Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Excite X18, Cambridge Audio Stream Magic 6. Jaki wzmacniacz do tego?


freepio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomożecie, dobrzy ludzie?

Całkiem niedawno musiałem zmienić ustawienie sprzętu, m.in. zrezygnować z podłogówek. Po kilku odsłuchach kupiłem Dynaudio X18. Podoba mi się ich przejrzystość, rozdzielczość wysokich i ogólny charakter - taki swobodny oddech, powietrze, wybrzmienia talerzy, dzwoneczków itp. Podobny charakter samej góry zauważyłem wcześniej w KEF LS50, jednak tamte nie dawały się ustawić na półce (bas dudnił niemiłosiernie, zatkanie otworów całkiem psuło brzmienie), a ja niestety czasami muszę przestawić kolumny ze standów właśnie na półkę. Z drugiej strony takie np. Elac UNI-FI BS U5 miały za bardzo stłumioną, wycofaną górę. Słuchałem też Dynaudio X14, jednak do moich 20 m2 okazały się za małe, a i soprany nie były już tak rozdzielcze i zróżnicowane. Ostatecznie stanęło na X18, ale ...

Mam pytanie - jaki wzmacniacz dobrać do X18 aby lekko skorygować brzmienie w kierunku starszych Dynaudio (Audience 52SE, Focus). Nie chodzi o to żeby wrócić do tamtego stylu grania, bo to co pokazują X18 mi się podoba, ale czasami wolałbym je jednak lekko uspokoić / dociążyć. Trochę ocieplić, ale nie zrobić całkiem ciepłej kluchy.

Teraz gram na Cambridge'u Stream Magic 6 jako pre i końcówce mocy Hitachi HMA-8500 MkII. Interkonekt QED Reference Audio Evolution, głośnikowy QED Ruby Anniversary Evolution. Niższy bas uzupełnia REL T5i.

Być może problemem jest brak przedwzmacniacza, a może tylko kable? Tak czy siak, chciałbym kupić nową lub używaną integrę. Najlepiej z pilotem. Im taniej tym lepiej, ale żeby za bardzo nie ograniczać potencjału głośników. 5 tys PLN to moje maksimum. Słucham bardzo różnej muzyki - jazz, rock, pop, czasami klasyka.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat sm6, miałem na odsłuchu u siebie x18 w 20 m2. Fajne monitorki tylko brakowało u mnie w muzyce nieco tego niższego basu,  co ciekawe w filmach tego niezauważyłem heh. Grały podłączone do integry Atoll in 100 se i Unison Research Triode 25. Najlepiej wypadły z tą włoską lampą,  chociaż z Atollem też było ok,  jeśli masz jeszcze dodatkowego suba to może być dobre połączenie. Z innymi wzmakami nie mam porównania. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Sprawdzę te typy. Zastanawiałem się właśnie czy lampa będzie ok do tych Dynek bo z poprzednich pamiętam, że potrzebowały sporo prądu (Audience 52SE).

Dodam jeszcze tylko, że zależy mi na obrazie stereo budowanym raczej za linią głośników, a nie tuż przed moim fotelem. Lubię zamknąć oczy i mieć jakąś choćby namiastkę sceny ?

Heh, ten Unison jest daleko poza zasięgiem budżetu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to z Atollem może być ciężko właśnie w budowaniu sceny za linią kolumn,  potrafi fajnie zagrać, efektownie, ma sporo mocy tylko nie oddaje tej głębi.  Specjalnie kilka wzmaków wypożyczyłem dla porównania i zawsze w tym temacie było lepiej od Atolla. Do 5 tys to ciężko mi coś tu jeszcze podsunąć co by miało wystarczająco mocy do tych dynek na pewno koledzy z forum i branża coś jeszcze zasugerują.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brakuje mi wiedzy co do prądożerności tych Excite'ów. Ponoć miały być łatwiejsze do zasilenia niż te starsze, ale jak jest naprawdę? Jeśli nie będzie innego wyjścia, wezmę pod uwagę również używki. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Soulek, nie będzie głębi sceny z Atollem in100se i X18, wiem bo grało u mnie takie zestawienie. Mało tego, ogólnie Atoll setka lepiej zgrywa się z mniejszymi Dynkami jak X14. Parę osób w tym ludzie z Nautilusa Wa-wa sugerowali mi kiedyś lampkę LARa do Excite (krytykując - na marginesie - moje połączenie z Cyrusem 8.2DAC i po czasie przyznaje im rację...) ale nie pamiętam modelu tego LARa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Atoll'a muszę wykreślić z listy i poszukać gdzie indziej. Wzmacniaczy lampowych LAR chyba nigdy nie słyszałem. Myślę raczej o integrze tranzystorowej, ale może lampa to też dobry trop? Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serii Excite, moim zdaniem, po przewaleniu wielu klamotów pod nie wzmacniacz, który na pierwszym miejscu stawia na plastykę i organiczność oraz nie ociepla środka. Ale co uszy to inne wymagania heh.

Ps. No i na koniec jednak muszę to napisać, niech Cię ręka boska broni przed pomysłem na Hegla do Excite. Ekscytacji z tego zestawienia nie będzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie się zapowiada ten MusicHall. Deklarują 160W dla 4Ω, czyli prądu aż nadto, a na dodatek jest wbudowany DAC - mógłbym bezpośrednio podpiąć TV. Dzięki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, freepio napisał:

No ciekawie się zapowiada ten MusicHall. Deklarują 160W dla 4Ω, czyli prądu aż nadto, a na dodatek jest wbudowany DAC - mógłbym bezpośrednio podpiąć TV. Dzięki ?

Ja słucham na wcześniejszym modelu music hall a35.2 i emit 20 i generalnie nie jest źle . Nawet jak na ten budżet jestem zadowolony ale jak bym miał 5 k na wzmacniacz na pewno bym jeszcze sprawdził Roksan k 3 . Prawdziwa elektrownia która napędzi praktycznie większość głośników na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, margaryna85 napisał:

Ja słucham na wcześniejszym modelu music hall a35.2 i emit 20 i generalnie nie jest źle . Nawet jak na ten budżet jestem zadowolony ale jak bym miał 5 k na wzmacniacz na pewno bym jeszcze sprawdził Roksan k 3 . Prawdziwa elektrownia która napędzi praktycznie większość głośników na rynku.

Dzięki za podpowiedź. Roksan faktycznie może wymiatać, ale nówka jest za ponad 6 tysięcy. Może używka ...

18 minut temu, hudykot napisał:

Kup Audience 52SE, na próbę. Sprzedaż bez straty.

? Gdybym nie znał 52SE, to bym o nim nie pisał w temacie. Miałem te kolumny lata temu. Bardzo dobre granie, jednak myślę, że X18, choć mniej słodkie, są jednak bliższej natury. Czasami potrafią tak mnie zmylić, że przez moment szukam źródła np. jakiegoś stuknięcia gdzieś w przedpokoju lub za oknem, a dopiero po chwili orientuję się, że to było na płycie - tak naturalny, obecny w pomieszczeniu wydaje się dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freepio napisał:

Dzięki za podpowiedź. Roksan faktycznie może wymiatać, ale nówka jest za ponad 6 tysięcy. Może używka ...

Jak najbardziej używka . Jak jesteś z okolic Wrocławia to bierz kolumny pod pachę i posłuchasz na music hallu u mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, monolithhh napisał:

To i Roksan K3 by się znalazł do tego piwa ?

Było by super mój numer jeden jak znajdą się fundusze do odsłuchu w domu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do Wrocławia mam parę ładnych kilometrów, ale chyba powinienem znaleźć Roksana do odsłuchu gdzieś bliżej moich okolic - w pobliżu Łodzi. Dzięki za wszystkie rady.

Koledzy, mam jeszcze pytanie od dwa konkrety: Naim 5i i Cyrus One. Nie znam ani jednego, ani drugiego, a wydają się to "obowiązkowe" pozycje w ramach półki bardzo budżetowej. Możecie krótko opisać swoje doświadczenia z tymi wzmacniaczami? Warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając monitory (X18), które pełnię możliwości zaczynają ? pokazywać z piecykami w cenach ok. 10kzl. za nowe odpuściłbym budżetowe konstrukcje (jak nie masz tyle na wydaniu to warto pomyśleć nad piecykiem używanym). Warto dać im się wykazać a to troszkę więcej kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam 38 napisał:

Mając monitory (X18), które pełnię możliwości zaczynają ? pokazywać z piecykami w cenach ok. 10kzl. za nowe odpuściłbym budżetowe konstrukcje (jak nie masz tyle na wydaniu to warto pomyśleć nad piecykiem używanym). Warto dać im się wykazać a to troszkę więcej kosztuje.

Fochmaster ? Nie wiesz gdzie jest Twoje miejsce? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu pojawił się "nowy gość", który szuka nowych przyjaźni... Mógłbym tego nie wytrzymać haha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2019 o 18:20, Adam 38 napisał:

Ps. No i na koniec jednak muszę to napisać, niech Cię ręka boska broni przed pomysłem na Hegla do Excite. Ekscytacji z tego zestawienia nie będzie. 

A dlaczego akurat nie Hegel? Akurat z Dynaudio gra bardzo fajnie. Ale nie jakaś 80, tylko np. 100, 200. Natomiast jeśli to nadal za mało ciepło, to wątpię, żeby jakaś mocna klasa AB zrobiła znaczącą różnicę. Nie daj się zwieść opinią w prasie o K3, że gra "analogowo". Teraz dla hybryd z lampą w przedwzmacniaczu 100W nie jest jakimś wyczynem. Spójrz na oferty Vincenta czy Xindaka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mnie:)

Hegel jest plastyczny, nasycony, ideał pod serię Excite. Życzę powodzenia i ekscytujących odsłuchów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Serdecznie dziękuję za wszelkie rady. Ciekawe, że więcej podpowiedzi konkretnych modeli dostałem na priv niż w otwartej dyskusji ?

Zrobiłem podsumowanie i wyszła całkiem spora lista klocków w bardzo różnych cenach i pewnie też o bardzo różnych charakterystykach.

Przede mną spore wyzwanie. Tym bardziej, że końcówka mocy, która teraz zasila X18 to nie jest jakiś ułomek - z kilkoma modelami głośników, które miałem wcześniej (m.in. Audience 52SE i MA GS20) poradziła sobie znacznie lepiej niż np Audiolab 8000S i Roksan Caspian). Problem w tym, że cały zestaw łącznie z kablami ustawiony był dotychczas pod dość ciepło grające kolumny. X18 okazały się bardziej przejrzyste i wydaje mi się, że odkryły lekko "techniczny" charakter grania Cambridge'a. Być może sama zmiana kabli w tej sytuacji by wystarczyła (tutaj też brak mi pomysłów) ale chcę ominąć cyfrową regulację głośności Cambridge'a i stąd pomysł na nową integrę.

Jeśli ktoś miałby ochotę spojrzeć, to tutaj jest fajnie opisana końcówka Hitachi: https//kenrockwell.com/audio/hitachi/hma-8500-mk-ii.htm

Poniżej lista wszystkich propozycji w kolejności alfabetycznej. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem. Jeśli macie chęć, proszę o komentarz.

ARCAM A29

ARCAM A39

ATOLL IN 100 SE

CAYIN MT-35S

CAYIN A 55TP

HEGEL 90

HEGEL 100

HEGEL 200

LECTOR ZAX-70

LECTOR ZXT-70

MUSIC HALL a30.3

MUSIC HALL a35.2

NAD C356BEE po modyfikacji

NAD C375BEE

NUPRIME IDA-8

NUPRIME IDA-16

ROKSAN Kandy K3

ROTEL A-14

ROTEL RA-1572

SONNETEER Alabaster Mk.IV

UNISON RESEARCH Triode 25

VINCENT SV-227

VINCENT SV-237MK

inne hybrydy z Vincenta i Xindaka, coś z lamp Linear Audio Research.

Dodatkowo dostałem sugestię, że powinienem zrobić tuning SM6 (może faktycznie?)

i drugą, że większość z powyższych wzmacniaczy się nie nadaje, bo monitorki X18 zaczynają pokazywać pełnię możliwości z piecykami od kwoty ok. 10 tysi ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ziko369 napisał:

Jolidy jd1501rc nie dopisaleś...

A to przepraszam, ale nie zauważyłem. Jeszcze przed chwilą dostałem kolejną propozycję na priv, więc na koniec zrobię podsumowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, freepio napisał:

A to przepraszam, ale nie zauważyłem. Jeszcze przed chwilą dostałem kolejną propozycję na priv, więc na koniec zrobię podsumowanie.

Czyli z Naima np xs lub 5si zrezygnowales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu coś przeoczyłem? O Naima sam pytałem i wydaje mi się, że nikt się nie przychylił do tego pomysłu, więc nie wpisałem na listę. Błąd? Ponoć Naim gra obrazem stereo mocno wyschniętym do przodu, bez głębi za linią głośników. Podobno, bo sam nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
45 minut temu, freepio napisał:

Naim gra obrazem stereo mocno wyschniętym do przodu, bez głębi za linią głośników. Podobno, bo sam nie słuchałem.

Cytat

 

Musisz posłuchać...każdy ma inną  konfigurację i najważniejsze...ustawienie ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.