Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw tonsil maestro 2 180 z denon avr-x100


Pawel21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z racji ze jestem nowy nie wiedzialem w jakim temacie umiescic moje pytanie stad jestem w "inne". Moje pytanie dotyczy Zestawu tonsil maestro II 180 z denon avr-x100 czy to pasuje do siebie gdyz mam wrazenie ze za malo dolnych dzwiekow daja glosniki podczas sluchania muzyki. Co moge zrobic by zwiekszyc efektywnosc basu. Wymiana denona na cos innego ? Zakupiony ze wzgledu na cene 700zl radio internetowe i usb. Czy moze dokupienie subwoofera.co byscie poradzili by czuc ta muzyke np "Metallica "a nie tylko slyszec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować udoskonalić te kolumny, ale łatwiej dokupić subwoofer,

tym bardziej, że to dużo nie kosztuje, jest wyjście z ampli a efekt pewny.

Masz Magnaty, Kody, STX'y i inne że o używanych nie wspomnę.

Czy próbowałeś zmienić położenie kolumn; to czasem bardzo pomaga.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2019 o 01:35, Pawel21 napisał:

Polozenia nie zmienie bo nie mam jak, co do wymiany kolumn tez nie bardzo gdyz opinie sa dobre na ich temat i podkreslaja niski bas czego wlasnie u mnie nie ma.wiec wychodzi na to ze wzmacniacz by dal rade tylko jaki i tani taki do 1000zl

Witam

rzuc okiem na mój profil, o mnie a zrozumiesz łatwo dlaczego masz problem - bo cienkie  13 cm głosniki maestro

kolega audioburak , jak zwykle dobrze doradza -  trzeba albo dokupic subwoofer, albo wymienic kolumny

wzmak powinien dawac rade napedzic zestaw ,

Edytowane przez Wiesław Szypniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz TEAC A-X 75 tyle ze pali bezpieczniki przy probie uruchomienia i moje pytanie czy warto go naprawiac pod te kolumny czy bedzie to zauwarzalne dla kogos kto slucha mocnej metalowej jak i rockwej muzy. 

Do AUDIOBURAK w jaki sposob udoskonalic glosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nawet amplituner Sony w wersji ES byłby lepszy od tego kinowego:

https://allegro.pl/oferta/sony-str-gx79es-amplituner-stereo-seria-es-pilot-7816243403

ale najlepiej byłoby posłuchać.

Sam używam i basu nie brakuje - podobnego do:

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sony-ta-fe610r-2x80w-alu-panel-ideal-7952375885

albo trochę poza budżetem:
https://allegro.pl/oferta/sony-ta-fa3es-wysokiej-klasy-wzmacniacz-stereo-7701695311

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2019 o 16:37, audioburak napisał:

Pewnie nawet amplituner Sony w wersji ES byłby lepszy od tego kinowego

Miałem kinowy STR-DB 1080 QS I był do jeden z najlepszych dźwięków stereo z kilkunastu amplitunerów, jakie miałem lub odsłuchiwałem (marek Denon, Diora,  Luxman, Pionieer, Radmor, Sony czy Technics).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.05.2019 o 20:00, Wiesław Szypniewski napisał:

Witam

rzuc okiem na mój profil, o mnie a zrozumiesz łatwo dlaczego masz problem - bo cienkie  13 cm głosniki maestro

kolega audioburak , jak zwykle dobrze doradza -  trzeba albo dokupic subwoofer, albo wymienic kolumny

wzmak powinien dawac rade napedzic zestaw ,

Wielkość 13cm głośników niskotonowych, nie ma tu żadnego znaczenia, po prostu ten amplituner nie pasuje do tych kolumn. Ja mam jeszcze na razie Taga Harmony Platinum F-90 Slim, z taką samą wielkością głośników tyle, że mam mocny i dynamiczny wzmacniacz i bas mam taki, że może małe dziecko obalić, jak będzie przechodziło ;). Kolumny Maestro II są bardzo przyzwoite ale ponieważ to Tonsil więc są passe dla wielu, wolą promować np. Pylona, bo dużo o nich w "gazetkach audio" piszą więc jest się czym pochwalić, a nie takim Tonsil-em z PRL-u. Jak masz możliwość, to przytargaj od kogoś mocny i wydajny prądowo wzmacniacz i zobaczysz, co te kolumny potrafią.

Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to nie jest tak, ze same parametry zagrają, ale na pewno Yamaha AX900 sobie dobrze z nimi poradzi i zabrzmi, AX-892 - tych zestawień słuchałem i zapewne każdy inny z tych wysokich modeli - moje przypuszczenia, HK970 - też mi się podobało, jeśli miałby być amplituner to z moich odsłuchów Yamaha RX-797 albo HK AVR7500. Ale tak jak wszyscy radzą musisz odsłuchać sam. Jeśli nie lubisz kombinacji, odsłuchów itp., to tak jak planujesz weź subwoofer, tu nie doradzę, bo to nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez słuchania ciężko, ale np:

https://allegro.pl/oferta/sony-ta-f590es-pilot-porzadny-wzmacniacz-8282364293

nawet w tanich modelach Sony basu nie brak; 411, 417 czy nowszych FE 600 itd.

Yamahy grają jak trzeba, ale niektóre modele mają problem przy cichym słuchaniu.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak ładnie się wszystko wyjaśniło, i pewnie dzięki temu kolega zaoszczędzi trochę czasu i pieniędzy, czyli stara prawda "... że instrukcję obsługi czyta się przed użyciem sprzętu, a nie jak się popsuje ...":). Dobrze, że kolega szpotek73 spojrzał trzeźwym okiem na temat.

Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tylko dwa wyjścia video - HDMI i monitor ( coax ) i jeśli po podłączeniu kablami

obu wyjść i przełączaniu pilotem ( od TV ) różnych wejść ( input czy AV )  nie ma żadnego obrazu,

to masz pewnie zepsuty amplituner w temacie toru video i tyle.

Czasem trzeba na określonej pozycji poczekać kilka sekund, żeby obraz się "złożył" ...

Czarno widzę na horyzoncie .... zwykły wzmacniacz, albo amplituner stereo.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 1000 może być trudno z nowymi gratami o takim wyposażeniu;

najbliższa jest np. prawie nowa Yamaha:

https://allegro.pl/oferta/nowa-yamaha-r-n402d-wifi-bt-dab-musiccast-3lat-gw-8320012799

albo tylko z BT amplituner Sherwooda RX4508 ok. 700.

Żeby znów nie wtopić, powinieneś szukać lokalnie, żeby móc sprawdzić, albo od kogoś,

kto długo w tym siedzi i daje gwarancję.

Skąd wiesz, że to akurat 80 Hz jest ustawione w set-upie?

 

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.