Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do wzmacniacza Naim


Carmelcalif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie.

Mam dwa pytania.

Czy jest duza roznica w brzmieniu wzmacniaczy Naim pomiedzy Xs a 5si?

Jakie kolumny beda najlepszymi do wzmaniacza Naim Nait XS lub Naim Nait 5si?

Pokoj 20m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1. Różnica jest w funcjonalności: do XS mozna dokupic zasilacz - mialem i chwale, zasilic bezposrednio phono amp.

2. Różnica w brzmieniu:  w zależności od kolumn i źródła - z budzetowymi  będzie minimalna. Z droższymi większa.

Generalnie wszystko sprowadza sie do :

1. Finansów. Jesli masz do 10 tyś na cały, uzywany zestaw to SI, jesli wydatek 20 tys to dla Ciebie niewiele, wtedy XS.

2. Preferencji. Jesli słuchasz krytycznie, głównie dobre realizacje - akustyka, jazz, rock,  "słyszych" tzw. głębie, plany, scene, barwy, faktury itd to musisz kupic XS. Jesli słuchasz tak jak ja -  mocniejszego rocka, radia internetowego,  youtube czasem i nie analizujesz nagran i liczy sie bardziej fun i drive to SI jest super kompromisem. 

Chyba żadne inne kwestie nie wymagają wyjasnienia. 

PS: Dla mnie najlepsze kolumny do Naima, ze względu na "fun" to Dali, ale nie ma najlepszych.  Co sie komu podoba, więc tu trzeba samemu wybrac.  

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2: Zapomiałem o najważniejszym: AKUSTYKA.  Po 10 latach zabawy z audio przekonałem sie na własne uszy, że akustyka to podstawa. Miałem okazje słuchac swojego zestawu w 3 różnych pomieszczeniach, domach. Po tych doświadczeniach sprzedałem kolumny, Cedek i zasilacz i  poszedłem w tanszy zestaw. Akustyki nie mam koszmarnej ale okazało sie, że taniej to wcale nie gorzej, a niewiele zmienic w kawalerce moge.   Znajomy ma zestaw za lekko 50-60 tys w pokoju z 2 duzymi oknami i wielkim lustrem, bez dywanu -  dalej kupuje nowe kable, listwy, zasilacze itd. Słuchając u niego mozna sie drapac po głowie i zastanawiac za co tyle forsy. Tata ma Dali Zensor z NAD 316 a ja drapie sie po głowie i zastanawiam jak to mozilwe, ze klocki po "pięćset" złotych tak graja. Oczywiście lekko przesadzam ale  chodzi o to , że czasami nie widzimy lub nie chcemy zauwazyc słonia w pokoju ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja troszkę namieszam. :)

Jeżeli XS (nie XS2), praktycznie nowy (dwumiesięczny), sprzedaję w cenie 5si, to który model wybrać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krzysz napisał:

PS2: Zapomiałem o najważniejszym: AKUSTYKA.  Po 10 latach zabawy z audio przekonałem sie na własne uszy, że akustyka to podstawa. Miałem okazje słuchac swojego zestawu w 3 różnych pomieszczeniach, domach. Po tych doświadczeniach sprzedałem kolumny, Cedek i zasilacz i  poszedłem w tanszy zestaw. Akustyki nie mam koszmarnej ale okazało sie, że taniej to wcale nie gorzej, a niewiele zmienic w kawalerce moge.   Znajomy ma zestaw za lekko 50-60 tys w pokoju z 2 duzymi oknami i wielkim lustrem, bez dywanu -  dalej kupuje nowe kable, listwy, zasilacze itd. Słuchając u niego mozna sie drapac po głowie i zastanawiac za co tyle forsy. Tata ma Dali Zensor z NAD 316 a ja drapie sie po głowie i zastanawiam jak to mozilwe, ze klocki po "pięćset" złotych tak graja. Oczywiście lekko przesadzam ale  chodzi o to , że czasami nie widzimy lub nie chcemy zauwazyc słonia w pokoju ?  

Dobrze, że się zorientowałeś, choć trochę to musiało potrwać ?

Niestety dużo ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy.

Do tej elektroniki możesz spróbować z następującymi głośnikami:

-Focal Aria 936

-B&W 703s2

-Pylon Audio Emerald

Różne głośniki w różnym stylu podane. Przejedź się do salonów i posłuchaj.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tonnii99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a ja odwrotnie, mam Focale 926 i właśnie NAIM z nimi gra najlepiej (tzn najlepiej w tej cenie), szukam raczej używanego xs2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafalopatika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.