Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Contour 30 - najlepiej wydane 30kzł ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, babatular napisał:

jasne ze przedszkole tylko ja nie widziałem jeszcze DIYowca który by skorzystał z tego "dobrego warsztatu". Pytanie gdzie są te warsztaty ?

Zgadza się z Tobą, co do tych DIY. Mi Bingant tez później coś miał poprawić, to już nie można się dodzwonić, a na koniec się jeszcze fachowiec obrazi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, babatular napisał:

jasne ze przedszkole tylko ja nie widziałem jeszcze DIYowca który by skorzystał z tego "dobrego warsztatu". Pytanie gdzie są te warsztaty ?

Ale Ty pi ...sz ?

 

38 minut temu, xajas napisał:

widze, ze niektorzy nie maja zielonego pojecia o tym, co sa w stanie zmajstrowac tworcy DIY

Racja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adam 38 napisał:

Nie krytykując brzmienia bo nie znam ale wygląd tych paczek dla mnie trąci PRL-em, toż to taki stary, mało urodziwy mebel przy nowych Contour...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I takie kwadraty to raczej w tanich kolumnach do 3kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

rozumiem że to Twoje kolumny. I wiesz jak sa wykonane i za ILE .

Czy mam to rozumiec jako bzdurna uszczypliwa uwage ?

Moje wygladaja inaczej. Nie moge budowac wszystkich glosnikow, ktore mi sie podobaja. Dwie budowane pary wystarcza :-) 

A te ktore mi sie podobaja zbieram w specjalnej prywatnej "kolekcji zdjec z wszelkich najciekawszych DY-projektow". Zawiera setki takich niecodziennych, rozwiazan. Zadne komercyjne "skrzynki" (nudy na pudy)

Dopuki nie zabieram sie za budowe, nie interesuje mnie za ILE.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, xajas napisał:

Daniel Hertz M1

Photo%2061%20daniel%20hertz%20mark%20lev

To ma grać ?

Każdy człowiek, który dysponuje dostatecznym poziomem środków finansowych, może przy dzisiejszych możliwościach technologicznych wykonać, zlecić, dowolny produkt audio w tym dowolny zespół głośnikowy.

 

Jeśli ktokolwiek uważa że firma produkująca kolumny od lat, posiadająca rynek, profil, technolgię, patenty, jest w tym względzie, tych możliwości jakoś upośledzona, - to jest w błędzie.

Kolumny wyglądają, grają, są skonstruowane - dokładnie tak, jak to obserwujemy w rzeczywistości, są ZOPTYMALIZOWANE na przestrzeni lat produkcji, w wyniku obserwacji wiedzy i doświadczenia.

Firmy nowe niby hi tech, pokazują dostatecznie dosadnie, jak trudno jest uzyskać realny postęp, realną nową wyrazistość, niedawno tu na forum poddane zostały krytyce drogie kolumny producenta, który relatywnie niedawno rozpoczął działalność na sporym poziomie cenowym, zostały wręcz zbrukane..

 

Gdyby to wszystko było takie łatwe, masowo powstawałyby konstrukcje i deklasowały dźwiękiem urządzenia z rynku, tak się jednak nie dzieje, gdyż ci konstruktorzy, nowi, nie przeszli potrzebnej ścieżki wiedzy i doświadczeń aby ominąć wszystkie pułapki, mają też często złą motywację.

 

Każdy może przejrzeć oferty, wybrać głośniki, wykonać dowolną obudowę, podłączyć zwrotnicą zbudowaną z dowolnie drogich podzespołów, - lecz wynik będzie niestety przypadkowy, jeśli ten ktoś, będzie wykonywał to latami, nawet dekadami, to po prostu tych przypadkowych wyników otrzyma tylko większą ilość - nic więcej.

 

Aby wykonać wysokiej klasy zespół głośnikowy, potrzeba wiedzy, przygotowania, doświadczenia i talentu, może nawet szczęścia.

Już tylko analiza przetworników i el zwrotnic dostępnych na rynku pokazują ilość problemów do pokonania, niektóre z nich są strukturalnie nie do przejścia, gdyż są owocem zupełnie błędnych założeń.

Wykonywanie samodzielne przetworników przez poważnych producentów kolumn jest tu jakąś wskazówką, dotyczy to też el zwrotnic.

Tylko panowanie nad 100 procentami CAŁEGO procesu technologicznego, dotyczącego wykonania produktu - zestawu głośnikowego, może zminimalizować ilość błędów, nie zapewniając jednak wcale sukcesu, - tylko do niego nieco przybliżając.

 

Inny typ metalurgii w metalu zwrotnicy i cewki drgającej , /Inny metal użyty na obwód magnetyczny pomiędzy różnymi producentami / ...i po zawodach, brak spójności gotowy, trwały  i nigdy nie przekroczenia, a to tylko promil problemów, w sumie jest ich tyle że stanowią materiał na obszerną publikację, nawet w sytuacji kiedy producent wytwarza całość podzespołów do produkcji..

 

Wielu producentów trwale tkwi w trwałych błędach, trwale oferując klientom rozczarowanie.

Dynaudio gra jak Dynaudio, ale gra, komuś to nie odpowiada, ma cały pozostały obszar producentów do wyboru, nie ma żadnego przymusu korzystania z tego produktu, owszem można mu zarzucać cechy charakterystyczne, ale właśnie dzięki m in tym właściwościom jest rozpoznawalny i wybieralny przez tych, dla których są one zaletami, lub zaletami są inne cechy, znacznie ważniejsze, decydujące przy odsłuchu muzyki, tu odnalezione a gdzie indziej nie, - jako element kluczowy w wyborze przy zakupie.

Dynaudio to wrażliwy i muzykalny produkt, być może najbardziej wrażliwy i najbardziej muzykalny,  patrząc ogólnie na dziś w skali dużych producentów.

 

Pzdr.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, 747 napisał:

Dynaudio gra jak Dynaudio, ale gra, komuś to nie odpowiada, ma cały pozostały obszar producentów do wyboru, nie ma żadnego przymusu korzystania z tego produktu, owszem można mu zarzucać cechy charakterystyczne, ale właśnie dzięki m in tym właściwościom jest rozpoznawalny i wybieralny przez tych, dla których są one zaletami, lub zaletami są inne cechy, znacznie ważniejsze, decydujące przy odsłuchu muzyki, tu odnalezione a gdzie indziej nie, - jako element kluczowy w wyborze przy zakupie.

The End ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xajas napisał:

Czy mam to rozumiec jako bzdurna uszczypliwa uwage ?

Moje wygladaja inaczej. Nie moge budowac wszystkich glosnikow, ktore mi sie podobaja. Dwie budowane pary wystarcza ?

A te ktore mi sie podobaja zbieram w specjalnej prywatnej "kolekcji zdjec z wszelkich najciekawszych DY-projektow". Zawiera setki takich niecodziennych, rozwiazan. Zadne komercyjne "skrzynki" (nudy na pudy)

Dopuki nie zabieram sie za budowe, nie interesuje mnie za ILE.

 

Dopóki,dopóki, dopóki,dopóki, dopóki,dopóki, dopóki,dopóki, dopóki.

Rynek DIY jak dla mnie to amatorszczyzna, brak powtarzalności, bylejakość, kiepska jakość,  brzmieniowo wydaje się im ( DIYowcom), że wiedzą i zrobią  lepiej niż inżynierowie w Accuphase, Burmesterze, Gryphonie, Solution, Sonusie, Dyanudio, Magico, itd. Nie wspominam nawet o terminach, komunikacji i rzetelności. Oczywiście są lepsi i gorsi ale obraz światka DIY z mojej perspektywy i doświadczeń jest żałosny.

   Pokazane kolumny typu "Mnich- Diament" to jeśli są perfekcyjnie wykonane to kosztują majątek ( i takiej kolumny nie robi DIYowiec-Amator tylko sztab profesjonalistów.

Takie Dynaudio przy całym DIY to jakość, wiedza, doświadczenie, zaplecze technologiczne i konstrukcyjne,  historia, marka, styl, powtarzalność, itd

To wszystko jest w Dynadio Contour 30

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babatular napisał:

Rynek DIY jak dla mnie to amatorszczyzna, brak powtarzalności, bylejakość, kiepska jakość, 

Tylko człowiek, który niczego nie stworzył bedzie w kółko pisał tak niedorzecznie, tak przedstawiając sprawę.

A przecież są ludzie niekonsekwentni i są ludzie, którzy pieczołowicie tworzą DIY według postawionych sobie i bardzo wygórowanych założeń. Najłatwiej jednak wpakować wszystkich do jednego worka, jednocześnie przyklaskując wszystkim "metkom", bo przecież ta ekhm... ...zobowiązuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się tu konflikt DIY vs. producenci. Zabrakło jak zwykle na forum stwierdzenia, że jest DIY i jest DIY, tak samo, jak są producenci i są producenci. A bez tego można bić pianę do u...... śmierci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, SynSama napisał:

Zabrakło jak zwykle na forum stwierdzenia, że jest DIY i jest DIY, tak samo, jak są producenci i są producenci.

Nie zabrakło, przynajmniej po części ?

Godzinę temu, tomekkk1 napisał:

A przecież są ludzie niekonsekwentni i są ludzie, którzy pieczołowicie tworzą DIY według postawionych sobie i bardzo wygórowanych założeń.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest albo dobra inzynieryjna robota albo jej nie ma. Jedni kupuja dla znaczka inni szukaja bardziej swiadomie. Przypieto mi kategorie Branza mimo ze nie produkuje sprzetu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekkk1 napisał:

Tylko człowiek, który niczego nie stworzył bedzie w kółko pisał tak niedorzecznie, tak przedstawiając sprawę.

A przecież są ludzie niekonsekwentni i są ludzie, którzy pieczołowicie tworzą DIY według postawionych sobie i bardzo wygórowanych założeń. Najłatwiej jednak wpakować wszystkich do jednego worka, jednocześnie przyklaskując wszystkim "metkom", bo przecież ta ekhm... ...zobowiązuje...

Jest stosowana zakładka DIY na tym forum. Tam się można wykazać i stworzyć wybitne DIY. Ja takiego nie widziałem i nie słyszałem. A to że Diyowcom się WYDAJE że tworzą lepiej niż np. w/w "metkowcy"to nie znaczy że tak jest..

  W tym wątku rozmawiamy o Contourach 30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, babatular napisał:

Ja takiego nie widziałem i nie słyszałem. A to że Diyowcom się WYDAJE że tworzą lepiej niż np. w/w "metkowcy"to nie znaczy że tak jest..

  W tym wątku rozmawiamy o Contourach 30.

Czyli slepy dyskutuje i wypowiada sie o kolorach.

tytul watku brzmi „... czy to najlepiej wydane 30kzl.“

To nie sa najlepiej wydane 30kzl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, babatular napisał:

A to że Diyowcom się WYDAJE że tworzą lepiej niż np. w/w "metkowcy"to nie znaczy że tak jest..

Po części mogę się zgodzić. Wiadomo, że każdy konstruktor DIY podchodzi to tego bardziej emocjonalnie bo to w końcu jego "dziecko". Jednak nie ma sensu wrzucać wszystkich do jednego wora. To, że akurat Ty nie słyszałeś nie znaczy , że nie ma zdolnych diyowców. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieją kopułki i woofery DIY? Albo kości przetworników DIY? Są wytwórcy lamp DIY?
Czy można zaśpiewać cover lepiej od oryginału? Być może. Ale wyobraźmy sobie muzyka który mówi: wykonałem 150 coverów lepiej od oryginału. Jackson, Prince i Viola Villas to patałachy. Dylan oddawaj Nobla!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, xajas napisał:

Czyli slepy dyskutuje i wypowiada sie o kolorach.

tytul watku brzmi „... czy to najlepiej wydane 30kzl.“

To nie sa najlepiej wydane 30kzl.

Pewnie ze nie. Za taka kase mozna jechac na wakacje kilka razy w roku lub wyremontować chate

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, babatular napisał:

Jest stosowana zakładka DIY na tym forum. Tam się można wykazać i stworzyć wybitne DIY. Ja takiego nie widziałem i nie słyszałem. A to że Diyowcom się WYDAJE że tworzą lepiej niż np. w/w "metkowcy"to nie znaczy że tak jest..

  W tym wątku rozmawiamy o Contourach 30.

O czym wątek traktuje wiem lepiej bez Twoich reprymend. Poza tym takie traktowanie ludzi, jakie wynikło z Twojego zachowania w tym wątku zasłużyło na reakcję - zatem takowa padła.
Poza tym jest XXI wiek, internet, fora i media wszelakie - warto się dzięki nim rozglądać dalej niż koniec własnego nosa. DIY z Hi-End'em ma więcej wspólnego niż myślisz i bezwzględne kategoryzowanie jest po prostu błędem, albo ignorancją...

I zaręczam Ci - jeżeli urządzeniach DIY, czy kolumnach posiadanych, a wśród nich również wykonanych przeze mnie stwierdzisz brak powtarzalności, bylejakość, kiepską jakość i uchybienia brzmieniowe, to odstąpię Ci je za darmo, bądź przekażę na wyznaczony przez Ciebie cel dobroczynny... Kropka.
Kilka fotek, żebyś nie musiał szukać - klik na foto i ponowny klik, gdy otworzy się w nowej karcie pozwoli obejrzeć Ci te urządzenia w pełnej rozdzielczości - żeby łatwiej było się doszukiwać...:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

f09ee3938725ab38gen.jpg

I na koniec wnętrze mojego pre, od kilku dni nie aktualne bowiem zamiast PCC88, w tej chwili stosuję 12AY7:

ae04ce3b4e8927edgen.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk1

bez urazy. Ale ten wzmacniaczyk to jest zrobiony młotkiem i obcęgami w piwnicy. Kolumny to zwykle skrzynki z szerokopasmowcem. Czyli bez góry, bez basu, bez środka, bez muzyki. Nie bierz tego do serca ale to co zaprezentowałeś to dokładnie zgadza się z moim opisem DIY jaki zamieściłem w poprzedtnich postach.

Najlepszy na tym zdjęciu to jest stolik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, babatular napisał:

tomekk1

bez urazy. Ale ten wzmacniaczyk to jest zrobiony młotkiem i obcęgami w piwnicy. Kolumny to zwykle skrzynki z szerokopasmowcem. Czyli bez góry, bez basu, bez środka, bez muzyki. Nie bierz tego do serca ale to co zaprezentowałeś to dokładnie zgadza się z moim opisem DIY jaki zamieściłem w poprzedtnich postach.

Najlepszy na tym zdjęciu to jest stolik...

Jeśli ktoś słyszał to wszystko tylko ze zdjęcia - nie ma prawa mieć pojęcie o graniu czegokolwiek.
I to w sumie wszystko co chciałem dowiedzieć się o człowieku, który śmiał się wypowiedzieć autorytatywnie - na tematy, które go przerastają, bo do tego potrzeba więcej niż zdjęcie...

Bez urazy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

 

 

 

A te ktore mi sie podobaja zbieram w specjalnej prywatnej "kolekcji zdjec z wszelkich najciekawszych DY-projektow". Zawiera setki takich niecodziennych, rozwiazan.

 

Zadne komercyjne "skrzynki" (nudy na pudy)

 

A po czym wnosisz te "nudy na pudy"? Po wyglądzie?

 

 

2a02923fe1d14818gen.jpg

 

Jeżeli te kolumny są tak wciśnięte w rogu, to praw fizyki nie zmienisz, sorry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sine Metu napisał:

Jeżeli te kolumny są tak wciśnięte w rogu, to praw fizyki nie zmienisz, sorry.

A co, jeśli - hmm, zostały zaprojektowane tak by zagrały w tych rogach? Bo widzisz - fakt, że jakieś kolumny potrzebują powietrza wokoło siebie nie przemawia jakoś do Japończyków na przykład. A Ci potrafią cieszyć się muzyką - stawiając potężne kloce w bardzo niewielkich pomieszczeniach... Powiesz im, że za sprawą praw fizyki nie ma prawa to grać? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bywasz czasem w UK? Jeśli tak, to zademonstruję Ci co potrafią te głośniki w tych rogach. Nie ruszę ich nawet na milimetr. Zapraszam ?
Bo dopóki nie słyszałeś, prawdy o nich nie jesteś w stanie powiedzieć... Kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Bywasz czasem w UK? Jeśli tak, to zademonstruję Ci co potrafią te głośniki w tych rogach. Nie ruszę ich nawet na milimetr. Zapraszam

Bo dopóki nie słyszałeś, prawdy o nich nie jesteś w stanie powiedzieć... Kropka.

 

Ba, ja tu nawet mieszkam od lat

 

To się stykniemy, spoko. Bo to zawsze problem, ale u nas daleko nie ma.

Dla porównania, u mnie, zmierzysz się z Tannoy Kensington GR - myślę że to będzie uczciwa walka

 

A tego Japończyka pomieszczenie znam - i to nie jest w domu, jak zapewne pamiętasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszej wystawie natrafiłem na taki pokój 
Ich zadaniem bylo uzyskanie dobrego dźwięku za nieduże pieniądze, muszę przyznać ze im sie udało
końcówki mocy kilkaset €, zwróćcie uwagę na obciążniki, to stop-y do drzwi ?

Dźwięk bogaty, przestrzenny, dynamiczny, kontrolowany
czepić sie zawsze można, ale w tej cenie to gra super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sine Metu napisał:


 

 


Ba, ja tu nawet mieszkam od lat emoji56.png

To się stykniemy, spoko. Bo to zawsze problem, ale u nas daleko nie ma.
Dla porównania, u mnie, zmierzysz się z Tannoy Kensington GR - myślę że to będzie uczciwa walka emoji6.png

No proszę, ja tu 12 lat siedzę! Stoke on Trent, Staffs. A Tannoy'ki znam i lubię do nich wracać! Serio zapraszam, a i do Ciebie się wybiorę jak się da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

A zasada podbijania częstotliwości jest dość prosta. Tu na rysunku Focala.2d176b5cf71fd574368ce19c7a02b28e.jpg

No proszę, ja tu 12 lat siedzę! Stoke on Trent, Staffs. A Tannoy'ki znam i lubię do nich wracać! Serio zapraszam, a i do Ciebie się wybiorę jak się da
250 mil, 4 godziny jazdy z przerwą na kawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my tu o tym samym, tylko każdy z innej strony - teraz rozumiesz? Bo to, że Focal zaprojektował swoje Utopie tak, że w rogach nie zagrają, nie oznacza że żadne kolumny nie zagrają ?
Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba by uznać że Goodmans'y lub Audio Note (UK) wepchnięte w róg nie grają. Tymczasem AN'y na każdym Show przyciągają spektakularnym dźwiękiem, w zwykłym niewielkim pokoju hotelowym - i za każdym razem są dosłownie wciśnięte w róg ?
Ok, Audio Note są zamknięte, ja zastosowałem natomiast nie narzucający się BR, który toleruje towarzystwo ścian znacznie bardziej niż jakikolwiek wymuszony (i strojony na jedną częstotliwość) przedni port ?

Poza tym, zwróć uwagę, że moje kolumny nie stoją bezpośrednio przy ścianie. Żadnej. Po prostu są blisko nich ?
 

18 minut temu, Sine Metu napisał:

250 mil, 4 godziny jazdy z przerwą na kawę

Mniemam, że ostro na północ, G1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekkk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Bo to, że Focal zaprojektował swoje Utopie tak, że w rogach nie zagrają, nie oznacza że żadne kolumny nie zagrają


Nie, Focal nie zaprojektował praw fizyki - te prawa po prostu są i obowiązują.

I kolumny postawione w rogu zawsze podbijają.

Może@przemak znajdzie chwilę aby to rozjaśnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babatular napisał:

Czyli bez góry, bez basu, bez środka, bez muzyki

Kolega nieźle pojechał po szerokopasmowcach, gratuluje odwagi, szerokopasmowiec jeden drugiemu nie równy, daje sposób prezentacji o jakim zespół głośnikowy może tylko pomarzyć, do tego takie przetwarzanie to wydaje się że jest jedyne, które da się zrealizować z minimalną ilością błędów, czyli właśnie w niesławnym DIY.

Każdy powinien posiadać przetwornik szerokopasmowy aby zidentyfikować własne zespoły głośnikowe co do problemów z podziałem pasma dla głośników, bez tego można tryskać zbyt dużym czasem optymizmem..oczywiście dźwięk z jednego głośnika trzeba rozumieć, jego ograniczenia, ale dobrze czasami jest się zastanowić co jest rzeczywiście ograniczeniem a co nie / zwrotnica etc /...

Mam jeszcze gorsze zdanie na temat DIY niż Kolega, tam trwają zawody, kto wykona gorszy sprzęt, wygląd, precyzja wykonania, dokładność nie ma tu nic do tego, może być cudownie wykonany, lecz co z tego skoro gra tylko dla Twórcy, - i nie to bym takie osoby starał się zlekceważyć, byłbym ostatnim, przeciwnie niech działają niech sobie dłubią, skoro to przynosi im satysfakcję, jeszcze niech namawiają innych, zapraszają na odsłuch, niech porównują, tylko niech nie zapomną porównania choćby z Audio Note Kit Signature..tak z ciekawości..

Oczywiście AN przegra..

 

Byłem bardzo dawno temu osobiście świadkiem takich zawodów, kiedy kolumny małej manufaktury krajowej / czyli w sumie DIY / "pokonały" / wg Twórcy / uznanego niemieckiego producenta, który był wtedy gwiazdą na rynku, radości nie było końca, wziąłem stojące w salonie stare kolumny za drobną kwotę / komisowe technics sb 500 /, poprosiłem o test z szumem sygnałem monofonicznym, - jakie było zdziwienie, to co się stało przy przełączaniu system A / system B, to przeszło do historii w mojej miejscowości, osoby inne uczestniczące nie potrafiły utrzymać nastroju powagi, bezpośrednio po wyjściu z salonu, po prostu wybuchły śmiechem, ja nie, gdyż wiem jak kończy się samodzielne budowanie zespołu głośnikowego, nawet tylko takiego z dwoma głośnikami..

 

Dla nowicjuszy napiszę że po zmonofonizowaniu DIY szum rozjechał się na wszystkie strony / składowe szumu /, natomiast technics dał idealne zogniskowanie równe w całym paśmie, budzące szacunek, nie jakieś tam..słuch tu jest na szczęście bezwzględny, czuły na bardzo drobne nawet nieprawidłowości.

Dlatego da się odczytać na tzw zachodnich forach, że są osoby, które wycofują się z wymiany el zwrotnicy w Yamaha NS 1000, gdyż ona ..przestaje grać zadziwiająco na rzecz grania jakoś tam..

 

Jest oczywiste, że można podejść do zagadnień budowy zespołów głośnikowych w sposób taki - no ktoś tam nie potrafi ale ja potrafię i moje grają i wypadają dobrze przy pomiarach i testach, można, owszem, mogą grać, mogą się podobać, mogą dobrze wypadać nawet przy wielu porównaniach, ale kto je weźmie jako monitor w salonie audio, jeśli będzie chciał dokonać wglądu w system akurat podłączony, jeśli obok będzie stała Yamaha ?

I to jest sedno problemu, jest nim próba wyważania otwartych drzwi.

Ktoś powie że jest tańszy, gdyż Yamaha jest droga, ok, ale jaka jest relacja cena/jakość ?

Skoro 5 procent jakości to dwa razy wyższa/niższa cena / wg Sly 30 /.

Jest więc wiele sytuacji które nie dają się łatwo rozsądzić, na szczęście dla DIY każdy przechodzący w działalność zawodową zdobywa swoją część rynku na zasadach ogólnych i prosperuje.

Kolumny samemu można wykonać, jeśli ma się coś nowego do zaproponowania, nową poważną technikę umocowaną w czystej fizyce, weryfikowalną, powtarzalną, czytelną i oczywistą, wtedy mamy do czynienia z postępem, taki ktoś nawet ma obowiązek wprowadzenia rozwiązania do obiegu, podzielenia się nim z innymi..

Sony APM 8 taką techniką dysponują,- to poglądowy przykład.

To musi być działanie na podobnym poziomie, inaczej przejdzie niezauważone.

Tak więc wyzwania są poważne w tematyce zespołów głośnikowych, a czyjeś krzyki że potrafi to czy tamto są do zweryfikowania w pełnej skali, nie że gra lepiej od kolumn które zbudował kumpel, czy ktoś inny w DIY /producent krajowy /, ale wśród produktów które zostały przygotowane przez człowieka w skali historii i świata w tej technice.

Pokonanie już tylko technicsa SB 1000 z 1973 roku, może być barierą nie do przejścia, a co z APM 8 , innymi..wiele wiele droższymi, nowszymi / a jest tego trochę / ...?

Kto weźmie głośniki, deski i zrobi znacząco lepsze kolumny ?

 

Najpierw trzeba dysponować wyposażonym laboratorium, zespołem ludzi z wiedzą, doświadczeniem, trzeba posiadać WŁASNE PATENTY, żeby nie być oskarżonym o plagiat etc, trzeba mieć możliwość zdobycia unikalnych materiałów itd itp... po latach prób można zaproponować jakieś rozwiązania dla rynku.

Wtedy z sukcesem, poważnym i uzasadnionym, trwającym do momentu kiedy ambitna część konkurencji nie zechce rozpracować produktu / szczególnie rozwiązań nie opatentowanych a zastosowanych jako główne źródła jakości /, wprowadzając daną technikę trzeba już mieć niemal gotowe nowe rozwiązania z dalszymi krokami rozwojowymi i to takimi jakich kierunku nie da się wywnioskować z techniki aktualnie realizowanej, to oczywiste.

Temat jest bardzo szeroki.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Sine Metu napisał:

kolumny postawione w rogu zawsze podbijają

Ważne jakiej jakości drgania promieniują a nie gdzie stoją.

Dobre drogie kolumny grają doskonałym szlachetnym dźwiękiem, bez względu gdzie stoją, gdyż tym promieniują, tanie złe nigdy nie zagrają choćby właścicielem ich był twórca programu komputerowego wykorzystywanego do ustawiania zespołów głośnikowych, gdyż to co się z ich membran wydobywa jest niedopuszczalnie miernej jakości / człowiek posiada bardzo czuły i wrażliwy słuch /.

Każdy ma prawo u siebie postawić głośniki tak jak uważa osobiście, z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań.

 

Duże firmy prowadzą badania, gdyż zatrudniają ludzi, a oni muszą coś robić dla uzasadnienia pobierania wynagrodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.