Skocz do zawartości
IGNORED

PMC Twenty 23 jaki wzmacniacz


szkwar

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Kompletuje zestaw stereo do mojego pokoju 15m2. Testowałem kilka kolumn podstawkowych (monitor Audio Gold 100, PMC 22) oraz małych podłogowych (opera mezza i seconda). W moim pomieszczeniu występuje lekki pogłos i przy większych głośnikach występuje problem z dudniącym basem w niektórych kawałkach co mi osobiście przeszkadza i na dłuższą metę powoduje zmęczenie słuchacza.. Po przesłuchani kilku różnych zestawów bardzo pasuje mi granie kolumn podstawkowych PMC twenty 22. Ogólnie dźwięk z nich jest bardzo poukładany, szczegółowy i jedynie przy tych kolumnach bas był przyjemny, nie dudnił i słuchanie muzyki na nich jest czystą przyjemnością. Ogólnie to słucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho jednak skłaniam się przy muzyce raczej spokojna ze wskazaniem na wokal (Adele, ED Sheeran, Kortez, Ania Karwan itp.). Bardzo dobrze na tych kolumnach idą kawałki rockowe gdzie nie ukrywam, że swego czasu się tego słuchało. Wzmacniacze jakie testowałem przy odsłuchu w domu to Cambridge audio CXA60,  Roksana K3. Krótki odsłuch u kogoś Cyrus ONE i Arcam A29.

Ze względu gabarytowych oraz lepszej stereofonii zależy mi jednak na kolumnach podłogowych dlatego w temacie jest PMC twenty 23. Słuchałem je bardzo krótko u kogoś na Arcamie i liczę na to że nie zawiodę się w porównaniu do modelu Twenty 22, które mam w domu. Z modelu 23 wydaje mi się że basu jest o wiele więcej niż w przypadku PMC22. Tu też proszę o opinie w tym temacie.

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza. Wzmacniacz musi być nowy w kwocie od 4-6 tyś (+- oczywiście). Najlepiej jakby wzmacniacz na początek był zintegrowany. Dla najlepszej jakości dźwięku pewnie przydałby się jakiś zewnętrzny Streamer który po części rozwiązywałbym brak niektórych złączy w wzmacniaczu, jednak na chwilę obecną środków już brak. Źródło muzyki TIDAL testowałem z telewizora lub z DacMagika 100 w połączeniu z Chromecastem. Zależy mi na wyborze muzyki z telefonu lub ostateczności z telewizora. Proszę o wasze opinie przy jakim wzmacniaczu głośniki PMC 23 będą grały najlepiej.

Na chwile obecną pasuje mi Cambridge Audio CXA60 lub mocniejszy 80. Interesującą pozycją wydaje się Rotel A14, którego nie słuchałem, nie widziałem, ale z opisów w internecie oraz ilość złączy i jego gabaryty i funkcjonalność (ilość złączy) są ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Kolumny PMC w zasadzie w każdym modelu mają perfekcyjne prowadzenie basu, szybkość i kontrolę brzmienia. Do tego generują świetną przestrzeń niezależnie czy są to monitory czy podłogówki. Myślę, że model podłogowy da nawet więcej "mięsa" i nasycenia a nie powinien wprowadzić nadmiaru dołu czy subwooferowego basu. Z doświadczenia polecam wzmacniacze, które nie będą grały twardo, ostro, jasno czy chudo. Roksan K3 to fajna opcja, może Atoll IN100. Oba wzmacniacze mają znakomitą dynamikę, muzykalność i są bardzo uniwersalne. Na pewno zwróciłbym uwagę na hybrydowe modele firmy Vincent np. SV-227MK lub wyższy 237MK. Mają duży zapas mocy i pełną naturalną barwę za sprawą lamp w sekcji przedwzmacniacza. Musical FIdelity M3si również powinien dobrze dopełnić brzmienie tych kolumn. Generalnie przy tej klasie sprzętu odsłuch jest wskazany, można też rozważyć wypożyczenie wzmacniacza na odsłuchy domowe.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC ma wzmacniacz w swojej ofercie "COR", ale jest trochę droższy. Wspominałeś o Cyrus ONE, ale Twenty23 są warte czegoś lepszego. Słuchałem Cyrus 82 DAC z Twenty21 w 18 metrach2 - to porządek i zrównoważony dźwięk że zapiera dech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEDŁUG MNIE przy kiepskiej akustyce nie znajdziesz kolumn, które w 100% Cię zadowolą. Możesz mieć wzmacniacz, który jest mistrzem w prowadzeniu basu, ale znajdą się takie utwory, które pokażą wady w akustyce. Myślę, że zdecydowanie łatwiej byłoby na miarę możliwości oczywiście, zadbać o akustykę(nie mówię o zawaleniu ścian panelami). Wówczas wybierzesz wzmacniacz, który najbardziej będzie odpowiadał swoją barwą. Zdarza się i to wcale nie rzadko, że wzmak z soczystą, fajną średnicą z nie do końca radzi sobie z basem. Zdecydowanie łatwiej będzie wybrać wzmacniacz, ponieważ nie skreślisz na starcie tych konstrukcji, które nie są mistrzami basu. Tyle ode mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić Roksana K3 do PMC. Z Cyrusem fajnie to gra, ale czym głośniej grasz tym bardziej wyrazistość dźwięku daje się we znaki. Między modelami 22 a 23 jest spora różnica w litrażu co daje inny efekt na niskich częstotliwościach wydaje się być głębszy, i bardziej rozdzielczy.

Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, do tych głośników to wręcz musisz zainwestować. Potencjalnie jest kilka propozycji, które mogłyby z tym zagrać:

1) Primare I15 - gładko, bardziej przyciemnione

2) Nad C388 - dość liniowo, ale z fajnym basem

3) Creek Evolution 100 - "brytyjskie granie"

+praca nad akustyką pomieszczenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest w trakcie adaptacji. Na razie nie ma w nim prawie nic, ale stale będziemy dodawać kolejne meble. Może namówię żonę na jakieś pasujące do wnętrza panele akustyczne, pełno jest togo na internecie jednak na chwile obecną nie mam wiedzy w tym temacie. Co do wzmacniacza to podoba mi się rozwiązanie Cyrus 82 DAC. Sporo dobrych słów słyszałem o połączeniu z tymi kolumnami. Rozwiązanie drogie ale w przypadku rozbudowy w przyszłości systemu muzycznego wydaje się być ciekawym wyborem. Ewentualnie wersja tańsza Cyrus ONE HD jednak to nie jest przyszłościowa decyzja.

Proszę Was jeszcze o opinie czy PMC 24 nie będą zbyt duże mocą do mojego pokoju. Przypomne 15m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szkwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie do znudzenia łączą Cyrusa 8.2 z PMC. Pytanie czy to połączenie naprawdę gra czy tylko dystrybutor chce, żeby wszystko mu grało:)

Dla mnie Cyrus 8.2 to ocieplone granie, jeżeli PMC mają  wysokie otwarte i bez wycofania a środek nie jest pogrubiony to powinno być OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Słuchałem ostatnio 22 połączonych z 8.2 z osobnym zasilaczem, dla mnie bomba ale i pytanie jednocześnie, jak takie male i brzydkie pudełka Cyrus to zrobiły... Czy 23 zagrały duzo mocniej myślę ze to kwestia pomieszczenia a u Ciebie 17m wiec 22 na spokojnie, chociaż ostatnio gdzieś mi się rzuciło ze wałkowany był zestaw Fact8 + Cyrus na 19m ? Skoro ludziska pisza o tym i faktycznie lacza te dwie firmy to chyba raczej cos w tym jest. Wiec zwyczajnie trzeba posluchac samemu, tych i innych Nada czy Cambribga dla jasnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 10:45, Adam 38 napisał:

Wszędzie do znudzenia łączą Cyrusa 8.2 z PMC. Pytanie czy to połączenie naprawdę gra czy tylko dystrybutor chce, żeby wszystko mu grało:)

Dla mnie Cyrus 8.2 to ocieplone granie, jeżeli PMC mają  wysokie otwarte i bez wycofania a środek nie jest pogrubiony to powinno być OK.

Wiesz co, ja osobiście ci powiem, że masz podwójnie racje. Dystrybutor zestawia to razem bo chce, a na drugie to na prawdę świetnie gra! Dorzucam że to moja osobista opinia ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba tak jest bo autor tematu już od jakiegoś czasu gra na 8.2 DAC oraz PMC i jest bardzo zadowolony ?

Ps. Cyrusek nie jest brzydki, jest tylko inny ?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

to moja osobista opinia ?

A jak Twoim zdaniem wypada połączenie ATC scm7 z 8.2DAC? Tak samo dobrze jak z PMC czy już będzie za szkieletowo i ostro na wysokich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adam 38 napisał:

A jak Twoim zdaniem wypada połączenie ATC scm7 z 8.2DAC? Tak samo dobrze jak z PMC czy już będzie za szkieletowo i ostro na wysokich?

Nie łączył bym SCM 7 z 8.2DAC. Wiadomo dźwięk jest precyzyjny, szybki i dokładny, ale trochę sucho to brzmi. A i druga sprawa że przydało by się do tych kolumn coś mocniejszego ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 11:01, szkwar napisał:

Cambridge Audio 851A czy Cyrus 8 2 DAC ? Co lepiej będzie grało z PMC Twnety 23

Lepiej już z Cyrusem. CA unikaj. To nie partner do tej klasy głośników. Wybrałeś specyficzne głośniki to teraz płać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tonnii99 napisał:

Wybrałeś specyficzne głośniki to teraz płać ?

Na czym ta specyfika PMC polega ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.04.2019 o 16:01, Tonnii99 napisał:

Kolego, do tych głośników to wręcz musisz zainwestować. Potencjalnie jest kilka propozycji, które mogłyby z tym zagrać:

1) Primare I15 - gładko, bardziej przyciemnione

2) Nad C388 - dość liniowo, ale z fajnym basem

3) Creek Evolution 100 - "brytyjskie granie"

+praca nad akustyką pomieszczenia.

 

nr 2 polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich po przerwie.

Spawa wygląda tak że mam: PMC twenty 23 i wzmacniacz Cyrus 82 Dac i Bluesound node 2i Muzyka z Tidal lub pliki flac z dysku. Po przetestowaniu mojego zestawu i zdobyciu jakiegoś doświadczenia stwierdziłem, że czas wymienić moje zwykłe kable za 20 zł za 1mb ? na coś lepszego. Kabel analogowy do połączenia BS z Cyrusem mam oryginalny z BS 2x czincz. Proszę o opinie jakie kable głośnikowe polecacie do tego zestawu. Słuchałem kabli Chord Epic Twin , Nordost White Lightning i Kimbery 4VS. Kwota około 2 tys, kable wystarczą 2 metry na chwilę obecną ale 2,5 m tez mogą być. Można się jeszcze zastanowić czy wymiana kabla analogowego w znaczącym stopniu wpłynie na brzmienie i co ewentualnie proponujecie.

Moje odczucia:

nordosty - bardziej dynamiczne granie niż Chordy, z ładniejszą górą, wokal przesunięty do przodu. Kable z potencjałem ale obnażają bardziej problemy akustyczne pomieszczenia jeżeli chodzi o bas i tu czasami nie jest miło.

Chordy  - dobre, poprawne granie , nic mi tu nie przeszkadzało, ale znowu nie było tego czegoś co momentami pokazują nodosty. Można powiedzieć że bas bardziej rozciągnięty i mniej dynamiczny. Wokale nieco wycofany w porównaniu do norodstów

Kimbery 4VS - lepiej niż zwykłe druty co mam ale wydaje mi się że to trochę inny poziom niż poprzednie 2 kable.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szkwar napisał:

Witam wszystkich po przerwie.

Spawa wygląda tak że mam: PMC twenty 23 i wzmacniacz Cyrus 82 Dac i Bluesound node 2i Muzyka z Tidal lub pliki flac z dysku. Po przetestowaniu mojego zestawu i zdobyciu jakiegoś doświadczenia stwierdziłem, że czas wymienić moje zwykłe kable za 20 zł za 1mb ? na coś lepszego. Kabel analogowy do połączenia BS z Cyrusem mam oryginalny z BS 2x czincz. Proszę o opinie jakie kable głośnikowe polecacie do tego zestawu. Słuchałem kabli Chord Epic Twin , Nordost White Lightning i Kimbery 4VS. Kwota około 2 tys, kable wystarczą 2 metry na chwilę obecną ale 2,5 m tez mogą być. Można się jeszcze zastanowić czy wymiana kabla analogowego w znaczącym stopniu wpłynie na brzmienie i co ewentualnie proponujecie.

Purist Audio Design model VESTA około tego budżetu, a najlepiej dorzuć i sprawdzić GENESIS - będzies zadowolony ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, S4Home napisał:

 - będzies zadowolony ?
 

S4home, to "będzies" to literówka czy wskazówka, że będzie dużo sssss ssssłychacccc ? ? Żartuję oczywiście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/30/2019 at 11:39 AM, szkwar said:

Pokój jest w trakcie adaptacji. Na razie nie ma w nim prawie nic, ale stale będziemy dodawać kolejne meble. Może namówię żonę na jakieś pasujące do wnętrza panele akustyczne, pełno jest togo na internecie jednak na chwile obecną nie mam wiedzy w tym temacie. Co do wzmacniacza to podoba mi się rozwiązanie Cyrus 82 DAC. Sporo dobrych słów słyszałem o połączeniu z tymi kolumnami. Rozwiązanie drogie ale w przypadku rozbudowy w przyszłości systemu muzycznego wydaje się być ciekawym wyborem. Ewentualnie wersja tańsza Cyrus ONE HD jednak to nie jest przyszłościowa decyzja.

Proszę Was jeszcze o opinie czy PMC 24 nie będą zbyt duże mocą do mojego pokoju. Przypomne 15m2

Cześć.nie jestem.fanem.pmc Ale moi koledzy mieli kilka modeli  takie jak 22,24,fb1 ,db1,ob1,oraz 26.na początku napiszę że kumpel zamienił 22 na 24 bardzo szybko bo ,nazekal  na plytki bas.kumpel od db1 zrobił dokładnie to samo I zamienił je również na 24.jeden z nich.mial zestaw MF m3i A drugi ,Roksana kandy k2 ,ich pokoje.to około 18m2.po kilku.miesiacach kolega zamienił MF  m3 na cyrusa liryck 2,był to zakup w ciemno który okazał się.nie wyspałem strasznie suche granie.po.liryck 2 padło już na dzielonke naima 200/202 ,to połączenie przypadło koledze do gustu I tak zostało na kolejne.miesiace.Ja  z kolei pożyczyłem od znajomego  pmc fb1 signature  I w połączeniu z Marantzem było to dla mnie dobre połączenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam 38 napisał:

S4home, to "będzies" to literówka czy wskazówka, że będzie dużo sssss ssssłychacccc ? ? Żartuję oczywiście. 

Wąż będzie ssssyczał na wysokich ?
Literówka ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Cześć.nie jestem.fanem.pmc Ale moi koledzy mieli kilka modeli  takie jak 22,24,fb1 ,db1,ob1,oraz 26.na początku napiszę że kumpel zamienił 22 na 24 bardzo szybko bo ,nazekal  na plytki bas.kumpel od db1 zrobił dokładnie to samo I zamienił je również na 24.jeden z nich.mial zestaw MF m3i A drugi ,Roksana kandy k2 ,ich pokoje.to około 18m2.po kilku.miesiacach kolega zamienił MF  m3 na cyrusa liryck 2,był to zakup w ciemno który okazał się.nie wyspałem strasznie suche granie.po.liryck 2 padło już na dzielonke naima 200/202 ,to połączenie przypadło koledze do gustu I tak zostało na kolejne.miesiace.Ja  z kolei pożyczyłem od znajomego  pmc fb1 signature  I w połączeniu z Marantzem było to dla mnie dobre połączenie

Pmc 22 to kolumny podstawkowe. Do pokoju 18m2 jak najbardziej się nadają. Faktycznie można narzekać na nieco płytki bas jednak to też może się podobać w zależności od tego co się słucha. U mnie 22 słuchało się fajnie jednak nie istniały basem w filmach, a w muzyce oczekiwałem nieco innego brzmienia w tej kwestii. Po pmc 22 przyszedł czas na testowanie pmc 24. Okazało się że kolumny są mocno za duże do tego pomieszczenia i przygoda z nimi nie trwałą zbyt długo. Odłączyłem je od wzmacniacza bardzo szybko ,żeby nie psuć sobie ogólnego wizerunku do PMC. W ciemno kupiłem zatem pmc 23 i są trafione w 100%. Muzycznie bas jest wystarczający z lekkim plusem jeżeli chodzi o jego ilość. Góra i środek również bardzo dobrze. Moje pierwsze spotkanie z kolumnami PMC była właśnie kolumna PMC 22. Opinie... kolumny graja inaczej niż większość i mają swój charakter i nie każdemu mogą się na pierwszy rzut oka podobać. Nie brałem ich pod uwagę przy zakupie jednak pożyczyłem je od kolegi na kilka tygodni i tak już zostało ? Jednak po dłuższym osłuchaniu stwierdzam że jest to kwestia przyzwyczajenia.

Proszę o kolejne propozycję kabli głośnikowych i analogowych do mojego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 29.04.2019 o 06:09, szkwar napisał:

witam

Kompletuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do mojego pokoju 15m2. Testowałem kilka kolumn podstawkowych (monitor Audio Gold 100, PMC 22) oraz małych podłogowych (opera mezza i seconda). W moim pomieszczeniu występuje lekki pogłos i przy większych głośnikach występuje problem z dudniącym basem w niektórych kawałkach co mi osobiście przeszkadza i na dłuższą metę powoduje zmęczenie słuchacza.. Po przesłuchani kilku różnych zestawów bardzo pasuje mi granie kolumn podstawkowych PMC twenty 22. Ogólnie dźwięk z nich jest bardzo poukładany, szczegółowy i jedynie przy tych kolumnach bas był przyjemny, nie dudnił i słuchanie muzyki na nich jest czystą przyjemnością. Ogólnie to słucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho jednak skłaniam się przy muzyce raczej spokojna ze wskazaniem na wokal (Adele, ED Sheeran, Kortez, Ania Karwan itp.). Bardzo dobrze na tych kolumnach idą kawałki rockowe gdzie nie ukrywam, że swego czasu się tego słuchało. Wzmacniacze jakie testowałem przy odsłuchu w domu to Cambridge audio CXA60,  Roksana K3. Krótki odsłuch u kogoś Cyrus ONE i Arcam A29.

Ze względu gabarytowych oraz lepszej stereofonii zależy mi jednak na kolumnach podłogowych dlatego w temacie jest PMC twenty 23. Słuchałem je bardzo krótko u kogoś na Arcamie i liczę na to że nie zawiodę się w porównaniu do modelu Twenty 22, które mam w domu. Z modelu 23 wydaje mi się że basu jest o wiele więcej niż w przypadku PMC22. Tu też proszę o opinie w tym temacie.

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza. Wzmacniacz musi być nowy w kwocie od 4-6 tyś (+- oczywiście). Najlepiej jakby wzmacniacz na początek był zintegrowany. Dla najlepszej jakości dźwięku pewnie przydałby się jakiś zewnętrzny Streamer który po części rozwiązywałbym brak niektórych złączy w wzmacniaczu, jednak na chwilę obecną środków już brak. Źródło muzyki TIDAL testowałem z telewizora lub z DacMagika 100 w połączeniu z Chromecastem. Zależy mi na wyborze muzyki z telefonu lub ostateczności z telewizora. Proszę o wasze opinie przy jakim wzmacniaczu głośniki PMC 23 będą grały najlepiej.

Na chwile obecną pasuje mi Cambridge Audio CXA60 lub mocniejszy 80. Interesującą pozycją wydaje się Rotel A14, którego nie słuchałem, nie widziałem, ale z opisów w internecie oraz ilość złączy i jego gabaryty i funkcjonalność (ilość złączy) są ciekawe.

Unison research uno, hybryda dobrze się zgrywa z pmc 23, polecam

W dniu 30.04.2019 o 11:39, szkwar napisał:

Pokój jest w trakcie adaptacji. Na razie nie ma w nim prawie nic, ale stale będziemy dodawać kolejne meble. Może namówię żonę na jakieś pasujące do wnętrza panele akustyczne, pełno jest togo na internecie jednak na chwile obecną nie mam wiedzy w tym temacie. Co do wzmacniacza to podoba mi się rozwiązanie Cyrus 82 DAC. Sporo dobrych słów słyszałem o połączeniu z tymi kolumnami. Rozwiązanie drogie ale w przypadku rozbudowy w przyszłości systemu muzycznego wydaje się być ciekawym wyborem. Ewentualnie wersja tańsza Cyrus ONE HD jednak to nie jest przyszłościowa decyzja.

Proszę Was jeszcze o opinie czy PMC 24 nie będą zbyt duże mocą do mojego pokoju. Przypomne 15m2

24 pmc od 20 m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 14:37, szkwar napisał:

Spawa wygląda tak że mam: PMC twenty 23 i wzmacniacz Cyrus 82 Dac

No i kolejny fajny zestaw z PMC i Cyrusa. Polecam jeszcze głośnikowy Kimber Kable 8TC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się mylicie. Żaden z was nie ma racji. ?

Do PMC żaden producent na tej planecie nie produkuje lepszego partnera niż Sugden.

Zwracam uwagę, że są to kolumny wydajne, więc nawet słabiutki A21 styknie. I będzie cudownie. Wiem, bo mam. ? Oczywiście można pójść w hajendy i WSZYSTKO będzie lepsze, co przetrenowałem żeniąc na kilka godzin moje PMC z cudownie wyrafinowaną integrą IA-4. Ale moim zdaniem więcej magii i słodyczy (choć mniej szczegółów i kontroli oraz kultury) jest ze zwykłym A21, tym bardziej że Twoje paczki będą troszkę jaśniejsze od moich, grających po gęstszej i minimalnie ciemniejszej stronie mocy. Sugden co prawda upiera się przy znakomitych Spendorach. Ma to pewnie jakieś uwarunkowania biznesowe, rozmawiałem z jednym z właścicieli Sugdena i on twierdzi, że swoich klocków z PMC nie próbował, w co najzwyczajniej w świecie nie wierzę. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Najpilniej Strzeżonej Tajemnicy Brytyjskiego Audio z listy podanej przez Panów powyżej rozpatrywałbym jeszcze Musical Fidelity. Będzie przyjemnie ale już nie będzie tak czysto i bezpośrednio jak z Sugdena. wrażenie obecności muzyków półkę albo dwie niżej, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprawdź sam w swoim pomieszczeniu, kupisz coś w ciemno z polecenia i będzie bieda. A kolumn gratuluje, zacne paczki. 

Ze wszystkim wypowiedzi polecam iść w kierunku Q21, dobrze to zebrali w całość w tym budżecie wzmacniacze zintegrowane o ciepłej barwie

Dołożyłbym do tego produkt, który z wyglądu wzbudza śmiech, ale barwowo i mocowo z PMC zrobic Ci w salonie koncert

https://sklep.rms.pl/exposure-xm5-xm-5-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-60w-z-przetwornikiem-dac-i-wejsciem-gramofonowym 

Jeśli zaś koniecznie musi wygladać jak klasyczne pudło to M3si, faktycznie, zacny wybór. Szczególnie jeśli potem myślisz o odsprzedaży w dobrej cenie - Muscial dobrze trzyma cenę i barwowo zamiata swoje rejony cenowe

https://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3si-m3-si-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-85w-audiofilski

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również już kilkukrotnie zetknąłem się z idealnym zestawieniem PMC z Sugdenem więc przychylam się do tego co napisał kolega Il Dottore

W dniu 5.06.2020 o 14:50, il Dottore napisał:

Do PMC żaden producent na tej planecie nie produkuje lepszego partnera niż Sugden.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

idealnym zestawieniem PMC z Sugdenem

20 lat zajęło mi odkrycie Najpilniej Strzeżonej Tajemnicy Brytyjskiego Audio. ?

Nie do wiary jakie to jest dobre! ? Ale gdy czasem podłączę na zamianę moje emerytowane Concertino to polipropylenowa średnica zabija PMC. Cóż jednak z tego, jeśli Sonus to kolumny o niskiej skuteczności, trudne do napędzenia i nie mamy wykopu, basu, dynamiki i koncertowej swobody jak z PMC. Szczególnie przy cherlawych 25W Sugdena, ale prawdę mówiąc nawet wzmacniacze 100W sprawiają wrażenie, jakby nie były w  stanie panować nad Concertino. Teraz widziałem na pchlim targu dzielonego Parasounda za dobry piniądz. Chyba kupię i jeśli on nie da rady Sonusom, to już się poddam. Widziałem też (taniej) Musicala A3 - ten wzmak ma dobrze rozwiązane zasilanie i byłby miło brzmiący drugi systemik do kameralnego jazzu i śpiewających pań. ?

Gdyby były na rynku kolumny ze słodką średnicą starego Sonusa połączoną z wysoką skutecznością i walorami rytmiczno-dynamicznymi oraz jakością basu PMC to chętnie kupię. Bo zawsze może być lepiej - w to nie wątpię! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie z serią PMC Twenty i Sugdenem 21 za bardzo ocieplonej barwy średnicy? Góra też nie idzie za bardzo w słodycz? A z tą ich skutecznością to już sam nie wiem, wszystkie największe salony w kraju mówiły mi, że PMC potrzebują mocnego zasilania a Wy tu dajecie Sugdena 21, który na mocarza nie wygląda. Jak znam życie to ja kręciłbym nosem, że gra to razem ujednoliconą pasteslozą ale nie słyszałem więc mogę się mylić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.