Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego ludzie odwracają się od dużych wież?


k.mik

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/25/2019 at 3:27 PM, ohmygod said:

moda na biegania i niszczenie stawow kolanowych takei czasy nawet modni facie zwlaszcza wiekszych miast brody zapuszczaja i wygladaja ja muzulmanie - zapominaja tylko ze c*pa tez jest owlosiona

Dokładnie mam takie same spostrzeżenia , a takich nowomodnych zarosnietych nazywam ratlerkami. Od teraz będą muzułmańskimi ratlerkami :-))))). Za dużo sie naoglądali w TV nowych gwiazdul które to (niby) wyznaczają trendy zachowań i wyglądu oraz seriali rodem z Ameryki Południowej .

No ale do rzeczy....

On 7/25/2019 at 3:27 PM, ohmygod said:

zgadzam sie wspolczesne sprzety bardzo czesto sa zbyt oszczedne na dole

No tu znowu nowomoda lecz w innym gatunku. Dzisiejszy audiofilizm czyli minimalizm , zero regulacji która pozwoli niedoskonałości skorygować i jak najkrótsza ścieżka mająca powalać nirwaną odłuchową a potem płacz bo płasko bo buczy/dudni  i jakos wogóle to nie gra tak jak fora czy sprzedawca zapewniali że grać będzie. Wystarczy spojrzeć na starsze sprzęty (głównie mowa o wzmakach oczywiście) , jakoś mało kto narzekał w porównaniu do tego co sie słyszy obecnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mcemsi napisał:

Dokładnie mam takie same spostrzeżenia , a takich nowomodnych zarosnietych nazywam ratlerkami. Od teraz będą muzułmańskimi ratlerkami :-))))). Za dużo sie naoglądali w TV nowych gwiazdul które to (niby) wyznaczają trendy zachowań i wyglądu oraz seriali rodem z Ameryki Południowej .

No ale do rzeczy....

No tu znowu nowomoda lecz w innym gatunku. Dzisiejszy audiofilizm czyli minimalizm , zero regulacji która pozwoli niedoskonałości skorygować i jak najkrótsza ścieżka mająca powalać nirwaną odłuchową a potem płacz bo płasko bo buczy/dudni  i jakos wogóle to nie gra tak jak fora czy sprzedawca zapewniali że grać będzie. Wystarczy spojrzeć na starsze sprzęty (głównie mowa o wzmakach oczywiście) , jakoś mało kto narzekał w porównaniu do tego co sie słyszy obecnie.

 

nie dziwmy sie zatem ze ludzie odwracaja sie od duzych dzielonych zestawow tym bardziej ze malo to nie kosztuje w porownianiu do reszty sprzetu rtv/agd/ komputerow,

Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ps39 napisał:

Nie rozumiem, przecież przyzwoite kolumny to prawdopodobnie najładniejszy mebel w salonie, a dźwięk który z nich płynie przyprawia o zawrót głowy:)

To chyba nie widziałeś ładnych mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ps39 napisał:

Ale to można odwrócić, może nie widziałeś ładnych kolumn ? No oczywiście można zapytać co to są przyzwoite kolumny, ale to znów dotyczy też przyzwoitych mebli:)

 

klipsh forte III  tannoye z wielgachnymi glosnikami nie wygladaja zbyt ekscytujaco

ale juz taki jbl L100 classic zalozonymi pomarancozwymi oslonami na firmowych podstawkach potrafi wniesc wiecej stylu i wdzieku

niz reszta gratow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że takich już nie produkują? Dużych wież audio od wielu lat już nie widziałem w ofertach poszczególnych firm, są komponenty składowe ale jako całość? jedna duża wieża? od wzmacniacza, cd, tunera, equalizera, zestawu głośnikowego? producenci oferują pojedyńcze segmenty i to mocno ograniczone: wzmacniacz, cd czy dvd, magnetofonów czy equalizerów raczej już nie uświadczysz, bo i po co miałyby być? w danej serii występują jeszcze tunery a i to rzadko, obecnie zestaw audio to wzmacniacz plus odtwarzacz cd. Dawniej gdy nie było internetu, Tidala czy innych tego typu usług streamingowych, jedyną alternatywą były płyty i kasety, dziś to już tylko przeszłość i nikt tego nie potrzebuje, radio, płyty winylowe i kasety audio, to i duże wieże były na topie, dziś wystarczy porządny wzmacniacz, odtwarzacz cd i ewentualnie odbiornik sieciowy z dostępem do usług stremingowych, tym bardziej że jakość tychże usług jest wysoka, owszem to kosztuje ale coś za coś, porządny odtwarzacz sieciowy zastępuje duże wieże i małe w sumie również. To co było dawniej ...piękne duże zestawy wzmacniacz plus cała reszta dziś zastąpiły odtwarzacze sieciowe i dwa segmenty z dużych wież dawniej : wzmacniacz, cd plus zestaw głośnikowy, to dziś a co będzie za kilka lat? pewnie pozostanie tylko już sam odtwarzacz sieciowy z usługami typu Spofity, Tidal itp ...minimalizm i owszem ale jakością odtwarzania przewyższającą tzw duże wieże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziś mozna sobie dużą wieżę złożyć- nawet jednej firmy. Wzmacniacz, cd, odbiornik sieciowy, tuner fm, gramofon, a jakby się uprzeć, to dodatkowa końcówka mocy, albo nawet przedwzmacniacz i para końcówek.  Chodzi jednak o to, że wypromowano modę na mini, a zazwyczaj nie wychodzi ona nikomu na dobre. O ile współczesna technika umożliwia upakowanie sprzętu w pudełkach mini praktycznie bez ograniczania mocy, to nie chcąc "zagracać" czoła, często producent rezygnuje z niezbędnych regulatorów, i... jest kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w szkole wszyscy słuchali muzyki a i sporo kolegów miało sprzęt, 

czas leci a koledzy wyrośli z tego i muzyka już nie jest dla nich tak ważna jak samochód, mecz piłkarski czy piwko. A muzyka przecież w samochodzie jest :) i po co lepiej!

Tu piszący to garstka dla których i muzyka i dźwięk ciągle jest ważne w życiu. To normalne ale niepokojące jest to, że młodzież już takiej wagi do dźwięku nie przykłada więc nasze hobby będzie się chyba kurczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak już wcześniej pisali inni, moda na minimalizm/nie chęć do zagracania, do tego wszech obecne opinie, że "najnowsza technologia" sprawia, że małe gra tak samo dobrze jak duże, przecież nawet na forach chwali się od wielu lat PianoCraft-a, który dla mnie osobiście jest porażką. Moim zdanie jest, to też po części, efekt "mody na audiofilizm", czyli dla bogatych mamy wypasione duże elementy za dużo pieniędzy, a dla biednych, którzy by też chcieli "liznać audiofilizmu" są właśnie zestawy mini, zestawy sieciowe itp., do których wystarczy dokupić "jakieś tam monitorki i jest bajka". A moda na monitory to skąd się wzięła. Granie "średnicą" i negacja uwypuklonych skrajnych pasm, wśród audiofili, dokładnie wpisuje się w obecną modę, która mówi nam, że można kupić monitor i cieszyć się basem przestawiającym ściany. Poza tym, pisałem już kiedyś i to jest moim zdaniem decydujący czynnik, obecne ceny są nie adekwatne, do tego co oferują nowe, duże segmenty audio i skompletowanie np. 5 częściowej wieży kosztowałoby tyle co mały, nowy samochód, bądź kilkuletni używany duży, a i tak jak się pochwalisz na forum takim zestawem, to Ci powiedzą, że to budżetowy zestaw. Do tego oczywiście nagonka, że nie warto kupować starych, używanych segmentów, bo "... handlarze..., popsute...,nikt nie naprawi/części brak..." itp.  

Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka znowu moda, im starczy dźwięk z mikro wierzy i nawet jakby w tej cenie dostali duuużo lepszy dźwięk ale za to większe skrzynki i duże głośniki to i tak tego nie wstawią. Nie pasuje do pokoju bo zagraca a na pytanie o degradację dźwięku odpowiedzą a po co, tak jest dobrze i lepiej nie trzeba. Ludzie mają inne priorytety niż my i dziwią się, że można mieć bzika na punkcie dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zn21 napisał:

jaka znowu moda, im starczy dźwięk z mikro wierzy i nawet jakby w tej cenie dostali duuużo lepszy dźwięk ale za to większe skrzynki i duże głośniki to i tak tego nie wstawią. Nie pasuje do pokoju bo zagraca a na pytanie o degradację dźwięku odpowiedzą a po co, tak jest dobrze i lepiej nie trzeba. Ludzie mają inne priorytety niż my i dziwią się, że można mieć bzika na punkcie dźwięku ?


Dokładnie. Znajomi (około 30 lat) robili generalny remont chaty - wylatywało wszystko łącznie z wyposażeniem. Dekoratorka do kuchni kazał im kupić konkretne designerskie sprzęty i największe kuriozum, poleciła im kupić opiekacz do grzanek za 700zł i powiedział, że "jakościowo jest słaby", ale będzie pasował do pozostałych urządzeń i wystroju". I kupili ?

p.s. muzyki słuchają przez TV z soundbara (jedyne pocieszające, że znajmy przynajmniej poszukał dobrego, a nie tylko ładnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu... Widział ktoś coś ciekawego z tych wież w sklepie? 

Wydaję mi się że pewną erę mamy już dawno za sobą. 

Walkmany czy Discmany wymarły, nawet prym wiedzie IPod reszta playerów typu mp3,mp4 umarła. 

Sam pamiętam jak miałem Nokię 6530 a do słuchania muzy jakiś marny chińczyk z wyświetlaczem ?

Teraz wystarczy mi Sony xz2 z Audio-Technica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czytam sobie ten wątek i im dalej go czytałem, tym na początku myślałem, że rozmawiacie dla żartu, potem, że rzeczywiście tak uważacie jak piszecie i skłoniło mnie to do napisania wyjaśnienia, jako osoby w wieku 30 lat, czemu odchodzi się od dużych klocków i dużych kolumn na rzecz małego mikro sprzętu. Mam wrażenie, że żyjecie w troszkę wyimaginowanym świecie.
Otóż... Osobiście około rok czasu temu zadałem pytanie o sprzęt audio (amplituner oraz dwie kolumny) i chciałem przeznaczyć na to 2 - 2,5 tysiąca złotych (chciałem nowy sprzęt). Dostałem odpowiedź, że nie da się w tej kwocie i takie akceptowalne minimum, to ok 5 tysięcy, zaproponowano mi wtedy Onkyo 8270 + Tannoy 7.4 w kwocie 4600. Miałem wtedy tyle kasy i mogłem to kupić, ale pomyślałem sobie, że jeśli mam wydać prawie 5 tysięcy złotych, to wstrzymam się trochę z tym zakupem i może dozbieram kasy, bo Pan z [email protected], który specyfikował zestaw mówił, że będzie to całkiem ok, ale to takie raczej nowe minimum i super szału nie będzie. Tłumaczył mi też obsługę tego ampli i jakże wielkie było moje zdziwienie gdy się okazało, że to nie jest tak jak myślałem, że jeden guzik i gra muzyka, tylko jest to bardziej skomplikowane. Stwierdziłem więc, że wydając prawie 5 tysięcu mam mieć coś co gra na 3- i nie jest przyjemnie w obsłudze, to trochę niebardzo... Wstrzymałem się z zakupem, ponieważ w sytuacji osoby 30 lat i zakupie mieszkania, auta itp, szkoda mi teraz na to pieniędzy, przytargałem swój stary zestaw audio do muzyki, jakim jest połączenie LG FR686 i FJ686 (coś takiego jak tutaj: https://www.olx.pl/oferta/wieza-lg-fr686-i-fj686-kolumny-pilot-urlop-od-04-08-CID99-IDACBXJ.html#c2e059f092). Mikro to raczej nie jest, ale pełnoprawnym skłądakiem również. Nie mniej, daje dla mnie radę.
Ja sobie zdaję sprawę, że sprzęt audio to może być droga zabawa, doceniam jakość muzyki i po porstu na jakiś czas odkładam zakup czegoś lepszego, ale wielu młodych ludzi zrobi inaczej, już piszę jak.
Proszę mieć też na uwadzę, że koszt zakupu kawalerki 30 metrów w sensownym punkcie np w Trójmieście, to teraz 250tys, mieszkania 45 metrów to ok 330tys, więc dla większości wpłąta własna 40tys + kredyt na 30 lat więc zachcianki typu posiadanie motoru, sportowego auta czy lepszego audio schodzą trochę na boczy tor, niestety... CO innego jak ktoś mieszka na zadupiu gdzie za 100 tys kupuje się 50 metrów mieszaknie, a za 200 tys dom. Wtedy to istny cenowy raj ?
Do rzeczy:
Człowiek wchodzi na forum i prosi o pomoc Was w kwestii doboru sprzętu, na co dostaje jak ja odpowiedź, że musi szykować ok 5 tysięcy. Łapie się za głowę i idzie do MediaMarktu, przecież to sklep nie dla Idiotów! ? i tam mu mówią, weź Pan JBL FLIP za 400zł i będzie super jakość dźwięku i wszędzie go zabierzesz. Koleś wchodzi na tabletowo, antywem, inny serwis tego tyu i rzeczywiście! Sprzęt mocno zachwalany, że super bas, bo przecież to "dżejbiel". Kupuje i na tym słucha, a jak mało w jego kawalerce zajmuje to miejsca, super.
Pamiętajmy też, że rzeczywiście w małym mieszkaniu 30 metrów gdzie mieszkają dwie osoby, trzeba wstawić dużą szafę, łóżko, biurko, jakiś inny mebel i aneks kuchenny, to nie bardzo jest miejsce na wielkie kolumny i ciężkie klocki, idzie się w coś mniejszego, a jeszcze jak urodzi się dziecko i trzeba wstawić łóżeczko, przewijak itd, to robi się bardzo, bardzo ciasno. Dla mnie w tym nic dziwnego nie ma, że ponad hobby przekłada się życie codzienne.
Dalej...
I w mojej kwestii i w kwestii wielu ludzi.
Często jeżdżę w delegację, często jestem poza domem śpiąc w hotelu, będąc w drodze. Często wynajmuję samochod z racji wykonywanego zawodu, idealnym środkiem dla mnie jest więc... Spotify, połączenie z samochodem przez bluetooth a w hotelu z głośniczkiem bluetooth. Przecież nie będę targać ze sobą w delegacje czy do samolotu dużego audio tak jak i biorę laptopa, a nie dużego pełnoprawnego kompa. Co z tego, że w domu będę miał fajne audio, jak 90% czasu gdy słucham muzyki, to właśnie w drodze w aucie lub w hotelu po pracy w delegacji lub właśnie na słuchawkach. To nie jest tak, że ludzie to robią  wyboru, to jest tak, że po prostu realia życia się trochę zmieniły, nie jest już tak, że idziesz do pracy na  godzin, potem wracasz do domu i możesz się cieszyć tym co masz. Mimo, że w domu mam lepszy sprzęt niż ten, na którym słucham najczęściej, to właśnie na mobilnym głośniku bluetooth słucham najwięcej, bo nie ma innej rady. Nie będę brać przecież swojej wieży lecąc do Chin czy innego audio, a już na bank nie wezmę 40 płyt CD. Wielu moich znajomych ma ten sam problem, żyją tak samo i tak właśnie słuchają muzyki.
Idąc dalej:
Często zmieniałem mieszkania, dopóki nie miałem swojego, wynajmowałem rok jedno, potem rok inne itp. Czy przenoszenie wielkich kloców jest wygodne? Nie. Pół biedy jak w obrębie jednego miasta, ale jak przeprowadzamy się z jednego końća polski do drugiego? To się robi kłopot.
I znó idąc dalej...
Jest teraz trend na posiadanie jak najmniejszej ilości rzeczy, np posiadam 100 rzeczy. Taka moda, w sumie jeśli jest się signglem, to fajnie, nie obrastamy w nadmiar niepotrzebnych przedmiotów.
Mam nadzieję, że to trochę rozjaśni Wam pogląd na to, że to nnie dlatego kupuje się mikro, bo się chce, tylko czasem nie ma innego wyjścia.
Jeszcze jedna sprawa:
Teraz jest masa rżónych innych hobby, na któe wydaje się kasę. Jeden chodzi na wsponaczkę górską, inny jeździ skuterem wodnym, ktoś ma pasję cyklisty itd itp, kiedyś wielu możliwości spędzania czasu nie było, dzisiaj jest całą paleta - tylko mieć pieniądze. Mając świadomość, aby za audio wydać 10 tysięcy roześmiałbym się, za tyle wolałbym pojechać na 2 miesiące wakacji za granicę ? Ale wiem, że dla wielu z Was to jest ważniejsze i fajnie, każdy ma swoją pasję ? I niech tak będzie, ale nie negujmy innych tylko dlatego, że wolą pieniądze wydać na samochód (tak, 5-10 tysięcy to kwota za któą przeciętny polak kupuje samochód, a nie kolumny) niż na audio.
Co do kin domowych - tak, pamiętam jak był taki trend, jak wszyscy na siedlu chcięli zmieniać swoje wieże na pseudo kina domowe, to był kwestia mody i tego, że jest to mniejsze i bardziej poręczne. Przecież jak sąsiad ma, to ja też muszę. Polacy to naród, który w zdecydowanej większości kupuje rzeczy, których nie potrzebuje, za pieniądze, których nie ma, aby zaimponować osobom, których nie lubi.Tym morałem końćzę swój wywód.
Nie miałem zamiaru nikogo z Was obrażać, chciałem tylko napisać, jak to wygląda w moim pokoleniu, w większości, bo Wy tutaj jesteście trochę starsi ode mnie, w innej sytuacji itd.
Pozdrawiam wszystkich! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wymienioną przez Ciebie kwotę na auto rzeczywiście kupują graty ludzie, którzy mocno

uwierzyli w nirwanę możliwą za te pieniądze głoszoną na forum.

Normalny zjadacz chleba kupuje amplituner Sherwooda z BT czy Yamahy jak potrzebuje sieci; do tego

jakieś normalne kolumny, nawet monitory i będzie zadowolony  .... chyba, że zajrzy na forum AS.

A żeby imponować, lepiej mieć zawsze z tyłu głowy Hiacyntę Bucket ... ? 

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HotRoboter napisał:

Otóż... Osobiście około rok czasu temu zadałem pytanie o sprzęt audio (amplituner oraz dwie kolumny) i chciałem przeznaczyć na to 2 - 2,5 tysiąca złotych (chciałem nowy sprzęt). Dostałem odpowiedź, że nie da się w tej kwocie i takie akceptowalne minimum, to ok 5 tysięcy, zaproponowano mi wtedy Onkyo 8270 + Tannoy 7.4 w kwocie 4600. Miałem wtedy tyle kasy i mogłem to kupić, ale pomyślałem sobie, że jeśli mam wydać prawie 5 tysięcy złotych, to wstrzymam się trochę z tym zakupem i może dozbieram kasy, bo Pan z [email protected], który specyfikował zestaw mówił, że będzie to całkiem ok, ale to takie raczej nowe minimum i super szału nie będzie. Tłumaczył mi też obsługę tego ampli i jakże wielkie było moje zdziwienie gdy się okazało, że to nie jest tak jak myślałem, że jeden guzik i gra muzyka, tylko jest to bardziej skomplikowane. Stwierdziłem więc, że wydając prawie 5 tysięcu mam mieć coś co gra na 3- i nie jest przyjemnie w obsłudze, to trochę niebardzo... Wstrzymałem się z zakupem, ponieważ w sytuacji osoby 30 lat i zakupie mieszkania, auta itp, szkoda mi teraz na to pieniędzy, przytargałem swój stary zestaw audio do muzyki, jakim jest połączenie LG FR686 i FJ686 (coś takiego jak tutaj: https://www.olx.pl/oferta/wieza-lg-fr686-i-fj686-kolumny-pilot-urlop-od-04-08-CID99-IDACBXJ.html#c2e059f092). Mikro to raczej nie jest, ale pełnoprawnym skłądakiem również. Nie mniej, daje dla mnie radę.
 

Jeżeli chcesz nowy i audiofilski sprzęt, to rzeczywiście koszty robią się gigantyczne, ale dysponując budżetem 2,5 tys. to można kupić nowy amplituner i do tego dobre używane kolumny Tannoya, czy Dali i jakość naprawdę będzie przyzwoita.

Co do kawalerek i kosztów, to wygląda podobnie, mały wzmacniacz i małe monitorki (chociażby zawsze w takiej sytuacji polecane Tannoy mercury 2), nie zrujnują budżetu, a jakość będzie o niebo lepsza od jakichkolwiek dżejbielów, które też jakoś supr tanie nie są.

Nie trzeba od razu wybierać się do salonu audio, żeby w domu grało coś wyraźnie lepiej niż z przenośnych głośniczków na blutoootha.

p.s. do porad sprzętowców forumowych (a tym bardziej sprzedawców) zawsze trzeba podchodzić z dystansem, bez względu na dziedzinę. Jestem też zaangażowany w fotografię (od kilkunastu lat) i gdybym słuchał porad kolegów z forum, to nigdy bym nie zrobił żadnego zdjęcia, bo cały czas bym zbierał na "dobry sprzęt", bo tylko obiektyw za kilka-kilkanaście tysięcy daje odpowiednią jakość obrazu (a obiektywów oczywiście potrzeba kilka, zależnie od sytuacji).

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bieda napisał:

Co do kawalerek i kosztów, to wygląda podobnie, mały wzmacniacz i małe monitorki (chociażby zawsze w takiej sytuacji polecane Tannoy mercury 2), nie zrujnują budżetu, a jakość będzie o niebo lepsza od jakichkolwiek dżejbielów, które też jakoś supr tanie nie są.

Nie trzeba od razu wybierać się do salonu audio, żeby w domu grało coś wyraźnie lepiej niż z przenośnych głośniczków na blutoootha.

p.s. do porad sprzętowców forumowych zawsze trzeba podchodzić z dystansem, bez względu na dziedzinę. Jestem też zaangażowany w fotografię (od kilkunastu lat) i gdybym słuchał porad kolegów z forum, to nigdy bym nie zrobił żadnego zdjęcia, bo cały czas bym zbierał na "dobry sprzęt", bo tylko obiektyw za kilka-kilkanaście tysięcy daje odpowiednią jakość obrazu (a obiektywów oczywiście potrzeba kilka, zależnie od sytuacji).

Tak, masz rację. Osobiście ja niedługi będę robił kolejne podejście do wymiany sprzętu, jak tylko nadpłacę nieco kredyt. Celem mojej wypowiedzi było głównie napisanie Wam, czym kierują się obecnie ludzie w moim wieku, jakie mają ograniczenia, dlaczego podejmują takie wybory.  Ja podejście zrobię drugie, ale wiele osób jakie znam, zrobiło jak napisałem - zamiast 5 tys, wydali 500 zł na JBL Charge (przykładowo). A znam wiele osób, które się urządzają, niedawno to robili lub w niedalekiej przyszłości będą to robić.

Widzisz, mnie nikt nie zaproponował niczego w moim budżecie, tylko dostałem propozycję za 2 razy tyle od sklepu. Myślę, że jakbym kupił cokolwiek nowego na chybił trafił w moim budżecie, to i tak by było lepiej, tak nie kupiłem nic, a słucham na dwudziestoletniej wieży, która do TV mam podłączoną przez wyjście słuchawkowe z TV oraz adapter bluetooth sparowany z telefonem ? Wiem, że większość z Was nie wyobraża sobie puszczenia sygnału w taki sposób, tylko optyka lub HDMI ? Ale zapewniam, że lepsze to niż fabryczne głośniczki TV lub jakikolwiek głośniczek bluetooth.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HotRoboter napisał:

Wiem, że większość z Was nie wyobraża sobie puszczenia sygnału w taki sposób, tylko optyka

I chiński dac za trzy dychy- uwierz, że będzie o wiele lepiej, jak na wyjściu słuchawkowym, a Twój budżet się nie zawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, porlick napisał:

I chiński dac za trzy dychy- uwierz, że będzie o wiele lepiej, jak na wyjściu słuchawkowym, a Twój budżet się nie zawali.

wierzę! ? tylko nie wiem jeszcze w co, co dokładnie masz kolego na myśli, rozwiń trochę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście optyczne -> dac -> wzmacniacz.

Dac najtańszy na rynku, kosztuje ok 30 zł, czyli tyle, co przewód jack/cinch, a i lepsza jakość dźwięku, i nie blokuje wyjścia słuchawkowego. Jak chcesz, napisz na PW, mam taki jeszcze taniej na zbyciu.

https://www.olx.pl/oferta/dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-stereo-CID99-IDA9JqJ.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HotRoboter napisał:

Tak, masz rację. Osobiście ja niedługi będę robił kolejne podejście do wymiany sprzętu, jak tylko nadpłacę nieco kredyt. Celem mojej wypowiedzi było głównie napisanie Wam, czym kierują się obecnie ludzie w moim wieku, jakie mają ograniczenia, dlaczego podejmują takie wybory.  Ja podejście zrobię drugie, ale wiele osób jakie znam, zrobiło jak napisałem - zamiast 5 tys, wydali 500 zł na JBL Charge (przykładowo). A znam wiele osób, które się urządzają, niedawno to robili lub w niedalekiej przyszłości będą to robić.

 


Wiadomo, że przy minimalnym budżecie nie ma za bardzo alternatywy, ale nie ma też nawet świadomości i "marzeń" o lepszym dźwięku, które można zrealizować w przyszłości, jak sytuacja finansowa się poprawi. Z drugiej strony są osoby, które wydają grube tysiące na gadżety elektroniczne (telefony, tablety, soundbary), żeby być ciągle na bieżąco, a jakość dźwięku jest dla nich zupełnie nieistotna. Nie jest to zarzut, bo przecież nie każdy musi być audiofilem, ale powoduje to, że rynek wygląda, tak jak wygląda. Coraz większa minimalizacja i spadek jakości.

Teraz, Bieda napisał:


Wiadomo, że przy minimalnym budżecie nie ma za bardzo alternatywy, ale nie ma też nawet świadomości i "marzeń" o lepszym dźwięku, które można zrealizować w przyszłości, jak sytuacja finansowa się poprawi. Z drugiej strony są osoby, które wydają grube tysiące na gadżety elektroniczne (telefony, tablety, soundbary), żeby być ciągle na bieżąco, a jakość dźwięku jest dla nich zupełnie nieistotna. Nie jest to zarzut, bo przecież nie każdy musi być audiofilem, ale powoduje to, że rynek wygląda, tak jak wygląda. Coraz większa minimalizacja i spadek jakości (ale już nie ceny). Ważne, żeby było ładne i nowoczesne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamiast łączyć tv do wzmacniacza za pomocą wyjścia nie przeznaczonego do tego celu można (za grosze) zrobić jak należy. Jakość tego dac'a jest adekwatna do zastosowania- działa i tyle, bo lepiej nie trzeba. W nadawaniu tv i tak żaden nadawca specjalnie nie przykłada wagi do jakości fonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 10:27, HotRoboter napisał:

Widzisz, mnie nikt nie zaproponował niczego w moim budżecie, tylko dostałem propozycję za 2 razy tyle od sklepu.

Stałem kiedyś tam gdzie ty i poszedłem inną ścieżką, spróbowałem i zacząłem robić sobie sprzęt sam. Pewnie że przez lata wydałem na to znacznie więcej, bo stało się to moim hobby i teraz robię rzeczy dla sportu, ale okazało się że można dostać znacznie więcej za znacznie mniej. 

Odnośnie sklepów to trudny temat. Sklepy oferują to na czym mają dobrą marżę. 

Tak jak patrzę na rynek to można wydzielić cztery grupy cenowo/jakościowe produktów

1. Audiofilskie - tutaj wolna amerykanka w tym co można sprzedać i za ile, 

2. Wyższa klasa konsumencka - prym wiodą tutaj normalne sklepy audio i starają się maksymalizować marżę. W konsekwencji owszem można kupić niezły jakościowo sprzęt, ale value for money wychodzi nieszczególnie

3. Część polskich producentów mało wkłada w reklamę i marketing, za to oferują sprzęt za racjonalne pieniądze i w bardzo racjonalnej jakości. Żeby uzyskać sprzęt jakościowo podobnej klasy a znajdujący się w grupie 2, trzeba dać jakieś 2x więcej. 

4. Mikrowieże, mikrogłośniki itp. 

Sklepy proponują zazwyczaj produkty z grupy 2. 

A ludzie powinni kupować np. z grupy 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i się nie zgadzam z większością że to przez brak kasy ,modę, sklepy itd. Znajomi uprawiają różne sporty rowery, narty ,bieganie, wędkarstwo i wydają na to mnóstwo kasy (od sprzętu po wyjazdy). Ten co jedzie na rowerze nie rozumie tego co siedzi na rybach ale w garażu obok bardzo drogiego roweru stoi jakiś spining bo lubi ze 2 razy w roku ze znajomymi wyskoczyć na jakiś staw połapać rybki. Odwrotnie jest tak samo, każdy jakiś w domu rower ma i nie jest to wypas tylko zwykły rowerek do codziennego użytku. Większość ludzi lubi muzykę ale jest ona przy okazji nie siadają i się nie wsłuchują, nie gromadzą płyt. Ludzie dla których muzyka jest ważna na pewno znajdą miejsce, sposób na żonę i kasę na sprzęt bo to jest ich pasja( zresztą sami wiecie jak to jest). Kiedyś wracałem z kolegą z brydża 5 rano (mgła, zimno, zgnilizna) przejeżdżamy obok zalewu są ławeczki to robimy postój na fajkę. Widzimy wędkarzy siedzą opatuleni daleko od siebie wpatrzeni w te swoje sprzęty. Kumpel mówi że to trzeba być głupcem żeby tak siedzieć a ja mu na to żeby poszedł im powiedzieć że przesiedział 14 godzin w nocy przy kartach i teraz wraca 40 km do domu bo na 9 rano idzie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakiegoś mola, który go gryzie...

Ale- mam znajomych, ktorzy też słuchają muzyki tylko w tle, niemniej przed zakupem czegoś grającego pytają, co najlepiej kupić do kwoty xxxx zł, żeby ładnie grało i kasę wydać z sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu- coś z "kombajnów" all in one, z obsługą sieci i bt, kolumny najlepiej naścienne, (choć budżetu może na takie nie starczyć.) To opcja wygodna- wszystko w jednym, pod jednym pilotem, dość dyskretne wizualnie. Niestety- w takim budżecie o sprzęt pełnowymiarowy trudno, ale do pogrywania w tle można pójść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.