Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Excite X18, Cambridge Audio Stream Magic 6. Jaki wzmacniacz do tego?


freepio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako były posiadacz SM6 , mogę polecić integry Lectora .

Zrównoważone brzmienie plus oryginalne wzornictwo . 

Sam gram na Lector ZOE +VM-200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy Dynkach szkoda wokal dystansować wzmakiem i poniekąd tracić ich największy atut więc Naim-a dopisz do listy:) X18 nie grają tak bezpośrednio jak X14 więc nie masz się czego obawiać, zresztą i tak najwięcej będzie miało tu do powiedzenia Twoje pomieszczenie i jak wyżej wspomniał Kolega - ustawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Widzę, że napisałem, że Naim gra być może dźwiękiem "wyschniętym do przodu" :D. Miało być oczywiście "wypchniętym". Nie chodzi mi o jakieś szczególne podkreślenie średnicy z wokalami tylko tworzenie obrazu stereo blisko na linii kolumn i przed nimi w pokoju - tego chcę uniknąć.

Naimanigdy nie słyszałem. Czy myślicie, że warto spróbować na początek 5si? Najtańszy pokaże już co to za szkoła ten Naim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, freepio napisał:

Poniżej lista wszystkich propozycji w kolejności alfabetycznej. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem. Jeśli macie chęć, proszę o komentarz.

Niezła lista. Może do końca roku wyrobisz się z odsłuchem ? 

 

 

11 minut temu, freepio napisał:

Naimanigdy nie słyszałem. Czy myślicie, że warto spróbować na początek 5si? Najtańszy pokaże już co to za szkoła ten Naim?

Warto posłuchać nawet tej najtańszej integry Naima. Da Ci to już jakiś pogląd. Miałem 5si. Całkiem fajny wzmacniacz tylko niestety jako nowy za drogi. Naim się wysoko ceni. Używki można już upolować w dobrej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Silver_85 napisał:

Niezła lista. Może do końca roku wyrobisz się z odsłuchem ? 

NA PEWNO nie wyrobię się z odsłuchem ?

Nie mam takich ambicji żeby wysłuchać choćby połowę. Niestety. Będę słuchał w miarę możliwości / dostępności i prawdopodobnie pierwszy, który będzie miał "to coś" zostanie już w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, freepio napisał:

ARCAM A29

ARCAM A39

ATOLL IN 100 SE

CAYIN MT-35S

CAYIN A 55TP

HEGEL 90

HEGEL 100

HEGEL 200

LECTOR ZAX-70

LECTOR ZXT-70

MUSIC HALL a30.3

MUSIC HALL a35.2

NAD C356BEE po modyfikacji

NAD C375BEE

NUPRIME IDA-8

NUPRIME IDA-16

ROKSAN Kandy K3

ROTEL A-14

ROTEL RA-1572

SONNETEER Alabaster Mk.IV

UNISON RESEARCH Triode 25

VINCENT SV-227

VINCENT SV-237MK

Ale żeś se listę machnął. Arcamy jak i Nady chowają soprany. Rotele to nie jest ocieplenie tylko ujędrnianie brzmienia i ta siekiera na sopranach w a14 nie do zniesienia.

Obstawiam na Raksana k3, a jeszcze bardziej na Naima 5si. Naim podaje soprany bez ceregieli ale nie przekracza granicy wyostrzenia. Bas i średnica lekko ocieplone. K3 potrafi przywalić basem. Ma moc, soprany też ma bardzo wyraźne. Ma się wrażenie większej jasności niż z Naimem ale to bardziej w skutek średnicy. No i ta średnica w k3 jest trochu za spokojna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, freepio napisał:

NA PEWNO nie wyrobię się z odsłuchem ?

Nie mam takich ambicji żeby wysłuchać choćby połowę. Niestety. Będę słuchał w miarę możliwości / dostępności i prawdopodobnie pierwszy, który będzie miał "to coś" zostanie już w domu.

A co w pierwszej kolejności chcesz żeby zabrzmiało zjawiskowo...?

Może mam to posłucham sobie chętnie ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ziko369 napisał:

A co w pierwszej kolejności chcesz żeby zabrzmiało zjawiskowo...?

Może mam to posłucham sobie chętnie ... ?

W pierwszej kolejności od nastroju zależy, ale ostatnio najczęściej coś z tej kupki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysiek B napisał:

Ale żeś se listę machnął. ...

No wiesz - nie ja se ją machnąłem, tylko koledzy wespół w zespół ?

A do tego jeszcze doszły:

JOLIDA jd1501rc

BLADELIUS Thor MK2

Arcama 39 miałem okazję słuchać i schowania sopranów nie stwierdziłem, ale w każdym systemie może zagrać trochę inaczej.

Pozostałych z listy nie słyszałem. Z NAD'ów słyszałem tylko 326, ale w systemie, którego nie znałem, więc trudno cokolwiek powiedzieć.

W każdym razie dzięki za wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, freepio napisał:

W pierwszej kolejności od nastroju zależy, ale ostatnio najczęściej coś z tej kupki

 

20190507_132033_HDR-1.jpg

Jazzu sporo...żeby był zjawiskowy to system musi być przejrzysty, wyciągający każdy szczegół...przynajmniej dla mnie...inaczej wieje nudą...

Ciężko niestety jest połączyć jakość realizacji jazzowych z popem i rockiem...

Jak jazz  jest zjawiskowy to system jest bezlitosny dla rocka, itp.

Trzeba wybierać odpowiednie realizacje...

Ale to tak z mojego doświadczenia i osłuchania...

Pozdrawiam i udanego zestawienia życzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ziko369 napisał:

Ciężko niestety jest połączyć jakość realizacji jazzowych z popem i rockiem...

?

Sporo w tym racji, ale na szczęście już raz mi się udało znaleźć całkiem fajny kompromis, więc może i tym razem. Tzn część rocka czy popu i tak zawsze odpadała niestety, ale przynajmniej dawało się ograniczyć ilość tych "odrzutów".

A może trzeba będzie kupić NAD'a i zacząć kręcić gałami jak za czasów Diory (miałem, a jakże ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, freepio napisał:

Poniżej lista wszystkich propozycji w kolejności alfabetycznej. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem. Jeśli macie chęć, proszę o komentarz.

ARCAM A29

ARCAM A39

ATOLL IN 100 SE

CAYIN MT-35S

CAYIN A 55TP

HEGEL 90

HEGEL 100

HEGEL 200

LECTOR ZAX-70

LECTOR ZXT-70

MUSIC HALL a30.3

MUSIC HALL a35.2

NAD C356BEE po modyfikacji

NAD C375BEE

NUPRIME IDA-8

NUPRIME IDA-16

ROKSAN Kandy K3

ROTEL A-14

ROTEL RA-1572

SONNETEER Alabaster Mk.IV

UNISON RESEARCH Triode 25

VINCENT SV-227

VINCENT SV-237MK

inne hybrydy z Vincenta i Xindaka, coś z lamp Linear Audio Research.

Dodatkowo dostałem sugestię, że powinienem zrobić tuning SM6 (może faktycznie?)

Ło matko ale zbieranina ?

W dniu 3.05.2019 o 16:05, freepio napisał:

Pomożecie, dobrzy ludzie?

Całkiem niedawno musiałem zmienić ustawienie sprzętu, m.in. zrezygnować z podłogówek. Po kilku odsłuchach kupiłem Dynaudio X18. Podoba mi się ich przejrzystość, rozdzielczość wysokich i ogólny charakter - taki swobodny oddech, powietrze, wybrzmienia talerzy, dzwoneczków itp. Podobny charakter samej góry zauważyłem wcześniej w KEF LS50, jednak tamte nie dawały się ustawić na półce (bas dudnił niemiłosiernie, zatkanie otworów całkiem psuło brzmienie), a ja niestety czasami muszę przestawić kolumny ze standów właśnie na półkę. Z drugiej strony takie np. Elac UNI-FI BS U5 miały za bardzo stłumioną, wycofaną górę. Słuchałem też Dynaudio X14, jednak do moich 20 m2 okazały się za małe, a i soprany nie były już tak rozdzielcze i zróżnicowane. Ostatecznie stanęło na X18, ale ...

Mam pytanie - jaki wzmacniacz dobrać do X18 aby lekko skorygować brzmienie w kierunku starszych Dynaudio (Audience 52SE, Focus). Nie chodzi o to żeby wrócić do tamtego stylu grania, bo to co pokazują X18 mi się podoba, ale czasami wolałbym je jednak lekko uspokoić / dociążyć. Trochę ocieplić, ale nie zrobić całkiem ciepłej kluchy.

Teraz gram na Cambridge'u Stream Magic 6 jako pre i końcówce mocy Hitachi HMA-8500 MkII. Interkonekt QED Reference Audio Evolution, głośnikowy QED Ruby Anniversary Evolution. Niższy bas uzupełnia REL T5i.

Być może problemem jest brak przedwzmacniacza, a może tylko kable? Tak czy siak, chciałbym kupić nową lub używaną integrę. Najlepiej z pilotem. Im taniej tym lepiej, ale żeby za bardzo nie ograniczać potencjału głośników. 5 tys PLN to moje maksimum. Słucham bardzo różnej muzyki - jazz, rock, pop, czasami klasyka.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Wrzuć jakieś fotosy jak to obecnie wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie odsłuchowego bałaganu wyglądało to tak (teraz końcówka stoi na swoim miejscu no i zniknęły GS20 ?). Głośniki są rozstawione od siebie na ok. 2m. Odległość od ściany za głośnikami ok 0,5m i  po ok. 1,30m od ścian bocznych. W tych ustawieniach już wiele nie zmienię. Mogę ewentualnie wejść w konflikt z małżonką i rozkładać dywan, bo teraz są gołe panele.

Jak zmienię szafkę na większą (a jest uzasadniona potrzeba), to głośniki będą musiały czasami lądować właśnie na niej, a standy w szafie. Taka sytuacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te ktoś rozpoznaje? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, freepio napisał:

A te ktoś rozpoznaje? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MA Gold GS20?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, freepio napisał:

No wiesz - nie ja se ją machnąłem, tylko koledzy wespół w zespół ?

A do tego jeszcze doszły:

JOLIDA jd1501rc

BLADELIUS Thor MK2

Arcama 39 miałem okazję słuchać i schowania sopranów nie stwierdziłem, ale w każdym systemie może zagrać trochę inaczej.

Pozostałych z listy nie słyszałem. Z NAD'ów słyszałem tylko 326, ale w systemie, którego nie znałem, więc trudno cokolwiek powiedzieć.

W każdym razie dzięki za wskazówki.

Arcamy obsłuchiwałem dość solidnie z tej serii, a39 i a29. Miałem nawet na któregoś chrapkę. Oba bardzo podobne. A29 jest bardziej suchy na niższej średnicy. Przy a39 jest gęściej w tym fragmencie pasma ale różnica między nimi nie warta pieniędzy. Oba jednak powiedzmy, że mocno obniżają tonację, ściągają środek ciężkości dźwięku w dół. Większość wzmacniaczy jednak wyraźniej gra sopranami

NADy są z kolei świetne do rocka. Są powolne ale za to jaki mają rozmach dźwięku. Ich trójwymiarowa średnica robi wrażenie. Puszysty bas maskuje dużo syfu na rockowych płytach zwłaszcza z poprzedniej epoki. Sam myślę czy nie dokupić sobie c375 tylko do rocka jako drugi wzmacniacz. C356 rozjaśnia trochę średnicę. Ktoś może powiedzieć, że do rocka bardziej Naim albo Atoll bo są szybkie i stopa łoi... itd, ale co kto woli.

ps. Ktoś już na forum przerabiał NADa z Dynaudio

x18

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz Freepio określ się precyzyjnie na czym Ci bardziej zależy w graniu? Na Twoim miejscu postawiłbym na nasycenie, organiczność, plastykę, naturalne barwy klimat a odpuścił granie bardzo dynamiczne, konturowe, precyzyjne bo tego te leniwe X18 nigdy Ci nie dadzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Krzysiek B napisał:

Arcamy obsłuchiwałem dość solidnie z tej serii, a39 i a29. ...

Ok. Dzięki za uzupełnienie. Zauważyłem, że a39 ma mocno wypełnioną dolną średnicę, przez co ogólnie jest taki "grubszy / cięższy", ale wycofania sopranów jednak nie stwierdziłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

A teraz Freepio określ się precyzyjnie na czym Ci bardziej zależy ...

?

Adam 38, w takim razie mamy całkiem inny odbiór X18, bo wg mnie to są szybkie, żywe monitorki. W porównaniu z wieloma z tej samej półki cenowej wypadają pod tym względem bardzo dobrze. Czy "konturowe" - tego słowa bym chyba nie użył, ale są przejrzyste, potrafią naświetlić szczegóły, nie zamulają.  "Leniwe" pod tym względem bywały niektóre starsze Audience. Co do makrodynamiki, to jest średnio (takie Audience 52SE potrafiły kopnąć mocniej), ale i tutaj X18 nie odstają od skrzyneczek podobnej wielkości. Przed zakupem przesłuchałem takich monitorków całkiem sporo, choć większość w salonach. Próbka tego, co miałem w domu jest na poniższej fotce (zgadywanka ?).

Na czym mi zależy, to w miarę precyzyjnie napisałem w pierwszym wpisie - chcę je lekko "dociążyć" (jak to ująłeś "postawić na większe nasycenie") - właśnie w kierunku dawnych Audience. W odpowiedzi pojawiły się propozycje lampowców i ciepło grających tranzystorów, lista propozycji jest "przedługa", mam dobry punkt wyjścia do odsłuchów więc jestem happy i jeszcze raz wielkie dzięki! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, dla Ciebie szybkie, dla mnie leniwe czyli wyciągając średnią - jest wystarczająco nie leniwie ? Ważne, że gdzie indziej mają duuużo do "powiedzenia" i można się z nimi mocno zaprzyjaźnić ?

Powodzonka w poszukiwaniach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

... dla Ciebie szybkie, dla mnie leniwe ... 

Ja w takich sytuacjach stawiam na akustykę pomieszczenia (oraz przyzwyczajenie mózgu do niej). Nawet współpraca z konkretnym wzmacniaczem nie ma chyba takiego wpływ na brzmienie jak rozkład fal w pomieszczeniu.

Przy tej okazji ciekawostka z ostatnich odsłuchów: taki LS50 ustawiony metr od ściany był u mnie bajecznie szybki i klarowny, ale już po dosunięciu do ściany nie dało się go słuchać - spowalniał i jakby "zapychał się" dużo szybciej niż inne monitory. Zostawał rozlazły bas, płaska średnica i jakieś cykanie góry. Ale z drugiej strony bardzo dobrze się spisywał już z odległości 1 metra od słuchacza (środek pokoju, głośniki metr od siebie, głowa na poziomie głośników w trójkącie równobocznym). W tym ustawieniu pojawiała się wieloplanowa scena (może "scenka") z jeszcze lepszą definicją niż w normalnym ustawieniu. Dynaudio z tej odległości nie było w stanie utworzyć poprawnego stereo. No, przynajmniej u mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Panie, wolny monitor to wolny monitor i nic tego nie zmieni ( czy X18 będą grały w 15 czy 30m2 nie zmieni to ich natury). Są kolumny do szybkiego "łojenia" i są do relaksu, czarowania  (Dynaudio).

Możesz je (X18) trochę "kopnąć" w tłusty, leniwy zad np. Heglem ale efekt całościowy będzie opłakany bo dalej bardzo dobrej szybkości nie będzie a do tego zgubisz! mocne strony Dynaudio czyli plastykę, organiczność (a już Twoje źródło całkowicie eliminuje Hegla w połączeniu z Excite...). Niestety zawsze  jest jakiś kompromis, w przypadku Dynaudio X18 jest to szybkość, wykop, dynamika. Tu zawsze znajdzie się wieeeelu lepszych zawodników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, freepio napisał:

No cóż. To mogę się tylko cieszyć, że mam w pełni sprawną parę X18 niewymagającą kopania ?

Albo lubisz takie spokojne, łagodne granie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, freepio napisał:

Odległość od ściany za głośnikami ok 0,5m i  po ok. 1,30m od ścian bocznych.

Lepiej gdyby to było na odwrót,  nie oczekuj głębokiej sceny za linię kolumn przysuwając je na pół metra od tylnej ściany,  tego ci nie zmieni żaden wzmacniacz, a na pewno nie na tyle, co uzyskał byś odsunięciem kolumn od tylnej ściany. 

 

W dniu 6.05.2019 o 18:08, freepio napisał:

okazały się bardziej przejrzyste i wydaje mi się, że odkryły lekko "techniczny" charakter grania Cambridge'a. Być może sama zmiana kabli w tej sytuacji by wystarczyła (tutaj też brak mi pomysłów) ale chcę ominąć cyfrową regulację głośności Cambridge'a i stąd pomysł na nową integrę

To zmień mu bezpiecznik, kabel zasilający i postaw na izolatorach Vibrapodach i zobaczysz jak zagra analogowo i mało technicznie.

?

Użyj też we właściwy sposób filtrów,  które posiada CA SM6 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:

... nie oczekuj głębokiej sceny za linię kolumn przysuwając je na pół metra od tylnej ściany,  

Hej, ale ja nie narzekam na brak tej sceny, tylko obawiam się żeby mi nie wlazła z nowym wzmacniaczem tuż przed kanapę. Teraz, przy dobrych nagraniach, niektóre dźwięki pojawiają się za głośnikami nawet bez sadowienia się w "złotym punkcie". A do specjalnych muzycznych seansów wysuwam głośniki tak, że "stereo trójkąt" tworzy się na środku pokoju i wtedy jest pełnia szczęścia - dobry obraz stereo i przejrzyste, szybkie, szczegółowe brzmienie X18 ?

Teraz tylko chciałbym to brzmienie lekko "pogrubasić", a może nawet tylko ciut stonować soprany, ale bez odbierania im rozdzielczości (stąd pomysł, że może wystarczyłoby dać inne kable) - to już wyjdzie w trakcie prób. Taka sytuacja ?

45 minut temu, sir.jax napisał:

To zmień mu bezpiecznik, kabel zasilający i postaw na izolatorach Vibrapodach i zobaczysz jak zagra analogowo i mało technicznie.

?

?

Aaa, to sorry, ale na tym poziomie nie podejmuję dyskusji. Też kiedyś wątpiłem we wpływ kabli głośnikowych na brzmienie zestawu, ale już mi przeszło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, freepio napisał:

Też kiedyś wątpiłem we wpływ kabli głośnikowych na brzmienie zestawu, ale już mi przeszło ?

No to wątpisz,  czy nie, bo już nie wiem?

Nie pisałem o głośnikowym,  tylko o zasilaniu i podkładkach Vibrapoda. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sir.jax napisał:

Nie pisałem o głośnikowym,  tylko o zasilaniu i podkładkach Vibrapoda. 

 

 

Ok. Jeśli tylko okaże się, że wszystkie zaproponowane przez kolegów wzmacniacze grają tak samo. Jeśli żaden nie ogarnie nieco jasnego, lżejszego niż we wcześniejszych seriach Dynaudio brzmienia X18, wtedy poproszę Cię o konkretne modele kabli zasilających i podkładek.

Tymczasem proszę o nie zaśmiecanie wątku tematami innymi niż wzmacniacze i ewentualnie kable głośnikowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.