Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Contour 30 - najlepiej wydane 30kzł ?


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To że kolumna będzie miała 3 drogi nie znaczy że będzie lepsza od 2dr, różnica będzie na średnicy, momentami czegoś może zabraknąć w 2dr, ale całościowo kolumna 2dr czy 2.5dr może zagrać znacznie lepiej od 3dr, to wszystko zależy od wielu czynników, użyte elementy budowy zwrotnicy, czy same przetworniki, budowa skrzyni.

 

Nie znam takiego producenta/glosnikow, gdzie w ramach jednej serii/linii topowa wersja, ktora lepiej zagra jest 2dr a wstepna/gorsza 3dr

 

Czy ty znasz takie?

 

Dla mnie takie komentarze jak powyzej to proba wmawiania sobie, ze monitorki moga dorownac albo przewyzszyc brzmieniem dorosle zestawy glosnikowe

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, xajas napisał:

 

Nie znam takiego producenta/glosnikow, gdzie w ramach jednej serii/linii topowa wersja, ktora lepiej zagra jest 2dr a wstepna/gorsza 3dr

 

Czy ty znasz takie?

 

Dla mnie takie komentarze jak powyzej to proba wmawiania sobie, ze monitorki moga dorownac albo przewyzszyc brzmieniem dorosle zestawy glosnikowe

 

Ale co jest lepsze w dużej bylejakiej kolumnie 3dr vs monitor 2dr? 

Jeśli chcesz przykład konkretny, to Dynaudio X44 3dr jest znacznie gorsza od 2dr Contour 20 nie mówiąc o Confidence 20 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Jonny napisał:

Ale co jest lepsze w dużej bylejakiej kolumnie 3dr vs monitor 2dr? 

Jeśli chcesz przykład konkretny, to Dynaudio X44 3dr jest znacznie gorsza od 2dr Contour 20 nie mówiąc o Confidence 20 

to bezsens

czy seria/linia X44 to ta sama co Contour albo Confidence?

Porownujesz jablka z gruszkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, xajas napisał:

to bezsens

czy seria/linia X44 to ta sama co Contour albo Confidence?

Porownujesz jablka z gruszkami

Porównuje 3dr vs 2dr 

W pewnych aspektach Confidence 20 będą lepsze od Confidence 30 lepiej? 

Mialem potężne kolumny Studio16 CredoR150 3dr, na topowych Scanach, teraz gram na Special 25

I co z tego ze miałem bas który wciskał w fotel, S25 maja spójność muzykalność separacje i lokalizacje na poziomie nie osiągalnym w kolumnach 3dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jonny napisał:

Porównuje 3dr vs 2dr 

porownujesz bezsens

 

to absolutnie zadna podstaw do hipotez typu 2d brzmia lepiej niz 3d

to podstawa do hipotezy "wysokiej klasy 2d brzmia lepiej niz tandetne 3d", a to nie to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:

to bezsens

a jaki jest sens porównywać 2-way i 3-way tej samej linij skoro różnica w cenie  to często prawie dwu-krotność

X44 i Contour 20 to przynajmniej ta sama półka cenowa i tak należy porównywać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, m4tech napisał:

a jaki jest sens porównywać 2-way i 3-way tej samej linij skoro różnica w cenie  to często prawie dwu-krotność

X44 i Contour 20 to przynajmniej ta sama półka cenowa i tak należy porównywać

Nie patrz na to z punktu widzenia wlasnego portfela. Sa tacy, dla ktorch cena nie jest argumentem i nie odgrywa roli

 

BTW. porownujemy ceny czy zalety techniczne/brzmieniowe okreslonych rozwiazan ?

 

Jesli chcessz porownywaac ceny, to moze zmajstruje 4d DIY tansze niz te twoje  2d :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, xajas napisał:

porownujesz bezsens

 

to absolutnie zadna podstaw do hipotez typu 2d brzmia lepiej niz 3d

to podstawa do hipotezy "dobre 2d brzmia lepiej niz tandetne 3d", a to nie to samo

Ja chyba jestem pijany bo nie rozumiem Cię w ogóle 

Żegnam towarzystwo wszytko wiedzące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jonny napisał:

Ja chyba jestem pijany bo nie rozumiem Cię w ogóle 

Nawet po pijaku jestem w stanie rozroznic serie Contour od serii  Confidence i od serii Evoke.

A jesli wypowiadam sie na temat zalet systemow 2d i 3d, to nie porownuje starych 3d Altusow z nowymi 2d Dynaudio i probuje na tej podstawie wykazac wyzszosc systemow 2d nad 3d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Jonny said:

To że kolumna będzie miała 3 drogi nie znaczy że będzie lepsza od 2dr, różnica będzie na średnicy, momentami czegoś może zabraknąć w 2dr, ale całościowo kolumna 2dr czy 2.5dr może zagrać znacznie lepiej od 3dr, to wszystko zależy od wielu czynników, użyte elementy budowy zwrotnicy, czy same przetworniki, budowa skrzyni.

Te 30kzł to cena katalogowa, nie znam ludzi którzy kupują w cenach katalogowych, 20% rabatu to standard 

Czesc 

Myślałem  że  3dr kolumna w cenie 30kzl pod każdym  względem będzie lepsza niż  2 dr.dzieki za odpowiedź  na moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, xajas napisał:

Sa tacy, dla ktorch cena nie jest argumentem i nie odgrywa roli

 

obudź się kolego, na tym forum dawno ich nie ma i nawet nie jestem pewien czy kiedykolwiek tacy byli,

nawet jak już budujesz te swoje niczym nie ograniczone DIY ? to porównuj sprawiedliwie ten sam budżet na wykonanie 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jonny napisał:

Porównuje 3dr vs 2dr 

W pewnych aspektach Confidence 20 będą lepsze od Confidence 30 lepiej? 

Mógłbyś rozwinąć? W jakich aspektach 20 będą lepsze niż 30? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, xajas said:

.

A jesli wypowiadam sie na temat zalet systemow 2d i 3d, to nie porownuje starych 3d Altusow z nowymi 2d Dynaudio i probuje na tej podstawie wykazac wyzszosc systemow 2d nad 3d

Dlatego  zależy  mi na porównaniu  2,5dr  z 3dr  w takiej samej cenie

W uk te dynaudio  kosztują  5750£ w tej samej cenie można kupic np. 3dr PMC 26. Ciekawi mnie co takiego ma w sobie kolumna 2,5dr że  zostala wyceniony na tyle samo  co kolumna 3dr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
52 minuty temu, Silver_85 napisał:

Mógłbyś rozwinąć? W jakich aspektach 20 będą lepsze niż 30? 

Posłuchaj 

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Czesc 

Myślałem  że  3dr kolumna w cenie 30kzl pod każdym  względem będzie lepsza niż  2 dr.dzieki za odpowiedź  na moje pytanie.

Nie pod każdym 

Często 2dr ma lepszą spójność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2020 o 15:04, Margol napisał:

Nie jestem gównozjadem

 

W dniu 3.01.2020 o 15:04, Margol napisał:

Nie jestem gównozjadem

Jak to odebrac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jonny napisał:

I co z tego ze miałem bas który wciskał w fotel, S25 maja spójność muzykalność separacje i lokalizacje na poziomie nie osiągalnym w kolumnach 3dr

Co z tego, że miały separację i lokalizację jak część dźwięków nie słychać a dokładnie w środkowym paśmie. Fajne wysokie tony ale reszta nie powala no i cena wyjściowa kosmiczna. Do dobrze zaprojektowanych kolumn 3dr nie ma podjazdu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Dlatego  zależy  mi na porównaniu  2,5dr  z 3dr  w takiej samej cenie

i takie porównanie ma sens ale nie w sensie ogólnym, trzeba porównywać konkretne modele

3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

W uk te dynaudio  kosztują  5750£ w tej samej cenie można kupic np. 3dr PMC 26. Ciekawi mnie co takiego ma w sobie kolumna 2,5dr że  zostala wyceniony na tyle samo  co kolumna 3dr 

Są przecież na rynku 3dr w cenie 2tyś zł i to ma oznaczać że C30 ma kosztować 1,5zł, bo jest 2,5dr???? idziesz złym tropem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, m4tech said:

i takie porównanie ma sens ale nie w sensie ogólnym, trzeba porównywać konkretne modele

 

Dlatego pytam jaki jest sens wydać  30kzl na kolumny 2,5dr skoro za te same pieniądze  można.mieć 3dr ?Jeżeli ktos mi napisze że  2,5 dr ma plusy bo............ to zrozumie,ale jak narazie to z tego co czytam w necie kolumna 3 dr zawsze będzie lepsza,zgadzasz sie z tym????pamiętaj ze ja nie pisze o 3dr wycenionych na 2kzl tylko o np PMC  26 które  kosztuja tyle samo co dynaudio.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, zibii napisał:

Co z tego, że miały separację i lokalizację jak część dźwięków nie słychać a dokładnie w środkowym paśmie. Fajne wysokie tony ale reszta nie powala no i cena wyjściowa kosmiczna. Do dobrze zaprojektowanych kolumn 3dr nie ma podjazdu.

Reszta właśnie powala, + ta lokalizacja i granie w głąb, to nie tylko S25 ciut cierpią na średnicy, każda inna kolumna nie 3dr będzie miała pod górkę w tym paśmie, ale ja wolę mieć coś więcej, spójność muzykalność, czyli przyjemność z słuchania, to jest najważniejsze dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Dlatego pytam jaki jest sens wydać  30kzl na kolumny 2,5dr skoro za te same pieniądze  można.mieć 3dr ?Jeżeli ktos mi napisze że  2,5 dr ma plusy bo............ to zrozumie,ale jak narazie to z tego co czytam w necie kolumna 3 dr zawsze będzie lepsza,zgadzasz sie z tym????pamiętaj ze ja nie pisze o 3dr wycenionych na 2kzl tylko o np PMC  26 które  kosztuja tyle samo co dynaudio.  

Nie ma znaczenia dla Ciebie ile dróg. Posłuchaj i wybierz te ,które najbardziej Ci odpowiadają, twojej elektronice i pomieszczeniu.

Teoretycznie 3-drożne zagrają swobodniej, czyściej przy wysokich poziomach głośności i będzie więcej z nich słychać niż z dwudrożnych. Zakładając podobnej klasy podzespoły. Z tym ,że w tym wypadku oczywiście 3 drożne będą znacznie droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Dlatego pytam jaki jest sens wydać  30kzl na kolumny 2,5dr skoro za te same pieniądze  można.mieć 3dr ?Jeżeli ktos mi napisze że  2,5 dr ma plusy bo............ to zrozumie,ale jak narazie to z tego co czytam w necie kolumna 3 dr zawsze będzie lepsza,zgadzasz sie z tym????pamiętaj ze ja nie pisze o 3dr wycenionych na 2kzl tylko o np PMC  26 które  kosztuja tyle samo co dynaudio.  

Teoretycznie 3dr powinny być lepsze i w ramach jednej serii danego producenta z reguły tak jest. Mamy więc C30 i następnie C60.

Porównywanie w tym samym budżecie jest bez sensu jeśli porównujesz możliwości brzmieniowe danego rozwiązania. 

Jeśli porównujesz co lepiej zagra w danym budżecie to rzeczywiście na niższych pułapach jakościowych lepiej wybrać  2dr niż 3dr ze względu na niższą jakość podzespołów.

A w kwestii wyboru miedzy Dynanudio 2,5dr a PMC 3dr to już pozostaje tylko posłuchanie obu bez względu  na to ile podziałów mają zwrotnice.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jonny napisał:

Mialem potężne kolumny Studio16 CredoR150 3dr, na topowych Scanach, teraz gram na Special 25

I co z tego ze miałem bas który wciskał w fotel, S25 maja spójność muzykalność separacje i lokalizacje na poziomie nie osiągalnym w kolumnach 3dr

Z opisu wynika, że zestaw 3 dr został wadliwie zaprojektowany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, Kazik II napisał:

Z opisu wynika, że zestaw 3 dr został wadliwie zaprojektowany ?

Najzwyczajniej znudził mi się Scan Speak a Credo to wyjątkowo dobre kolumny 3way

S25 to inna bajka, która na dzień dzisiejszy bardzo mi pasuje, chodź już rozglądam się za Confidence 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie czy Dynaudio Contour 20 w ok 30 m2 dadzą radę ? Odległość od kolumn pewnie ok 2,5 - 2,8 m2.   

 

 

Co to znaczy „dadza rade“? Decydujaca jest odleglosc i oczekiwany maksymalny poziom glosnosci bez znieksztalcen i kompresji, tudziez rozciagniecie pasma (bas), a nie wielkosc pomieszczenia. Stojac w tej samej odleglosci w pomieszczeniu 20qm, 30qm, 40qm,... „dadza rade“ w ten sam sposob. Roznica beda tylko rezonanse pomieszczenia specyficzne dla wielkosci pomieszczenia

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległości : między kolumnami to 3 m2, odległość od ścian bocznych 60 cm, od tylnej max 90 cm, odległość od głośnika do miejsca odsłuchu tak jak pisałem ok 2,5 - 2,8 m2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.