Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Excite X18, Cambridge Audio Stream Magic 6. Jaki wzmacniacz do tego?


freepio

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ziko369 napisał:

Pieprzenie...a niby co jest z nim nie tak?

No właśnie. Podłączam inny i wzmak i brzmienie zmienia się diametralnie. Jest tak jakby SM6 miał jeszcze "zapas" w stosunku do poziomu wzmacniaczy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 22:08, ziko369 napisał:

Pieprzenie...a niby co jest z nim nie tak?

  • A co z Atolem jest nie tak? A co z Dynkami jest nie tak? A co z innymi klockami jest nie tak?
  • A co z ziko369 jest nie tak? 
  • Facet szuka swojego brzmienia o konkretnym kierunku - odpowiedni dac może w tym pomóc. Rozpatrujemy przecież cały system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jargier napisał:
  • Facet szuka swojego brzmienia o konkretnym kierunku - odpowiedni dac może w tym pomóc. Rozpatrujemy przecież cały system.

Dlatego zapytałem - co zamiast SM6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, freepio napisał:

Dlatego zapytałem - co zamiast SM6?

Daki z reguły powodują "osuszenie" dźwięków. Tzn. powodują krótkie wybrzmienia co można odbierać brakiem muzykalności czy wręcz technicznym, laboratoryjnym dźwiękiem. ( Trochę się dziwię, że brakuje Ci freepio dociążenia dźwięku przy obecności suba. ) Poszukiwałem dźwięku w podobnym kierunku co Ty. Bawiłem się kabelkami. W pierwszej kolejności wymieniłem głośnikowe - srebrne Qedy - na Cardasy. - uff uspokojenie, i delikatność. Interkonektów też trochę miałem, aż w końcu zostały XLO LE2, Zasilające Furutechy FP-3TS762, ( Supra też dociąża ale trochę rozciąga bas ) później wymieniłem bezpieczniki na miedziane. Wszystko po to, żeby dociążyć dźwięk. Generalnie praktycznie wyrzuciłem "serbro" z systemu. Poprawa niewątpliwie była w tym co chciałem. Co do daków, to kilka miałem, kilku odsłuchiwałem, SM6 słuchałem u kolegi. Ale to były tyko same przetworniki bez pre. Osobiście mam streamer Bluesound Nod. Niby wszystko ok. dopóki nie posłuchałem dedykowanych przetworników. Może powiem jakie przetworniki chciałem - dociążenie i muzykalność ( no i szczegół ) - Yulong D100 lub D200, Matrix X-Sabre PRO lub amerykańskiego Schiit Gungnir Multibit lub najlepszego NuForce`a. Ale tak się złożyło, że wcześniej kupiłem chińskiego XiangShenga  ( do starego systemu klocków Sony ES ). No i od trzech lat na nim gram. Oczywiście trochę go zmodyfikowałem. Ale możesz poczytać o nim na forum. Teraz jest nowsza wersja B. Słuchałem jej i jest już naprawdę b.dobrze. 

Acha, słuchasz tylko z serwisów muzycznych czy z "gęstych" plików? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, Jargier napisał:

A co z ziko369 jest nie tak

A ziko369...słuchał i SM6 i Node w zestawieniu z MF m6i...

Dwa lata...

Nie było sucho..."nawilżenie" na maksa  ;-)))

A z czym?

Ano z Proac Studio 100 i Response D2...

Taki to gamoń z tego ziko369 :-)))

Powinienem napisać jak Zorg...

Głuchy jak pień Ziko369

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jargier napisał:

Daki z reguły powodują "osuszenie" dźwięków. Tzn. powodują krótkie wybrzmienia co można odbierać brakiem muzykalności czy wręcz technicznym, laboratoryjnym dźwiękiem. ( Trochę się dziwię, że brakuje Ci freepio dociążenia dźwięku przy obecności suba. ) ...

Dzięki za wyczerpującą informację. Może przeoczyłeś ten fragment, ale odkąd podłączyłem NADa 375, REL już nie jest potrzebny. Co do dociążenia sprawa jest załatwiona może aż nadto ? Wcześniej też w zasadzie używałem suba w takim ustawieniu filtra, żeby bardziej było go czuć niż słychać (może błąd), a dociążenia brakowało powyżej pracy suba - bardziej w niskiej średnicy niż na samym basie. Teraz rozglądam się za wzmacniaczem, który będzie trzymał Dynki mocno jak ten NAD, ale bez łagodzenia samej góry i może z ciut mniejszym basem. Przy pierwszej próbie chyba od razu trochę przedobrzyłem ?

Co wcale nie znaczy, że nie mam frajdy z tego grania - jest NAD, jest CZAD ?

A słucham głównie z płyt, Spotify i radia. Z plików rzadko, bo jeszcze nie poukładałem sobie wygodnej konfiguracji do takiego odtwarzania, a podłączanie laptopa wykorzystanego na co dzień do innych rzeczy trochę mnie zniechęca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ziko369 napisał:

Głuchy jak pień Ziko369

Dobrze/dobre. Ważne, że masz poczucie humoru i samokrytycyzm. ? 

Nie przejmuj się, ja też już przestałem słyszeć. 

I w dodatku ślepy jestem

freepio - przeoczyłem

"Może przeoczyłeś ten fragment, ale odkąd podłączyłem NADa 375"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jargier
dopowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 22:06, freepio napisał:

Spróbuję 100A jeśli będzie taka możliwość.

Jeśli "SM6 do zmiany", to na co?

Spróbuj oppo sonica dac. Jest muzykalny i bardziej analogowy. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Atoll dac100. Pzdr

Zdarzały się używki na gwar. do1500. 

PS. @freepioJeśli chcesz nie drogą konfigurację na pliki i tidal daj na priv, może nie rewelacja ale u mnie działa i jestem zadowolony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 11:36, fotomich napisał:

Spróbuj oppo sonica dac. Jest muzykalny i bardziej analogowy. Pozdrawiam 

Ciekawe urządzenie. Dzięki. Zobaczę po wyborze wzmacniacza.

Tymczasem z każdym dniem stwierdzam, że chyba nie będzie łatwo wybrać coś za NAD'a. Z czasem słuch mi się chyba przyzwyczaił, bo "kocyk" już tak nie przeszkadza - szczegóły wróciły na swoje miejsce, choć są - jakby to powiedzieć - bardziej "wtulone" w całość przekazu. Ale za to np. niskie oktawy fortepianu nigdy tak dobitnie u mnie nie wybrzmiewały. Robi wrażenie. A to co NAD zrobił z małymi X18 przed chwilą, już całkiem wyjaśniło mi dlaczego niektórzy są w tym wzmacniaczu zakochani. Co zrobił - zaskoczył mnie i wpuścił na minę. Włączyłem na chwilę dawno niesłuchaną płytę - ot tak żeby sprawdzić jak to zabrzmi. No i się zaczęło. Zrobiłem głośniej - czad! Potem jeszcze głośniej, potem następny utwór i następny ... a potem zadzwonił telefon i żona mnie opi...ła, że dzwoni domofonem, bo nie ma kluczy, a ja nie otwieram. Kobieta nie jest w stanie zrozumieć duchowych uniesień faceta. 

Co grało? TO!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 28.05.2019 o 19:59, freepio napisał:

Ciekawe urządzenie. Dzięki. Zobaczę po wyborze wzmacniacza.

Tymczasem z każdym dniem stwierdzam, że chyba nie będzie łatwo wybrać coś za NAD'a. Z czasem słuch mi się chyba przyzwyczaił, bo "kocyk" już tak nie przeszkadza - szczegóły wróciły na swoje miejsce, choć są - jakby to powiedzieć - bardziej "wtulone" w całość przekazu. Ale za to np. niskie oktawy fortepianu nigdy tak dobitnie u mnie nie wybrzmiewały. Robi wrażenie. A to co NAD zrobił z małymi X18 przed chwilą, już całkiem wyjaśniło mi dlaczego niektórzy są w tym wzmacniaczu zakochani. Co zrobił - zaskoczył mnie i wpuścił na minę. Włączyłem na chwilę dawno niesłuchaną płytę - ot tak żeby sprawdzić jak to zabrzmi. No i się zaczęło. Zrobiłem głośniej - czad! Potem jeszcze głośniej, potem następny utwór i następny ... a potem zadzwonił telefon i żona mnie opi...ła, że dzwoni domofonem, bo nie ma kluczy, a ja nie otwieram. Kobieta nie jest w stanie zrozumieć duchowych uniesień faceta. 

Co grało? TO!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na czym finalnie stanęło? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 11:36, fotomich napisał:

Spróbuj oppo sonica dac. Jest muzykalny i bardziej analogowy. Pozdrawiam 

???

???

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aiki napisał:

Na czym finalnie stanęło? 

Wciąż gra NAD, ALE ... ostatnio posłuchałem u siebie Buchardt S400 i zaraz potem ATC SCM11 i teraz mocno kombinuję w którą stronę to wszystko pójdzie dalej. Dynaudio są świetne bez bezpośredniego porównania, ale gdy już się porówna to ... ATC to wyższa klasa przejrzystości, kontroli i ogniskowania stereo i w ogóle rewelacja, tyle że brakuje objętości basu w rocku. Z kolei Buchardt basu daje po same pachy, ale nie ustawia tak precyzyjnie sceny jak ATC przy jazzie - scena jest ogrooomna, ale płytsza niż w ATC i mniej powietrza między instrumentami. 

Najciekawsze, że X18 grają stylem gdzieś pośrodku między Buchardtami i ATC. Jakościowo poniżej obu tych zestawów, ale pomimo rozbudzonego apetytu (zwłaszcza na ATC), Dynki nadal skutecznie wciągają w muzykę i nie chcą wypuszczać z domu ?

NAD napędził wszystkie trzy pary bez kompleksów, choć mam wątpliwości co do tej ilości basu w ATC - może one potrzebują jeszcze więcej prądu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cały czas szukasz. Dopisz do listy System Audio Pandion i polskie BMNy- model w zależności od budżetu. 

Buchardty słuchałem kiedyś i porownywalem właśnie z Pandionami, które w mojej opinii grały pelniejszym i bardziej wciągającym dźwiękiem od Burchardtow.  

Sam myślę nad tymi Dynkami do pokoju 15m w zestawieniu ze wzmakiem lampowym na kt88 o mocy 55w. Ciekaw jestem czy uciągnie te kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukag72 napisał:

Spróbuj Leema jak coś info na priv jestem z Łodzi 

Dzięki, ale to chyba dopiero jeśli faktycznie zmienię kolumny. Nie znam Leema - jakiś konkretny model?

Godzinę temu, aiki napisał:

Widzę, że cały czas szukasz. Dopisz do listy ...

To nie tak. Od ostatniego wpisu z zeszłego roku był już spokój i tylko słuchanie muzyki (ok, jeszcze zmiana SM6 na 851N). Traf chciał, że ostatnio odwiedziłem audiofila, który nie dość, że ma spore podłogówki, to jeszcze ustawione w trochę mniejszym od mojego pomieszaniu. Kontrabas jaki tam "wyrósł z nagrania" był takich rozmiarów, że zamarzyło mi się coś chyba niemożliwego, mianowicie uzyskanie podobnej skali przy pomocy monitorów. No i znowu zaczęła się zabawa. Nie wiem jak się skończy na tym etapie, ale przy okazji zdążyłem się oswoić z myślą, że tak całkiem to chyba nigdy się nie kończy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zawsze można lepiej ? i taka pogoń będzie trwać do śmierci ?

Ja już się pogodzilem z warunkami lokalowymi jakie na ten moment posiadam i pewnych spraw nie przeskocze. Jak będzie większe miejsce to i lepsze kolumny zakupie. 

Rozumiem, że jesteś zadowolony z tego Nada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 22:31, sir.jax napisał:

???

???

???

 

W dniu 22.02.2020 o 14:30, aiki napisał:

To takie zabawne, słuchałeś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fotomich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 07:56, freepio napisał:

Dzięki, ale to chyba dopiero jeśli faktycznie zmienię kolumny. Nie znam Leema - jakiś konkretny model?

To nie tak. Od ostatniego wpisu z zeszłego roku był już spokój i tylko słuchanie muzyki (ok, jeszcze zmiana SM6 na 851N). Traf chciał, że ostatnio odwiedziłem audiofila, który nie dość, że ma spore podłogówki, to jeszcze ustawione w trochę mniejszym od mojego pomieszaniu. Kontrabas jaki tam "wyrósł z nagrania" był takich rozmiarów, że zamarzyło mi się coś chyba niemożliwego, mianowicie uzyskanie podobnej skali przy pomocy monitorów. No i znowu zaczęła się zabawa. Nie wiem jak się skończy na tym etapie, ale przy okazji zdążyłem się oswoić z myślą, że tak całkiem to chyba nigdy się nie kończy ?

Najlepiej wziąść do siebie i posłuchać , mogę Ci pożyczyć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fotomich napisał:

To takie zabawne, słyszałeś?

Owszem, tak.

Zresztą, żeby było zabawniej, nie tylko ja się uśmiałem.

Najwidoczniej nie miałeś do czynienia z dobrze skonfigurowanym systemem z CA SM6 w zestawie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sir.jax napisał:

Owszem, tak.

Zresztą, żeby było zabawniej, nie tylko ja się uśmiałem.

Najwidoczniej nie miałeś do czynienia z dobrze skonfigurowanym systemem z CA SM6 w zestawie.

 

Ktoś ma problem z CA, ja go w życiu człowieku nie słyszałem, moje odniesienie jest do Audio GD, którego wcześniej miałem, ot co......Oppo jest bardziej muzykalne i analogowe dla mnie, a Ty nie musisz się zgadzać, mam to daleko gdzieś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 22:06, freepio napisał:

Spróbuję 100A jeśli będzie taka możliwość.

Jeśli "SM6 do zmiany", to na co?

Napisałeś to pod tym tekstem, więc wyszło jak wyszło.

Oczywiście, że nie muszę się zgadzać z twoimi wynurzenianmi i do twojej informacji, ja też mam gdzieś co ty masz daleko gdzieś.

A jak będziesz miał okazję to pożycz HD12 Hegla, może być przykro twojej Sonice niestety.

Oczywiście nie mam pojęcia jak to zagra z twoim systemem, ale dobrze jak byś sobie uświadomił pewne rzeczy, zanim zaczniesz podskakiwać.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 14:30, aiki napisał:

Niestety, zawsze można lepiej ? i taka pogoń będzie trwać do śmierci ?

Ja już się pogodzilem z warunkami lokalowymi jakie na ten moment posiadam i pewnych spraw nie przeskocze. Jak będzie większe miejsce to i lepsze kolumny zakupie. 

Rozumiem, że jesteś zadowolony z tego Nada. 

Jestem bardzo zadowolony z Nada, ale ... zawsze można lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, freepio napisał:

Jestem bardzo zadowolony z Nada, ale ... zawsze można lepiej ?

A może zamiast przerzucać co chwila urządzenia, zadbaj o poprawę akustyki, przyniesie bardziej wymierne korzyści. Wtedy, co byś nie wstawił będzie tylko lepiej, a tak masz wciąż coś za coś.

Kablami też wszystkiego nie poprawisz, zawsze gra pomieszczenie wespół z kolumnami, czy tego chcesz , czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sir.jax napisał:

A może zamiast przerzucać co chwila urządzenia, zadbaj o poprawę akustyki, przyniesie bardziej wymierne korzyści. Wtedy, co byś nie wstawił będzie tylko lepiej, a tak masz wciąż coś za coś.

Kablami też wszystkiego nie poprawisz, zawsze gra pomieszczenie wespół z kolumnami, czy tego chcesz , czy nie.

Nie mam wrażenia żebym przerzucał urządzenia co chwila, a przynajmniej nie tak często jak bym chciał ? Austyki pomieszczenia jakoś znacząco nie poprawię. Pomieszczenie ma 20m, jest akustycznie jasne, słabo wytłumione i takie pozostanie dopóki się nie przeprowadzę - to kwestia kompromisów gdy nie mieszka się samemu. A że przeprowadzki nie planuję, to pozostaje jak najlepszy dobór zestawu do takiej właśnie akustyki pomieszczenia. Z obecnym zestawem nie mam już żadnych "problemów" - słucha mi się go całkiem przyjemnie. Niniejszy ubiegłoroczny wątek traktowałem jako zamknięty, ale jak widać odzieżył go swoim pytaniem jeden z kolegów. 

Inna sprawa to, że nie żyjemy w próżni - w miarę poznawania lepszych konfiguracji apetyt rośnie. Ja się nie przywiązuję do sprzętu - nie widzę problemu żeby zmienić wzmacniacz, czy kolumny raz na rok lub nawet częściej. Jest tyle ciekawych opcji, że żal by było nie probować ? Ale nawet w idealnej akustyce nigdy nie jest tak, że "co byś nie wstawił będzie tylko lepiej". Np. takie ATC SCM11, choć jaśniejsze, zagrały u mnie lepiej od X18 prawie pod każdym względem z wyjątkiem rozciągnięcia basu. Czy lepsza akustyka sprawiłaby, że w ATC pojawiłby większy bas niż w Dynaudio? Nie sądzę. Natomiast może się okazać, że jakiś wzmacniacz wypchnie z ATC więcej basu niż Nad C375. Może tak, może nie - bez prób się tego nie dowiem. A spróbować mam chęć, bo bardzo mi się te kolumny spodobały - takiej przestrzeni, powietrza, i swobodnej naturalności w zakresie średnicy wcześniej u siebie nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na bogato u Ciebie ???, niestety popełniasz błąd nie inwestując w poprawę akustyki.

A dziś na prawdę niewiele wystarczy, jak już nie chcesz "psuć" wyglądu salonu na rynku jest dużo opcji paneli nie psujących wyglądu.

Takim minimum są choćby panele, które mogłyby uspokoić twoją akustykę i zniwelować czas pogłosu.

Mógłbyś się zdziwić, co można osiągnąć za pomocą poprawy warunków akustycznych nie zmieniając sprzętu, ale prawdopodobnie nie miałeś okazji, żeby się o tym przekonać.

Pozdrawiam.

58 minut temu, freepio napisał:

Czy lepsza akustyka sprawiłaby, że w ATC pojawiłby większy bas niż w Dynaudio?

A czy większy bas w/g ciebie oznacza lepszy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sir.jax napisał:

To na bogato u Ciebie ???, niestety popełniasz błąd nie inwestując w poprawę akustyki.

A dziś na prawdę niewiele wystarczy, jak już nie chcesz "psuć" wyglądu salonu na rynku jest dużo opcji paneli nie psujących wyglądu.

Takim minimum są choćby panele, które mogłyby uspokoić twoją akustykę i zniwelować czas pogłosu.

Mógłbyś się zdziwić, co można osiągnąć za pomocą poprawy warunków akustycznych nie zmieniając sprzętu, ale prawdopodobnie nie miałeś okazji, żeby się o tym przekonać.

Pozdrawiam.

No tak - druga od dołu linia Dynaudio, Cambridge i NAD - przebogaty zestaw ? Na tym poziomie cenowym każde kilka tysięcy w górę ma szansę dać jeszcze spory postęp, więc próbuję.

Co do pokoju to i tak mam w miarę komfortową sytuację, bo kolumny "mają prawo" stać przepisowo wysunięte na pokój, z dala od ścian, więc za monitorami jest fajna scena. Najbardziej brakuje jakichś miękkich pochłaniaczy pluszaków poduszaków. O grubym dywanie mogę zapomnieć. Jakie panele masz na myśli? Może faktycznie udałoby się coś wrzucić choćby na ścianę za miejscem odsłuchu.

Co do basu - większy bas oznacza dla mnie ... większy bas. Jak mam ocenić bas, który jest bardziej zwarty, szybki, ale jest go wyraźnie za mało np. w klasyce rocka? Dobry? Dla mnie nie. Czy Ferrari to dobry samochód? A do zabrania rodziny z dziećmi na wakacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bogato miałem na myśli nie to, że masz obecnie NADzika i CA, tylko to, że za chwilę znowu możesz mieć co innego, nie wiem czy kupujesz nowe, czy rynek wtórny, ale na odsprzedaży zawsze się traci.

CA SM6  można pięknie poprawić  niedużym kosztem nie będę tu pisać, ale warto.

Ostatnio zrobiłem dość kontrowersyjne porównanie i mam ciekawe spostrzeżenia, wolę publicznie o tym nie pisać.

Panele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jest jeszcze acousticmanufacture, ale tam Dyfuzory 2D i 1D.

Warto zadbać o narożniki pokoju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sir.jax napisał:

Na bogato miałem na myśli nie to, że masz obecnie NADzika i CA, tylko to, że za chwilę znowu możesz mieć co innego, nie wiem czy kupujesz nowe, czy rynek wtórny, ale na odsprzedaży zawsze się traci.

CA SM6  można pięknie poprawić  niedużym kosztem nie będę tu pisać, ale warto.

Ostatnio zrobiłem dość kontrowersyjne porównanie i mam ciekawe spostrzeżenia, wolę publicznie o tym nie pisać.

Panele

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jest jeszcze acousticmanufacture, ale tam Dyfuzory 2D i 1D.

Warto zadbać o narożniki pokoju.

 

No ok., każda zabawa kosztuje i zawsze coś się traci, ale bez przesady - na tym poziomie cenowym to nie są jakieś znaczne kwoty. Co do kolejnych zakupów - jeśli bardzo spodoba mi się coś z salonu, to znowu kupię nowe, a jeśli trafi się coś ciekawego na drugiej ręki, to też nie będę wybrzydzał.

Dzięki za podpowiedzi - zobaczę co da się zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sir.jax napisał:

Napisałeś to pod tym tekstem, więc wyszło jak wyszło.

Oczywiście, że nie muszę się zgadzać z twoimi wynurzenianmi i do twojej informacji, ja też mam gdzieś co ty masz daleko gdzieś.

A jak będziesz miał okazję to pożycz HD12 Hegla, może być przykro twojej Sonice niestety.

Oczywiście nie mam pojęcia jak to zagra z twoim systemem, ale dobrze jak byś sobie uświadomił pewne rzeczy, zanim zaczniesz podskakiwać.

 

 

Wiesz co, hegla słuchałem h90, to była porażka na całej linii, beznamiętny suchy dźwięk. Jakoś nie mam ochoty zgłębiać tematu hegla, wole słuchać muzykalne oppo. Cena podobna, więc na progres nie liczę za bardzo. Po za tym dużo hegla na rynku wtórnym, to nie wróży zbyt dobrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.