Jump to content
Sign in to follow this  
Sklep.RMS.pl

NuPrime Evolution DAC: Pogromca hi-endu

Recommended Posts

spacer.png

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marki NuPrime w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży przetwornika cyfrowo-analogowego Evolution DAC obsługującego pliki w formacie DSD512 DXD oraz MQA.

spacer.png

Aby spełnić najwyższe wymagania topowej serii Evolution, obwody najnowszego przetwornika DAC zostały zaprojektowane od podstaw. Fundamentem każdego urządzenia audio jest prąd elektryczny, którego stabilne parametry pozwalają na utrzymanie najwyższej jakości dźwięku.

spacer.png

Dlatego w topowym DACu NuPrime'a zastosowano dwie nowości - transformator C-Core oraz zaawansowany filtr AC.

spacer.png


Filtr AC
Zaraz za gniazdem elektrycznym zainstalowano wysokiej klasy filtr AC. Jego zadaniem jest redukowanie szumu pojawiającego się w wysokich częstotliwościach - od 100kHz do 5MHz. Według pomiarów NuPrime'a filtr działa z co najmniej 20 decybelową skutecznością. Następnie, tak przefiltrowany prąd trafia do transformatorów C-Core.

spacer.png

Transformator C-Core i bateria kondensatorów
Transformatory typu C-Core z rdzeniem składanym charakteryzują się wyższą skutecznością niż klasyczne transformatory toroidalne. Wynika to z faktu, że charakteryzują się mniejszymi stratami energii w przepływie pola magnetycznego (mniejszą upływnością pola elektromagnetycznego), a więc wyższą sprawnością i stabilnością. Wytwarzają też mniej zakłóceń wpływających na inne obwody w urządzeniu.

spacer.png

W celu zapewnienia lepszego ekranowania transformatorów zamknięto je w stalowych puszkach. Pomaga to w minimalizowaniu szumu interferencyjnego, który może zakłócać pracę innych obwodów. W końcu prąd trafia do baterii kondensatorów o pojemności 70.000 mikrofarradów, co jest wartością kilkukrotnie przewymiarowaną w stosunku do nominalnych potrzeb. Zapewnia to wręcz żelazną stabilność zasilania w najbardziej krytycznych momentach.

spacer.png

Sekcja analogowa korzysta z autorskiej ścieżki sygnałowej złożonej z dyskretnych komponentów. Jej unikalna koncepcja zapewnia wysoki poziom PSRR (współczynnika tłumienia wpływu zasilania). W stopniu wyjściowym zainstalowano wymienne wzmacniacze operacyjne, tak aby entuzjaści DIY mogli poszukać swojego własnego brzmienia.

spacer.png


Układ DAC ES9038PRO
Urządzenie wykorzystuje ESS 9038PRO. Połączono go ze sterującym układem scalonym PSRC NuPrime. Ten służy nie tylko do dekodowania, ale również zapewnia konwersję częstotliwości próbkowania z PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512.

spacer.png

Najważniejsze cechy:

 •     Układ scalony PSRC NuPrime zapewnia obsługę częstotliwości próbkowania od PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512 (w tym PCM do / z DSD) oraz DXD
 •     Autorskie rozwiązanie NuPrime, które pozwala na dekodowanie formatów DoP za pośrednictwem wejść koaksjalnych i optycznych
 •     Siedem filtrów cyfrowych dla różnorodnych charakterystyk dźwięku: minimum phase fast, miniumum phase slow, linear phase fast, linear phase slow, apodizing fast, hybrid fast, brickwall

 

 •     Wyjścia analogowe z regulacją głośności 2xRCA oraz 2xXLR
 •     Regulacja fazy wyjściowej: normal / invert
 •     Ustawienie stopnia wyjściowego (oba wyjścia można ustawić na prawo, lewo, R + L lub L + R)
 •     Regulacja jasności wyświetlacza

 

 •     Siedem wejść cyfrowych dla pełnej elastyczności systemu
 •     Nieliniowa krzywa głośności - autorski projekt oprogramowania potencjometru
 •     Asynchroniczny tryb przesyłania danych przez USB
 •     Wejście USB obsługuje natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO i Do;. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.
 •     Wejście USB obsługuje MQA

 

 •     Indywidualnie regulowana głośność na każdym wejściu w celu dokładnego dopasowaniu poziomu natężenia dźwięku dla każdego źródła
 •     Specjalne oprogramowanie sterownika dla systemu Windows (standardowe oprogramowanie sterownika dla komputerów Mac
 •     Nóżki izolujące od drgań
 •     Wyjście I2S służące do łączenia się z innymi produktami NuPrime (może nie działać z innymi urządzeniami)

spacer.png

NuPrime - o marce
Raptem rok po oficjalnym starcie, pierwsze produkty NuPrime zyskały wyróżnienia od najbardziej prestiżowych amerykańskich magazynów audiofilskich: The Absolute Sound oraz SoundStage! Network. Dzisiaj NuPrime jest jednym z liderów w dziedzinie budowy obwodów impulsowych (przełączających), zaś jego urządzenia słyną ze znakomitego przetwarzania i wzmacniania sygnałów cyfrowych. 


Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.