Jump to content
IGNORED

sprzęt zza oceanu? problem z zasilaniem

juro

Recommended Posts

No cóż, za wielką wodą mają 110 V i 60Hz, ile może kosztować przeróbka wzmaka ze stanów i kto to robi.

Jeżeli pytanie jest trywialne - wybaczcie, ale nie każdy miłośnik muzyki jest elektronikiem, albo elektrykiem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem czy to coś pomoże, ale...

Gdzieś w pierwszej połowie lat 90tych w EP był artykulik co robić z transformatorami na 110V ( jakieś maluchy, zdaje się 6V czy 12V i 2VA ).

Rozwiązanie było następujące, połączyć szeregowo uzwojenia pierwotne ( i opis różnych połączeń uzwojeń wtórnych etc. ).

Ktoś gdzieś(brytol zdaje się jakiś) pisał że tego samego próbował w sprzęcie audio ( wzmacniacz? ).

Więc jeżeli w sprzęcie jest miejsce na drugi transformator i istnieje możliwość zakupu takiego samego transformatora, to zdae się można coś pokombinować ( może to i na zdrowie wyjdzie dla sprzętu ? :) ), oczywiście tu zakładamy że w sprzęcie nie siedzi zasilacz impulsowy lub podobne świństwo.

Rada następna, swego czasu odwiedzałem sklepy z działami ze sprzętem na 220(230)V, problem w tym że nie pamiętam czy coś ciekawego tam było ( wtedy jeszcze za bardzo sprzętem się nie interesowałem :) ).

Hidden Content

Tak przy okazji ( nie chce mi się nowego wątku zakładać ), jak liczyć moc transformatorów łączonych szeregowo(po uzwojeniu pierwotnym)?

Dajmy na to że mam 2 trasformatory, każdy --> 2x 23.5V(ew. 1x 47V) 2x 2.2A, jeżeli połączę je szeregowo(uzwojenia pierwotne) to napięcie spadnie do 2x 11.75V(ew. 1x 23.5V), jak się prąd zachowa(chcę wiedzieć czy moc zostanie ta sama czy spadnie)?

Zrobi się z tego 1 transformator 4x 11.7V( ew. 2x 23.5V), tylko właśnie, czy to będzie nadal około 100VA transformator, czy ok. 50VA ( a może moc wzrośnie do 200VA :) ?) ?

Jakby ktoś mógł pomóc, to byłbym wdzięczny ( kiepski niestety jestem jeżeli o to chodzi :( ... ).

Hidden Content

Nie wiem jak jest ze wzmacniaczami ale niektóre odtwarzacze cd i przetworniki można przerobić samemu w domu. Wystarczy przelutować jakieś rezystory na płytce zaraz za gniazdem zasilającym. Nie pytajcie mnie jakie bo nie pamiętam. Jakieś 3 lata temu przerabiałem ze znajomym w ten sposób sonic frontiers.

Hidden Content

W przypadku sprzętów małej mocy (cd, dac, preamp) można zastosować trafo 220/110V. W przypadku wzmacniaczy nie jest tak różowo - za małe spowoduje spadek dynamiki - duże to duży wydatek :) Można się pokusić o wymianę samego trafa we wzmacniaczu na dostosowane do 230V ale wiąże się to oczywiście z ingerencją wewnątrz.

Hidden Content

Opcja szukaj twoim przyjacielem :-)

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

>>>Zeneca

Wielkie dzięki, szukałem wcześniej innych wątków na ten temat, ale chyba niezbyt dobrze.

Faktycznie w Twoim wątku znalazłem wszystkie odpowiedzi (zwłaszcza, że chodzi o Jolidę ;))

oraz ciekawe linki.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.