Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer A-50DA i A-70DA Opinie użytkowników


lestek83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , proszę użytkowników Pioneer A-50DA i A-70DA lub osób, które faktycznie mieli okazje ich przesłuchać o napisanie własnej opinii i spostrzeżeń lub ewentualnie różnic jakie mogli usłyszeć pomiędzy nimi. Jestem zainteresowany zakupem 50DA lub 70DA. Nie mam możliwości przesłuchania obu jednocześnie. Prawdopodobnie będzie w torze z kolumnami Pylona Opal (jak na razie) a później się zobaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,do Pylona, to najlepiej Nada posłuchaj, np taki C368. Bardzo się lubi z Pylonami, ma świetny przetwornik na pokładzie. Można mu wsunąć moduły MDC z Bluesoundem albo z HDMI. Świetna sprawa, mega funkcjonalność. Z czasem można go rozbudować o końcówkę mocy, ale uwaga, w tym wypadku wykorzystasz cały wzmak i końcówkę. W integrze końcówka mocy z napędza jeden kanał, a końcówka dodatkowa C268 drugi kanał. Wykorzystujesz całość, a nie jak w przypadku innych producentów tylko pre z integry.

Zapraszam do nas na testy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo. Aktualnie nie mam tego modelu na stanie, ale możemy ściągnąć na odsłuch. Zapraszam do kontaktu telefonicznego, celem umówienia odsłuchu. Do tych kolumn to jest ogromny przerost formy nad treścią ? Nie lepiej podzielić budżet i kupić od razu tańszy wzmak z lepszymi kolumnami?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wzmacniacze Pioneer brzmią raczej chłodno, trochę cyfrowo i bez nasycenia. O ile lubimy takie bardzo liniowe i powściągliwe brzmienie, model A-50DA w swojej cenie może się podobać natomiast w cenie wzmacniacza A-70 można już znaleźć sporo bardzo udanych konstrukcji i w ciemno na pewno bym go nie wybierał. Z naszego doświadczenia Pylon przedstawia bardzo dobry stosunek jakości do ceny i z nawet stosunkowo niedrogich kolumn można wyciągnąć sporo. Prawdą jest jednak, że po zakupie wzmacniacza to kolumny będą tzw. wąskim gardłem i pokażą wszystko co potrafią ale nie pokażą wszystkiego co potrafi wzmacniacz ? Ja polecam połączenie z Audiolabem 6000A, Nad jak najbardziej również wchodzi w grę, Vincent SV227MK czy nawet niższy SV500 to również program obowiązkowy do sprawdzenia. Zależy jakiego brzmienia szukasz.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2019 o 09:51, lestek83 napisał:

Hej , proszę użytkowników Pioneer A-50DA i A-70DA lub osób, które faktycznie mieli okazje ich przesłuchać o napisanie własnej opinii i spostrzeżeń lub ewentualnie różnic jakie mogli usłyszeć pomiędzy nimi. Jestem zainteresowany zakupem 50DA lub 70DA. Nie mam możliwości przesłuchania obu jednocześnie. Prawdopodobnie będzie w torze z kolumnami Pylona Opal (jak na razie) a później się zobaczy

Pytanie czemu akurat tylko te dwa modele. Myślałeś nad innymi wzmacniaczami? Byłeś już na jakimś odsłuchu?

Zapraszam do posłuchania A-50 ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Przepraszam ,że tak dosyć późno odpisuje , ale musiałem sam przekonać się na własnych uszach to co napisaliście o wzmacniaczach Pioneera…i macie rację Pioneer gra chłodno bez żadnego nasycenia barw muzycznych, bardzo sterylnie , no a o basie nie wspomnę. Dodam ,że jest tylko i wyłącznie moja i sprzedającego opinia, wzmacniacz był przesłuchany nie tylko na moich docelowych kolumnach, ale jeszcze na kilku innych, które akurat stały w Sali odsłuchowej i były pod ręką. Nie wiem kto lubi takie metaliczne brzmienie, no ale to już nie moja sprawa (i nie mam zamiaru , żeby mnie ktoś na tym forum o tym przekonywał, że jest inaczej)

                    Co do od odpowiedzi branży to rzeczywiście kierunek NAD i Vincent to dobry kierunek , nie wiem dlaczego, ale Moje kolumny Pylon Opal lubią się z ciepło brzmiącymi wzmacniaczami .Na dzień dzisiejszy rozważam zakup NADa być może C338 (Wiem, że to niski model ale właśnie jak dla mnie on mi się spodobał…)  lub NuPrime IDA-8, który zrobił na mnie niesamowite wrażenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lestek83 napisał:

Witam,

Przepraszam ,że tak dosyć późno odpisuje , ale musiałem sam przekonać się na własnych uszach to co napisaliście o wzmacniaczach Pioneera…i macie rację Pioneer gra chłodno bez żadnego nasycenia barw muzycznych, bardzo sterylnie , no a o basie nie wspomnę. Dodam ,że jest tylko i wyłącznie moja i sprzedającego opinia, wzmacniacz był przesłuchany nie tylko na moich docelowych kolumnach, ale jeszcze na kilku innych, które akurat stały w Sali odsłuchowej i były pod ręką. Nie wiem kto lubi takie metaliczne brzmienie, no ale to już nie moja sprawa (i nie mam zamiaru , żeby mnie ktoś na tym forum o tym przekonywał, że jest inaczej)

                    Co do od odpowiedzi branży to rzeczywiście kierunek NAD i Vincent to dobry kierunek , nie wiem dlaczego, ale Moje kolumny Pylon Opal lubią się z ciepło brzmiącymi wzmacniaczami .Na dzień dzisiejszy rozważam zakup NADa być może C338 (Wiem, że to niski model ale właśnie jak dla mnie on mi się spodobał…)  lub NuPrime IDA-8, który zrobił na mnie niesamowite wrażenie

to nie sa udane wzmaki

a juz na pewno nie za taka cene

w takim budzecie o cyfrowym nalocie nie moze byc mowy - ba ja nawet w glosniczkach jbl ze swojego laptopa nie mam zadnej cyfrowej nalecialosci  to tylko swiadczy o tym jak nieudane sa to produkty, zimnie metaliczne brzmienie wyprane z barw to moze byc podstawowym wzmaku no name za 700 pln marki rovex. mantex itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, lestek83 napisał:

brzmiącymi wzmacniaczami .Na dzień dzisiejszy rozważam zakup NADa być może C338 (Wiem, że to niski model ale właśnie jak dla mnie on mi się spodobał…)  lub NuPrime IDA-8, który zrobił na mnie niesamowite wrażenie

Przed zakupem polecam również sprawdzić NAD C356 BEE ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.