Skocz do zawartości
IGNORED

Jean-Marie Reynaud Lucia


Adam 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do Lucii wystarczy najtańszy z Musicali, czyli Musical Fidelity m2si. Naprawdę nie trzeba szukać bardzo ubasowionego wzmacniacza. Nawet przy neutralnych kablach wzmacniacz grający obszerniej dołem je spokojnie wysteruje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Sober616 napisał:

Do Lucii wystarczy najtańszy z Musicali, czyli Musical Fidelity m2si. Naprawdę nie trzeba szukać bardzo ubasowionego wzmacniacza. Nawet przy neutralnych kablach wzmacniacz grający obszerniej dołem je spokojnie wysteruje. 

Tragiczne połączenie. Po prostu boli głowa i uszy. Bardzo nieprzyjemnie się tego słuchało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Elbing napisał:

Tragiczne połączenie. Po prostu boli głowa i uszy. Bardzo nieprzyjemnie się tego słuchało.

Połączenie bardzo dobre, w dobrych pieniądzach. Nie wiem, czym zasilałeś m2si, ani jakich kabli głośnikowych używałeś, ale ten akurat Musical wyrównuje Lucie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz m3scd plus w/w wzmacniacz plus Lucia = masakra czyli bardzo dużo wysokich tonów świdrujących uszy i kompletny brak basu. Kabli łączących już nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Elbing napisał:

Odtwarzacz m3scd plus w/w wzmacniacz plus Lucia = masakra czyli bardzo dużo wysokich tonów świdrujących uszy i kompletny brak basu. Kabli łączących już nie pamiętam.

Dziwne. U mnie po Luna Gris zagrało to tak, że góra została wyrównana, dźwięk się wypełnił. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem co zrobiło taką jatkę ? Czy to odtwarzacz CD firmy Music Fidelity grał tak ostro ? Czy też w ogóle sprzęt tej firmy ma taki urok ? Na innych kolumnach było podobnie. Przypominało to bardziej nawalanie młotkiem po garnkach niż muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Elbing napisał:

Nie do końca wiem co zrobiło taką jatkę ? Czy to odtwarzacz CD firmy Music Fidelity grał tak ostro ? Czy też w ogóle sprzęt tej firmy ma taki urok ? Na innych kolumnach było podobnie. Przypominało to bardziej nawalanie młotkiem po garnkach niż muzykę.

A na pewno to był m2si, a nie m3si lub m2?

M2si jest sam w sobie mięsisty z wycofaną lekko górą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Elbing napisał:

Masz rację. Cena się nie zgadza. To był m3si. To wyższy model grałby gorzej od niższego ?

Oczywiście, bo to kwestia systemu. Nie można łączyć m3si z jasnymi lub zwiewnymi kolumnami. Do tego wzmacniacza potrzeba gęstych kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

@Sober616 @Elbing Przyłączam się do powyższych wrażeń z odsłuchu Lusiek z M3si. Krótko - porażka na całej linii. Jazgot, sybilanty, chlupot, paskudny bas. Z moimi drugimi kolumnami też szału nie było. Strasznie przekombinowany wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez simopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie do 4200zł warto przetestować Lucie z czymś oprócz Audiolab 6000A? Zastanawiam się jak wypadają z tymi kolumnami Magnaty np. MR780?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fajfoll napisał:

W budżecie do 4200zł warto przetestować Lucie z czymś oprócz Audiolab 6000A? Zastanawiam się jak wypadają z tymi kolumnami Magnaty np. MR780?

Oczywiście, w podobnym budżecie będzie to Vincent SV500, Musical Fidelity m2si (dwójka, nie trójka!) lub Cyrus One. Unikałbym zasilania wzmacniaczy jasnymi sieciówkami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dayens menuetto i Lucia to bardzo dobre połączenie.  We Francji jest polecane łączenie z Heed lub Rega. One wymagają długiego wygrzewania tak jak i wszystkie głosniki.  Po wygrzaniu dźwięk JMR Lucia całkowicie się zmienia- pojawiają się barwy, otwierają się wokale, płynność  i szczegółowe, ale miękkie wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat Lucii 🙂 
Musical Fidelity gra różnie. Jeśli szukamy muzykalności to idziemy w modele M2si, M5si, M8xi. Jeśli chcemy uzyskać więcej pazura na górze to model M3si czy M6si będzie lepszym wyborem. W mojej ocenie przyjemniej JMR Lucia słucha się na M2si niż M3si. 

Polecam sprawdzić brzmienie Lucia z węgierskim wzmacniaczem Heed Obelisk ale bez dedykowanego zasilacza, ponieważ wyostrzy on brzmienie. Tańszy Elixir będzie wulkanem energii ale także nie uzyskamy takiej barwy jak w przypadku Obeliska. Sprawdzonym połączeniem jest także Audiolab 6000a, Cyrus One lub One HD z pominięciem topowego One Casta. 

Dayens menuetto to bardzo ciekawy wzmacniacz ale trzeba mieć z tyłu głowy jego awaryjność i powtarzalność 😞. Wzmacniacz w swojej kategorii cenowej bardzo dobry ale potrafi czasem szwankować. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Trochę odświeżę temat Lucii 🙂 
Musical Fidelity gra różnie. Jeśli szukamy muzykalności to idziemy w modele M2si, M5si, M8xi. Jeśli chcemy uzyskać więcej pazura na górze to model M3si czy M6si będzie lepszym wyborem. W mojej ocenie przyjemniej JMR Lucia słucha się na M2si niż M3si. 

Polecam sprawdzić brzmienie Lucia z węgierskim wzmacniaczem Heed Obelisk ale bez dedykowanego zasilacza, ponieważ wyostrzy on brzmienie. Tańszy Elixir będzie wulkanem energii ale także nie uzyskamy takiej barwy jak w przypadku Obeliska. Sprawdzonym połączeniem jest także Audiolab 6000a, Cyrus One lub One HD z pominięciem topowego One Casta. 

Dayens menuetto to bardzo ciekawy wzmacniacz ale trzeba mieć z tyłu głowy jego awaryjność i powtarzalność 😞. Wzmacniacz w swojej kategorii cenowej bardzo dobry ale potrafi czasem szwankować. 

Okej, a czy mógłbyś Q21 wskazać różnicę w brzmieniu Lucii z Audiolabem 6000 a MF m2si? 

Słuchałem ich obu w tym zestawieniu niestety nie bezpośrednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie Musical Fidelity M2si zaprezentuje spokojniejsze brzmienie z delikatnie oddaloną sceną dźwiękową w stosunku do dynamicznego Audiolaba 6000a. Dodatkowo Audiolab doda od siebie nieco więcej basu choć mam wrażenie, że lepszą kontrolę uzyskasz na M2si. 
Barwą M2si na pewno bliżej jest modelowi Audiolaba 8300a niż 6000a. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Krisat napisał:

Witam ponawiam pytanie odnosnie wzmacniacza do kolumn Lucia. Moze byc używany co jeszcze polecacie. 

Nie zebym byl zlosliwy, ale na 8 stronach tego watku mozna chyba bylo znalezc wyczerpujace informacje... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Krisat napisał:

 Moze byc używany co jeszcze polecacie. 

Nie używany . 

@stach_s czepiasz się 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly watek przeczytalem i mam swoje przemyslenia . Sluchalem je w polaczeniu z Dayens Menuetto i czegos mi brakuje w tym połaczeniu. Posta napsalem z mysla iz ktos sprawdzal jeszcze w innym zestawieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wlasna droga iść, i innym pomóc swoim doświadczeniem i wnioskami 😉 . Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dedal75 napisał:

 

Nie używany . 

@stach_s czepiasz się 🤭

Oj tam, Cyrusów, Audiolabów i Musicali nie brakuje na portalach ogłoszeniowych 😜

 

Naimów też, a zdaje się jeden osobnik testował i polecał połączenie właśnie Lusiek z Naimem, chyba że coś pokręciłem 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Krisat napisał:

Caly watek przeczytalem i mam swoje przemyslenia . Sluchalem je w polaczeniu z Dayens Menuetto i czegos mi brakuje w tym połaczeniu. Posta napsalem z mysla iz ktos sprawdzal jeszcze w innym zestawieniu.

Może ci kolumny nie podeszły. Nie był byś jedyny. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Może wzmacniacz lampowy DIMD PP10. Pamiętam na wystawie audio video show w Warszawie podłączono właśnie ten wzmacniacz do Lucii i moim zdaniem grało to ciekawiej niż z tranzystorem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

cześć wszystkim

Miałem podłączone Lucie z Emotiva TA-100 było to naturalne granie, całkiem fajne, ale brakowało mi podstawy basowej więc Emotiva została sprzedana. Wiem że Luśki nie mają dużo basu, w chwili obecnej myślę nad takimi wzmacniaczami do Luci:

Rega ELEX MK4

ROKSAN k3

UNISON RESEARCH NUOVO

czy ktoś z forumowiczów miał możliwość posłuchania w takiej konfiguracji oraz jakie są wasze spostrzeżenia, ewentualnie może coś innego polecicie.

Zależy mi aby została ta świetna średnica + szczegółowość ale żeby przybyło nieco dołu no i oczywiście aby grało już w miarę dynamicznie przy niższej głośności.

z góry dzięki za odpowiedzi

Przewertowałem już forum oraz opisy w necie, nie mam za bardzo czasu na jazdy i odsłuchiwanie wzmacniaczy dlatego chciałbym się zdać troszkę na forumowiczów.

Mój system w chwili obecnej to : streamer MXN 10 , kable VAN DEN HUL CLEARWATER.

Q21 zaproponował mi : REGĘ ROKSAN K3 oraz Atolla - jednak wertując trochę internet różnie opisują te zachwalane wzmacniacze np :

REGA - średnica głównie, a bas mały i słaby

ROKSAN K3 z kolei dynamiczny - ale pokrętło głośności mało precyzyjne (tyczy się pokrętła ręcznego jak i pilota)

Atoll 100 - dynamicznie ale zarazem ostro itp.

W mojej EMOTIVIE TA 100 była możliwość korekcji : BASS i Treble i sam bas musiałem trochę podbijać, boję się żę kupując wzmacniacz który nie ma tej funkcji będzie słabo, a może się mylę jeśli tak to proszę mnie poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ,kolumna nie ma niskich to wzmacniaczem za duzo nie zdziałasz . No ale spróbować nie zaszkodzi .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dedal75 napisał:

Jak ,kolumna nie ma niskich to wzmacniaczem za duzo nie zdziałasz . No ale spróbować nie zaszkodzi .

 

zgadza się owszem, ale wiesz lepszej klasy wzmacniaczem można też zrobić dużo bo taki tani wzmacniacz jaki ja miałem to wiesz jaki ma bas, a głównie zadałem to pytanie do osób które mają te kolumny i miały możliwość przetestować z różnymi wzmacniaczami itp np może z lampą? jakąś hybrydą lub lepszym tranzystorem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.