Skocz do zawartości
IGNORED

Jean-Marie Reynaud Lucia


Adam 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w nędznych 12m2 Lucie dopiero jak się trochę dołożyło prądu z piecyka zaczynały pokazywać, że na dole też potrafią zaskoczyć, nic im wtedy w tej muzie jak niżej nie brakowało. 

A już nie tylko  zaskakiwały ale cały czas błyszczały tutaj, to jest ich żywioł 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie sytuacja, niczym z telenoweli brazylijskiej, ale po kolei. Przedwczoraj  mialem dluzsza sesje odsluchowa ok. 3h. Muzyka + dokonczenie serialu na Netflixie + ponownie muzyka. Pod koniec cos mi nie pasowalo w dzwieku. Sluchalem ciszej, niz zawsze, ale dzwiek wydawal sie i tak jakis taki glosniejszy, wyrazniejszy. Bylem juz zmeczony, wiec nie zainteresowalem sie tym zbytnio.  Na drugi dzien odpalam sprzet i kopara mi lekko opadla. Dzwiek zrobil sie bardziej otwarty, przestrzenny, namacalny, miesisty. Spotkalem sie z okresleniem dzwieku "zza kotary, koca" itp, ale nigdy go wczesniej nie doswiadczylem, az do teraz. Dzwiek w koncu jest jakby blizej, lepiej i mocniej odczuwalny. Szczegoly w tle sa o wiele lepiej slyszalne. Maja mase oraz strukture. Drugi plan fajnie przeplata sie z pierwszym. O wiele lepiej przekazywane sa teraz wokalne emocje. Jedynie co mi nie pasuje to odtwarzanie szybszych utworach. Jakby sie troche ciagnely, byly lekko spowolnione. Ogolnie pamietam je jako szybsze. Przy spokojnieszych utworach, czy ze srednim tempem wszystko jest ok. Nie mam pojecia co sie stalo, bo nic ze sprzetem nie robilem, nie przesuwalem, nie przestawialem. Jedyne co mi przychodzi do glowy to chyba Audiolab sie w koncu porzadnie "przetarl". Kupilem z 4 tygodnie temu polroczna uzywke, ale prawdopodobnie za duzo nie gral, gdyz sprzedawca sprzedawal w jednym czasie 3 wzmaki. Mozliwe, ze mial tego wiecej, takze przezucil troche sprzetu, ale zabraklo chyba czasu, by porzadnie to wygrzac. Ostatecznie jestem bardzo zadowolony z dzwieku, ktory posiadam i odpuszcze Luski na chwile obecna. Wole aktualnie zyc w niewiedzy i nacieszyc sie "nowym", ktore niespodziewanie nastapilo nie wiadomo skad. Gdy bede gotowy na zmiany, bede musial w pierwszej kolejnosci usmiechnac sie do Luskow. Skoro graja zywiolowo , powinny pomoc w nadaniu odpowiedniego tempa i drive'u przy szybkich kawalkach. Prosba, tylko do g4siora. Jak zdecydujesz sie na Audiolaba i bedzie Ci sie wydawac, ze jest jakas kotara na kolumnach  to porzadnie go przeczolgaj i wymecz. Oczywiscie czekam ewentualnie na opinie jak gra polaczenie Audiolaba oraz Luskow :7 Mysle, ze moze sie sprawdzic, gdyz widzialem w jakims niemieckim sklepie wlasnie taki zestaw, kwestia tylko tego, czy przedstawiony dzwiek bedzie odpowiadac Twoim preferencjom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tadeo napisał:

Za to z dobrą lampą Lucie pokazują swoje inne zalety ?

W czasie, gdy miałem  Lucie nie byłem jeszcze posiadaczem dodatkowego zasilacza, czyli posiadałem  3/4 wzmacniacza (swoją drogą niezły interes, chcesz aby twój wzmacniacz zagrał pełnią możliwości to wyłóż dodatkową, grubą kasę na zasilacz) , objawiające się lekko "wystraszonym, schowanym wokalem" i mniej zebranym dołem, do tego przestrzenność i dynamika są gorsze.

Tadeo, chyba wiem co masz na myśli wspominając dobrą lampę, zapadło mi to w głowie również z tranem i dzisiaj nie omieszkam zwrócić na to uwagi przy Perełkach. W Lucia z Cyrusem  wokale miały barwę bardzo, bardzo lekko muśnięta delikatnym, subtelnym kremowym "smakiem". Bardzo delikatnie i bardzo smacznie. Ale za każdym razem największe wrażenie z Cyrusem robiła  "góra" pokazując każdy, choćby najmniejszy detal ale w sposób niezwykle wyrafinowany, bez cienia ostrości i ta jej świeżość jak rześkie, górskie powietrze.  Umieram z ciekawości jak na tle zwiewnej francuskiej dziewicy wypadnie czeska ślicznotka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Lucie to raczej wyglądają skromnie na tle tych  Xavianów ale najważniejsze jest brzmienie chociaż dla niektórych wrażenia wizualne też mają bardzo duże znaczenie ale jak nie gra to nawet wygląd nie pomoże ?

15 lat temu po jednym z "AudioSzołow" kupiłem sobie zestaw ,wzmacniacz lampowy Prima Luna Prolog One plus monitorki Usher S-520 .Po paru miesiącach doszedłem do wniosku,że ten dzwięk "gubi się" trochę w moim pokoju i przeszedłem na większe Ushery ,też monitory X-719 .

Piękna boazeria po bokach ,dedykowane stendy drewniane ze wstawkami z dolomitu ,wizualnie "włoska robota" chociaż kolumny z Tajwanu .

Grało pięknie z rozmachem i dużym basem ale niestety moja Primka nie dawała sobie rady z kontrolą basu w tych konstrukcjach więc poszedłem w mocne tranzystory oddające na początku te parę wattów w klasie "A" .Było lepiej ale człowiek cały czas myśli ,że jak połączy co innego z czymś innym to będzie jeszcze lepiej , taki już los poszukującego audiofila ?

No ale nic nie zastąpi osobistych doświadczeń ,trzeba trochę przerzucić tego sprzętu ,posłuchać tego i owego i wtedy wyrobić sobie zdanie i odnależć swoje brzmienie .

Kolega Adam nie siedzi i nie dyskutuje teoretycznie przed kompem tylko robi tzw. "rozpoznanie bojem" ,to trzeba docenić i kibicować mu ,może ktoś skorzysta z jego doświadczeń co pozwoli zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bebbop napisał:

Jak zdecydujesz sie na Audiolaba i bedzie Ci sie wydawac, ze jest jakas kotara na kolumnach  to porzadnie go przeczolgaj i wymecz.

Testowy 6000A z Q21 będzie jutro u mnie w chacie. Czy jest wygrzany? Tego nie wiem - w każdym razie mam prawie 2 tygodnie na posłuchanie, więc na pewno trochę przegryzę się z dźwiękiem, a różnic w stosunku do Primare spodziewam się wyraźnych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, g4sior napisał:

Testowy 6000A z Q21 będzie jutro u mnie w chacie. Czy jest wygrzany? Tego nie wiem - w każdym razie mam prawie 2 tygodnie na posłuchanie, więc na pewno trochę przegryzę się z dźwiękiem, a różnic w stosunku do Primare spodziewam się wyraźnych. 

Super. Jestem ciekaw opinii tego zestawienia :7 Mam pytanko o Lusie. Jak wyglada sprawa z czyszczeniem? Wokol glosnikow jest material, ktory lubi zbierac kurz. Jak sobie z nim radzisz? Material nie ulegl przetarciu po dluzszym czasie? Czy jednak zostawiles grille i problem z glowy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam grille - w miejscach magnesów ten zamszyk pod spodem jest odciśnięty. Ogólnie czarne zbierają trochę kurz ale to normalne, przyzwyczaiłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć

Czy kolumienki Jean-Marie Reynaud Lucia można podłączyć pod wzmacniacz 8ohm?. W specyfikacji mają 6ohm więc chyba bezpieczniej podłączyć do wzmacniacza od 4ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2020 o 14:36, g4sior napisał:

Testowy 6000A z Q21 będzie jutro u mnie w chacie. Czy jest wygrzany? Tego nie wiem - w każdym razie mam prawie 2 tygodnie na posłuchanie, więc na pewno trochę przegryzę się z dźwiękiem, a różnic w stosunku do Primare spodziewam się wyraźnych. 

No i pochwal się pan jak to zagrało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie to zagrało, ale Audiolab wrócił po testach do sklepu, bo w międzyczasie wzrok skierowałem jeszcze w inną stronę i czekam na kuriera z Dayensem Ampino :) Co do 6000A - bardzo fajne, muzykalne, odpowiednio dociążone granie z Luciami. Połączenie wg mnie lepsze niż z Primare, ale nie jest to jakaś bardzo dużą przepaść jakościowa. Wokale delikatnie do tyłu, w przestrzeni delikatnie może mniej ale większa ilość basu dokłada to, co trzeba. No i na duży plus to, że słuchanie po cichu niczego jak dla mnie nie obcina. Zobaczymy jak będzie z małym, pozytywnie ocenianym Dayensem... Przyznam, że i kwestia ekonomiczna zadziałała, bo kupiłem go za mniej niż połowę ceny Audiolaba.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, g4sior napisał:

Zobaczymy jak będzie z małym, pozytywnie ocenianym Dayensem...

To połączenie jest skazane na sukces ? Daj znać jak tylko Ampino do Ciebie zawita. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trochę czasu minęło, więc nadrabiam: Dayens Ampino gra już ponad tydzień z Luśkami i jest naprawdę dobrze. Wzmacniacz (za tę cenę) zrobił to, co chciałem, żeby monitory dostały, czyli mocniej zaakcentowany bas bez jakiegoś bardzo słyszalnego kompromisu w całej reszcie. 

Nie mam doświadczenia z wieloma wzmakami, ale wśród tych, które miałem, z Ampino Luśki schodzą najniżej... przy jakiejś ciemniejszej elektronice nieraz nawet za bardzo :) Mam nadzieję, że nie zamieszam jakoś przekazu, ale na moje ucho wzmacniacz wyciąga w Luśkach bardzo niskie składowe, a te wyższe niskie są od nich tak jakby trochę odseparowane - dla porównania 6000A, po którym podłączyłem Ampino, skleja ten dół i łączy się wszystko ze średnimi - robi się oczywiście mniej analitycznie, ale muzykalniej. Oba wzmaki z Luśkami grają pełnym pasmem na niskich poziomach głośności (gałkę i22 trzeba jednak było trochę bardziej odkręcić).

Ogólnie Ampino delikatnie cieplejszy od Primare i22 i z większą podstawą basową oraz trochę mniej wysuwający wokale na pierwszy plan. Z Primare słychać więcej niuansów, ale tu też oczywiście nie jest źle :) 

Podsumowując: zestawienie Ampino - JMR bardzo dobre, ale myślę, że jednak Audiolab wg mnie grał z nimi trochę gęściej i w efekcie przyjemniej - taki zestaw do słuchania wszystkiego. W każdym przypadku jednak to charakter JMR jest na pierwszym planie i wszystko, co powyżej napisałem, to nie są różnice, które dzieli przepaść.

Jeżeli więc początkujący (słuchający tylko z Tidala przez Chromecasta i Schiita Bifrosta oraz na normalnych budżetowych kablach) może coś polecać, to polecam - u mnie Ampino na pewno trochę pogra. Aż ciekaw jestem teraz jakie różnice byłyby po podłączeniu Menuetto albo nawet customowej wersji Ampino...

P.S. Wzmacniacz podłączałem też do Pylonów Topazów 20 i dołu to tam nie brakuje! Ten maluch podejrzewam, że z wieloma dużymi kolumnami bez problemu "da czadu". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

JMR Lucia + Audiolab 6000A. To naprawdę fajne zestawienie. Od kilku dni mam możliwość odsłuchu takiego zestawu. Nie spodziewałem się, że dobry wzmacniacz może aż tak bardzo podkreślić brzmienie kolumn. Do tej pory testowałem głównie bardziej budżetowe konstrukcje w granicach ~1500zł (głównie Denon, Marantz). Z Audiolabem brzmienie jest dużo bardziej dociążone i szczegółowe. Zarówno w niskich jak i średnich tonach jestem w stanie wyłapać nowe niuanse w muzyce, których wcześniej nie słyszałem. Wzmacniacz gra bardzo równo, neutralnie, nie koloryzuje, niczego nie wybija na pierwszy plan. Na spory plus jest także to o czym wspominał już kolega @g4sior - Audiolab potrafi napędzić Lucie nawet przy niskim poziomie głośności. Dobrze się słucha muzyki po cichu, późnymi wieczorami. Na plus też bardzo dobrze grający DAC. Bluetooth testowałem, ale daje się odczuć, że to nie to samo więc po kilku chwilach wróciłem do połączenia toslinkiem.

Czego mi zabrakło, co się nie spodobało? Ciężko mi to troszkę ubrać w słowa. Wzmacniacz z Luciami gra pięknie, ale brakuje mi troszkę magii, ciepła i lekkiego czarowania. Chyba bym chciał, żeby piecyk dał coś czasami od siebie, żeby delikatnie coś podkolorował - dosłownie minimalnie. Lucie nie są basowymi głośnikami, ale chciałbym, żeby schodziły niżej nieco częściej niż ma to teraz miejsce. Mam też wrażenie, że niektóre kawałki brzmiały troszkę "sucho". 

Kolejny krok to wypożyczenie Dayensa Ampino w zestawie z Cambridge Dac Magic 100. Zobaczymy co z tego wyjdzie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Q21 jak dobrze pamiętam pisali, że 6000A ociepla brzmienie, nie jest neutralny a i sam piszesz, że ten wzmacniacz dociążył brzmienie (nie wiem co było przed 6000A). Niskiego basu z Lucia niczym nie wydobędziesz bo one go nie mają a ten co mają nie jest "tłusty". Piecyki Dayensa zawsze warto sprawdzić, może da więcej piękna na średni jak Audiolab 6000A. A może rzuć jeszcze uchem na Cyrus 6 lub Rega Brio R? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Lucie nie są basowymi głośnikami, ale chciałbym, żeby schodziły niżej nieco częściej niż ma to teraz miejsce. Mam też wrażenie, że niektóre kawałki brzmiały troszkę "sucho". 



Wg mnie Ampino zejdzie niżej, ale w specyficzny sposób - dojdzie takie bardzo niskie "dudnienie", ale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak na czuja sprawdziłbym jeszcze JMR Lucia z trochę zapomnianym  systemikiem Regi (amp Brio R + CD Apollo R).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na nieco inną drogę. Czekam grzecznie w kolejce na wypożyczenie Magnata MR 780. Zobaczymy co wniesie do Lusiek trochę lampowego ciepła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, simopl napisał:

Zdecydowałem się jednak na nieco inną drogę. Czekam grzecznie w kolejce na wypożyczenie Magnata MR 780. Zobaczymy co wniesie do Lusiek trochę lampowego ciepła.

Interesujący piecyk, ciekawe jak wszystko razem wypadnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, simopl napisał:

Zdecydowałem się jednak na nieco inną drogę. Czekam grzecznie w kolejce na wypożyczenie Magnata MR 780. Zobaczymy co wniesie do Lusiek trochę lampowego ciepła.

Warto posłuchać tego Magnata, kiedyś o mały włos go nie kupiłem i tylko dlatego, że wyskoczyły mi inne nagłe wydatki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2020 o 22:23, simopl napisał:

Kolejny krok to wypożyczenie Dayensa Ampino w zestawie z Cambridge Dac Magic 100. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Z takim źródłem nie spodziewałbym się nie wiadomo jakiego efektu i atrakcji. Zainwestuj w coś bardziej renomowanego i cenionego, bo z Twoim obecnym źródłem niewiele będzie wynikać i szkoda podpinać te wzmacniacze do tej budżetówki.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z takim źródłem nie spodziewałbym się nie wiadomo jakiego efektu i atrakcji. Zainwestuj w coś bardziej renomowanego i cenionego, bo z Twoim obecnym źródłem niewiele będzie wynikać i szkoda podpinać te wzmacniacze do tej budżetówki.  
Magnat MR-780 ma przecież DACa na pokładzie więc po co ten szum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, AndrzejPiaseczno napisał:
58 minut temu, Tal napisał:
Z takim źródłem nie spodziewałbym się nie wiadomo jakiego efektu i atrakcji. Zainwestuj w coś bardziej renomowanego i cenionego, bo z Twoim obecnym źródłem niewiele będzie wynikać i szkoda podpinać te wzmacniacze do tej budżetówki.  

Magnat MR-780 ma przecież DACa na pokładzie więc po co ten szum?

Wszyscy znamy jakość i poziom wewnętrznych DAC w wzmacniaczach, które zazwyczaj należy traktować jako dodatkowy kompromis, aniżeli pełnowartościowe urządzenie. Oczywiście nie generalizuję, bo znajdziemy udane, a nawet bardzo udane przetworniki w wzmacniaczach, tylko tego typu konstrukcje to już moim zdaniem pułap +/- 10k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja obraca się jak pewnie zauważyłeś w pewnym pułapie cenowym - wg mnie rozmawiamy o sprzęcie do monitorów poniżej 3 tysięcy. Dobór wzmacniacza w okolicach tej kwoty wydaje mi się więc całkiem uzasadniony. Takie podejście jakie zaproponowałeś prowadzi potem do kwestii "masz wzmaka za 10 koła, szkoda do niego takich kolumn"... Perpetuum mobile ;)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ta dyskusja obraca się jak pewnie zauważyłeś w pewnym pułapie cenowym - wg mnie rozmawiamy o sprzęcie do monitorów poniżej 3 tysięcy. Dobór wzmacniacza w okolicach tej kwoty wydaje mi się więc całkiem uzasadniony. Takie podejście jakie zaproponowałeś prowadzi potem do kwestii "masz wzmaka za 10 koła, szkoda do niego takich kolumn"... Perpetuum mobile ;)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Niestety kupowanie nowego wzmacniacza za 3k zepsuje granie dobrych kolumn... moze sa jakies wyjątki ale ja na nie nie trafiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, g4sior napisał:

Ta dyskusja obraca się jak pewnie zauważyłeś w pewnym pułapie cenowym - wg mnie rozmawiamy o sprzęcie do monitorów poniżej 3 tysięcy. Dobór wzmacniacza w okolicach tej kwoty wydaje mi się więc całkiem uzasadniony. Takie podejście jakie zaproponowałeś prowadzi potem do kwestii "masz wzmaka za 10 koła, szkoda do niego takich kolumn"...

Po pierwsze to ja nic nie proponowałem, tylko stwierdziłem jaki poziom reprezentują wewnętrzne DACi we wzmacniaczach za około 10k.

Po drugie od początku mojego wtrętu moim zamiarem było/jest zwrócenie uwagi na beznadziejną jakość źródła w czym również nie pomagają wewnętrzne DACi we wzmacniaczach zwłaszcza poniżej 3k.

Konkluzja jest prosta i żeby w miarę obiektywnie ocenić i poznać konkretny wzmacniacz, czy kolumny potrzeba po prostu dobrego sygnału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi JMR Lucia jest taki myk, że one swoimi możliwościami (wokale i kapitalne wysokie tony) aż proszą się o bardzo dobre źródło i wzmacniacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.05.2020 o 17:51, AndrzejPiaseczno napisał:
W dniu 28.05.2020 o 16:48, g4sior napisał:
Ta dyskusja obraca się jak pewnie zauważyłeś w pewnym pułapie cenowym - wg mnie rozmawiamy o sprzęcie do monitorów poniżej 3 tysięcy. Dobór wzmacniacza w okolicach tej kwoty wydaje mi się więc całkiem uzasadniony. Takie podejście jakie zaproponowałeś prowadzi potem do kwestii "masz wzmaka za 10 koła, szkoda do niego takich kolumn"... Perpetuum mobile ?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

Pokaż więcej  

Niestety kupowanie nowego wzmacniacza za 3k zepsuje granie dobrych kolumn... moze sa jakies wyjątki ale ja na nie nie trafiłem.

No Panie.... to Pan poleciał ?Czyli takiego Dayesna Ampino i Menuetto bez wersji "custom" można wyrzucić bo zepsuje granie ? Tak calkiem na serio to w tym wątku mowa o dobrym Hi-fi, nie o High-End. Moim zdaniem w tej zabawie chodzi o synergię i wcale nie trzeba wydawać grubej forsy żeby sprzęt dobrze zagrał. Niestety panuje trend, że to cena decyduje o jakości ... chociaż uważam że zdecydowanie tak nie jest. Ehhh... żałuję tylko, że nie przeczytałem tego wcześniej to bym nie wpłacał kaucji za ten "złom" (Dayens Menuetto za nędzne 3200.... może napiszę czy mogę dopłacić to może ładniej zagra?). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.