Skocz do zawartości
IGNORED

PMC Twenty 23 jaki wzmacniacz


szkwar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Adamie generalnie seria Twenty grała w mojej ocenie dużo cieplej i obszerniej na dole niż seria Twenty5. I możliwe, że w połączeniu z Sugdenem przesadzilibyśmy w tym aspekcie. Jednak połączenie nowszej serii Twenty5 z tym brytyjskim wzmacniaczem dawało świetne rezultaty. Sam sprzedałem kilka takich kompletów, wie Pan gdzie ?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Panie Adamie generalnie seria Twenty grała w mojej ocenie dużo cieplej i obszerniej na dole niż seria Twenty5. I możliwe, że w połączeniu z Sugdenem przesadzilibyśmy w tym aspekcie. Jednak połączenie nowszej serii Twenty5 z tym brytyjskim wzmacniaczem dawało świetne rezultaty. Sam sprzedałem kilka takich kompletów, wie Pan gdzie ?

Pozdrawiam,

Michał

Seria twenty5 gra troche bardziej pod serie fact. Seria twenty grala bardziej zrelaxowanym dzwiekiem, mniej punktowym, bas bardziej sie snul. Latwo z niego bylo zrobic ciepla kluche jak wzmacniacz byl przymulony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2020 o 19:32, Adam 38 napisał:

za bardzo ocieplonej barwy średnicy? Góra też nie idzie za bardzo w słodycz?

A w życiu! Jest wykop, jest bas, jest swoboda i jest realizm. I to na słabym wzmacniaczu.

Natomiast nic nie ma drażniącego ani nieprzyjemnego. Ale to dotyczy PMC TB2+ czyli poprzednika serii Twenty.

Twenty podobno już nieco po jaśniejszej stronie, nie tak ciemno-romantyczne jak moje.

Po podmianie (miałem taką okazję dzięki uprzejmości jednego z Forumowiczów) na absolutnie genialną mocniejszą integrę IA-4 Masterclass wykop i swoboda w ogóle nie zmieniły się, znacznie natomiast poprawiła się kontrola basu i jego definicja, kultura dźwięku była wprost wyborna. Bas się skrócił i utwardził. I zaryzykuję twierdzenie, że nie o gołe Waty tu szło a o jakość obwodów urządzenia. Masterclass ma srebrne okablowanie wewnętrzne, złote ścieżki płytek drukowanych i bezkompromisowy projekt oraz jakość komponentów. Prawdziwy hajend. Ale posłuchałem i postanowiłem pozostać przy A21, któremu wcale nie jest daleko do stratosfery IA-4 Masterclass, a jednocześnie ma więcej czaru i ciepełka. A zapłaciłem 1/10(!!!) ceny nowego IA-4.

Oczywiście jeśli trafię na potwora  IA-4 Masterclass w dobrej cenie to biere bez sekundy zastanowienia ale bardzo ciężko o Sugdeny na rynku wtórnym, bo to jest ostateczne remedium na audiophilia nervosa.

Ludzie kupują raz a potem już tylko słuchają muzyki. A to jest sprzęt na lata. Mój się zbliża już do 30-ki a nic mu nie jest. Zastanawiam się, czy go nie posłać do Sugdena na przegląd, kondy, takie sprawy, ale naprawdę nie czuję, że jest to potrzebne. Aha - i największa różnica A21 vs Masterclass: mój maluch grzeje jak wściekły, na pokrywie można grillować kiełbaski a Masterclass może ledwo cieplutki.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, il Dottore napisał:

absolutnie genialną mocniejszą integrę IA-4 Masterclass

Wiadomo, ze gusta sa rozne,ponizej tylko moja opinia.

Najgorszy wzmacniacz w cenie do 5tys funtow jakiego sluchalem. 

11 godzin temu, il Dottore napisał:

IA-4 Masterclass wykop i swoboda w ogóle nie zmieniły się, znacznie natomiast poprawiła się kontrola basu i jego definicja, kultura dźwięku była wprost wyborna. Bas się skrócił i utwardził.

Zamulony, bas rozlazly, malo wyrazisty dzwiek, przytlumiona calosc przekazu.

Gral z pmc fact 12, ktorym myslalem, ze doda barwy a tu klapa. Porownywany bezposrednio z tucana 2, bryston (nie pamietam modelu), luxman 509, cos tam jeszcze bylo, nie pamietam. W tym samym pomieszczeniu. Zdecydowanie najgorszy i to roznica byla ogromna. 

Podobny niewypal to byl avid sigsum, ale za x3 kasy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Gral z pmc fact 12,

Zaraz... Ty te kolumny chciałeś napędzić Sugdenem? Ups!  ?

On może jest duży i ciężki i w ogóle, ale do takich kolumn (84dB 1w 1m) te 30W na kanał wydaje mi się niespecjalnie szczęśliwym mariażem. Będziesz miał snuja, 100% dokładnie jak w Twoim opisie. I potem pretensje do garbatego, że ma dzieci proste... ?

Gdybyście kiedyś jeszcze raz mieli się spotkać, to daj mu paczki o skuteczności 90dB. Warto. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, il Dottore napisał:

Zaraz... Ty te kolumny chciałeś napędzić Sugdenem? Ups!  ?

On może jest duży i ciężki i w ogóle, ale do takich kolumn (84dB 1w 1m) te 30W na kanał wydaje mi się niespecjalnie szczęśliwym mariażem. Będziesz miał snuja, 100% dokładnie jak w Twoim opisie. I potem pretensje do garbatego, że ma dzieci proste... ?

Gdybyście kiedyś jeszcze raz mieli się spotkać, to daj mu paczki o skuteczności 90dB. Warto. ?

Sa wzmacniacze 30w, ktore wypluly by glosniki z tych kolumn. Sa tez 300w, ktore mula. 

Jak wzmacniacz umie tylko napedzic kolumny ze skutecznoscia powyzej 90dB to swiadczy o wzmaku (zwlaszcza tranzystorowym) srednio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Sa wzmacniacze 30w, ktore wypluly by glosniki z tych kolumn.

Żartujesz sobie. ? Takie zwierzę nie istnieje w naturze.

2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Sa tez 300w, ktore mula. 

Święta prawda.

2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Jak wzmacniacz umie tylko napedzic kolumny ze skutecznoscia powyzej 90dB to swiadczy o wzmaku (zwlaszcza tranzystorowym) srednio. 

Czemu? I tak gra system, więc wszystko trzeba sobie starannie podobierać. Mój A21 nie radził sobie  nawet na malutkich SF Concertino i dopiero po zmianie na PMC mogłem się cieszyć jak głupi z bateryjki. ?

Teraz gra odkręcony może na godz. 8 i bywa za głośno na 20 metrach kw.

A Concertino czekają na jakiś wzmacniacz, bo nie mam sumienia się ich pozbyć. Teraz widziałem na ogłoszeniach MF A3 i dzielonego Parasounda. Co być wybrał do Concertino?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, il Dottore napisał:

Żartujesz sobie. ? Takie zwierzę nie istnieje w naturze.

Vitus sia30. Tam jest trefo. 2.2kvA. 30w w klasie A. 

Accuphase e800 50w w klasie A.

Podejrzewam, ze pojemnosc kondow maja duzo wieksza niz sugden. Wiem, ze cena inna, ale sa takie wzmacniacze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Huberto1984 napisał:

Vitus sia30. Tam jest trefo. 2.2kvA. 30w w klasie A. 

Słuchałem ogromnych końcówek Vitusa napędzających Utopie.

Przerażająco słaby dźwięk. Właśnie zamuł. Jak koc na kolumnach. I to cholernie gruby.

Koło Accu nigdy nawet nie stałem. Podobno to dobry sprzęt. Ale jesteś pewny że to Pure Class A z końcówkami SE? Nie wiem tylko, po co inwestować taką kasę we wzmak, skoro można taniej, wystarczy tylko prawidłowo dobrać kolumny.

Oczywiście kto bogatemu zabroni? ? Po to produkują, żeby ktoś kupował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2019 o 10:47, Luk77 napisał:

Na czym ta specyfika PMC polega ?

Szybki krótki bas, mega szczegółowe i rozdzielcze granie. 

W dniu 16.06.2020 o 13:54, Huberto1984 napisał:

Sa wzmacniacze 30w, ktore wypluly by glosniki z tych kolumn. Sa tez 300w, ktore mula. 

Z niczego też nie napędzisz kolumny ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMC profi współpracuje z Brystonem, ma też własny wzmacniacz COR. Ciekawe jak z nim współpracują. A może ktoś słyszał.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Szybki krótki bas

Krotki i szybki bas ma seria fact a nie twenty. Twenty5 jest cos pomiedzy tymi dwoma. 

Godzinę temu, Balej napisał:

PMC profi współpracuje z Brystonem, ma też własny wzmacniacz COR. Ciekawe jak z nim współpracują. A może ktoś słyszał.   

Ja sluchalem w kilku konfiguracjach. 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

niczego też nie napędzisz kolumny

Ale W/8ohm nie zawsze o tym decyduja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Krotki i szybki bas ma seria fact a nie twenty. Twenty5 jest cos pomiedzy tymi dwoma. 

No nie zgodzę się z tym. Twenty. nie licząc najwyższego modelu dysponuje szybkim, krótkim, technicznym basem. Najwyższy model posiada więcej dołu, ale nadal ten sam charakter. Nawet fenestria gra mega szybko i technicznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszego krótkiego doświadczenia z wzmacniaczem PMC Cor gra on szybko i dynamicznie, dociąża dół, fajnie wypełnia środek, lekko cofa górę pasma ( zapewne jest to zabieg pod kątem PMC serii Twenty5, gdzie jest góra jest lekko wyeksponowana ). Jeśli ktoś byłby ciekawy tego cuda to zapraszamy.

Pozdrawiam,

Michał

IMG_20200618_115956097_PORTRAIT.jpg

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, S4Home napisał:

No nie zgodzę się z tym. Twenty. nie licząc najwyższego modelu dysponuje szybkim, krótkim, technicznym basem. Najwyższy model posiada więcej dołu, ale nadal ten sam charakter. Nawet fenestria gra mega szybko i technicznie. 

No ja tez sie nie zgodze. Wszystkich pmc twenty sluchalem kilkanascie razy. Twenty 26 mialem w domu przez ponad dwa lata (swietne kolumny). Fenestria to inne granie, tak jak cala seria fact. Roznica w szybkosci basu miedzy twenty a fact jest znaczaca. Przynajmniej dla mnie. Fact 12 sa bardzo wrazliwe na zmiane wzmacniacza. Twenty az takie nie byly. 

Jak porownywalem sama szybkosc basu twenty 26 to dali epicon, sf olimpica czy spendory graly "krocej", nie znaczy, ze lepiej. Nawet tannoy precision 6.4 (ktore wymienilem na pmc) mialy szybszy, bardziej punktowy bas. 

Wiadomo, ze to tylko moja opinia "na ucho". ? nie zmienie to faktu,ze kolumny pmc to (dla mnie) bardzo udane konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2020 o 12:09, Na Temat Audio napisał:

Z naszego krótkiego doświadczenia z wzmacniaczem PMC Cor gra on szybko i dynamicznie, dociąża dół, fajnie wypełnia środek, lekko cofa górę pasma ( zapewne jest to zabieg pod kątem PMC serii Twenty5, gdzie jest góra jest lekko wyeksponowana ). Jeśli ktoś byłby ciekawy tego cuda to zapraszamy.

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak ja szukałem do swoich PMC to nikt go nie miał. No nic strata eic. Wybrałem co innego ?

Hubert ale powiem ci miałem w domu do swoich podłączony m6500i no powiem ci mega zamulony wzmak. Ale nie dostałem ciepłej kluchy, rozluźnienia dołu. Czy braku kontroli. Nie znam twoich fact. Fenestrie tak. Ciężko mi sobie wyobrazić jeszcze bardziej wzmak który gra bardziej przymulona góra. Nie twierdzę że to źle. Dużo kolumn gra jasno i ostro wręcz więc musical ma rację bytu. 

swoje na twenty 5 bym nie zamienił na fakt być może na ib2se bez zastanowienia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.