Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny podstawkowe 2-3k do marantz sr5011


erebere100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kolumn podstawkowych do Marantza sr 5011 (amplituner KD ale u mnie będzie grał tylko w stereo. Nie rozważam wymiany Marantza na razie). Pokój 20m2 kształt prostokąt. Odległość od głośników ok 3 metry. Kwota do 2000-3000 zł za komplet. Tylko podstawki nie podłogówki są rozważane. Słucham po trochu wszystkiego (może poza disco polo). Najmniej klasyki najwięcej rock alternatywny i pop -rock (np. Pink też lubię :). Lubie bas ale żeby nie był rozlazły, raczej brzmienie ocieplone (jestem na początku drogi muzycznej ale tak na razie pozycjonuję swoje preferencje) . 

Generalnie rozważam: 

- Tannoy Mercury 7.2, 

- DALI ZENSOR 3, 

- CANTON GLE 436.2,

- KEF q350, 

- Q ACOUSTICS CONCEPT 20,

- Dynaudio Excite X14  (nie wiem czy ampli da radę wysterować  te głośniki), 

- KLIPSCH RP 600 M, 

-Dali opticon 1  

- KEF R300 (tutaj raczej używki w tej cenie). 

Piszę do bardziej doświadczonych kolegów, aby pomóc mi wybrać 1 max 3 kolumny z ww. Z uwagi na brak czasu odsłuchy u mnie wchodzą w grę tylko w niedziele, a to raczej tylko markety. Czyli tak na prawdę zerowe warunki do odsłuchów. Dlatego raczej wchodzi w grę zamawianie wysyłkowe do testów i stad moja chęć ograniczenia liczby (nie ma szans abym zamówił wszystkie te głośniki  do testów). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie musisz posłuchać z tym amplitunerem kolumn B&W 606. Bowers zawsze się lubił z Marantzem. Na tych kolumnach dźwięk będzie żywy, przestrzenny. Oferują też świetną stereofonię i dobrze kontrolowany bas. Alternatywa po drugiej stronie brzmienia u nas to Elac UniFi BS U5. Gęste, dociążone granie. Te kolumny bardziej pasują do jaśniej grających wzmacniaczy, ale to już także kwestia własnych preferencji, więc zapraszam na odsłuch także do naszych salonów ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ostatni komplet na przecenie - jak dasz dużo prądu to w rocku wyłoją wszystko w swojej cenie

https://sklep.rms.pl/definitive-technology-studio-monitor-55-sm55-kolumny-stereo-surround-2-szt

Jeśli nie musi być dużo basu ale chcesz piękny dźwięk

https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-titus-ez-kolumny-podstawkowe-2-szt

Jak chcesz dużo wszystkiego

https://sklep.rms.pl/triangle-comete-902-kolumny-podstawkowe-z-tytanowym-glosnikiem-wysokotonowym-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Testowałem u siebie kef q350, klipsch 600m, MA Silver 100, polk audio rti a3, dynaudio m20 i na twoim miejscu wypożyczył bym 2 z nich . Q350 kefa i 600m klipscha . Kęty jak na podstawki grają bardzo mocno. Ja wybrałem 600m z całym zestawem . Do dynaudio nawet nie podchodź z amplitunerem , wołają o dużo mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.