Skocz do zawartości
IGNORED

Jean-Marie Reynaud Lucia


Adam 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, simopl napisał:

Wiele osób tutaj też wspominało o skromnym basie w Luśkach - to w zasadzie jedyne do czego można się w nich przyczepić na dobrą sprawę.

I tak właśnie jest. Niskie tony są praktycznie w identycznych proporcjach jak w ATC scm 7. Może ich czasami trochę brakować a już z pewnością nie ma w JMR Lucia  żadnego akcentowania średniego czy wyższego basu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc przyczajkę na Bliss,

posłuchałbym Euterpe, często grają w salonie, to też o czymś świadczy

a jak ktoś ma zdolności negocjacyjne, to sukces może być pełny.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Bliss Jubile zaliczone! To było jedno z najciekawszych doświadczeń audio jakie było mi dane przeżyć. Do salonu Audio Connect w Bydgoszczy wybrałem się z żoną, która dzieli ze mną pasję do słuchania muzyki. Przez właścicieli zostaliśmy przyjęci po prostu na najwyższym możliwym poziomie. Z planowanego max. godzinnego pobytu zrobiło się raptem pół dnia, a atrakcji i tematów do dyskusji znalazłoby się na kilka kolejnych dni. To nie "sprzedawcy" jak napisałem kilka postów wyżej. To ludzie z ogromną pasją i wiedzą w zakresie audio. Naprawdę, sam przebieg odsłuchu to klasa światowa zarówno ze względu na mega klimatyczne miejsce, wspomnianych właścicieli jak i sprzęt, który robi takie wrażenie, że po prostu kopara opada. Naprawdę trzeba docenić ilość pracy włożonej w aranżację tego miejsca.

Na wstępie opisywanych wrażeń z odsłuchu muszę wspomnieć o chyba najważniejszej kwestii. Pomieszczenie odsłuchowe było spore. Miało około 40m2, było też znacznie wyższe niż przeciętny pokój w klasycznym mieszkaniu czy domu. Było to więc dla mnie całkowicie nowe doświadczenie ze względu na metraż, mimo że akustycznie miejsce było zaaranżowane bardzo dobrze.
Przygotowano mi początkowo trzy kolumny JMR. Były to Lucie, Blissy i podłogowe Lunny. Sprzęt odsłuchiwany był na dwóch wzmacniaczach. Potężnym LEVANTE - Riviera z dodatkowymi dwiema monofonicznymi końcówkami mocy oraz moim skromnym Audiolabie 6000a.

Na pierwszy ogień poszły Lucie. Oniemiałem z wrażenia jak te kolumny potrafią zagrać na takim metrażu. Czuć było, że to dla nich za dużo, ale nie poddawały się i pokazały naprawdę ogromną klasę. Mimo, że różnica w stosunku do odsłuchu w moich skromnych 14m2 była odczuwalna od razu to czuć było charakter i to, że to właśnie grają Luśki a nic innego. Mało tego, bas nadal potrafił przyładować, a czasami miałem wrażenie że zapuszcza się niżej niż u mnie. Z powodu skali pomieszczania zatraciły się niestety te drobne smaczki jakie potrafią te kolumny w niewielkim pokoju. Mam na myśli tutaj mocne, punktowe, przeszywające wręcz człowieka uderzenia dźwięku i efekt takiego jedynego w swoim rodzaju zasysania powietrza przez kolumny. U siebie czuję jak te kolumny wręcz pracują całą obudową, nie tylko membranami. W 40m2 niestety prawie nic z tego nie zostało. W tym momencie uświadomiłem sobie jak bardzo potrafi zmienić się odbiór danej kolumny w zależności od tego w jakim pomieszczeniu jej słuchamy.

Czas na Lunny. Te spodobały mi się najmniej. Zagrały najwolniej, nieco bardziej misiowato, nie było w nich tej zwiewności i lekkości. Pojawiło się dużo więcej dołu, ale nie takiego szybkiego i punktowego, precyzyjnego jak lubię. Brzmienie zapamiętałem też jako nieco za bardzo ocieplone. To nie kolumny dla mnie.

Bliss Jubile. Żeby nie przedłużać - to też nie to. Brzmieniem bliżej było im do Lucii - czuć że to bardziej monitor a nie podłogówka, ale znów zatraciła się ta szybkość i zwiewność. Czy to przez większy przetwornik? Być może. A może to już moje przyzwyczajenie do jedynej słusznej prezentacji dźwięku? Tak czy inaczej Blissy miały chyba najfajniejszą przestrzeń ze wszystkich trzech JMR. To bardzo dobre i dojrzałe granie, ale raczej nie do małych pomieszczeń.

Na deser poczęstowano mnie czymś co zburzyło całkowicie mój audio światopogląd. DIAPASON ADAMANTES V, a później mniejszy KARIS III. To był dźwięk, w którym można było się zakochać praktycznie od razu. Przeogromna przestrzeń, niesamowita separacja instrumentów, nieprawdopodobne wręcz wokale od których przez chwilę zakręciło mi się aż w głowie. Głosy wykonawców były tak realistyczne jakby dosłownie zmaterializowali się na kilka metrów przed nami. Słyszę, że ktoś przede mną śpiewa, a go nie widzę. Przez chwilę myślałem, że zwariowałem ? Te kolumny po prostu zniknęły, dźwięk mnie otaczał, był tak wysokiej klasy, że po prostu jestem za cienki bolek żeby ubrać go w słowa. Jeżeli komuś spodobały się wokale prezentowane przez kolumny JMR, musi koniecznie kiedyś posłuchać Diapasonów mimo że całościowo to jednak inne podejście do grania ?

To chyba tyle. Warto było!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Pięknie opisane! Jakbym tam był!

Czyli, jednak wyszedłeś z salonu z Diapasonami pod pachami ? Też dobrze !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał Kolega Karisy ze swoim wzmacniaczem Audiolab 6000a? Jakie wrażenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_56775 - można tak powiedzieć. Nie wiem czy mogę więcej na razie zdradzić ?

@slaaawek - tak. Słuchałem ich głównie z audiolabem. Byłem w szoku jak to zagrało - oczywiście na plus. Z Levante było to oczywiście inne granie, ale to nie była jakaś niesamowita przepaść. Ale nie chcę tutaj oceniać samych pieców - to było zbyt wiele wrażeń jak na jeden dzień i chciałem się skupić maksymalnie na porównaniu samych kolumn z tym co mam czyli właśnie 6000a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytam, że kolumny które miały być celem - okazały się tylko półśrodkiem? Albo raczej ćwierćśrodkiem.

Z tego też wynika, że wcale lepszy wzmacniacz nie jest potrzebny. Ale gdybyś posłuchał np. 5 x droższego niż masz, by było...

1 godzinę temu, simopl napisał:

po prostu jestem za cienki bolek żeby ubrać go w słowa.

Zrób drugie podejście, zwykle ono pozwala wrócić do równowagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wuelem napisał:

Zrób drugie podejście, zwykle ono pozwala wrócić do równowagi.

To też ale kolejny raz powiadam Ci Simopl - nie pozbywaj się JMR Lucia, to wyjątkowy "emiter" muzycznych emocji. Drugiego takiego napowietrzenia, detalu, gładkości, subtelności, wybrzmień góry oraz pięknych, angażujących wokali nie ma. Chyba nie ma takiego melomana czy audiofila, którego brzmienie  JMR Lucia by nie urzekło. To "coś" czym obdarzają Lucia mają tylko nieliczne paczuszki. Wyjątkowe granie, trzeba je poznać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

Drugiego takiego [...] nie ma.

Przecież napisał, że to mizeria, tylko należy zestawić obok odpowiedniego wyznacznika jakości. To po co sobie zaprzątać głowę?

Idę o zakład, że takie Jamo Concert 8 (dziś ok. 2500 - 3000 zł) doskoczą do tego "odkrycia" i nie zostawią złudzeń "bohaterowi" tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Z tego też wynika, że wcale lepszy wzmacniacz nie jest potrzebny. Ale gdybyś posłuchał np. 5 x droższego niż masz, by było...

No właśnie słuchałem. Jak wspomniałem w swoim opisie - odsłuch był też na wzmacniaczu za skromne 18000 euro (nie licząc końcówek mocy i innych akcesoriów za pewnie drugie tyle).

Godzinę temu, Wuelem napisał:

Zrób drugie podejście, zwykle ono pozwala wrócić do równowagi.

Przydałoby się, chętnie bym powtórzył coś takiego ze "świeżą głową". W kilka godzin to można jedynie polizać tego cukierka.

58 minut temu, Adam 38 napisał:

nie pozbywaj się JMR Lucia

Bez obaw, nie mam zamiaru. Drugi raz tego błędu nie popełnię ?

46 minut temu, Wuelem napisał:

Idę o zakład, że takie Jamo Concert 8 (dziś ok. 2500 - 3000 zł) doskoczą do tego "odkrycia" i nie zostawią złudzeń "bohaterowi" tematu.

Być może. Jak i kilka innych kolumn, których zapewne wielu z nas nawet nigdy nie sprawdzi, bo nie będzie okazji, bo nie będzie jak, bo zabraknie czasu czy zwyczajnie kasy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, simopl napisał:

@Krzysztof_56775 - można tak powiedzieć. Nie wiem czy mogę więcej na razie zdradzić ?

 

... rozumiem, ale jak już będziesz mógł, to chętnie poczytamy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, simopl napisał:

zabraknie czasu czy zwyczajnie kasy

Jak gdzieś będziesz lewitował koło Trójmiasta, daj znać. Możesz liczyć na przygotowaną niespodziankę. Wszystko będzie jak na żywo... w studiu. Kasa drobna... tylko szukania s-h od licha i ciut ciut. Ale przynajmniej będziesz wiedział, że na dźwięk Cię stać. Zapraszam oczywiście z Lucią, jeśli już powiedzieliście sobie "Tak". Najwyżej wróci sama wcześniej :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taka mała ciekawostka odnośnie monitorów JMR Lucia. Producent z czasem zmienił klej, który używał do mocowania cewki z membraną. Widać to wyraźnie wokół korektora fazy. Klej na początku produkcji miał kolor przezroczysty, później natomiast zastąpiono go ładnie komponującym się z resztą membrany klejem w kolorze czarnym. Miałem u siebie zarówno jedne jak i drugie Lucie - różnic w brzmieniu nie stwierdziłem. Otrzymałem też zresztą takie potwierdzenie od dystrybutora ?

Z czasem zmienił się też kolor samych paczek. Pierwsze wersje były bardziej błyszczące i miały więcej brokatu w farbie, ale żeby tutaj zobaczyć różnicę trzeba postawić jedne i drugie obok siebie i naprawdę dokładnie się przyjrzeć ?

Zdjęcia robiłem różnymi telefonami w różnym oświetleniu - dlatego też na samej membranie widać jakby inną fakturę na pierwszej i drugiej fotce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Proszę o opinię jaki jest bas LUCIA i cała scena z audiolabem posiadam zestaw 8200 CDQ plus końcówka mocy 8200 P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

@Krisat - z kombajnów tanio: Audiolab 6000A Play, drożej: Quad Artera Solus Play, jeszcze drożej: Naim Atom.

Z klasycznych wzmacniaczy: tanio: Dayens Ampino, Dayens Menuetto, Audiolab 6000A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre kolumny ale niestety za bardzo grają górą pasma. Jak kupowałem podstawkowe to weszły do finału podczas odsłuchów. Przegrały z Indiana Line Nota 260X. Główną przyczyną porażki był wspomniany przez kilku przedmówców brak basu. Nie chodzi tu o dudniący bas łupiacy w czerep. JMR Lucia po prostu grają tylko środkiem i górą pasma ignorując niskie częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elbing - te Indiana Line to fajne kolumienki, ale mocno budżetowe. Serio spodobały Ci się bardziej niż JMR? Lucie mają bas! Są po prostu wybredne co do ustawienia. One potrzebują być bliżej tylnej ściany. W salony powyżej 18-20m też raczej bym ich nie pakował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

45 minut temu, simopl napisał:

@Elbing - Lucie mają bas!

@simopl rozumiem, że to żart, joke ?

Serio, bardziej podeszły mi Noty 260x. Chociaż zaliczyłem opad szczęki do podłogi jak chłopaki z salonu mi zakomunkowali co wybrałem. W pierwszej chwili po decyzji myślałem, że żartują albo źle usłyszałem cenę. Odsłuchy polegały na tym, że nie wiedziałem jakie kolumny grają. Stopniowo eliminowałem te co mi nie podchodziły z wyjsciowej ilości 6 czy 7 różnych modeli podstawkowych. Post factum się okazało, że na koniec w finale zostały Lucie i Noty.  No za nic w świecie te Lucie nie mają basu, żeby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość.  Byłem tak zaskoczony wyborem, że jeszcze raz porównaliśmy jak grają jedne i drugie no bo nie mogłem się pogodzić z tym, że kolumny 3 x tańsze grają znacznie lepiej. Jeden z pracowników salonu rzucił tylko komentarz: "w przypadku kolumn najbardziej widać, że nie ma żadnej zależności między ceną a jakością grania"

Grają w pomieszczeniu ok. 25 m2 i dają radę bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Elbing napisał:

rozumiem, że to żart, joke ?

I nie bierzesz oczywiście pod uwagę, że w innym, dużo mniejszym pomieszczeniu, w całkowicie innej akustyce, przy innym ustawieniu kolumn i samego miejsca odsłuchowego, odbiór niskich częstotliwości będzie zupełnie inny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie biorę. W miejscu docelowym czyli u mnie w domu, by się nie sprawdziły. Uważam, że Francuzi dość uczciwie podają pasmo przenoszenia tych kolumn - 65 Hz - 18 kHz. Plus bass reflex z przodu. No taka jest ich konstrukcja, że tego basu nie będzie wiele. Testowane były na innej konstrukcji żabojadów, gdzie  basu nie brakuje - Advance Acoustic x -i75.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Xi75 ma balans przesunięty nieco wyżej w niskich rejestrach , na rytm i detal ale może mi się wydawać , trochę czasu minęło .

Jednak bx5 z nim dostały drive i zaznaczona stopę no ale pamięć może być zawodna.

Jednak jeśli tak by było jak pisze więc to Luciom nie pomogło 😏 .Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mało basu w JMR Lucia (zakładając, że pokoik do powiedzmy ok. 16m2) to podłączyć je pod Qutesta i Naima xs3 lub SN3 i będzie bardzo OK. A takiego oddania barw na średnicy i otwarcia, zwiewności oraz rozdzielczości góry przy jednoczesnym braku ostrości to ze świecą szukać u konkurencji, często nawet sporo droższej. Charakterne monitory, jak dostaną gęsto, ciepło grający wzmacniacz i dobre źródło to dla mnie end game. Warto się przy nich trochę "nagimnastykować". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiewność i otwartość góry to można sobie poprawić właśnie z budżetówek

i to bez specjalnych nakładów. Żeby uzyskać minimum basu z 13 cm woofera

trzeba pewnie monobloków po 220 W a i tak pewnie będzie niedosyt.

Pewnie modele Buchardta byłyby tu jakimś optymalnym rozwiązaniem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audioburak napisał:

...Żeby uzyskać minimum basu z 13 cm woofera

trzeba pewnie monobloków po 220 W a i tak pewnie będzie niedosyt...

Trafiłeś w punkt @audioburak. Zapomniałem dopisać o średnicy woofera w Luciach. Podłączaliśmy je pod coś mocniejszego niż AA - x-i75 ale nic to nie dało - basu dalej nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adam 38 napisał:

Charakterne monitory, jak dostaną gęsto, ciepło grający wzmacniacz i dobre źródło to dla mnie end game

Zgadzam się, to end game i dla mnie. Słuchałem połączenia tych monitorków i innych najmniejszych, min. Harbeth, ATC. Z A klasową końcówką Accuphase A 48. 
Uśmiecham się do siebie, bo to mezalians, nieprawdaż😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.