Jump to content
Pawel21

Zestaw tonsil maestro 2 180 z denon avr-x100

Recommended Posts

Potrzebuje plyty hdmi do mojego denona. Macie jakies namiary gdzie moglbym takie cos dostac 

Samej płyty z układami/gniazdami hdmi do avr-x1000 raczej nie dostaniesz nowej, kiedyś chodziły po około 200$, zostaje Ci szukanie używek ale też małe szanse. Jeśli w serwisie naprawa miałaby kosztować 550zł, to i tak tanio, fakt, że używany avr-x1000 chodzi po około 800zł. ale jak kupisz coś innego, to też nie masz gwarancji, że Ci się nie popsuje, taki urok używek. Musiałbyś dopytać jeszcze, jeśli zapłaciłeś za diagnozę, jaki konkretnie układ się uszkodził, bo może któryś z pomniejszych, bodajże ADV3002 czy ADV7623 one są tańsze i dostępne, ale jeśli bodajże EPM3032ATC4410 PLD, to rzeczywiście problem. Kiedyś przyniósł mi znajomy taki sam do naprawy, wtedy udało się dostać używkę.

Edited by radmorek

xavian

A może napraw tego TEACA i dokup do niego rasberry z jakimś daciem jako żródło. Będziesz miał uniwersalny zestaw z otwartą architekturą z któego i film możesz obejrzeć i co ci do głowy wpadnie. A do metalowej muzyki zbieraj zbieraj na jakieś dorosłe kolumny podłogowe. Albo jakieś używki, albo coś z STXa albo Pylona - mają sensowny stosunek cena/jakość i są polskie :) 

IMO do metalu to nie sam sub ci potrzebny tylko całość sensownych kolumn, bo jest całe mnóstwo zestawów głośnikowych które przy skomplikowanej muzyce wykładają się na całej linii i zamiast muzyki przesterowanych gitar itp. słychać tylko zestaw trzasków i szumów. To nie jest prosta muzyka do sensownego odtworzenia. 

Edited by micwoj

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

A co sadzicie o tym ONKYO TX-8050 ma wszystko co mi potrzebne i jest stereo nie kd cena tez przystepna 

Tego modelu Onkyo nie słyszałem ale polecam posłuchanie, jak masz taką możliwość.

Kilka innych słuchanych Onkyo to był przejrzysty,, dynamiczny  dźwięk bez podkreślania jakiegoś

fragmentu pasma. Jak pominiesz to, co obcinałeś w amplitunerze powinno być 

znacznie lepiej, bo tu będziesz miał pełne pasmo od dołu plus ew. regulacje barwy.

... i zamiast IV RP jest PRL II

W dniu 3.08.2019 o 16:33, Pawel21 napisał:

A co sadzicie o tym ONKYO TX-8050 ma wszystko co mi potrzebne i jest stereo nie kd cena tez przystepna 

Wygląda ciekawie- wyposażenie w funkcje bardzo współczesne, ładnie wykonany- gdybym teraz szukał czegoś podobnego, na pewno bym się nim bliżej zainteresował.

Kupilem ONKYO-TX 8050 jednak brak tam bluetooth i stad bierze sie moje pytanie bo posiadam bluetooth usb i czy jak podlacze je do usb w ampli to czy bedzie wspoldzialac z smartfonem ?

Pewnie coś podobnego do tego:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ma zasilacz i kabelki RCA a USB pozostaje wolne do innych zadań ...

Edited by audioburak

... i zamiast IV RP jest PRL II

Moje ONKYO TX 8050 już gra tylko nie mam dobrego sterowania bo pilot od ONKYO RC-799M i nie wiem czy nie umiem czy nie działają wszystkie funkcje dlatego chciałbym zapytać czy jest możliwość wyświetlania menu na TV lub jaką apkę polecacie do mojego modelu.