Skocz do zawartości
IGNORED

Dzielenie wyjściowych sygnałów audio


Stopcham
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zakupiłem sobie swój pierwszy nowy zestaw kina domowego razem z nowymi głośnikami (5.1). Więc jak słyszycie jestem raczkujący w tym temacie i proszę o nie wieszanie na mnie psów za jakieś rażące błędy rzeczowe. System ogólnie w filmach sprawuję się dobrze, lecz niestety - odezwały się we mnie drobne audiofilskie zapędy i jakość dźwięku z przesłuchiwanych płyt CD mi już nie wystarcza.  Zacząłem się zastanawiać co możnaby zmienić lub dodać do bazy którą już posiadam. Oczywiście myślę o dokupieniu w przyszłości zintegrowanego wzmacniacza stereo. Muzyki słucham przeważnie cicho. Dosyć wstępu.

Dane: mam KD, stereo, odtwarzacz CD no i głośniki.
Zakładane łączenia audio: TV do kina (przewód optyczny) --- CD do stereo(przewód miedziany) --- głośniki przednie do stereo --- reszta głośników (centrum, satelity i subik) do kina.
Co więcej: chcę by podczas odsłuchu z odtwarzacza CD prócz frontowych głośników (obsługiwane oczywiście tylko i wyłącznie przez przedwzmacniacz stereo) grały również satelity obsługiwane przez KD(centrum - może odłączę - może nie- zobaczę; subika używam rzadko - zależy mi na przyjaznych stosunkach z sąsiadami). ŁĄCZENIE JAK NA ZAŁĄCZONYM RYSUNKU (Pogląd.jpg) MNIE NIE INTERESUJE - wg mnie to sprzeczne z całą ideą - nawet(albo już w ogóle) jeśli sygnał leci przez dwa przedwzmacniacze. Więc bardzo mocno i super uprzejmie proszę o nie zaczynanie tematu wyjścia 'PRE-OUT apli'...

Punkty powyżej były tylko by uzmysłowić skalę i zrodziły następujące pytania.

1. W/g mnie najprościej by było rozdzielić lewy i prawy sygnał z 'odtwarzacza CD' na KD i STEREO najzwyklejszym kablem RCA typu Y. Dlaczego tak się nie robi? Gdzie będą straty? No sygnał może na wejściach STEREO i KD może mieć niższe amplitudy, ale czy będzie w jakikolwiek sposób zniekształcony (to tylko podejrzenia laika)? Czy przedwzmacniacze nie powinny sobie z tym poradzić? Czy ktoś porównywał 'dźwięk' z takimi rozwiązaniami?
2. Podejrzewam też, że sygnał z satelit może być niezsynchronizowany z kolumnami frontowymi. Czy ktoś ma pojęcie jak duża różnica to może być? Czy jest to w ogóle słyszalne biorąc pod uwagę fakt, że głośniki satelity będą grały znacznie ciszej?
3. Apropo sygnału optycznego z TV - to samo pytanie - czy ktoś porównywał 'dźwięk' z i bez 'aktywnego rozdzielacza optycznego' na drodze TV-KD-STEREO? Na forach czytałem, że ludzie są niezadowoleni z pasywnych rozdzielaczy bo najzwyczajniej w świece przestają działać... Ale ogólnie to żadnych strat w dynamice czy zniekształceń mając 'pasywny rozdzielacz' nie powinno być, prawda?

Przed udzieleniem e/w odpowiedzi zwracam się z uprzejmą prośbą o zadaniu sobie pytania "Czy na pewno wiem o czym mówię? Czy moja wiedza jest praktyczna?". Proszę również powstrzymać wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu (postawionych trzech pytań)...

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.