Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Contour 30 - najlepiej wydane 30kzł ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, xajas napisał:

Dlatego tez rowni3 podejzane jest stwierdzenie ze cofniecie glosnika o 3,2 m oferuje bas bez dziur

3,2m to dziura poniżej 27Hz co dla kolumn, które graja od 28Hz jest raczej pomijalne, nie wspominając że praktycznie żadne nagrania muzyczne nie zawierają tak niskich rejestrów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xajas napisał:

Problemy z „dzwiekiem bezposrednim i odbitym“ to raczej zakres srednich i wyzszych czestotliwosci

 

 

Wyższe jeśli w ogóle, to chyba od szkieł, albo laminatów się odbiją.

Przemyśl, bo wg mnie te ( o długościach fal 18 cm i krótsze, ujmując fizycznie i akustycznie) powyżej ~ 2 kHz odbieramy wg najszybszego przyrostu - ściśle kierunkowo. To krótsze fale niż rozstaw uszu i raczej każde ucho osobno je odbiera.

Słabo się odbijają, bo w powietrzu się wygaszają, bardziej niż pozostałe pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:

Jak adoptujesz pomieszczenie dla czestotliwosc ponizej 100Hz, tak ze nie masz dziur w basie?

Mój pokój sam z siebie miał sporo górek i dołków i to mocnych. Profesjonalna adaptacja akustyczna robiona w kilku etapach, w tym sporo pułapek basowych wyrównały charakterystykę dość skutecznie. Nie jest idealnie prosta linia, lekkie falowanie linii jest, ale nieduże. Można powiedzieć, że jest to opanowane na 90%. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe jeśli w ogóle, to chyba od szkieł, albo laminatów się odbiją. Przemyśl, bo wg mnie te ( o długościach fal 18 cm i krótsze, ujmując fizycznie i akustycznie) powyżej ~ 2 kHz odbieramy wg najszybszego przyrostu - ściśle kierunkowo. To krótsze fale niż rozstaw uszu i raczej każde ucho osobno je odbiera. Słabo się odbijają, bo w powietrzu się wygaszają, bardziej niż pozostałe pasma. 

 

 

Mieszasz tutaj trzy rozne zjawiska: 

 

- lokalizacje dzwiekow w plaszczyznie poziomej : fazowa (dla nizszych czestotliwosci) i poziomowa (dla wyzszych czestotliwosci)

 

- spadake poziomu dzwiekow z odlegloscia, wyzszy dla wyzszych tonow

 

- interferencje modow/fal bezposrednich i odbitych.

 

To trzy rozne pary kaloszy.

 

Wspomniane dziury (i peaki) w basie to ten ostatni efekt

 

 

 

Mój pokój sam z siebie miał sporo górek i dołków i to mocnych. Profesjonalna adaptacja akustyczna robiona w kilku etapach, w tym sporo pułapek basowych wyrównały charakterystykę dość skutecznie. Nie jest idealnie prosta linia, lekkie falowanie linii jest, ale nieduże. Można powiedzieć, że jest to opanowane na 90%. 

Jesli bylo to robione profesjonalnie, to tym bardzej bylo by ciekawe zobaczyc, jak wyniki takiej adaptacji wygladaja. 90% nic nie mowi. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xajas napisał:

Mieszasz tutaj trzy rozne zjawiska: 

- lokalizacje dzwiekow w plaszczyznie poziomej : fazowa (dla nizszych czestotliwosci) i poziomowa (dla wyzszych czestotliwosci)

- spadek poziomu dzwiekow z odlegloscia, wyzszy dla wyzszych tonow

- interferencje modow/fal bezposrednich i odbitych.

To trzy rozne pary kaloszy.

Wspomniane dziury (i peaki) w basie to ten ostatni efekt [czyli - interferencje modow/fal bezposrednich i odbitych - dopisek mój -x.]

Jest "spadek". Poprawiłem ?

Tego co ostatnie, czyli dudnień lub zaników chyba każdy doświadczył ( w pewnych miejscach w pokoju).

Pozostaję przy swoim, że percepcja wysokich tonów, czyli najkrótszych fal mało dotyczy fal odbitych.

Niech będzie, że najbardziej słyszymy poziom i jego zmiany, odnośnie wysokich tonów . Dla nich wpływ pokoju jest niewielki, chyba że mamy szklany stolik (nie wiem, co by mogło odbijać gwizdy, szelesty, itd., to tylko przypuszczenie).

Głównie chodziło mi o 1. kwestię.

Gdzieś czytałem (chyba u dr Urszuli Jorasz), że dla wysokich częstotliwości ucho nie różnicuje i nie wyłapuje konkretnych tonów, ale ich grupy. Przecież to i tak harmoniczne (dlatego flet pikolo jest często nieodróżnialny od skrzypiec) - na barwę i na brzmienie wpływają, w sygnale często zdarzają się zaszumione, ale przecież od wysokich tonów zależy czytelność - to czy flet słyszymy jak flet a nie jak ?, klarnet, itd.

Ptasia dygresja - pingwiny rozpoznają głos swojego pisklaka lub rodziców mimo wysokiego poziomu szumów całego stada. Mimo "maskowania" słuch mają konkretnie "dostrojony".

Wysokie tony też są bardzo ważne.

Co do skrajów pasma słyszalnego - zwłaszcza na nich wychodzi nieliniowość słuchu - trzeba dużych zmian ciśnienia, żeby był mały efekt.

Dzięki za odpowiedź - przepraszam, że nie o kolumnach z tematu piszę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 07:42, babatular napisał:
W dniu 23.12.2019 o 05:28, Meloman napisał:
W dniu 22.12.2019 o 10:20, baran napisał:

Generalnie nic specjalnego, po prostu dobrze zrobiona kolumna z bardzo charakterystyczną barwą dźwięku. Miałem wrażenie, że grają bardzo plastikowo (to wrażenie mi towarzyszy przy każdych Dynaudio, których słuchałem). 

Kolumny planuję jako drugie w systemie do odsłuchów "przyjemnościowych" i raczej bardzo głośnych.

Bo tak mają.

Grają plastikowo bo mają plastikowe membrany.

Jak to Szymek powiadał: ''membrany z butelek PET''.

plastik1989 lubi takie przeinaczające, jak to nazwaliście ''grające bardzo plastikowo'' :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...on to nazywa ''muzykalnością'', a ja nazywam nudnością/mdłością - przeinaczają po swojemu, by na początku ''na pierwszy rzut ucha'' było niby fajnie. Mijają minuty i zaczynają się mniej podobać przez zakłamanie, urabianie po swojemu. A po kilkunastu minutach robią się nudne.

Ewidentnie widać, że plastik1989 ma przesuniętą tonalność (w podkolorowany, przeinaczony dźwięk itd.); zamiast jechać po neutralu.

Jego reportaż trza czytać z dużym przymknięciem oka, biorąc pod uwagę jego preferencje, na które każdy orientujący, lubujący się (w porządnym wiernym graniu bez limitów z prawdziwym transjentem i detalem tonalnie Live'owym), robi sprostowanie, bo wie co jest grane.

Podejrzana sprawa z Wilson Audio Chronosonic XVX napędzanymi topowymi monoblokami Goldmunda (TELOS 5500 NEXTGEN). Myślę, że Wilsony to były tzw. ''tłuścioszki'' (Sumo Master), którym sporo brakowało do brzmienia i detalu tonalnie Live'owego.

Biorąc pod uwagę jego nieneutralne preferencje. Wilsony mogły grać inaczej. Bo np. inne duże Wilsony: Alexx, które to dopiero z Relentless dostały dynamiki, potęgi, rozmachu. Ale żeby mi się podobały, musiałby do tego dojść rześki, otwarty, bardziej neutralny i Live'owy ton/detal/transjent/dźwięk. Nie mają metalowych membran, nie zagrają jak trzeba. Gdzie był wigor, swoboda, neutralność, naturalność, kontrola, rozdzielczość, drive, rytm, życie, transjent, multum mikro-detalu. Nie było.

Nie było nic z Bruce'a Lee. A ja lubię i jak trzeba z miażdżycielską siłą/mocą.

I m.in. przez to jak grały Alexx, wątpliwa sprawa z tym co napisał o brzmieniu Chronosonic XVX z topowymi Goldmundami. Tym bardziej, że najnowsze Wilsony, czyli Chronosonic XVX mają mocno przerobione/zmodyfikowane średniotonowe przetworniki z Alnico QuadraMag™

Wilson’s all-new Midrange: The Alnico QuadMag™

Since early in his career, Dave Wilson was attracted to the natural beauty exhibited by many drivers using Alnico
magnets. However, the existing crop of Alnico drivers fell well short of Wilson’s current proprietary midrange driver. His research surrounded this question: Could a driver combine all the virtues of Alnico magnets in a design that also offered the extreme resolution and dynamic expression of Wilson’s benchmark midrange driver?

The first Alnico prototype was co-developed by Dave Wilson (his last design project) and Vern Credille. From this platform of Dave’s original quest, Daryl and Vern continued experiments and research. The outgrowth of more than a year of research and development, Wilson’s QuadraMag driver is the answer to Dave’s original question.

Wilson’s new mid combines all the warmth and natural timbre of classic Alnico magnet formulation in a thoroughly modern design. The new QuadraMag midrange unit combines Alnico magnets in an entirely re-imagined “quadrature” geometry. The new midrange driver brings together unparalleled natural beauty, harmonic integrity, musicality, low distortion, and ultra-high resolution in a single design. It possesses a distinctive admixture of musical and technical virtues heretofore unrealized with any other previous design. 

Driver Technology

(...) —bass performance in the same league as the WAMM.

As is true for the WAMM and the Alexx, the Chronosonic XVX utilizes two optimized drivers to cover the critical midrange. The aforementioned all-new QuadraMag seven-inch driver handles the lower midrange, and a new four-inch driver handles the upper mids. The four-inch is a modified version of the same driver that first appeared in the WAMM Master Chronosonic. It covers the area up to the point where it seamlessly crosses over to the Convergent Synergy Tweeter. - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chronosonic-XVX-4.jpg 89410ae5d346ea3cc917c6bc38300df0.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Mały bożonarodzeniowy tuning tytułowych 30-ek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Dynaudio_c30_platforms-0026.thumb.jpg.4f7630166cc4707e7f12eb117901b3dd.jpg Dynaudio_c30_platforms-0033.thumb.jpg.86e77ae4628b6299288e0184c385519e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fr@ntz napisał:

Mały bożonarodzeniowy tuning tytułowych 30-ek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Dynaudio_c30_platforms-0026.thumb.jpg.4f7630166cc4707e7f12eb117901b3dd.jpg Dynaudio_c30_platforms-0033.thumb.jpg.86e77ae4628b6299288e0184c385519e.jpg

Hej

 

Można więcej info nt tych platform? Jaki materiał, jaka wysokość czy one sa jako monolit czy jest zastosowane jakies tłumienie itp.? ?

Może być na pw

 

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fr@ntz napisał:

Mały bożonarodzeniowy tuning tytułowych 30-ek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Dynaudio_c30_platforms-0026.thumb.jpg.4f7630166cc4707e7f12eb117901b3dd.jpg Dynaudio_c30_platforms-0033.thumb.jpg.86e77ae4628b6299288e0184c385519e.jpg

Fajne te platformy. Napisz jaki wpływ na brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
12 godzin temu, stecko napisał:

Hej

 

Można więcej info nt tych platform? Jaki materiał, jaka wysokość czy one sa jako monolit czy jest zastosowane jakies tłumienie itp.? ?

Może być na pw

 

Dzieki

Dystrybutor Dynaudio oferuje takie platformy dedykowane konkretnym modelom. To nie monolit - to dokładnie to samo co Acoustic Revive RST-38H (zasypywane są oryginalnymi kryształkami kwarcu od Acoustic Revive)  tylko pod wymiar.

3 godziny temu, Jonny napisał:

 

Stawiam że dociążenie jeszcze lepsze, kontrola basu lepsza i niżej schodzą.

Zostawiłeś je sobie na stałe, w sensie Contour 30 ?

Mam je od roku i nie szukam (na razie) niczego nowego

8 godzin temu, babatular napisał:

Fajne te platformy. Napisz jaki wpływ na brzmienie

Zmiana jest porównywalna do zmiany kabli głośnikowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

A te porównanie to trochę zagadkowe:) Czasami kable wnoszą bardzo mało, czasami mogą nawet zepsuć brzmienie:)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 11:25, babatular napisał:

Sovereign

  Oj - ilu ja słuchałem kolumn z płaską charakterystyką jak stół. Szczególnie mistrzami w super strojeniu od liniki są DIYowcy. Wszystko się im zgadza, kolumny mają super pomiary.  Komputery pokazują że wszystko jest w fazie, charakterystyki równiutkie, stabilność modułu impedancji, cud miód i orzeszki.

Tylko jest jeden mały szczegół - przychodzi do odsluchu i czar pryska. Przeważnie takich super hiper pomiarowo kolumn się nie da słuchać.

Mam gdzieś pomiary, charakterystyki, wodospady.

1. Po co słuchac teoretyców dyiowców , i choc doceniam pomiary  ja jestem praktykiem ,  

zrobiłem upgrade , gdzie własnie praktycznie dopracowałem zwrotnice-co wazne order+faza, wymieniłem głosnik , wstawiłem rury helmoholtza i  kolumny graja bardzo ładnie 

2.Dynaudio contour 30 - nie słuchałem, ale sadze imho to fajne kolumny , jednakze nie przekonuje 21/2 way na 2 x18 cm głosnikach nawet ze zmiennej grubosci membrana za 30 klocków, bez podania schematu zwotnicy (jest mowa o zmianach na basie) - oczywiscie jak ktos uwaza ze tyle warte niech sobie kupi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wiesław Szypniewski napisał:

1. Po co słuchac teoretyców dyiowców , i choc doceniam pomiary  ja jestem praktykiem ,  

zrobiłem upgrade , gdzie własnie praktycznie dopracowałem zwrotnice-co wazne order+faza, wymieniłem głosnik , wstawiłem rury helmoholtza i  kolumny graja bardzo ładnie 

2.Dynaudio contour 30 - nie słuchałem, ale sadze imho to fajne kolumny , jednakze nie przekonuje 21/2 way na 2 x18 cm głosnikach nawet ze zmiennej grubosci membrana za 30 klocków, bez podania schematu zwotnicy (jest mowa o zmianach na basie) - oczywiscie jak ktos uwaza ze tyle warte niech sobie kupi

O tak. Ja to wszystko znam.

W takim Dynaudio kaszanią i się w ogóle nie znają, a Pan Heniu w piwnicy sam se zrobi zwrotnice i wymieni głośnik - wiadomo że dopiero wtedy gra i kasuje takie Dynaudio. 

4 minuty temu, Jonny napisał:

Fajnie, mamy podobny gust ? muzyczny i wizualny ?

Ile katalogowo za te podstawy życzy sobie dystrybutor? 

Pewnie że  6tys. Minimum....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fr@ntz napisał:

Mam je od roku i nie szukam (na razie) niczego nowego

"Na razie" - więc jednak jakiś plan jest na coś innego/lepszego.....

2 minuty temu, Jonny napisał:

Myślę że znacznie mniej 

Ostatnio zamawiałem zastaw kolcy Dynaudio w Nautilusie i zapłaciłem śmieszne pieniądze 28zł za 16 sztuk + podkladki

To nie jest podstawa Dynaudio tylko Acoustic Review. Cena detaliczna tych podstaw to min. koszt RST38H.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 20:56, sly30 napisał:

Skoro kolumny są tak dobre, to dlaczego ich sprzedaż wymaga tak chamskich metod marketingu, hejtu konkurencji itd? Nie znam tych kolumn i nigdy ich nie oceniałem. Rozumiem też, że każdy producent chce sprzedawać i do tego jest potrzebny jakiś tam marketing ale są pewne granice. To co wyprawia się na AS w tym temacie to pośmiewisko na pół Polski. Dobry produkt nie potrzebuje chamskiego hejtu konkurencji. Broni się sam, dobrym dźwiękiem i jakością. Znam ludzi, którzy z różnych względów szukają polskich kolumn, bo i finanse ograniczone i jakiś tam lokalny patriotyzm w nich jest. Ale zaznaczają...tylko nie S16h, choć nawet nie znają oferty. Taki jest skutek tego typu „marketingu”.

Wyobraź sobie TE kolumny sprzedawane bezpośrednio i ...

 

kolumny "zachodnich", światowych marek sprzedawane z narzutem 100-200%.

 

Masz teraz jakieś wątpliwości ???

 

He, he, he.

 

Np. Twoje ... stare Francuzy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2019 o 12:04, babatular napisał:
W dniu 24.12.2019 o 11:37, morawka napisał:

Ciężko jest żyć z absolutnym słuchem 

zwlaszcza jak się słucha na Dynaudio 

Hm...Nie mam ani jednego ani drugiego...

W dniu 24.12.2019 o 14:28, babatular napisał:
W dniu 24.12.2019 o 13:11, morawka napisał:

Czyżby  legendarne Arctico ?

No co Ty. Nawet nie wiem jak wyglądają.

W dniu 24.12.2019 o 16:21, sly30 napisał:
W dniu 24.12.2019 o 14:28, babatular napisał:

No co Ty. Nawet nie wiem jak wyglądają.

Chyba nikt ich nie widział ale każdy słyszał...o nich. To trochę jak temat Yeti.

Może dalej pracują nad projektem Arctico.

Miały mieć premierę w pierwszej połowie 2019 r. - bodajże w maju. A już koniec grudnia i 2020 r. się zbliża.

Którego roku i miesiąca zaczęli pracę nad projektem Arctico? Lepiej niech popracują dłużej, żeby projekt był skończony! Niż, żeby mieli wprowadzać poprawki i dopiski Mk II, III itd. Albo bez dopisek i ten sam model, modelowi nie równy.

Ktoś wspominał, że "ni z gruchy ni z pietruchy" :

W dniu 15.12.2019 o 09:55, babatular napisał:

Mówię NIE - Kolumnom S16Hz Ethos Ultimo, których producent "ni z gruchy ni z pietruchy" podnosi sobie i tak zawyżoną wcześniej cenę o 20tys zł. A przypomnę, że miłośnicy  S16Hz odsądzali od czci i wiary światowych metkowców za absurdalną poliytykę cenową - o przewrotności losu......

babatular (w temacie: ''Najlepsza integra na świecie'') wspominał w swoim wpisie o wycenach/produktach, które jego zdaniem mają zawyżoną cenę :

Spojrzałem na aktualny cennik Studio16Hertz, i faktycznie poszły w górę :

Cytat

CENNIK

Aktualne modele :
aktualizacja 01.12.2019

*podane ceny brutto zawieraja 23% VAT
*okleiny z drewna egzotycznego oraz lakiery high gloss wyceniane są indywidualnie w zależnosci od modelu kolumny głośnikowej.

Ethos Arctico Signature - 249.000 PLN/para
Ethos Arctico - 199.000 PLN/para
Ethos Ultimo Signature - 79.900 PLN/para
Ethos Ultimo - 69.900 PLN/para

Arcada 3,5 Signature - 44,900 PLN/para
Arcada 3,5 - 34,900 PLN/para
Arcada 2,5 Signature - 29,900 PLN/para
Arcada 2,5 - 24,900 PLN/para

Minas Anor IV Signature - 15,900 PLN/para
Minas Anor IV - 10,900 PLN/para

Canto Grand NEW Signature -10990 PLN/para
Canto Grand NEW Premium - 8590 PLN/para
Canto Grand NEW - 6590 PLN/para

Canto Grand - 5490 PLN/para
Canto One NEW - 4290 PLN/para

Minas Anor center -2990 PLN/szt
Minas Anor surround -3990 PLN/para

Surround DIPO L - 3990 PLN/para

Subwoofer 1210-S -18990 PLN/szt
Subwoofer XXL-S - 8990 PLN/szt
Subwoofer XL12 – 6990 PLN/szt
Subwoofer XL10 – 5490 pln/szt

Ethos Ultimo podrożały do 69.900 PLN/para, to automatycznie lecą do kategorii cenowej wszelkich kolumn w okolicach 70k PLN. Muszą walczyć odpowiednio w wyższej kategorii cenowej.

Nie macie co się zamartwiać na zaś. Po prostu lecą do wyżej kategorii z lepszymi kolumnami. Jak sobie poradzą dobrze, to nie jest źle.

15 godzin temu, pmcomp napisał:
W dniu 1.05.2019 o 20:56, sly30 napisał:

Skoro kolumny są tak dobre, to dlaczego ich sprzedaż wymaga tak chamskich metod marketingu, hejtu konkurencji itd? Nie znam tych kolumn i nigdy ich nie oceniałem. Rozumiem też, że każdy producent chce sprzedawać i do tego jest potrzebny jakiś tam marketing ale są pewne granice. To co wyprawia się na AS w tym temacie to pośmiewisko na pół Polski. Dobry produkt nie potrzebuje chamskiego hejtu konkurencji. Broni się sam, dobrym dźwiękiem i jakością. Znam ludzi, którzy z różnych względów szukają polskich kolumn, bo i finanse ograniczone i jakiś tam lokalny patriotyzm w nich jest. Ale zaznaczają...tylko nie S16h, choć nawet nie znają oferty. Taki jest skutek tego typu „marketingu”.

Wyobraź sobie TE kolumny sprzedawane bezpośrednio i ...

 

kolumny "zachodnich", światowych marek sprzedawane z narzutem 100-200%.

 

Masz teraz jakieś wątpliwości ???

 

He, he, he.

 

Np. Twoje ... stare Francuzy ???

To co sly30 napisał, to bardziej pasuje do typa z Pelplin'a który to skomlał na zagraniczne i naśmiewał się, wypisując m.in., że sobie w garażu lepsze wyklepie, przy czym zachwalał/naganiał na YB-Audio, by zaraz wystawić je na sprzedasz (jeszcze wiszą na olx) - takie z MF/HF na Accutonie, stonowanym przesadnie wygładzonym i zepsutym tonalnie.

Jak i do innego pop..ranca (wzajemnie po pleckach się poklepują - ten z tamtym z Paplin'a) to naganiacz Sveda Audio, który godziny przegadał z ich producentem, i prowadzi klub Sveda Audio. Nic nie słyszał, nic nie miał/nie ma. Jakiś delikatny/minimalny orient złapał gdy ostatnio u kogoś tam posłuchał, tego co ja kilkanaście lat temu.

Szymek zdecydowanie inna bajka i wyższa kultura. Nie robił zamętów, bo widocznie miał/ma jakieś pojęcie orient w przetwornikach/projektach/potencjale kolumn itd.

W dniu 14.05.2019 o 12:51, Sovereign napisał:

Sveda Audio U22 LE + suby Chupacabra ?, tam gdzie dac lampiego jak u Elba. Bas jak w marnym kinie ze słabego subwoofera duszący w uszy, a wyżej detal bez swobody i kontroli. Granie jak na sterydach, bez dynamiki, kontroli i swobody. Męczyły się. I takie to ''aktywki'' że lepsze były nawet zwykłe ''pasywki''.

 

15 godzin temu, pmcomp napisał:

Wyobraź sobie TE kolumny sprzedawane bezpośrednio i ...

 

kolumny "zachodnich", światowych marek sprzedawane z narzutem 100-200%.

 

Masz teraz jakieś wątpliwości ???

 

He, he, he.

 

Np. Twoje ... stare Francuzy ???

''Wyobraź sobie TE'' polskie kolumny (YB-Audio, Sveda Audio itd.) i Amerykańskich brandów np.:

- Revel Ultima Salon2

- Revel PerformaBe F328Be

Cytat

Masz teraz jakieś wątpliwości ???

He, he, he.

W usuniętym temacie z monoblokami PWL. Konstruktor kolumn S16Hz (dla tamtego od lampowych monobloków), wspominał o kimś, kto chciał za półdarmo (chyba za pół ceny) kupić nowe S16Hz.

A przecież są do wyboru różne modele (nawet na audiostereo), z którejś tam ręki, jakie sobie chciałby taniej :

17900 zł  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

16900 zł  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5800 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I dla pmcomp'a Falcon'ik za 7499 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ethos'ów nie było, były tańsze. Zdecydowanie nie grały lepiej od nowych ''Francuzów'' EVO EM - a jak by Ethosy przy nich wypadły.

Byłoby trzeba ze zbliżonej kategorii cenowej - Focal'a do porównania. Jakie Focal'e są po kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy PLN za nowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
W dniu 26.12.2019 o 22:29, babatular napisał:

Pewnie że  6tys. Minimum....

Niestety masz prawie rację, bo te platformy to tak naprawdę Acoustic Revive RST-38H, tylko o zdecydowanie bardziej skomplikowanym kształcie (czyli znacznie więcej pracy przy ich wykonaniu) + 8 szt czernionych SPU-8, co w sumie daje cenę ... ok.5 kPLN/szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do kolumn za 30 tysi trzeba kupić podstawy z dychę żeby dobrze zagrały?grubo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy służą do podniesienia kolumn o kilka cm do góry a nie do lepszego grania. 

Pomyśl czasami zanim coś napiszesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 3monts

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Piotrek111 napisał:

Podstawy służą do podniesienia kolumn o kilka cm do góry a nie do lepszego grania. 

Pomyśl czasami zanim coś napiszesz. 

A niby dlaczego? Zależy chyba jak siedzisz i od charakterystyki przetworników. Jakbym podniósł moje ZG kilka cm to na poduszce musiałbym siadać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, c30 bym przygarnal:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sine Metu napisał:

Śmieszne są te wszystkie słupki na kaczych łapach emoji16.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Śmiałbyś się, tak jak i ja zresztą - ze szczęścia - jakby te słupki stały w naszych pokojach. Ale jak to mówił Rychu Peja - jakie życie taki rap....więc i mnie śmieszą te słupki na kaczych łapach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Sine Metu napisał:

Śmieszne są te wszystkie słupki na kaczych łapach emoji16.png

7c9fdbf6bc8b6eb8ecea1e5affd2c65a.jpg

Bristol 2017, z tego co się orientuję - wszystkie stały - żadne nie zagrały ?
Zgarnąłem tam jedną z trzech głównych nagród wtedy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'platformy' po 5tysi, he he...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 35

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.