Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki nowy wzmacniacz stereo do 2000zł brzmiący, podobnie do "SABA92xx"?


Eltanianin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza stereo w kwocie do 2000zł, w rachubę wchodzi tylko fabrycznie nowy sprzęt,
Poszukuję czegoś, co brzmieniowo podobne byłoby do amplitunerów  "SABA 9241 / 9260".
Trudno mi opisać barwę jakiej oczekuję, bo jest to bardzo subiektywne odczucie, ale poszukuję czegoś, co brzmieniowo będzie podobne właśnie  do tych niemieckich amplitunerów.
Moc min. 50 Watt (8 Ohm), najlepiej 60Watt (8 Ohm).
Grać będzie z odtwarzaczem DCD Denon 800NE. Kolumny ...no, tu słabo, bo Tonsil Samba 250 (moc znamionowa 90Watt 8Ohm).

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Eltanianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego muzeum ale może do kompletu z CD np. Denon PMA-800NE, fajny jest Marantz PM6006, Nad C326BEEE jest teraz w dobrej cenie, ewentualnie z mocniejszych to YAMAHA A-S501. Szkoda, że musi być nowy, w używanych byś miał dużo większe pole do wyboru i sprzęt przynajmniej dwie klasy wyżej. Tak na szybko w granicach 1800 zł z allegro np. NAD C 356BEE z DAC fajne granie i jest moc ;) Primare I21, Roksan Kandy, Acram, Rotel albo coś z giełdy forum. Do wyboru, do koloru ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rolex80 napisał:

Szkoda, że musi być nowy, w używanych byś miał dużo większe pole do wyboru i sprzęt przynajmniej dwie klasy wyżej.

Odkąd kupiłem sobie nowy wzmak ( a wcześniej trochę tego miałem z używek - część sporo droższa od tego co mam teraz ) zaczęły ostatecznie śmieszyć mnie takie opinie. I niech ktoś wyjaśni raz na zawsze czym, są te "klasy". Po czym poznać, że różnica jest o klasę, a może o dwie.

Ze swojej strony posłuchaj Onkyo (nie wiem jednak jak grały te ampli Saba) i nie musi być wcale model za dwa koła. A bez odsłuchu i tak nie polecam nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Misio38 napisał:

Odkąd kupiłem sobie nowy wzmak ( a wcześniej trochę tego miałem z używek - część sporo droższa od tego co mam teraz ) zaczęły ostatecznie śmieszyć mnie takie opinie. 

Nie ma tu nic śmiesznego, uzywany wzmacniacz za 2tys kiedys musial kosztowac z 5-6tys i jest b.duze prawdopodobienstwo ze zagra duzo lepiej od nowego za 2tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak wyżej. Porównaj używke Primare i32 za około £1000 z nowym Rotelem a14 za podobną cenę. 

Wniosek i ocenę zostawiam. 

Saba to antyk, to możesz celować w używany sprzęcior przecież. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem a czi 20 kiedyś. Takie sobie. Tyle, że ładne. Cena w dzisiejszym audio oznaczy tylko tyle, że producent i sprzedawca sobie daną kwotę za sprzęt życzą. Nic więcej. Ocenianie wg półek cenowych w dzisiejszych czasach to absurd, ale wszędzie propagowany. To już lepsze byłby kategorie wg parametrów technicznych, choćby mocy wyjściowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Misio38 said:

Miałem a czi 20 kiedyś. Takie sobie. Tyle, że ładne. Cena w dzisiejszym audio oznaczy tylko tyle, że producent i sprzedawca sobie daną kwotę za sprzęt życzą. Nic więcej. Ocenianie wg półek cenowych w dzisiejszych czasach to absurd, ale wszędzie propagowany. To już lepsze byłby kategorie wg parametrów technicznych, choćby mocy wyjściowej.

Mi bardziej chodziło o porównywanie sprzętu o innym brzmieniu a ceny za sprzęt to inna bajka. 

Taki Baltlab Epoca 3 a i32 różnica minimalna a ale cena już sporo się różni. Więc... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Misio38 napisał:

Odkąd kupiłem sobie nowy wzmak ( a wcześniej trochę tego miałem z używek - część sporo droższa od tego co mam teraz ) zaczęły ostatecznie śmieszyć mnie takie opinie. I niech ktoś wyjaśni raz na zawsze czym, są te "klasy". Po czym poznać, że różnica jest o klasę, a może o dwie.

Ze swojej strony posłuchaj Onkyo (nie wiem jednak jak grały te ampli Saba) i nie musi być wcale model za dwa koła. A bez odsłuchu i tak nie polecam nic.

Ja też lubię nowe, ale co innego kupić nowy za np. + - 4 000 zł gdzie tam już jest trochę porządnej elektroniki a co innego nowy za max 2 000 zł. Nie wiesz jaka jest różnica klas?

Poproś sprzedawcę w sklepie o podłączenie dwóch wzmacniaczy jeden za max do 2 000 zł a drugi za 4-6 tys. i się przekonasz na własne uszy co znaczy o dwie klasy wyżej. Ja widzę i słyszę sporą różnicę. Wiadomo od czegoś trzeba zacząć i się kupuję tak jak portfel pozwala, nowy to gwarancja itd. ale można już kupić powiedzmy 2 letnią używkę w idealnym stanie i uniknąć sporego rozczarowania w dźwięku a tym bardziej, że taki wzmak będzie bardziej rozwojowy na przyszłość jak kolega będzie chciał zmienić kolumny. Pomijam kwestie tracenia wartości na sprzęcie nowym przy odsprzedaży jak by coś nie pykło.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie u używany?

9 godzin temu, Rolex80 napisał:

Szkoda, że musi być nowy, w używanych byś miał dużo większe pole do wyboru i sprzęt przynajmniej dwie klasy wyżej


Właśnie kupiłem taką SABę 9241 niby po rzetelnym przeglądzie serwisowym  ...pograła ok 4 godziny i padła. Zwrot do sprzedawcy.


Podkręcony pewnie, by na "dzień dobry" u klienta coś za buczał...., po chwili pierwsza awaria, po lejnej totalny "balck out".
Te starocie, to jednak już reanimowane trupy.


Elektronikiem nie jestem i sam sobie przeglądu nie zrobię, ani nie naprawię nawet najbanalniejszych usterek, a każdy serwis, to bez stówki nie podchodź, mimo, że rzeczywisty koszt naprawy pewnie w 10, zł by się zmieścił. Więc, raz, że potencjalnie nie kończące się  koszta, i dwa, sprzęt dłużej w serwisie, niż w domu....
Zatem trzeba się pogodzić, że coś odchodzi bez powrotnie.

Jednak, tęsknota za tamtym brzmieniem jest i chciałbym coś nowego,  o brzmieniu "sprzed lat".
Niestety te niektóre nowe sprzęty niby grają fajnie, ale dźwięk jakby zbyt skwantyzowany, niby czysto, selektywnie, niby jest fajny bas, soprany selektywne, , ale brak tej melodyjności, głębi...
Napisałem do 2000zł, to nie znaczy, że za 600, to nie wezmę ?, jeśli byłby taki teoretycznie niższy model, ale udany.

Obecnie posiadam, też dość stary, Pioneer A-204R i chcę coś zdecydowanie "żywszego", bardziej melodyjnego barwnego z większą głębią o zdecydowanie lepszej selektywności .



Przypomnę podstawowe parametry techniczne, przyszłego wzmacniacza:
Moc ciągła: 50-60 Watt przy 8 ohm
Zniekształcenia pewnie coś  <0,02%
Hmmm ...Nie wiem, jakie inne istotne parametry powinienem podać.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Eltanianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Saba to bardzo stary klocek i w takich sprzętach ryzyko wtopy jest bardzo wysokie, ale przy takim 2, 3 letnim w dobrym/idealnym stanie ryzyko jest dużo mniejsze jak nie minimalne a przecież wiadomo, że nowy też może się zepsuć i nigdy nie ma pewności na 100%. Przy droższych wzmacniaczach ludzie raczej dbają o nie, choć oczywiście nie jest to regułą. Wybór należy do Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może "z całkiem innej beczki" ? 

Chciałeś mieć amplituner - to może ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nówka sztuka, moc wystarczająca, phono, radio i BT; o zdalnym i gwarancji 2 lata nie wspomnę ...

Jakość i tak pewnie znacznie przewyższająca  Samby ( ciekawe, czy BR ma choć 7 cm średnicy ? )

więc nie powinno być problemów. Reszta na modernizację Tonsili albo zakup nowych kolumn ? 

Pamiętaj, że IMHO 70% tego, co możesz usłyszeć zapewniają kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twojego ampli. Przemyśl jeszcze raz sprawę ze sprzętem używanym. Nie mam tutaj na myśli jakiś staroci.Bardziej coś z obecnie produkowanych lub nie dawno zakończonych produkcji. Za 2 k zł z nowych celuj spokojnie w 2,5 zł ,zawsze sklep da jakiś rabat. W tym wypadku zalecam odsłuch najlepszy sposób na wybranie sobie sprzętu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Rolex80 napisał:

Poproś sprzedawcę w sklepie o podłączenie dwóch wzmacniaczy jeden za max do 2 000 zł a drugi za 4-6 tys. i się przekonasz na własne uszy co znaczy o dwie klasy wyżej.

Takich odsłuchów przeżyłem trochę i nigdy tych różnic klas ze względu na cenę nie słyszałem. Coś co było droższe raz było lepsze od tańszego, raz gorsze. Jedynie zawsze było droższe. Nie musisz mi pisać co mam robić bo to robiłem. Miałem już takie które były cenowo dwie klasy wyżej, ale dźwiękowo tego nie doświadczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Misio38 napisał:

Takich odsłuchów przeżyłem trochę i nigdy tych różnic klas ze względu na cenę nie słyszałem. Coś co było droższe raz było lepsze od tańszego, raz gorsze. Jedynie zawsze było droższe. Nie musisz mi pisać co mam robić bo to robiłem. Miałem już takie które były cenowo dwie klasy wyżej, ale dźwiękowo tego nie doświadczyłem.

OK, rozumiem ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.