Jump to content
User B4D

Kino domowe 5.1 czy 7.1

Recommended Posts

Witam, chciałem kupić dobre kino domowe w przedziale 4/5k zł, pytanie brzmi czy da radę w tej cenie kupić 7.1 czy raczej skupić się na 5.1 ? Służyć mi będzie głównie do oglądania filmów w salonie (20m2)
Zastanawiałem się nad tym 5-kanałowym zestawem, miał ktoś z nim może do czynienia ? Warto ?  

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść

Ps. Takie zestawy kin domowych łączy się bezprzewodowo czy kablami ? 
Pozdrawiam.

Ten zestaw to pieniądze wywalone w błoto. Dołóż z 1-2k zł i kup normalne kino na amplitunerze i jakichś tanich kolumnach i subie. Będziesz o wiele bardziej zadowolony niż z tego marketowego, wcale nie taniego zestawu.

1200 W mocy... już to widzę jak te plastiki tyle wyciągają. Ciekawe czym to zmierzyli.

Edited by qbakos
  • Like 1

qbakos ma rację.

Niestety kolego, ale stwierdzenie

8 godzin temu, User B4D napisał:

chciałem kupić dobre kino domowe

mocno się gryzie z tym

8 godzin temu, User B4D napisał:

w przedziale 4/5k

że o zaproponowanym przez Ciebie zestawie nawet nie wspomnę.

Poza tym zastanawiasz się nawet nad 7.1, gdzie po pierwszym poście widać, że masz o tym znikome pojęcie - i nie piszę tego złośliwie. Warto trochę poczytać, poznać temat, dopiero robić przymiarki. 

Chodziło pewnie o budżetowe pseudo kino😉.

Sam przyzwoity ampli to koszt ok 5kzł więc o czym my tutaj mówimy. Widzę, pełno takich wątków i ręce opadają. Pewnie można złożyć przyzwoite kino z elementów używanych ale trzeba wiedzieć przynajmniej co się chce.

15 godzin temu, Markcox napisał:

Poza tym zastanawiasz się nawet nad 7.1, gdzie po pierwszym poście widać, że masz o tym znikome pojęcie - i nie piszę tego złośliwie. Warto trochę poczytać, poznać temat, dopiero robić przymiarki. 

Nie twierdzę, że jest inaczej, wiem tyle, co wyczytałem i fakt - nie mam o tym dużego pojęcia, stąd założyłem temat i dziękuję za opinię nt. gotowca od Sony. 
Chciałbym was zatem prosić o pomoc w złożeniu czegoś takiego w budżecie do 6k zł.
Trochę poszperałem i znalazłem kilka rzeczy: 

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Dałoby się coś z tego sensownego (czy raczej budżetowego, jak to ktoś wyżej nadmienił) złożyć ? A może ktoś ma ciekawszą propozycję ? 

Zdecydowanie w takim budżecie to tylko 5.1 i to trzeba się mocno ograniczyć i nagimnastykować jeśli to ma być nowy sprzęt, o jakiejś wyższej półce niż podstawowe modele też można zapomnieć. Nie znaczy to, że będzie źle, to na pewno o wiele lepszy wybór niż jakiś pseudozestaw KD z plastikowymi mikro głośniczkami.

W ogóle to widzę, że chciałbyś w tym zestawie odtwarzacz Bluray. Masz jakieś płyty, albo jesteś zdecydowany je kolekcjonować? Jeśli nie i będziesz odtwarzał filmy z plików czy jakiegoś streamingu (Netflix itp.) czy z telewizji, to lepiej zaoszczędzić kasę na tym elemencie i dołożyć ją do lepszych kolumn i amplitunera, ewentualnie kupić używany podstawowy player Bluray.

Właściwie koledzy wszystko już napisali. Idź w zestaw 5.1 zamiast 7.1 (zdecydowana większość filmów to 5.1) i weź tańszy blu-ray (jeśli już musi być). To co zaoszczędzisz przeznacz na lepsze kolumny lub jakiś solidny sub. Sub nie musi być w zestawie z kolumnami, możesz dokupić osobno innego producenta, nie będzie żadnego problemu.

W dniu 28.04.2019 o 12:11, zibii napisał:

Chodziło pewnie o budżetowe pseudo kino😉.

Sam przyzwoity ampli to koszt ok 5kzł więc o czym my tutaj mówimy. Widzę, pełno takich wątków i ręce opadają.

Oj tam, nie przesadzaj. Każdy od czegoś zaczyna. Sam zaczynałem od tak badziewnego zestawu, że wstyd byłoby się przyznać :)

Edited by qbakos

Panowie teoretycznie mają rację oczywiście z zakupem zestawu z ampli i glosnikach ale jest ważne pytanie do autora . Czy w ogóle kino domowe i to co z nim związane interesuje Cię jako hobby i chciałbyś coś w systemie poprawiać,  kupować,  ulepszać itp? Jeżeli chcesz przeznaczyć tylko ww kwotę na jako takie poprawienie dźwięku i zapomnieć o tym zagadnieniu bo temat jako taki Cię nie interesuje to jasne że plastikowe kino nawet bardzo badziewne będzie lepsze niż głośniki w tv , ba nawet byle jaki soundbar spełni to zadanie . 

Musisz zacząć od postawienia sobie takowego pytania . Zauważ że większa część tu zgromadzonych ( w tej zakładce jak i stereo ) to osoby które po włączeniu systemu i pierwszych sekundach czy minutach znajdują uzasadnienie dla wydanej kasy ( kilkanaście do kilkudziesięciu tyś) bo to jest to co lubią i w co warto ich zdaniem inwestować. 

Wpadają często też osoby których pierwszym postem po zarejestrowaniu się jest " jaki zestaw do 6 tys" czy " wzmacniacz do 2000" i już tu nie wracają bo coś tam gra i to im wystarczy. Jedni inwestują w auta , motocykle, znaczki , konie itp itd a my w też w to co lubimy czyli szeroko rozumiane " kino domowe " , aczkolwiek można łączyć przecież ww zainteresowania .

Tak że jeżeli ta kwota czyli 6 tyś to twój max maxów i więcej ani zyla to masz problem bo szału nie będzie,  szukanie używek na bank Cię nie ominie . Jeżeli jednak będziesz chciał coś z czasem dołożyć kasy to oczywiście zakup dzielony i wybór jak w podobnych tematach , fronty + ampli czy ampli + central na początek a reszta jak się kasa znajdzie .

Na marginesie , jeżeli chcesz kupić coś tam aby było to nikt nie powiedział że nie będziesz zadowolony , tylko porównanie kina opartego na ampli do np plastikowego Sony czy Samsunga wypadnie trochę słabo .

Moja siostra ma takowy zestaw do ogólnego poprawienia nagłośnienia już kilka dobrych lat i jej to wystarczy tzn plastik Samsung.  Dzieciaki sobie włączą po przyjściu że szkoły jakąś muzę,  film też da rade obejrzeć,  w Sylwestra można przypałować jak się załączy chęć zajęcia parkietu haha wielozadaniowy i niedrogi shit. Tylko pytanie czy ty będziesz z tego zadowolony 

Edited by subfan

kup za ok 2k amplituner (yamaha, onkyo, denon) , jak nie potrzebujesz wodotrysków to nawet 5 letni ampli starszy ale z wyższej półki sprawi ci przyjemność (onkyo 807 z 2011 za 1k to mega sprzęt), za 2-3k kup kolumny na przód (jbl, jamo, monitor audio etc , możesz poszukać jakiś używek gdyż kolumny raczej się nie "starzeją" i monitor audio rx6 używane za 2k to mega sprzęt). Włącz to i zacznij oglądać filmy. Jak ci się spodoba, to dokup centralny (<1000 zł). Pooglądaj i dokup na tył po taniości cokolwiek na początek (używane jakieś monitory za 1k zrobią robotę). Pomyśl o tym bo zaproponowany przez ciebie zestaw to... szit totalny, nie mam pojęcia kto to kupuję, bo to wcale nie tanie a syf okrutny zapewne (sony nie robi dobrego sprzętu do muzyki/KD). Miłego oglądania.

Witam.

Ja również polecam zestaw 5.1. 

Miałem kiedyś set 7.1 i wróciłem ze względu na brak miejsca to 5.1 z tym że jaksatelit użyłem kolumn dipolowych i takie rozwiązanie polecam. A co do kwoty to można już za tą kwotę kupić dobry ampli i kolumny z subem a do tego niedrogi blu-ray :-)

W dniu 1.05.2019 o 10:34, zanskarix napisał:

W ogóle to widzę, że chciałbyś w tym zestawie odtwarzacz Bluray. Masz jakieś płyty, albo jesteś zdecydowany je kolekcjonować? Jeśli nie i będziesz odtwarzał filmy z plików czy jakiegoś streamingu (Netflix itp.) czy z telewizji, to lepiej zaoszczędzić kasę na tym elemencie i dołożyć ją do lepszych kolumn i amplitunera, ewentualnie kupić używany podstawowy player Bluray.

W sumie masz rację, bo często są to filmy z plików czy Netflixa, a Blu-ray zawsze można w przyszłości dokupić.

W dniu 1.05.2019 o 15:42, subfan napisał:

Czy w ogóle kino domowe i to co z nim związane interesuje Cię jako hobby i chciałbyś coś w systemie poprawiać,  kupować,  ulepszać itp? Jeżeli chcesz przeznaczyć tylko ww kwotę na jako takie poprawienie dźwięku i zapomnieć o tym zagadnieniu bo temat jako taki Cię nie interesuje to jasne że plastikowe kino nawet bardzo badziewne będzie lepsze niż głośniki w tv , ba nawet byle jaki soundbar spełni to zadanie . 

Szczerze mówiąc, nie chciałbym nic poprawiać czy kupować. Ma to służyć głównie do oglądania filmów.

Ps. Wiem, że skupiamy się na 5.1, ale chciałbym jeszcze wrócić do pytania o ten amplituner i głośniki, ktoś coś może powiedzieć na ich temat ? 
Dzięki za zainteresowanie i wyjaśnienie kilku rzeczy 🙂

Hidden Content

Hidden Content

Używki i jeszcze raz używki w takim budżecie. Za 2 koła to już można kupić ampli a dobrą kalibracją denon / marantz a i jak się rozejrzysz to jakiś zestaw znajdziesz dobry z drugiej ręki.  Idź w sprawdzone i znane marki żeby niespodzianek nie było.  Nie mam pojęcia szczerze mówiąc jak gra ten zestaw od stx ale szału bym się nie spodziewał. Klipsch, dali , heco, monitor audio, polk audio to pewniaki do kina. Za lekko ponad 5 tysi można kupić nowy zestaw polk audio na monitorach rti a3, central a6 i bipolach jednych z lepszych .  Zamiast odtwarzacza Blu Ray kup sobie pleja i masz przyjemne z pożytecznym za 1 tyś. 

A no i oczywiście zostań przy 5.1 przy takim budżecie,  więcej kanałów to większy wydatek 

Taki ampli: 

Hidden Content

i taki zestaw kolumn: 

Hidden Content

lub taki: 

Hidden Content

spokojnie wystarczy do nagłośnienia Twojego pokoju. 

Miałem okazję posłuchać zestawu podobnego zestawu Marantz (wcześniejszy model) + dokładnie taki zestaw Tannoy-a  w warunkach domowych w większym niż Twój pokoju i było bardzo dobrze.

Jak nie jesteś przekonany do małych głośników to pomyśl nad czymś takim: 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść  i do tego sub z firmy KODA lub TAGA za kilka stówek i będzie ok. 

Wszystko to są sprzęty nowe i przy zakupie możesz liczyć na rabat, więc powinieneś zmieścić się w 6 kzł. 

Jak nie planujesz rozbudowy, to warto jest zakupić starszy amplituner z wyższej półki posiadający HDMI i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepsze kolumny. 

Bez względu n a to jaką pójdziesz drogą to za 6 kzł możesz kupić zestaw, któ da Tobie wiele frajdy z oglądania z filmów i słuchania muzyki. Czytając porady musisz zdawać sobie sprawę, że udzielają ich pasjonaci, którzy posiadają w domu systemy warte co najmniej kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, więc dla nich sprzęt budżetowy (za przysłowiowe 2 - 3 kpln) "nie gra". 

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson

Stereo: gramofon Technics, CD i wmacniacz Marantz, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser

2 godziny temu, cezar1972 napisał:

i taki zestaw kolumn: 

Hidden Content

lub taki: 

Hidden Content

Ponad 3K zł za "komputerowe" głośniki? No nieźle mu podpowiadacie... w czym to ma być lepsze od tego zestawu Sony, który wybrał?

Te STX-y mogą być na początek, chociaż to mocno budżetowy zestaw. Indiana Line o wiele lepszy. Jeśli musi być taniej to zobacz zestawy Taga, Heco czy Magnat - są w podobnej cenie co te STX, tylko bez suba, a jakościowo na pewno będą lepsze. Suba dokupisz osobno według uznania.

3 minuty temu, qbakos napisał:

w czym to ma być lepsze od tego zestawu Sony, który wybrał?

w dźwięku. Sam kiedyś uważałem, że zestawy subsat nie są warte uwagi, ale wziąłem udział w pewnym eksperymencie. Zostałem wprowadzony do pokoju w domu, całkowicie zaciemnionego, w którym zademonstrowano mi fragmenty koncertu oraz filmu i poproszono o opis wrażeń, określenie wielkości kolumn i ceny zestawu. Byłem przekonany, że gra zestaw kolumn podłogowych za kilka tysięcy zł. Niestety nie zgadłem, bo okazało się, że grał zestaw subsat firmy Tannoy za ok. 3 kzł. Oczywiście w klasycznym stereo taki system nie ma szans już z tańszymi kolumnami stereo, ale w kinie i koncertach BR czy DVD naprawdę daje radę, Autor wątku potrzebuje sprzętu do kina, a z jego wpisów wnioskuję, że jest laikiem, więc dyskretny zestaw z przyzwoitym dźwiękiem, który nie zagraci pokoju będzie moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. 

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson

Stereo: gramofon Technics, CD i wmacniacz Marantz, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser

Jakby autor chciał to można w tydzień wiedzieć co się chce i ile na to ma wydać.  Zestawy plastikowe są w dystrybucji marketowej więc można jeden " kupic" i sprawdzić do 2 tyg a zestaw z tradycyjnych kolumn +ampli można odsłuchać w sklepie audio i co nieco można już powiedzieć a przynajmniej ocenić swój apetyt . Z zestawem z kilku głośników + ampli można by i w domu poskładać do 2 tyg i odesłać ale w takiej sytuacji sklep szuka każdej najmniejszej rysy na kolumnach żeby coś na tym zarobić więc średnio polecam , jeden przedmiot tak ale 4 czy 5 ciężej upilnować.  A jak właśnie posłuchasz choć 2 minuty wiesz czy chcesz tego czy ci mało itp , wiedzieć czego się chce to już dużo w tym temacie.