silnikiem 3,6 300KM,oraz ford explorer. 2l silniczek w volvo to bedzie ich gwozdz do trumny

dorobiony mit o bezpieczenstwie to zwykla sciema,auto mity.

Niewątpliwie nie jesteś grupą docelową dla producentów śmiesznych samochodzików. Jest duża grupa użytkowników samochodów, którzy po prostu nigdy nie kupią i nie wsiądą do dresiarskiego cayenne, x5 czy q7.

 A co do mitów o bezpieczeństwie to czas, a nie Twoje dywagacje pokażą kto ma rację. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chicago napisał:

Wolę amerykańskie traktory ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) e975b11cf45f071ccc1e72223ccc5c2d.jpg

One wszyszkie wygladaja bardzo imponujaco na Amerykanskich filmach, na Motor Car Show i na okladkach katalologow (patrz powyzej), ale jak do niego wsiadziesz, dotkniesz, zrobisz kilka (szybszych) kilometrow na naszych autostradach albo po miescie, wjedziesz do parkingu, to sprawa wyglada troche inaczej ;-)

Ale, jak zwykle, to kwestia priorytetow i gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, japs napisał:

Nie rozumiem dlaczego wszyscy czepiają się Chińczyków. Ta cywilizacja wyrosła na kopiowaniu mistrzów, następnie ulepszaniu ich dzieł. I w tym też tkwi jedna z przyczyn ich potęgi w przeszłości i nadchodzącej przyszłości. Taka filozofia od wieków.

Cywilizacja Japonii wyrosła na kopiowaniu i udoskonalaniu, nie Chińczyków... Chińczycy wynaleźli m.in. proch, kompas, mechaniczny zegar, papier, system szkolnictwa, egzaminy państwowe i wiele innych odkryć - wieki wcześniej niż pojawiło się to w Europie.  

Obecnie technologie produkcji, jakość wykonania produktu w Chinach jest jedna z najwyższych na świecie - każdy kto podróżuje zawodowo do tego kraju i ma możliwość odwiedzić ich fabryki Ci to potwierdzi. Wszystko jest kwestią ceny, jeśli oczekujemy precyzyjnego produktu wykonanego na najlepszych maszynach i z najwyższą kontrolą jakości to nie będzie tani. Owszem będzie tańszy, niż analogiczny produkt stworzony w USA, czy Japonii, ale na pewno nie będzie to za "miskę ryżu". Popatrz jak wykonane są np. produkty Appla w całości produkowane (oprócz procesu pojektowania) w Chinach. 

Tanie produkcja masowa z Chin przenosi się głównie do Wietnamu i Malezji, Chińczycy tam inwestują i stawiają swoje fabryki, szukają taniej i nisko wykwalifikowanej kadry - bo w Chinach już jest za drogo i za miskę ryżu na maszynach sprzed pół wieku już się nie pracuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, plastik1989 napisał:

Cywilizacja Japonii wyrosła na kopiowaniu i udoskonalaniu, nie Chińczyków... Chińczycy wynaleźli m.in. proch, kompas, mechaniczny zegar, papier, system szkolnictwa, egzaminy państwowe i wiele innych odkryć - wieki wcześniej niż pojawiło się to w Europie. 

Chińczycy wyrośli na kopiowaniu,a Japonia i Korea tylko zaadoptowały ten model rozwojowy. Co ciekawe chińscy produceńci nawet obecnie kopiują sie nawzajem (swoje produkty,wynalazki,itd).

Do pozostałych Twoich zdań pełna zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, macktheknife napisał:

Niewątpliwie nie jesteś grupą docelową dla producentów śmiesznych samochodzików. Jest duża grupa użytkowników samochodów, którzy po prostu nigdy nie kupią i nie wsiądą do dresiarskiego cayenne, x5 czy q7.

 A co do mitów o bezpieczeństwie to czas, a nie Twoje dywagacje pokażą kto ma rację. 

 

ja wogle nie jestem zadna grupa, ja takimi autami handluje,i jak juz napisalem,volvo xc90 jest na ostatnim miejscu sprzedazy,sporadycznie,bo majac do porownania cayenne,x5, q7,(nie mowiac o q8),przepada z kretesem.legenda bez pokrycia.

caly czas pisze o najnowszych modelach i rocznikach,bo stare volvo xc90 to nieprzecietne ,,,badziewie.

jeep grand cherokee,dodge durango,w najslabszych silnikach sa tez lepiej jezdzacymi autami,mit o wyjatkowym bezpieczenstwie volvo jest takim samym mitem jak 5 gwiazdek renault,,

do tego takie mity sa zgubne dla uzytkownika,pomysl dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te dylemat o miejscu produkcji elektroniki. Zapytajcie ojca, wujka, że jeszcze 40 lat temu w Europie to produkty z Japonii były tymi nazwijmy to słabszej klasy. Kraj popadł w bankructwo w wyniku długotrwałej wojny z Amerykanami i długo zajęło im powrót do potęgi. To że dana elektronika ma napis made in Japan i nadal po 30 latach gra, a nowy denon made in China siądzie po 3 latach to nie kwestia kraju. Obecnie produkty się klepie dla ilości, masy. A produkcja jest coraz tańsza czy to w jp, de, czy ch.

Nie wiem czy jest brud w restauracjach czy nie ale dobre urządzenie są w stanie zrobić.

Nie będę się też klucil czy nowe dynaudio grają lepiej czy gorzej. Starych nie słuchałem. Ale nowe totalnie mi nie podeszły, cieszę się że wybrałem pmc i nie kupiłem starych w ciemno co już chciałem zrobić. 

Uważam tylko że przenoszenie produkcji w trakcie żywota danego urządzenia powinno być jakoś zaznaczone. Lata temu pamiętam że takie coś miał Marantz z którymś z CD albo wzmacniaczy. Model testowy był Japończykiem a później kolejne dostawy przychodziły z Chin. Skoro mozna cały proces produkcji przenieść z jednej części świata do drugiej to można i zmieniać podzespoły a to już nie jest ok. 

Podajmy przykład. Elac adante, zapowiedziany i prototypowy model miał zupełnie inny głośnik wysokotonowy. Tu jesteśmy w stanie wybaczyć gdyż do produkcji masowej weszła już wersja poprawiona. Pytanie brzmi tylko która dostała eise skoro przyznano ja tuż przed wejściem modelu do masowej sprzedaży ? (taki wybryk EISA)

Arcam ze swoim świetnym przetwornikiem. Nawet tu na forum jest o nim szeroki temat. Na cały świat miał model a podobno na UK był deczko inny ze zmienionymi podzespolami na lepsze. Hmmm no finalnie kupiłem w UK ?

wracajac do dynaudio to jeśli komuś się one podobają to znakomicie, jeśli nowy inwestor przeniósł się do Chin i zachowują klasę to znakomicie, jeśli produkty staniały by do realnej wartości to było by znakomicie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xajas napisał:

One wszyszkie wygladaja bardzo imponujaco na Amerykanskich filmach, na Motor Car Show i na okladkach katalologow (patrz powyzej), ale jak do niego wsiadziesz, dotkniesz, zrobisz kilka (szybszych) kilometrow na naszych autostradach albo po miescie, wjedziesz do parkingu, to sprawa wyglada troche inaczej ?

A czy kiedykolwiek jeżdziłeś F-150? Albo GMC Denali Limited? Albo Dodgem RAM? Po co takie gadanie? Wyjedż w góry Kolorado Mercedesikiem, albo spróbuj nim jeżdzić po chicagowskich drogach lub ciągnąć jacht tak z 400 mil? Poza tym, to są luxury tracki - F-150 kosztuje 100 ty$i. Ja po prostu jeżdżę amerykańskim furami - dla zasady i z przekonania, i nie mówię, że Mercedesiki i inne, to złe samochody. Kiedyś miałem podobne zdanie do większości Polaków z Polski - dawno mi się to zmieniło. Ale gdybym żył w Europie, to pewnie też jeżdziłbym Mercedesem albo jakimś innym Fiatem lub Alfą i Omegą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Chicago napisał:

A czy kiedykolwiek jeżdziłeś F-150? Albo GMC Denali Limited? Albo Dodgem RAM? Po co takie gadanie? Wyjedż w góry Kolorado Mercedesikiem, albo spróbuj nim jeżdzić po chicagowskich drogach lub ciągnąć jacht tak z 400 mil? Poza tym, to są luxury tracki - F-150 kosztuje 100 ty$i. Ja po prostu jeżdżę amerykańskim furami - dla zasady i z przekonania, i nie mówię, że Mercedesiki i inne, to złe samochody. Kiedyś miałem podobne zdanie do większości Polaków z Polski - dawno mi się to zmieniło. Ale gdybym żył w Europie, to pewnie też jeżdziłbym Mercedesem albo jakimś innym Fiatem lub Alfą i Omegą ?

Chicago, jak tytuł wątku precyzyjnie definiuje tu rozmowa o samochodach jest, a nie o maszynach rolniczych heavy-duty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Contour 30 jakoś na początku bieżącego roku w salonie Nautilus w Warszawie z kolegą (również z forum). Główne zainteresowanie było C2 Platinum, a Contour 30 posłuchaliśmy przy okazji, gdyż Pan z salonu mówił, że warto. Nie wiem, czy to wina elektroniki, czy akustyki, ale nie podobało nam się (choć oczekiwania były pozytywne). 30tki grały jakoś szczupło i mało przekonująco, więc szybko zakończyliśmy odsłuch po kilku próbach. Niestety nie zagrały też zjawiskowo C2 Platinum, którymi w tamtym czasie się interesowałem.

W sumie jest to kolejny raz, kiedy salonie w dedykowanym co prawda środowisku (pokoju) odsłuch przebiega co najwyżej średnio i obawiam się, że to jest w dużej mierze jednak wina pomieszczenia. Swego czasu była podobno sytuacja, kiedy podobna elektronika na Audio Show i Contour 3.4 LE grały świetnie, a w salonie (in minus) zupełnie inaczej. W ten weekend rozmawiałem z jednym z audiofilii z dosyć zaawansowanym systemem i potwierdził to zjawisko w swojej obserwacji - im jeden salon inwestował więcej w akustykę, tym wydawało się, że gra tam coraz gorzej :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kiedykolwiek jeżdziłeś F-150? Albo GMC Denali Limited? Albo Dodgem RAM? Po co takie gadanie? Wyjedż w góry Kolorado Mercedesikiem, albo spróbuj nim jeżdzić po chicagowskich drogach lub ciągnąć jacht tak z 400 mil?

 ja nie mieszkam w Kolorado i nie musze ciagnac na codzien zadnych jachtow, wiec po co takie gadanie ;-)

 

Czy w Chicago nie ma Mercedesow?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xajas napisał:

Czy w Chicago nie ma Mercedesow?

Są - mnóstwo tego shitu jeżdzi po ulicach. I produkują, czy też składają  jakieś modele również w US - MLa na pewno ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SVART napisał:

Słuchałem Contour 30 jakoś na początku bieżącego roku w salonie Nautilus w Warszawie z kolegą (również z forum). Główne zainteresowanie było C2 Platinum, a Contour 30 posłuchaliśmy przy okazji, gdyż Pan z salonu mówił, że warto. Nie wiem, czy to wina elektroniki, czy akustyki, ale nie podobało nam się (choć oczekiwania były pozytywne). 30tki grały jakoś szczupło i mało przekonująco, więc szybko zakończyliśmy odsłuch po kilku próbach. Niestety nie zagrały też zjawiskowo C2 Platinum, którymi w tamtym czasie się interesowałem.

W sumie jest to kolejny raz, kiedy salonie w dedykowanym co prawda środowisku (pokoju) odsłuch przebiega co najwyżej średnio i obawiam się, że to jest w dużej mierze jednak wina pomieszczenia. Swego czasu była podobno sytuacja, kiedy podobna elektronika na Audio Show i Contour 3.4 LE grały świetnie, a w salonie (in minus) zupełnie inaczej. W ten weekend rozmawiałem z jednym z audiofilii z dosyć zaawansowanym systemem i potwierdził to zjawisko w swojej obserwacji - im jeden salon inwestował więcej w akustykę, tym wydawało się, że gra tam coraz gorzej :).

Naprawdę w Nautiliusie tak słabo brzmiały 30ki i C2Platinum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SVART napisał:

 

W sumie jest to kolejny raz, kiedy salonie w dedykowanym co prawda środowisku (pokoju) odsłuch przebiega co najwyżej średnio i obawiam się, że to jest w dużej mierze jednak wina pomieszczenia. Swego czasu była podobno sytuacja, kiedy podobna elektronika na Audio Show i Contour 3.4 LE grały świetnie, a w salonie (in minus) zupełnie inaczej. W ten weekend rozmawiałem z jednym z audiofilii z dosyć zaawansowanym systemem i potwierdził to zjawisko w swojej obserwacji - im jeden salon inwestował więcej w akustykę, tym wydawało się, że gra tam coraz gorzej :).

Potwierdzam, że też zauważyłem tą dziwną cechę... Zestaw w pokoju na stadionie AVS zagrał o 100% lepiej niż ten sam w wyszukanym akustycznie pokoju salonu audio... Jedyna różnica to kable głośnikowe ale nie wierzę, że one mogły by zdegradować dźwięk w każdym aspekcie... tym bardziej, że zmiana na jeszcze inne też nic nie poprawiła... Jednak co w swojej akustyce to w swojej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że też zauważyłem tą dziwną cechę... Zestaw w pokoju na stadionie AVS zagrał o 100% lepiej niż ten sam w wyszukanym akustycznie pokoju salonu audio...


Bardzo duży wpływ ma humor, który człowiek ma. AVS to prawie zawsze frajda dla widzów i dlatego wiele zestawów brzmi bardzo dobrze. W salonie audio często inna atmosfera: trzeba umówić się na godzinę, będą przypominać żeby kupił u nich, a nie w internecie, jak im ciężko zmieniać ten sprzęt... To nie robi dobrego humoru i granie odbiera się gorzej niż w rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, babatular napisał:

Naprawdę w Nautiliusie tak słabo brzmiały 30ki i C2Platinum ?

Tak, jak wspomniałem, nie były to też tylko moje odczucia. Na AVS takie 3.4 LE grały świetnie, choć trochę z inną elektroniką, ale za to w gorszym akustycznie pomieszczeniu.

Akurat w Nautiliusie atmosfera raczej sprzyja odsłuchom :).

Na AVS zazwyczaj, z chlubnymi wyjątkami (wg mnie zawsze co najmniej dobrze gra  Gato), zwykle zestawy brzmią średnio lub słabo, nie temu zresztą służy AVS. Właśnie, już niebawem kolejna edycja :). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SVART napisał:

Tak, jak wspomniałem, nie były to też tylko moje odczucia. Na AVS takie 3.4 LE grały świetnie, choć trochę z inną elektroniką, ale za to w gorszym akustycznie pomieszczeniu.

Akurat w Nautiliusie atmosfera raczej sprzyja odsłuchom :).

Na AVS zazwyczaj, z chlubnymi wyjątkami (wg mnie zawsze co najmniej dobrze gra  Gato), zwykle zestawy brzmią średnio lub słabo, nie temu zresztą służy AVS. Właśnie, już niebawem kolejna edycja :). 

To dziwne. A co na to pracownicy Nautiliusa - nie słyszeli że coś jest nie tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja opinia i kolegi. Może po prostu przywykli do takiego stanu rzeczy. Mi się nie podobało, na pewno po tym odsłuchu nie kupiłbym C30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, babatular napisał:

To dziwne. A co na to pracownicy Nautiliusa - nie słyszeli że coś jest nie tak ?

Wybacz ale dziwne jest Twoje zdziwienie. W takich okolicznościach i relacjach osłuchanie i rzetelny krytycyzm nie idzie w parze z polityką i równie rzetelnym oportunizmem biznesowym. Cele i motywacje dobrego sprzedawcy i klienta nie są tożsame. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.