Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego ludzie odwracają się od dużych wież?


k.mik

Rekomendowane odpowiedzi

Bo pojawiła się mobilność i duża większość ludzi zadowala się słuchaniem muzyki z telefonów.

Moda na normalne wieże już dawno przeminęła, tak gdzieś z końcem lat 90-tych.

Broni się jeszcze dobre hi-fi z łączonymi elementami, ale i ten rynek pomału staje się niszowy.

A rynek high-end zaczyna być nakierowany na naprawdę bogatych ludzi, którzy niekoniecznie szukają jakości. Jak dla mnie ten segment staje się pomału irracjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co szarakowi stary mebel, jak dziś można kupić malutkie wieżyczki, które mają wszystko wbudowane? Do tego jak już było wspomniane, teraz muzykę często się słucha z telefonów czy to przez słuchawki czy przez głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 17:36, SynSama napisał:

Wystarczy, że żona wycofa się z porannego lodzika w niedzielę i pozamiatane. Ustąpisz :-)))))))))))))))))

 

47 minut temu, PawelMitsu napisał:

ch... z lodzikiem.

Aby na pewno jestem na Forum audiofilskim? ?

W dniu 6.05.2019 o 03:14, Krzaku666 napisał:

Stare klocki raczej słabo wyglądają po 20 latach.

Zadbany 25 letni klocek czasami wygląda lepiej niż nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał:

Aby na pewno jestem na Forum audiofilskim?

Moja odpowiedź jeszcze bardziej powinna Cię w tym utwierdzić ;).

Wracając do głównego wątku, moim zdaniem sprzęt audio był sprzętem użytkowym (mówimy o świecie z poza żelaznej kurtyny). Jest grupa osób, która jara się danym tematem i wtajemnicza się w jego zakamarki oraz grupa osób, które po prostu słuchają muzyki (najczęściej w tle, nie spotkałem jeszcze osób z poza środowika audio, ktora siada na fotelu i leci cały album).

grupa osób, która posiadała wierze hifi to byli po prostu ludzie, którzy chcieli mieć urządzenia do odtwarzania muzyki (wieża technics z lat 90 to nie jest jakiś hiend) Ci sami ludzie będą używać takich sprzętów jakie są dla nich wygodne i jakie podpowie im rynek/marketing itd.

Też znam przyklad osoby (akurat z Polski) która miała wierzę technics w latach 90 z dużymi podłogówkami. Zestaw składał się z ampli, korektora, cd, magnetofonu, następnie około roku 2002 kupiła na nowej fali kino domowe Panasonic (5 satelitek i sub i urządzenie wielkości PS4) teraz już w ogóle z tego nie korzysta i muzyka nie ma dla niej znaczenia na tyle aby specjalnie usiąść i słuchać. Tamta wieża miała dla tej osoby zawsze znaczenie jako sprzęt który grał w tle w czasie spotkań towarzyskich, a nie jako hobby.

 

Nie dziwię się zatem, że takie osoby kupiły najpierw zintegrowane amplitunery, które do odtwarzania muzyki potrzebują jedynie glośników, a teraz kupują soundbary, które same w sobie są sprzętem grającym. Dla tych osób w zasadzie jakość nie ma znaczenia. Logiczne jest że zamiast np 4 klocków (wzmacniacz, tuner, odtwarzacz CD, magnetofon) wybiorą jedno zintegrowane urządzenie. W mojej opinii dowodem na to był walkman, póżniej iPod, a teraz streaming (BTW niesamowite, że teraz wgrywanie plików na iPoda wydaje się przestarzałym rozwiązaniem!)

 

Co do wyglądu wież, kiedyś robiły na mnie wrażenie. Teraz bardziej podobają mi się oddzielnie postawione wizualnie nie pasujące do siebie urządzenia.

co do wyglądu starych sprzętów - wg mnie to nie jest kwestia wieku tylko jakości dizajnu. Są urządzenia (nie tylko audio), które są ponadczasowe i zawsze będą wyglądać dobrze. Ja mam osobiście niemal 20 letni wzmacniacz Yamaha i w mojej opinii jest przynajmniej tak samo elegancki jak najnowsze modele tej firmy (2 pokrętła - 2 przyciski na froncie w tym power on) chociaż to i tak nie jest jakiś wybitny projekt na miarę klasyków takich jak "Dieter Rams Braun Lectron Radio 1967".

W mojej opinii obecne klocki Marantza mimo tego, że teraz wyglądają ładnie też się wizualnie szybko zestarzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 00:15, k.mik napisał:

W latach 90. pamiętam mieszkania dwóch znajomych z Niemiec. Obaj mieli pełnowymiarowe segmentowe wieże (nie pamiętam marek: może Technics, może Akai, może Sony). Były to dość nowe wtedy modele, na pewno kupione już w latach 90. I co widzę teraz? Już ich nie mają. I w ogóle nic nie mają. Jakaś licha mikrowieża rodem z pokoju dziecięcego, wciśnięta w regał, jakieś tanie kino domowe pod telewizorem... Dlaczego znajomi posprzedawali lub pooddawali do utylizacji te duże wieże? Nie rozumiem. Czy naprawdę duże porządne segmenty aż tak bardzo nie pasują do nowoczesnego wnętrza po wymianie mebli? Ludziom w tej Europie chyba się przewraca w głowach z dobrobytu. Zresztą trend ten widać także w moim polskim 47-tysięcznym mieście: brak w sklepach RTV pełnowymiarowych segmentów audio. Same mini i mikrowieże.


Nie wiem jak ze starszymi rocznikami, ale obecnie młodzież 20-30 lat słucha wszystkiego z telefonu lub tableta podłączonego koniecznie bezprzewodowo do TV z soundbarem, ewentualnie do przenośnego głośniczka lub miniwieży. To im wystarcza, jak masz nawet najgorszy sprzęt, ale przeznaczony tylko do słuchania muzyki typu cd, wzmacniacz, czy gramofon, to już jesteś dla nich audiofilem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2019 o 17:56, Bartosz_70659 napisał:

Niestety tym czynnikiem też jest tzw żona ( trochę mniejsze dranstwo od teściowej). Widziałem w media markcie taki obrazek. Gościu z żoną ( dziewczyna) podszedł do dużego zestawu kina domowego. A żona nieeee i go ciągnie do miniwiez. I faceci tak wykastrowani muszą te mini wieżyczki mieć...

Hahaha to wcale nie musi być żart 

nadmierna meska uleglosc wobec kobiety to straszna rzecz

jak by mi jakas sucz dyktowala jakiego sprzetu mam sluchac to byc pogonil w 3 wiatry

facet musi sie postawic kobiecie - inaczej ta straci do niego szacunek i respekt i bedzie traktowac jak popychadlo przynies, wynies, pozamiataj ,,,,, niestety dzisiejsi  faceci to straszne pizdy sami sobie obcinaja jaja i jeszcze zadowoleni bo nowoczesni i trendy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 21:38, Lari1515 napisał:

moda moda i jeszcze raz moda. 

czasy sie zmienily

internet zmienil wszystko

nie bez winy sa tez producenci audio - wiele budzetowych sprzetow obecnie brzmi FATALNIE

bez glebi bez mocy plasko jak radyjko - jak ktos ma wydac minium kilka tys na skromny zestaw stereo

i slysze ze gra to mniej wciagajaco niz glosniki 2,1 z komputera albo soundbar - to sie wycofuje

w dzisiejszych czasach orkopnie stroi sie kolumny i tansze wzmaki

a wiekszosci nie stac zeby na fanaberie sluchania muzyki wydawac polroczne dochody

zwlaszcza ze wspolczesna muzyka jest czesto tak nagywana ze brzmi lepiej na soundbarze z subem

niz na klasycnzym stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

raz że często zasilacze np do DAC są na zewnątrz jak do laptopa, ogólnie też miniaturyzacja. Czasami patrzy się na zdjęcie wnętrza pudła które chce być pełnowymiarowe a tam hula wiatr. Chińczyki upychają dużo elektroniki często, ale niektóre markowe uznane marki walną malutką płytkę + trafo w środku i nara.

Miła odmiana to np Atoll który zasilanie ma na bogato i do tego nie produkuje (jeszcze) w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że dawniej większość miała normalnej wielkości wieże, bo po prostu miniaturyzacja nie była aż tak rozwinięta i ten sprzęt był duży siłą rzeczy.

Teraz owszem są mniejsze urządzenia ale czy one są wystarczające? Do sypialni, do kompa, do kuchni tak. Do salonu - nie ma szans. Jeżeli nie chcemy iść na znaczne kompromisy to musi to być sprzęt pełnowymiarowy. Ja sobie nie wyobrażam jakiś pierdziawek w salonie.

Jeżeli ktoś jest fascynatorem, miłośnikiem muzyki to ta miniaturyzacja   sprzęcie go nie zadowoli. Będzie dążył wg mnie do posiadania pełnowymiarowego sprzętu. Cokolwiek do grania to mają ludzie dla których muzyka to tło i to czasem. 

Piszecie tu, że żona nie pozwala na normalny sprzęt. Dla mnie to jest nie do pomyślenia. Wprawdzie od dawna już żony na stanie nie posiadam, ale sprzęt doceniała, jego brzmienie jak i muzykę. I nie ma tu znaczenia, że już nie jesteśmy razem. Na tamten czas musiała to być osoba która docenia sprzęt i lubi muzykę. Inaczej nie byłoby sensu nic zaczynać. Przemyślcie to ci, którzy jeszcze nie wybraliście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy duży sprzęt oznacza duży dźwięk?
Głośniki to co innego.
Ja np stawiam na słuchawki bo słucham kiedy chce i nie robię sąsiadom koncertu bo sam nie lubię jak mi ktoś naparza za ścianą


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie żon /partnerek/kochanek

nie wyobrażam sobie żeby moja luba nie podzielała pasji do muzyki

Moja jest po szkole muzycznej ( wiolonczela ) ja zaś wiele lat grałem w różnych zespołach ( gitara&bas ) i jej zdanie na temat sprzętu cenie sobie bardziej niż każdego z kolegów , oczywiście jak to kobieta zwraca uwagę na design, ale ucho ma dobre...

Nie ma nic przyjemniejszego niż wspólny wieczorny odsłuch przy lampce dobrego wina

 

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać i nic ująć ?

Moja ładniejsza połówka często się nabija, jak wpadną znajomi, że taszczę w tą i z powrotem klamoty, że siedzimy z kumplami i tylko słuchamy i gadamy o muzyce. A jak spyta co słychać u jednego czy drugiego, to wzruszam ramionami ?

Nigdy nie miała problemu z ilością i wielkością sprzętów. Ostatnio jechałem 1000 km po wzmacniacz, w obie strony, nawet nie zrobiła grymasa. Wie, że hobby dla każdego człowieka jest ważne i potrzebne, by szara rzeczywistość była kolorowa. Oczywiście w ramach rozsądku. Sam nigdy jej nie ograniczam, choć pomysły wydają się dyskusyjne ?. To nawet nie kompromisy, tylko dopasowanie partnerów, jak wzmaka i kolumn. Na koniec przyznaje, że wraz z postępem ma większą przyjemność ze słuchania muzyki. I o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 11:00, Denon Store napisał:

Niestety takie czasy, ze powszechny minimalizm wypiera klasyczne rozwiązania. I tak jak któryś z Przedmówców wspomniał: dzisiejsze miniwieże mają w sobie wszystko, [...]

I Cd i streaming i multiroom, i radio... Tylko czekać aż te systemy zaczną zmywać i prać ? ?

 

Zasilanie też z odpowiednim zapasem mocy ?

Raczej nie , bo przetwornice do zasilania impulsowego  robi się na styk. Wzmacniacze klasy D to z kolei (jak dla mnie) minimalizm kubaturowy.

Niektórym wystarczy samsungowy harman/kardon aura (pierwotyp) ale mnie wygląd nie zadowoli, żebym wycofał się z wymiarowo niewygodnych elementów.

Maluchy są "wszystkomające", owszem są spójne ale dzięki zabawie w składanie do siebie elementów uzyskujemy zestaw dla siebie i swojego pomieszczenia.

Brakuje pewnie klienteli - czasu, chęci i wytyczonego kierunku, dokąd mają jej poszukiwania zmierzać.

Samodzielnie szukać to znaczne wyzwanie i raczej dla coraz mniej licznych.

W dniu 10.07.2019 o 23:11, boro53 napisał:

[...] Piszecie tu, że żona nie pozwala na normalny sprzęt. Dla mnie to jest nie do pomyślenia. Wprawdzie od dawna już żony na stanie nie posiadam, ale sprzęt doceniała, jego brzmienie jak i muzykę. I nie ma tu znaczenia, że już nie jesteśmy razem.

Na tamten czas musiała to być osoba która docenia sprzęt i lubi muzykę. Inaczej nie byłoby sensu nic zaczynać. Przemyślcie to ci, którzy jeszcze nie wybraliście. 

Słuszna postawa - kobiety z urządzaniem wnętrz po swojemu powinny w swych dążeniach uznawać męską samodzielność, a nie okazje i promocje.

Facet musi mieć w domu azyl estetyczny.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego...?

Bo wypromowano chorą modę na "program minimum".

Minimalna wielkość, minimalne wyposażenie, nawet regulacji tonów skąpią, a potem jeden z drugim pyta o to, jaki kupić wzmacniacz, bo podczas cichego sluchania nie ma basu.

A kup NORMALNY sprzęt, zrób bas na +5, albo włącz loudness, i możesz słuchać po cichu, zamiast szpanować "audiofilskim minimalizmem"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
59 minut temu, Krzaku666 napisał:

Mają teżproblem z obsługą nowoczesnych urządzeń

Z nowoczesnym ampli kina też mam problem. Urządzenia de facto są dość skomplikowane. A menu zakłada prostego usera. Dogrzebać się do informacji jak działa który preset to jakaś masakra.  

 

Ale ogólnie to kupowanie popierdułek wynika w większości z braku doświadczenia.  Skoro wszędzie dookoła są takie kompaktowe maluchy to ludzie myślą, że tak ma być. 

 Ludzie kupują mikrowieżę za 500-2000zł, i chwalą mi się "jak to dobrze gra" A prawda jest taka, że nic dobrze grającego nie słyszeli w życiu. Kupują do tej mikrowieży kolumny 10-13cm popierdułek i mówią "jaki bas". A to podbite okolice 100Hz i totalny brak czegokolwiek poniżej 60. 

Kilku znajomych pytało mnie "co kupić" Mówiłem "idź na audioshow, zobacz jak brzmi granie, zobacz co ci leży, spróbuje się coś takiego złożyć".  Ci którzy posłuchali mają w domu fajne albo choć poprawne granie (i niekoniecznie za ciężkie pieniądze). Ci którzy nie posłuchali, cieszą się mikrowieżą. 

A jest część ludzi którym wszystko jedno i dlaczego jakiś klamot ma im zaburzać wystrój wnętrza? Kupią radyjko manty i im wystarczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przedewszystkim moda, "takiego dużego sięjuż nie kupuje" 
W domu rządzi żona, muzyczna pasja nie wyszła z Liceum ?
Nie kupują też z braku potrzeby słuchania ?
Ta garstka potrzebujacych czegoś szuka ?

W Krajach rozwiniętych króluje SONOS itp. Ale to akurat jest spoko :)

Internet robi fatalną robotę bo tylko zniechęca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, micwoj napisał:

Z nowoczesnym ampli kina też mam problem. Urządzenia de facto są dość skomplikowane. A menu zakłada prostego usera. Dogrzebać się do informacji jak działa który preset to jakaś masakra.  

 

Ale ogólnie to kupowanie popierdułek wynika w większości z braku doświadczenia.  Skoro wszędzie dookoła są takie kompaktowe maluchy to ludzie myślą, że tak ma być. 

 Ludzie kupują mikrowieżę za 500-2000zł, i chwalą mi się "jak to dobrze gra" A prawda jest taka, że nic dobrze grającego nie słyszeli w życiu. Kupują do tej mikrowieży kolumny 10-13cm popierdułek i mówią "jaki bas". A to podbite okolice 100Hz i totalny brak czegokolwiek poniżej 60. 

Kilku znajomych pytało mnie "co kupić" Mówiłem "idź na audioshow, zobacz jak brzmi granie, zobacz co ci leży, spróbuje się coś takiego złożyć".  Ci którzy posłuchali mają w domu fajne albo choć poprawne granie (i niekoniecznie za ciężkie pieniądze). Ci którzy nie posłuchali, cieszą się mikrowieżą. 

A jest część ludzi którym wszystko jedno i dlaczego jakiś klamot ma im zaburzać wystrój wnętrza? Kupią radyjko manty i im wystarczy. 

 

ostatnia kategoria - nie znosze takich ludzi pieprzeni esteci z koziej wolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wlasnie jak sie slucha i kupuje   " klocki" ....to nie ma basu .Co was obchodza inni .Zajmij sie jeden z drugim soba .....i wlasnym synem by zona nie odcisnela swej zenskiej mentalnosci .

Kino domowe na swiecie juz  umarlo...tylko ciagle w PRLu zyje sobie .....

porlick masz  52 lata  i tylko bzdury wypisujesz.......mentalosc malolata ot co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 07:44, w.p. napisał:

Ale czy duży sprzęt oznacza duży dźwięk?
Głośniki to co innego.
Ja np stawiam na słuchawki bo słucham kiedy chce i nie robię sąsiadom koncertu bo sam nie lubię jak mi ktoś naparza za ścianą


Sent from my iPhone using Tapatalk

a czy uwarzasz ze trzeba na duzym sprzecie sluchac tak ze sciany chodza ?

po drugie wiele osob w tym ja nie lubi sluchawek  dzwieku podawanego blisko ucha po prostu mnie to irytuje

zreszta nawet to jest niewskazane przyspiesza utrate sluchu ale kto by sie tym przejmowal teraz jest moda na sluchawki i niszczenie sluchu

moda na biegania i niszczenie stawow kolanowych takei czasy nawet modni facie zwlaszcza wiekszych miast brody zapuszczaja i wygladaja ja muzulmanie - zapominaja tylko ze c*pa tez jest owlosiona

12 minut temu, Moontan napisał:

Wlasnie jak sie slucha i kupuje   " klocki" ....to nie ma basu .Co was obchodza inni .Zajmij sie jeden z drugim soba .....i wlasnym synem by zona nie odcisnela swej zenskiej mentalnosci .

Kino domowe na swiecie juz  umarlo...tylko ciagle w PRLu zyje sobie .....

porlick masz  52 lata  i tylko bzdury wypisujesz.......mentalosc malolata ot co.....

zgadzam sie wspolczesne sprzety bardzo czesto sa zbyt oszczedne na dole

dlatego wielu nie inwestuje w audio a kupi sobie jakas miniwieze albo glosniki jak sonos i takie tam wynalazki

Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.