Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Q900 zamiast Denona PMA 720ae


becin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Doszedłem już do niezłego bólu głowy, czytając o różnych wzmacniaczach opinie, testy, porównując ogłoszenia itd. Proszę o radę - czym skuteczniej napędzić Kefy Q900 i wydobyć z nich więcej. Wiem, wiem - to gówniane kolumny, sprzedaj je itd. Znam ich minusy, jednak kupiłem je nowe w UK w baaardzo dobrej cenie kiedyś, więc nie traktuję ich jak kolumn za >6k. Próbowałem je sprzedać niedawno, żeby kupić Klipsche RP-280F lub Focale Chorus 726. Dwie skrajnie różne kolumny, ale obie spodobały mi się. Kefy jednak zostają ze mną i teraz chcałbym zrobić krok w przód jeśli chodzi o wzmacniacz. Napędzałem je NADem C352 i ogólnie dźwięk był spoko poza basem. Strasznie twardym i punktowym. Cechy kolumn i wzmacniacza nałożyły się na siebie. Podpiąłem Denona PMA 720ae i bas się "zmiękczył" ale reszta pasma i ogólnie jakość spadła. Byłem zdruzgotany brzmieniem tego zestawu (i teraz pewnie wiele osób mnie wyśmieje) - dopóki w ten weekend nie wydarzył się cud - zdesperowany chęcią zmiany czegokolwiek wkręciłem kolce w nóżki kolumn (miałem nózki i filcowe podkładki pod nimi). Okazało się, że z kolcami kolumy zagrały znacznie lepiej - bas bardziej sprężysty, wcześniej grały chyba z podłogą. Jestem na ogół sceptyczny co do takich rewelacji, ale poświęciłem cały weekend na "testy" zmieniając płyty. Jest poprawa. Kolejny krok - upgrade pieca. Potrzebuję więcej prądu, żeby skuteczniej je napędzić (Denek jednak się męczy i nie gra niskim basem) i ogólnie wyższej kultury grania. Mam około 800 różnych albumów ale głównie jest to szeroko pojęty rock. Zdarza mi się słuchać głośno i właśnie wtedy Denon zaczyna się "drzeć", pojawia się coś bardzo nieprzyjemnego w dźwięku. Pytanie - czy wymiana na PMA 1500ae przyniesie poprawę w tym względzie? Lubię dynamiczne brzmienie, raczej otwarte ze szczegółami, ale nie metaliczne, z dobrą podstawą basową. Kopułka w Uniq w Kefach jest już dość szczegółowa więc wzmacniacz może być neutralny. Ale nie chcę nudy w dźwięku (tak moim zdaniem grał MF A5 z Q900 u kumpla). Mam kilka typów, napiszcie proszę co sądzicie. Oczywiście wysłucham propozycji. Oczywiście rynek wtórny głównie. Mogę wydać 3,5k ale to max. Bardzo ślinię się na Denona PMA 2000ae lub nowszy, ale mało ofert i cena z wyżyn mojego budżetu. Z wyglądu chciałbym Yamahę A-S 1100 ale cena wysoka, mało sklepów ma ją w ofercie, brak rat, używek nie ma. Kolejne wzmaki które biorę pod uwagę to Roksan Kandy KA-1 MK3, jakieś Arcamy z nowszych serii (powyżej 70W przy 8 Ohm), mógłbym spróbować coś z Rotela. W UK jest tanio do kupienia CA CX80 - czy to dobry wzmak? (miałem Azura 540A V2 - dla mnie słabizna). CX80 nie ma preampa PHONO więc dla mnie to jakaś wada (sporo z drapaka słucham) ale mógłbym z tym żyć. Kończąc podumowanie: PMA 720ae - jak sie ma do 1500ae (tanio moge kupić), 2000ae, Roksan Kandy KA1 mk3. Jest jeszcze Creek Evo 2 w dobrej cenie, ale nie wiem czy to wzmak dobry do mojego repertuaru. Przepraszam za ten długi opis ale miotam się trochę, a że muzyki słucham codziennie całkiem sporo muszę coś poprawić w swoim zestawie. Źródła-DCD 720ae, Sony PS LX 300, Audio Technica AT LP 120.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać - czytałem kiedyś, że do moich Kefów pasują Vincenty hybrydowe. Co myślicie? Do nowego CA CXA 80 mogę jeszcze dorzucić Arcama A19. Czekam na Wasze opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jest duża różnica miedzy Denonem  serii 700 a 1500,z korzyścią oczywiście dla tego drugiego. Bas,góra i ogólnie wszystko lepsze,moc również i to czuć. Miałem Pma-1510ae, słuchałem Pma-720ae,więc wiem co mówię. Natomiast seria PMA-2000 to już inna bajka (inna liga),troche byłby za dobry jak na takie kolumny-chyba że planujesz ich wymianę na lepsze. Jest dużo kulturalniejszy od tamtych ale nie nudny,z potężnym basem szerszą sceną i spokojniejszą górą.

Jeśli dasz rade finansowo to celuj w serię 2000,jeśli 1500 to lepiej dopłacić i kupić Pma- 1510ae, jest sporo lepszy od Pma-1500ae.

Jeśli jednak Denony by Ci nie podeszły to dobrym wyborem byłby również Roksan Kandy. Również fajnie gra ale inaczej jak Denony,miałem wrażenie trochę bardziej środkiem,bas fajny ale nie tak nisko schodzący i góra łagodniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez danielzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ogólnie lubię japońskie wzmaki. Denon był moim pierwszym. Uważam, że są mniej awaryjne niż angielskie i mają sporo funkcji, które ja akurat cenię (regulacje barwy, phono). W stosunku do 720ae chciałbym właśnie dodać trochę mocy i jakości. Korci mnie 2000ae. E tej chwili jest jeden za 3,5k do kupienia. 1500ae mogę mieć za 1300-1500. 1510ae zaczynają się od ponad 2k. W czym jest lepszy 1510 od 1500? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie -  lepiej gra,  jest bardziej dopracowany, np. ma bardziej łagodną górę niż 1500ae. Jak lubisz brzmienie Denona to z 1500ae będziesz zadowolony,jednak 1510ae będzie  jeszcze lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

po prostu sprawdz czy denek 1510 lub inny wzmak  ma minimum ok 80 W/8Ohm , oraz loudness ,

to bierz

alternatywnie mozesz kupic ampli denka DRA 500 AE, lub DRA 700 AE , bo te maja tyle na 100%, DO TEGO LOUDNESS

NO I NOWOCZESNY INTERFACE, PLUS PILOT (JA NIE MA KUPISZ NA ALI ZA 80 ZŁ, ANIE 380 ZL W HORNIE)

drobna uwaga DRA 500 AE  nie ma wejscia phono pod drapaka, ale dowolne pre zalatwia temat, 

podlaczasz pod no AUX, GRA MUZYKA

pozdr

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, becin napisał:

Dzięki. Ogólnie lubię japońskie wzmaki. Denon był moim pierwszym. Uważam, że są mniej awaryjne niż angielskie i mają sporo funkcji, które ja akurat cenię (regulacje barwy, phono). W stosunku do 720ae chciałbym właśnie dodać trochę mocy i jakości. Korci mnie 2000ae. E tej chwili jest jeden za 3,5k do kupienia. 1500ae mogę mieć za 1300-1500. 1510ae zaczynają się od ponad 2k. W czym jest lepszy 1510 od 1500? 

No ten 1500 to niezly piec na mono blokach , super , tu masz dane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach odświeżenia tematu zapytam jeszcze o NADa C375BEE. Co myślicie o tym wzmacniaczu jako napędzie Kefów Q900? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają Q900.

Mam od wczoraj (poprzedzone wcześniejszymi odsłuchami) Q950. Podobno inaczej grają. Nie wiem.

Wzmacniaczy przesłuchałem kilka i zostały dwa na koniec. Ostatecznie wybór padł na NAD C368 (lub C388 jeśli budżet pozwoli).

Posłuchaj, może i tobie przypadnie do gustu. Stroniłem od klasy D ze względu na suche brzmienie i zniekształcenia, jednak tutaj NAD pokazał, że jednak można minusy klasy D zniwelować.

Q900 to duże kolumny z obszernym basem. Coś co gra ciepło może to odczucie pogłębić. C368 nie gra sucho, ale nie jest ciepły.

w tym teście:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest zdanie z którym się zgadzam (na przykładzie C368 i Q950):

"Wyjątkowe połączenie homogeniczności i dynamiki daje dźwięk nie tyle absolutnie neutralny i precyzyjny, co naturalny, żywy i przekonujący"

p.s.

W dniu 1.05.2019 o 10:49, cepiano napisał:

Mozesz wziąść

"wziąć"

?

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem pma2000r. Porownalem go w sklepie do pma2500. Graly identyko. Po nich posluchalem: primare i22, roksana k3, audiolaba 8300a. Wszystkie zagraly lepiej tzn detaliczniej, lepiej separujac instrumenty i przede wszystkim przestrzenniej. Denon to bylo wielkie bum i cyk. Rozumiem ze moze sie to spodobac, ale jednak i roksan i audiolab zdecydowanie bardziej audiofilsko. Najbardziej podobal mi sie audiolab. W cenie 3,5 kupisz nowy, uzywany sporo taniej. Wszystko to gralo z focal aria948 i cd audiolab 8300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adams84
Bledy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 23:46, becin napisał:

Yamahę A-S 1100 ale cena wysoka, mało sklepów ma ją w ofercie, brak rat

u nas są te klocki, są raty. Pewniejszego źródła nie ma ?https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s1100.html 

Warto wypożyczyć na testy, bo ten wzmacniacz jest wart spróbowania. Sam wygląd to kwestia gustu oczywiście, ale robi robotę, a jakość wykonania może zawstydzić niejednego producenta z najwyższego topu. Yamaha od tego modelu nie ma nic wspólnego z seriami niżej. Gra bardzo kulturalnie i pięknie buduje scenę wgłąb. Zagra z Kefami, jestem przekonany ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za opinie. Bede bral je pod uwage. Psychotrop - daj znac koniecznie ktorego NADa w koncu wybrales. W nowej serii Q inaczej podzielono obudowe, zosali jednak przy membranach biernych. Nie mialem okazji posluchac nowych. Natomiast wiem co mi w moich nie pasuje-twardosc pasma niskiego. Mysle sobie ze cieplejszy wzmak moglby to troche zniwelowac. Ale ostatnie czego mi trzeba to je zamulic na gorze i srednicy. adams84 - tu jest ciekawa informacja dla mnie. Moge kupic nowego Audiolaba 6300, ten co Ty masz poza budzetem. Wogole ciezko mi jest sie do tych angielskich nalesnikow przekonac. Jak porownac je (wizualnie) do PMA 2000ae to straszna bieda, no ale cos jest na rzeczy z brzmieniem, bo nie zdobyly by takiego uznania. W tej chwili najblizej z tych angielskich minimalistycznych wzmakow jest mi do Roksana Kandy KA1 Mk3. Wizualnie odpowiada i spora moc i wejscie phono na pokladzie. Moge go miec za 1.8k. 

Top HiFi. Wiem, ze macie ta Yamaszke. Ciesze sie, ze potwierdzasz ogolna b. pozytywna opinie na jej temat, bo strasznie mi sie ten sprzet podoba. Natomiast co do rat to jakos zaden salon audio nie ma rat 0%. Sporo musialbym przeplacic decydujac sie na taki zakup

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, becin napisał:

Natomiast co do rat to jakos zaden salon audio nie ma rat 0%.

u nas możesz mieć do 20 rat 0%, ja nie wiem w czym jest problem...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

u nas możesz mieć do 20 rat 0%, ja nie wiem w czym jest problem...

Ano w tym jest, że zarówno ani w Poznaniu, jak i w Sopocie nikt się na temat rat 0% nie zająknął. Poza tym ja sobie zdaję sprawę, że z punktu widzenia sprzedawcy wszystko jest łatwe - nic tylko brać, w czym problem? Rzecz w tym, że jakbym się spiął to mógłbym kupić najniższego Accuphase'a za gotówkę. Ale fundusze przydają się na inne rzeczy, poza tym kobieta by mnie oskalpowała. Dlatego te 6,2K to dla mnie wciąż sporo (ale pokusa posiadania tego za 300 zł miesięcznie zmienia trochę perspektywę). Ale zostańmy przy tej Yamasze, skoro jesteście jej dystrybutorem to prosiłbym o szczerą opinię na temat charakteru basu w tym wzmacniaczu. Z racji tego, że w moich kolumnach ten zakres wybrzmiewa czasem dość twardo chciałbym to poprawić (wiem że zmienić o 180 stopni się nie da) wzmacniaczem i kablami. No i może jeszcze jak wypada porównanie do NADa C375BEE Pana zdaniem? Na koniec kwestia estetyki. Jakkolwiek piękny jest ten klocek to nie znoszę żadnych high glossów, a w Polsce widać że przy wariancie srebrnym (tylko ten biorę pod uwagę) boczki są wykończone na wysoki połysk. Pytanie - czy istnieje srebrna wersja z ładnym jasnym, drewnianym wykończeniem? Wiem, że w przypadku A-S 2100 ta opcja występuje (chociaż nie jestem pewien czy dostępna w naszym kraju)

Właśnie doszukałem się, że drewniane jasne boczki w modelu 1100 też występują, pytanie tylko czy są dostępne u nas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, becin napisał:

Pytanie - czy istnieje srebrna wersja z ładnym jasnym, drewnianym wykończeniem? Wiem, że w przypadku A-S 2100 ta opcja występuje (chociaż nie jestem pewien czy dostępna w naszym kraju)

Właśnie doszukałem się, że drewniane jasne boczki w modelu 1100 też występują, pytanie tylko czy są dostępne u nas...

inne wykończenia nie były nigdy dostępne w Europie. Bas w Yamasze jest bardzo dobrze skontrolowany i raczej krótki, ale też bez przesady. Nie jest to sterylne granie. Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale dla mnie dźwięk Yamahy od serii 1000 dzisiejszej oczywiście jest bardzo podobny właśnie do Accuphase, tylko na innym poziomie jakościowym oczywiście ? Jak komuś podoba się granie Accu, to Yamaha też się powinna spodobać.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 23:46, becin napisał:

Witam wszystkich. Doszedłem już do niezłego bólu głowy, czytając o różnych wzmacniaczach opinie, testy, porównując ogłoszenia itd. Proszę o radę - czym skuteczniej napędzić Kefy Q900 i wydobyć z nich więcej. Wiem, wiem - to gówniane kolumny, sprzedaj je itd. Znam ich minusy, jednak kupiłem je nowe w UK w baaardzo dobrej cenie kiedyś, więc nie traktuję ich jak kolumn za >6k. Próbowałem je sprzedać niedawno, żeby kupić Klipsche RP-280F lub Focale Chorus 726. Dwie skrajnie różne kolumny, ale obie spodobały mi się. Kefy jednak zostają ze mną i teraz chcałbym zrobić krok w przód jeśli chodzi o wzmacniacz. Napędzałem je NADem C352 i ogólnie dźwięk był spoko poza basem. Strasznie twardym i punktowym. Cechy kolumn i wzmacniacza nałożyły się na siebie. Podpiąłem Denona PMA 720ae i bas się "zmiękczył" ale reszta pasma i ogólnie jakość spadła. Byłem zdruzgotany brzmieniem tego zestawu (i teraz pewnie wiele osób mnie wyśmieje) - dopóki w ten weekend nie wydarzył się cud - zdesperowany chęcią zmiany czegokolwiek wkręciłem kolce w nóżki kolumn (miałem nózki i filcowe podkładki pod nimi). Okazało się, że z kolcami kolumy zagrały znacznie lepiej - bas bardziej sprężysty, wcześniej grały chyba z podłogą. Jestem na ogół sceptyczny co do takich rewelacji, ale poświęciłem cały weekend na "testy" zmieniając płyty. Jest poprawa. Kolejny krok - upgrade pieca. Potrzebuję więcej prądu, żeby skuteczniej je napędzić (Denek jednak się męczy i nie gra niskim basem) i ogólnie wyższej kultury grania. Mam około 800 różnych albumów ale głównie jest to szeroko pojęty rock. Zdarza mi się słuchać głośno i właśnie wtedy Denon zaczyna się "drzeć", pojawia się coś bardzo nieprzyjemnego w dźwięku. Pytanie - czy wymiana na PMA 1500ae przyniesie poprawę w tym względzie? Lubię dynamiczne brzmienie, raczej otwarte ze szczegółami, ale nie metaliczne, z dobrą podstawą basową. Kopułka w Uniq w Kefach jest już dość szczegółowa więc wzmacniacz może być neutralny. Ale nie chcę nudy w dźwięku (tak moim zdaniem grał MF A5 z Q900 u kumpla). Mam kilka typów, napiszcie proszę co sądzicie. Oczywiście wysłucham propozycji. Oczywiście rynek wtórny głównie. Mogę wydać 3,5k ale to max. Bardzo ślinię się na Denona PMA 2000ae lub nowszy, ale mało ofert i cena z wyżyn mojego budżetu. Z wyglądu chciałbym Yamahę A-S 1100 ale cena wysoka, mało sklepów ma ją w ofercie, brak rat, używek nie ma. Kolejne wzmaki które biorę pod uwagę to Roksan Kandy KA-1 MK3, jakieś Arcamy z nowszych serii (powyżej 70W przy 8 Ohm), mógłbym spróbować coś z Rotela. W UK jest tanio do kupienia CA CX80 - czy to dobry wzmak? (miałem Azura 540A V2 - dla mnie słabizna). CX80 nie ma preampa PHONO więc dla mnie to jakaś wada (sporo z drapaka słucham) ale mógłbym z tym żyć. Kończąc podumowanie: PMA 720ae - jak sie ma do 1500ae (tanio moge kupić), 2000ae, Roksan Kandy KA1 mk3. Jest jeszcze Creek Evo 2 w dobrej cenie, ale nie wiem czy to wzmak dobry do mojego repertuaru. Przepraszam za ten długi opis ale miotam się trochę, a że muzyki słucham codziennie całkiem sporo muszę coś poprawić w swoim zestawie. Źródła-DCD 720ae, Sony PS LX 300, Audio Technica AT LP 120.

Szkoda, że zawężasz sobie marki do Yamahy i Denona. Poza nimi jest mnóstwo znacznie lepszych wzmacniaczy. Moim zdaniem i zdaniem wielu innych osób są to już przereklamowane marki. Kiedyś naprawdę górowały w sprzęcie audio, który był w stosunkowo przystępnych cenach. Dziś są to już po prostu znane marki i tyle. Spójrz na używane Arcamy, Primare, Roksana(trochę wyższe modele niż ten, który podałeś). Creeka EVO 2(wzmacniacz+odtwarzacz) używałem dosyć sporo i z pewnym przekonaniem twierdzę, że gra neutralnie. Wszystko jest tak jak powinno. Przejrzystość i liniowość to ich priorytety. Ale zaznaczam, że niektórym osobom, może to brzmienie się wydać trochę jakby pozbawione ciepła. Ale tak to już jest. Albo neutralność, albo słodkie ciepełko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Czlowiek97 napisał:

Szkoda, że zawężasz sobie marki do Yamahy i Denona. Poza nimi jest mnóstwo znacznie lepszych wzmacniaczy. Moim zdaniem i zdaniem wielu innych osób są to już przereklamowane marki. Kiedyś naprawdę górowały w sprzęcie audio, który był w stosunkowo przystępnych cenach. Dziś są to już po prostu znane marki i tyle. Spójrz na używane Arcamy, Primare, Roksana(trochę wyższe modele niż ten, który podałeś). Creeka EVO 2(wzmacniacz+odtwarzacz) używałem dosyć sporo i z pewnym przekonaniem twierdzę, że gra neutralnie. Wszystko jest tak jak powinno. Przejrzystość i liniowość to ich priorytety. Ale zaznaczam, że niektórym osobom, może to brzmienie się wydać trochę jakby pozbawione ciepła. Ale tak to już jest. Albo neutralność, albo słodkie ciepełko.

Heh, no wiesz, właśnie nie zawężam wybory tylko do tych marek. Nie ukrywam, że do Denona mam wielki sentyment, a PMA serii 2000ae lub nowszy to dla mnie po prostu kawał pięknego sprzętu z wyraźnym wskazaniem, która "gałka" jest tu najważniejsza? Co do Yamahy to po prostu nie spotkałem jeszcze złej opinii o piecach z nowej serii i te wskaźniki VU... Poezja. Mało słyszałem angielskich wzmacniaczy poza Musical Fidelity A5. I właśnie ten wzmak wydał mi się w połączeniu z Q900 strasznym nudziarzem. Owszem słuchać można było bez zmęczenia, ale ciągle brakowało mi czegoś w dźwięku. Myślę, że j po prostu nie jestem audiofilem, bo dla mnie bardziej niż liniowość neutralność liczy się energia i emocje (ale nie agresja brak kontroli, bo to mam w PMA720ae). 

Czy ktoś zna NADa C375BEE? Jest to mocarz, ale czy ktoś zna styl grania tego pieca?

 

W dniu 8.05.2019 o 13:11, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

u nas są te klocki, są raty. Pewniejszego źródła nie ma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto wypożyczyć na testy, bo ten wzmacniacz jest wart spróbowania. Sam wygląd to kwestia gustu oczywiście, ale robi robotę, a jakość wykonania może zawstydzić niejednego producenta z najwyższego topu. Yamaha od tego modelu nie ma nic wspólnego z seriami niżej. Gra bardzo kulturalnie i pięknie buduje scenę wgłąb. Zagra z Kefami, jestem przekonany ?

Hej, a jak wygląda procedura wypożyczenia sprzętu od Was do domu na mały teścik? Jeśli podpasuje to porwę się na zakup. W tej chwili mam tylko wątpliwość czy ten bas będzie satysfakcjonujący (w połączeniu z Q900)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, becin napisał:

Heh, no wiesz, właśnie nie zawężam wybory tylko do tych marek. Nie ukrywam, że do Denona mam wielki sentyment, a PMA serii 2000ae lub nowszy to dla mnie po prostu kawał pięknego sprzętu z wyraźnym wskazaniem, która "gałka" jest tu najważniejsza? Co do Yamahy to po prostu nie spotkałem jeszcze złej opinii o piecach z nowej serii i te wskaźniki VU... Poezja. Mało słyszałem angielskich wzmacniaczy poza Musical Fidelity A5. I właśnie ten wzmak wydał mi się w połączeniu z Q900 strasznym nudziarzem. Owszem słuchać można było bez zmęczenia, ale ciągle brakowało mi czegoś w dźwięku. Myślę, że j po prostu nie jestem audiofilem, bo dla mnie bardziej niż liniowość neutralność liczy się energia i emocje (ale nie agresja brak kontroli, bo to mam w PMA720ae). 

Czy ktoś zna NADa C375BEE? Jest to mocarz, ale czy ktoś zna styl grania tego pieca?

 

Hej, a jak wygląda procedura wypożyczenia sprzętu od Was do domu na mały teścik? Jeśli podpasuje to porwę się na zakup. W tej chwili mam tylko wątpliwość czy ten bas będzie satysfakcjonujący (w połączeniu z Q900) 

musisz posłuchać w domu u siebie, ze swoimi kolumnami. Kwestie wypożyczenia najlepiej omówić telefonicznie. Zapraszam do kontaktu telefonicznego z salonem 61 852 86 48

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, becin napisał:

Heh, no wiesz, właśnie nie zawężam wybory tylko do tych marek. Nie ukrywam, że do Denona mam wielki sentyment, a PMA serii 2000ae lub nowszy to dla mnie po prostu kawał pięknego sprzętu z wyraźnym wskazaniem, która "gałka" jest tu najważniejsza? Co do Yamahy to po prostu nie spotkałem jeszcze złej opinii o piecach z nowej serii i te wskaźniki VU... Poezja. Mało słyszałem angielskich wzmacniaczy poza Musical Fidelity A5. I właśnie ten wzmak wydał mi się w połączeniu z Q900 strasznym nudziarzem. Owszem słuchać można było bez zmęczenia, ale ciągle brakowało mi czegoś w dźwięku. Myślę, że j po prostu nie jestem audiofilem, bo dla mnie bardziej niż liniowość neutralność liczy się energia i emocje (ale nie agresja brak kontroli, bo to mam w PMA720ae).

Skoro tak, to koniecznie posłuchaj Atolla IN 100SE. Tam są emocje, pierdzielnięcie przy rocku, ale  i pewne odstępstwa od liniowości. Jeszcze da się go wypożyczyć. Używany do 2500 spokojnie można dostać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kefy sprzedane. Stracilem cierpliwość w dogadzaniu tym kolumnom komejnymi wzmacniaczami. Kupuję nową Yamahe A-S1100 i do niej będę dobierał kolumny. Temat do zamknięcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.05.2019 o 10:49, cepiano napisał:

Mozesz wziąść na odsłuch arcama a29 ,jest za ponad 3k chyba powystawowy na alle

jak już to wziąć, małołat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś denon pm720. Powiem tobie tak :

Wszystko co kupisz zagra lepiej niż ten wzmacniacz jeżeli można tak o tym urządzeniu powiedzieć. 

Nawet przenośny jbl go ?

Dosłownie, ten wzmacniacz to porażka. 

Ciepłe kluchy, wokalu brak, bas dokucza, wysokie niszczą słuch. Ten wzmacniacz powinien znajdować się w poradniku audiofila w zakładce : jak nie należy budować wzmacniaczy ?

Oczywiście 12 lat temu jak go kupiłem cieszyłem się jak dziecko ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA720 to przeciętny wzmacniacz. Nie wspominam go aż tak źle jak kolega wyżej. Ale z drugiej strony nie grał za wiele lepiej od PMA 520. Co do wzmaków, spróbowałbym z używką Naima 5i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważasz kefy za gówniane kolumny to wypożycz , naima ,  lub linn-a . cieplejsze granie to meridian. Te firmy wyrobiły sobie markę na głośnikach kef-a. Jak się nie spodoba to pozostaje tylko yamaha i będziesz miał japońskie brzmienie , skoro ci się podoba.

W dniu 18.05.2019 o 10:00, becin napisał:

Kefy sprzedane. Stracilem cierpliwość w dogadzaniu tym kolumnom komejnymi wzmacniaczami. Kupuję nową Yamahe A-S1100 i do niej będę dobierał kolumny. Temat do zamknięcia

kolejny temat reklamowy.

tym już powinna zająć się moderacja , jaka następna historia będzie? 

z meridianem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 100% , czyli wszystkie wątki o A-S1100 ,  skoro  tak ci się tak spodobała to może spróbujecie dorobić się potomstwa . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - Kefy sprzedałem, kupiłem A-S 1100 i do niej Tannoy XT8F. Dźwięk o dwie klasy lepszy. Nie bardzo wiem o co.ogólnie ci chodzi ale weź sobie jakiś węgiel,  bo widzę, że sraczka cie męczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 05:51, quatross napisał:

jak już to wziąć, małołat .

Dziękuje za uwagę ale co to jest małołat??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.