Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego ludzie odwracają się od dużych wież?


k.mik

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, bolo_senor napisał:

apki chyba są już na chodzenie , jedzenie , oddychanie i na dobór partnera życiowego , bo młodzi ludzie wzroku nie odrywają od smartfonów .

Jak są do smartfona podłączeni jak do kroplówki to się nie ma co dziwić , że wolą słuchawki.


Dokładnie. Ostatnio prowadziłem dyskusję z młodszym kolegą z pracy, który udowadniał mi, że do zmiany kanału w TV pilota używają osoby ze "starszego pokolenia", bo przecież można to zrobić w telefonie ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba generacja ludzi na to wpłynęła...dziś właśnie zacząłem poszukiwania vintage'owej miniwieży na allegro. Te produkty, które były kiedyś, już chyba nie wrócą. Z porządnych dziś mini wież to zostały Yamahy i...Pioneer? Reszta już nie żyje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co duże wieże? Jakość dźwięku można mieć i z all in one. Do 20 tys. jest tego sporo: od Primare, Cyrusa przez Naima do AVM, T+A, itd. Odpada m.in. choroba kablowa. Do tego w większości klasa D nie grzeje mocno i w szafkę można włożyć.  Jest wygoda i bardzo dobra jakość dźwięku hi-fi. Czy ktoś chce czy nie, all in one będą zwiększać udział w rynku kosztem kloców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2019 o 02:12, japs napisał:

A po co duże wieże? Jakość dźwięku można mieć i z all in one. Do 20 tys. jest tego sporo: od Primare, Cyrusa przez Naima do AVM, T+A, itd. Odpada m.in. choroba kablowa. Do tego w większości klasa D nie grzeje mocno i w szafkę można włożyć.  Jest wygoda i bardzo dobra jakość dźwięku hi-fi. Czy ktoś chce czy nie, all in one będą zwiększać udział w rynku kosztem kloców.

Ma dużą, a w zasadzie jakąś część dużej wierzy - amplituner, odtwarzacz cd i kolumny oraz kable za ok. 1000 PLN. Elektronika używana, kable nowe. Bo mam do tego odpowiednie warunki lokalowe. Wszystko odpowiednio rozstawione, amplituner i odtwarzacz cd stoją obok siebie, a nie jeden na drugim. Nic się nie grzeje i kabli też nie widać, bo leżą za szafka na podłodze. Do tego wygodny dostęp do wszystkiego. Ponieważ mój sprzęt audio to już jakiś tam vintage dobrze zgrywa się z tradycyjnym kompletem skórzanym i roślinnością w pokoju. A dźwięk? Może nie za 20000 PLN, ale być może lepszy od niejednego współczesnego zestawu dzielonego za 10000 PLN.  AS ma w tej chwili blisko 70000 użytkowników. Ciekaw jestemilu z nich ma w tej chwili Primare, Cyrusa, Naima , AVM, T+A czy McIntosha za 20000 PLN. Raczej najczęściej są kupowane  zestawy all in one za kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2019 o 02:12, japs napisał:

A po co duże wieże? Jakość dźwięku można mieć i z all in one. Do 20 tys. jest tego sporo: od Primare, Cyrusa przez Naima do AVM, T+A, itd. Odpada m.in. choroba kablowa. Do tego w większości klasa D nie grzeje mocno i w szafkę można włożyć.  Jest wygoda i bardzo dobra jakość dźwięku hi-fi. Czy ktoś chce czy nie, all in one będą zwiększać udział w rynku kosztem kloców.

Wystarczy mieć wolne 20 tys. na sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś największym problemem jest sterowanie i wyświetlanie. Jeśli to połączyć w jedno, można zrobić sterowanie dowolnie wielu funkcji i wyświetlanie parametrów, regulatorów i np okładek płyt na ekranie nieco mniejszym od przedniej ścianki urzadzenia. Przyklad- all in one NADa, nagrodzony przez EISA. Sama elektronika, nawet najbardziej bogata, nie zajmuje wiele miejsca. Dawniej było to nie do pomyślenia, bo tyle funkcji nie sposób pomieścić na ogromnej powierzchni, jeśli byłyby sterowane tradycyjnie.

A każdy chce nowoczesnego sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bieda napisał:

Wystarczy mieć wolne 20 tys. na sprzęt ?

Ceny są różne - 20 tys. podałem jako pewną granicę. Taki nowy Cyrus Lyric z polskiej dystrybucji kosztuje 13 tys (cena z półki bez rabatów). Policz teraz osobno klocki, które dadzą Ci to samo + okablowanie. Wiem, że jednorazowy wydatek może być kłopotliwy dla przeciętnie zarabiającego Polaka. Coś za coś. Bierzesz Lyrica, podłączasz głośniki i gra co najmniej bardzo przyzwoitym dźwiękiem.  Do tego w jednym pudełku. Przyjrzyj się jaki koszt w cenie elektroniki stanowi obudowa. W przypadku kilku klocków to już ogromny koszt w stosunku do elementów elektronicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

project maia s2 + project maia cd

Edytowane przez ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/10/2019 at 3:56 PM, Bartosz_70659 said:

Niestety tym czynnikiem też jest tzw żona ( trochę mniejsze dranstwo od teściowej). Widziałem w media markcie taki obrazek. Gościu z żoną ( dziewczyna) podszedł do dużego zestawu kina domowego. A żona nieeee i go ciągnie do miniwiez. I faceci tak wykastrowani muszą te mini wieżyczki mieć...

Hahaha to wcale nie musi być żart 

Nie wiem czy wiesz ale jesteś niestety homofobem. Czy wiesz ile milionów ludzi obraziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jasne = 

1. bo znaczna czesc tego sprzetu do muzy nawet HIFi, znanych firm  produkowana w czarnym kolorze,

to jest OHYDA patrzec na takie cos co dzien ustawione w pokoju

poza tym  czesć tych "wiez" to plastykowy shit 

 

kupilem znany starszym userom zestaw srebrnej wiezy DIORY , zarówno ladnie grała , ładnie wygladała /alu fronty/

ponad 20 lat , az sie miło patrzy 

 

2. Niepotrzebnie tuner był  oddzielony od wzmaka budujac te wieze , wystarczy ze jest 

zamontowany w obudowie wzmaka , co zmniejsza wymiary, a taki ampliutuner i tak odtwarza tak samo jak sam wzmak

mało tego sa ampli np DENON DRA 500/700 AE mocniejsze od standard wzmaka pma 700 ae,

lub porownywalnej mocy jak np PMA 1520 ae, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde... ja mam zawalony pokój, fronty 3way 120cm wysokie, dwie krowie końcówki, procesor, ponad 100L sub kilkadziesiąt balotów wełny, regały, książki, projektor... płyty, gramofon,  dac, komputer , 27'' monitor i coś tam jeszcze znajdę...

i żona chętnie korzysta, już tak wszystkiego nie zwalajcie na kobiety.

Ta małe buble bardzo fajnie idą w marketach a mieszkania są coraz mniejsze, moje 24mkw do kina też jest za małe i szukam kolumn zdecydowanie smuklejszych... obecnie 35cm front.

Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 00:15, k.mik napisał:

W latach 90. pamiętam mieszkania dwóch znajomych z Niemiec. Obaj mieli pełnowymiarowe segmentowe wieże (nie pamiętam marek: może Technics, może Akai, może Sony). Były to dość nowe wtedy modele, na pewno kupione już w latach 90. I co widzę teraz? Już ich nie mają. I w ogóle nic nie mają. Jakaś licha mikrowieża rodem z pokoju dziecięcego, wciśnięta w regał, jakieś tanie kino domowe pod telewizorem... Dlaczego znajomi posprzedawali lub pooddawali do utylizacji te duże wieże? Nie rozumiem. Czy naprawdę duże porządne segmenty aż tak bardzo nie pasują do nowoczesnego wnętrza po wymianie mebli? Ludziom w tej Europie chyba się przewraca w głowach z dobrobytu. Zresztą trend ten widać także w moim polskim 47-tysięcznym mieście: brak w sklepach RTV pełnowymiarowych segmentów audio. Same mini i mikrowieże. Po klocki Denona czy Onkyo trzeba jechać do dużego miasta. Co takiego ludziom się podoba w miniwieżach, że na ich rzecz pozbywają się pełnowymiarowych zestawów? Cena? No bo faktycznie, nowy pełnowymiarowy klocek kosztuje od 900 zł w górę, a "ładną" i "odbierającą RMF" miniwieżę można dostać już za połowę tej ceny. A gdzie tu jeszcze miejsce i budżet na pełnowymiarowe kolumny kupione oddzielnie? Moim zdaniem jest to najlepszy dowód na to, że ludzkość (nie tylko w Polsce) cofa się w rozwoju cywilizacji technicznej, zamiast się rozwijać. Pełnowymiarowy, wysokiej klasy magnetofon, odtwarzacz CD czy tuner radiowy wymagają także pewnej wiedzy technicznej, a ludzi chyba boli już głowa gdy słyszą o Dolby B-C-S, taśmach żelazowych, chromowych i metalowych, poziomie sygnału FM... Wolą nie widzieć i nie słyszeć, chcą kupić, postawić, żeby nie zabierało miejsca, wetknąć półmetrowy kabelek zamiast anteny i bezstresowo odbierać "najlepszą muzykę" z Kopca Kościuszki... Dlaczego?

Mi sie wydaje, ze najmlodsze pokolenie nastolatkow/dwudziestolatkow maja dzis wszystko w smartfonie, ktory moga podlaczyc pod byle wzmacniacz i voilà. Najwiecej z nich i tak slucha na sluchawkach.. Smartforny psuja zarowno rynek odtwarzaczy mp3/dyktafonow jak i kamer telewizyjnych i aparatow cyfrowych. Dodatkowo niektorym mlodym ludziom nawet niepotrzebne sa komputery. Wspolczesne telefony maja naprawde spora moc obliczeniowa, ze mozna grac w gry, tworzyc muzyke audio i nawet klipy wideo. Innymi slowy mozna robic cuda..

Kiedys kazdy segment wiezy to powaznie traktujacy odrebny kawal ludzkiej mysli technicznej. W latach 90-tych praktycznie nie bylo internetu. Dopiero pod koniec pojawily sie modemy ale transfer byl tak mizerny, ze jedna mp3 sciagalo sie pol nocy no i nie byla to tania zabawa.. W sklepach byly plyty CD , kasety magnetofonowe, plyty winylowe. Kasety byly dosc tanie wiec ludzie chetnie je kupowali. Kazdy chyba w domu mial jakis magnetofon/deck. Ludzie w lamtych czasach zgrywali muzyke na tasmy magnetofonowe z rafia FM i to niektorym wystarczalo ?. Czasami kopiowali jedni od drugich kasety i plyty CD... Czasy sie zmienily nie do poznania.. Dzisiaj w sieci jest wszystko od reki. Piractwo jest na poziomie niespotykanym. Przez to mlodzi ludzie maja wszystko za darmo i dlatego tak jakby nie maja szacunku do ludzkiej pracy (tworcow muzycznych i filmowych). Poprostu tego nie rozumieja, ze za wszystko sie placi. - czyli tak jak to bylo kiedys. Swiat im na to pozwala wiec korzystaja, przy okazji wciaga sie czasami w ten nowy swiat starsze pokolenia.. Ktoz  z nas nigdy nie sciagnal jakiegos filmu czy pliku mp3? Jednakze mi osobiscie przeszkadza posiadanie jakis ulubionych albumow tylko w plikach mp3/flac dlatego takze mam dosc pokazna kolekcje plyt CD. Podobnie jest z filmami. Obowiazkowe i najlepsze filmy wszechczasow kolekcjonuje na plytach bluray, na ktorych sa czasem unikatowe bonusy jakich nigdzie nie sciagniemy..

Szczerze przyznaje, ze czasem tesknie za latami '80 i '90-tymi.? Pozrowka!

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mrok napisał:

Wieża zajmuje miejsce, a tego dziś mało. Klient kupuje Devialet'a + kolumy i pozamiatane. Nie dziwi mnie taki wybór.

To tylko częściowa prawda. Jak mi się wydaje. Czasami na prezentowanych zdjęciach widać obok klocków hi-fi flaszki z alkoholem, kryształy czy inne zbyteczne duperele. Do słuchania wykorzystuję pokój o pow. ok. 20 m kw. i zawsze znalazło się w nim miejsce na dzielone zestawy audio. Większy problem jest z kolumnami. Tu na 8 kolumn, które miałem, było 5 podłogówek i 3 ustawione w regale. Chcieć to móc. Myślę, że na odwrót od dzielonych zestawów hi-fi wpływają nie tylko warunki lokalowe, ale i moda. Twory w rodzaju Devialet'a jakoś mnie nie rajcują. Przyznam szczerze, że również z uwagi na cenę.Tym bardziej, że sprzętu audio nie tylko słucham, ale lubię niego patrzeć. W moim starym Fisher-ze ciągle miga wyświetlacz pokazując moc kanału,jest także bogata w regulatory i przyciski płyta czołowa. To ma swój urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 21:45, robsonic napisał:

Mi sie wydaje, ze najmlodsze pokolenie nastolatkow/dwudziestolatkow maja dzis wszystko w smartfonie, ktory moga podlaczyc pod byle wzmacniacz i voilà. Najwiecej z nich i tak slucha na sluchawkach.. Smartforny psuja zarowno rynek odtwarzaczy mp3/dyktafonow jak i kamer telewizyjnych i aparatow cyfrowych. Dodatkowo niektorym mlodym ludziom nawet niepotrzebne sa komputery. Wspolczesne telefony maja naprawde spora moc obliczeniowa, ze mozna grac w gry, tworzyc muzyke audio i nawet klipy wideo. Innymi slowy mozna robic cuda..

Kiedys kazdy segment wiezy to powaznie traktujacy odrebny kawal ludzkiej mysli technicznej. W latach 90-tych praktycznie nie bylo internetu. Dopiero pod koniec pojawily sie modemy ale transfer byl tak mizerny, ze jedna mp3 sciagalo sie pol nocy no i nie byla to tania zabawa.. W sklepach byly plyty CD , kasety magnetofonowe, plyty winylowe. Kasety byly dosc tanie wiec ludzie chetnie je kupowali. Kazdy chyba w domu mial jakis magnetofon/deck. Ludzie w lamtych czasach zgrywali muzyke na tasmy magnetofonowe z rafia FM i to niektorym wystarczalo ?. Czasami kopiowali jedni od drugich kasety i plyty CD... Czasy sie zmienily nie do poznania.. Dzisiaj w sieci jest wszystko od reki. Piractwo jest na poziomie niespotykanym. Przez to mlodzi ludzie maja wszystko za darmo i dlatego tak jakby nie maja szacunku do ludzkiej pracy (tworcow muzycznych i filmowych). Poprostu tego nie rozumieja, ze za wszystko sie placi. - czyli tak jak to bylo kiedys. Swiat im na to pozwala wiec korzystaja, przy okazji wciaga sie czasami w ten nowy swiat starsze pokolenia.. Ktoz  z nas nigdy nie sciagnal jakiegos filmu czy pliku mp3? Jednakze mi osobiscie przeszkadza posiadanie jakis ulubionych albumow tylko w plikach mp3/flac dlatego takze mam dosc pokazna kolekcje plyt CD. Podobnie jest z filmami. Obowiazkowe i najlepsze filmy wszechczasow kolekcjonuje na plytach bluray, na ktorych sa czasem unikatowe bonusy jakich nigdzie nie sciagniemy..

Szczerze przyznaje, ze czasem tesknie za latami '80 i '90-tymi.? Pozrowka!

poruszono tu wazny temat - ludzie nie kupuja tez duzych zestawow bo takich zwyczajnie nie ma

w sieciowkach - a skoro nie ma to nie ma potrzeby wielu nawet nie zdaje sobie sprawy pewnie ze mozna kupic prawdziwe stereo

jak ma sie sprzedawac skoro prawie nigdzie go nie ma

a do salonow dedykowanych zagladaja tylko hobbysci

rynek masowy to takie seci rtvauro media exp neonet tam takich sprzetow nie ma

inna sprawa ze jakosc brzmienia przystepnych cenowo zestawow stereo niestety nie powala - a skoro nie powala

to nie ma sensu wywalania kasy w bloto wielu tak sadzi

wystarczy tanie micro np pianocraft albo soundbaar

2 minuty temu, ohmygod napisał:

poruszono tu wazny temat - ludzie nie kupuja tez duzych zestawow bo takich zwyczajnie nie ma

w sieciowkach - a skoro nie ma to nie ma potrzeby wielu nawet nie zdaje sobie sprawy pewnie ze mozna kupic prawdziwe stereo

jak ma sie sprzedawac skoro prawie nigdzie go nie ma

a do salonow dedykowanych zagladaja tylko hobbysci

rynek masowy to takie seci rtvauro media exp neonet tam takich sprzetow nie ma

inna sprawa ze jakosc brzmienia przystepnych cenowo zestawow stereo niestety nie powala - a skoro nie powala

to nie ma sensu wywalania kasy w bloto wielu tak sadzi

wystarczy tanie micro np pianocraft albo soundbaar

oczywiscie duzy w tym blad producentow gdyz stroja urzadzenia pod audiofilskie nagrania i swietna akutstyke pomieszczenia

a zapominaja o tym ze wiekszosc wsp albumow muzyki masowej brzmi mocno srednio na tym prawdziwym stereo i tu te tanie mico wieze czy soundbary zwyczajnie sie bronia albo i wychodza zwyciesko ......

to jest problem branzy - sprzet dla super realizacji w super warunkach - kompletnie wywala sie w zderzeniu z rzeczywistoscia

a potem jest masa tematow jaki kabel jak ustawic glosniki jakie zrodlo bo tego za duzo tego za malo

kiedys mialem zwykla miniwieze technicsa tri amping w klasie G i dawalo to rade ze wszystkim po prostu dobrze sie sluchalo

praktycznie wszystkiego i radia i kaset i cd tych dorbrych i tych z je b a n ych

powiem wiecej gdyby dzis roboiono takie miniweze z SENSOWYMI kolumnami trojdorznymi z wooferem basowym

to kopnal bym te  obecne stereo w trzy dupy w wrocil do miniwezy

ale stare dobre czasy nie wroca niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 21:04, Mrok napisał:

Wieża zajmuje miejsce, a tego dziś mało. Klient kupuje Devialet'a + kolumy i pozamiatane. Nie dziwi mnie taki wybór.

Nie do konca tak jest. Poza tym sa kolumny malych rozmiarow, takze niektore modele wzmacniaczy zmalaly. Miniwieza tez "zajmuje miejsce" jak rozstawimy kolumienki po katach.

17 godzin temu, ohmygod napisał:

poruszono tu wazny temat - ludzie nie kupuja tez duzych zestawow bo takich zwyczajnie nie ma

w sieciowkach - a skoro nie ma to nie ma potrzeby wielu nawet nie zdaje sobie sprawy pewnie ze mozna kupic prawdziwe stereo

jak ma sie sprzedawac skoro prawie nigdzie go nie ma

a do salonow dedykowanych zagladaja tylko hobbysci

rynek masowy to takie seci rtvauro media exp neonet tam takich sprzetow nie ma

inna sprawa ze jakosc brzmienia przystepnych cenowo zestawow stereo niestety nie powala - a skoro nie powala

to nie ma sensu wywalania kasy w bloto wielu tak sadzi

wystarczy tanie micro np pianocraft albo soundbaar

 

Oczywiscie, ze sa. Tylko brakuje chetnych z powodow, o ktorych napisalem wyzej. Z tych samych powodow firmy, ktore produkuja "prawdziwe stereo" ograniczaja promowanie swoich produktow do minimum. Wybredni poszukiwacze zawsze znajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ohmygod napisał:

kiedys mialem zwykla miniwieze technicsa tri amping w klasie G i dawalo to rade ze wszystkim po prostu dobrze sie sluchalo

praktycznie wszystkiego i radia i kaset i cd tych dorbrych i tych z je b a n ych

powiem wiecej gdyby dzis roboiono takie miniweze z SENSOWYMI kolumnami trojdorznymi z wooferem basowym

to kopnal bym te  obecne stereo w trzy dupy w wrocil do miniwezy

ale stare dobre czasy nie wroca niestety

Kiedys mialem cos takiego:

https://www.google.pl/search?q=dv250+technics+wieza&sxsrf=ACYBGNQqDn0Ki20PFIzC_58OMmmWDtVpaw:1569311445552&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=7lwpWcWhadtqfM%3A%2CUz2j16Wuty_jaM%2C_&vet=1&usg=AI4_-kTe3mKo0X1MFzGZ2s9DBHQm2WYH_w&sa=X&ved=2ahUKEwiR94Pa_OjkAhWul4sKHbApCa4Q9QEwA3oECAkQDA#imgrc=7lwpWcWhadtqfM:

Owszem mialo to moc i bylo sporym kompromisem, jednakze absolutnie nie umywalo sie do mojego innego zestawu stereo z odrebnym wzmacniaczem diora ws504b i kolumnami tonsila maestro s.  Choc mini wieza miala system zasilania glosnikow czterema przewodami (bi wiring) czyli 2 odrebne wzmacniacze zasilaly jedna kolumne (rozdzielenie basow i reszty pasma) to zwyczajne budzetowe stereo poprostu bilo na glowe swoim brzmieniem. A wieza ow kosztowala kiedys prawie 3 tys PLN (w czasach, gdzie minimum krajowe na poziomie 650 pln). Poza tym ograniczenia w korekcji dzwieku, niedopracowana skala skoku glosnosci, "przymusowy loudness" powoduja, ze takie systemy sa poprostu dla laikow, wygodnych i malo wymagajacych ludzi...

Edytowane przez robsonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z wczoraj . Mieszkam w stukilkudziesiatysięcznym mieście gdzie od kilkunastu lat niema sklepu z sprzętem audio . Najbliższy w 400 tyś stolicy województwa . Tam się ostały 3 placówki . Dzwonie do  jednego z nich , celujący w półke średnio-wyższą . Pytam o nowośc kolumny za 4,5 tyś . Słyszę że nieopłaca im się sprowadzać. Kurtyna , koniec branży.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokolenia urodzone w latach powiedzmy 1955 -1980 są ostatnimi które są tym zainteresowane,po nas nastąpi całkowita śmierć branży Hi-Fi,tak śię kiedyś mówiło.

Już 10-15 lat temu patrzyłem na młodych słuchających z telefonów i innych MP3 grajków,im wystarcza TV 55" i grający pod spodem "bar"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś modne były kasety video i wypożyczalnie, teraz po prostu jest tyle innych możliwości fajnego hobby i spędzania czasu, że nie każdy wybiera zamiłowanie do audio. Poza tym duże kloce są strasznie nieporęczne, które jak słusznie zauważono, stacjonuje w domowym zaciszu, gdzie człowiek w XXI wieku bardzo dużo się przemieszcza, najczęściej z głośnikiem typu JBL Flip, taki urok wyjazdów służbowych dla pokolenie urodzonego po 1990. Świat się zmienia o trzeba się z tym pogodzic. Nie dla każdego główna wartość to doznania muzyczne w audio, jeden woli przyspieszenie w tej właśnie wspomnianej pożywej furze. 

Natomoast wspomniane pokolenie urodzone w latach 1955 -1980 to po prostu inne zainteresowania, inne wychowanie, inne czasy, inne priorytety.?

 

Edytowane przez HotRoboter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Tak, ludzie wydają na bzdety (to co pisałem, o kupowaniu rzeczy, których nie potrzebują), stąd potem problemy jak uzbierać na coś pieniądze. Część ludzi żyje też ponad stan, bo każdy bank z przyjemnością wciśnie kartę kredytową i wtedy u niektórych, hulaj dusza, piekła nie ma

a wtedy na lepsze audio już totalnie nie ma pieniędzy.


Czyli dokładnie jak w Twoim przypadku? No ale uj tam, grunt to regularny reset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, moje pieniądze, moje priorytety i moja sprawa na co je wydaje, Tobie nic do tego ? na audio lepsze mam, mogę kupić z jednej pensji, jednak nie widzę sensu, bo i tak nie będę miał kiedy na nim słuchać, a sama świadomość, że je posiadam, to trochę mało ?

poza tym kompletnie nie rozumiem czemu to co napisałem o sytuacji wielu ludzi odnosisz do mnie (chodziło mi o naświetlenie Wam audiofilom sytuacji ogółu)? Przeglądając to forum mam wrażenie, że ludzie tutaj udzielający się, totalnie nie umieją czytać ze zrozumieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.