Skocz do zawartości
IGNORED

Co wybrać - amplituner AV 7.1


RealWillyOff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Noszę się z zamiarem zakupu zestawu do kina domowego - amplituner AV + zestaw kolumn 7.1 z subwooferem.
Krótka lista do wyboru:
Pioneer VSX-933
Denon AVR X1500H, AVR X2400H
Sony STR-DH770
ONKYO TX-NR575

Czy unikać któregoś producenta, a może któryś robi coś lepszego niż pozostali?
Z góry dziękuję za opinie i sugestie.

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, muzyka, gry), jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz najważniejsze jaki masz budżet na zakup całości.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krzaku666 napisał:

Kup zdecydowanie Denon Avr x 2400, jest najwyższym modelem z listy

Wyższy, droższy nie znaczy lepszy. Jeśli chodzi o brzmienie?. Najważniejsze jakie pomieszczenie wielkość, wymiary, rozmieszczenie głośników i preferencje słuchanie muzyki nie ma sprzętów do wszystkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, zibii napisał:

 nie ma sprzętów do wszystkiego.

Przy kiepskim budżecie to prawie konieczne ?

Zakładając z góry zestaw ampli z 5 czy 7 głośnikami trudno mieć na myśli muzyki bo to inna bajka z resztą np ja przestałem słuchać w stereo mając kino , po prostu lepiej wielokanalowo . Stereo bardziej do kameralnego jazzowego popiardywania dla odtworzenia atmosfery z zadymionego klubu  gdzie to muzycy siedzą na wprost Ciebie  hahaha czy koncertów unpluged czyli też atmosfera klubu z artystą siedzącym z tobą nos w nos.  Jakość oczywiście po stronie wzmaka stereo vs ampli ale to nie jest konieczny warunek do cieszenia się dźwiękiem.  Mi wystarczy ampli .  Kino i gry to jest to gdzie ampli ma szansę zabłysnąć pod warunkiem dobrej kalibracji . Możesz mieć bdb głośniki ale bez dobrej kalibracji cały system będzie grał słabo.  Powszechnie uznane pod tym względem są ampli denona i marantza . Onkyo też ma swoich zwolenników ale po stronie branży ? o najlepszych w tym temacie nie warto wspominać bo to nie ten przedział cenowy ( arcam, anthem ). Jak masz około 20mkw to możesz oprzeć system na podstawkowych ( max 25mkw) , ampli najlepiej używany.  Co do głośników to to co zwykle , idź i posłuchaj co ci pasuje a co nie żeby wiedzieć czy np powszechny w kinie klipsch ci pasuje czy to nie twoja bajka( to warto sprawdzić każdemu zaczynajacemu przygodę z kinem ze względu na szczególny przekaz klipscha a jednocześnie sprawdzanie się w kinie dzięki temu) idź, posłuchaj,  przelicz kasę i napisz znowu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Też się nad Denonem AVR X 2400H zastanawiam, zmuszony nagłym trzaśnięciem pioruna, który zabił poprzednika 2307.

Czy ten nowy ma DAB+, bo nie wszędzie jest podawany w specyfikacji ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale założyciel tematu odezwie się co???    :)

Kolego subfan, ja wychodzę z założenia, że skoro coś zostało nagrane oryginalnie w stereo to tak powinno się tego słuchać a nie sztucznie nie wiem czy upiększać czy psuć atmosferę odsłuchu. Uwierz, że nawet na klumnach za tysiąc zł, amplitunerem z 2,5 tys i mając za źródło przenośny odtwarzacz z wbudowanym DAC-iem za 200 zł brzmi to dobrze. Dźwięk aż odchodzi od kolumn. Słychać jego głębię. Do tego dobra dynamika i można słuchać. Ale każdy robi to po swojemu.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do założyciela tematu mam pytanie. Jeśli masz naprawdę nieduże pomieszczenie w którym ma to grać to po kiego Ci aż siedem kolumn.     Ponadto taki odsłuch w innym pomieszczeniu nie w Twoim nie da Ci konkretnej informacji co do tego jak to zagra            u Ciebie. Na pewno będzie grało inaczej. Wiadomo. M.inn. i chyba przede wszystkim inna akustyka pomieszczenia. Jedynie co to wtedy dobierzesz kolumny do swojego gustu a jeśli będzie w znacznym stopniu słuchana na nich też muzyka to szukaj takiego zestawu, żeby na frontach były podłogówki. Monitory z subwoferem dają całkiem inne brzmienie niż same podłogówki. Bas z takiego zestawienia jest przebarwiony. Choć niejednemu to odpowiada. Koledzy zibii i Q21 zadali ważne pytania. Żeby Ci coś zaproponować trzeba wiedzieć tych parę spraw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, S4Home napisał:

Model 2400 to starszy model teraz aktualnie jest 2500, i niestety nie ma DAB'a.

 

Niestety, chyba musze zerknąć na Yamahy, np. A680. W tych czasach nie instalować DAB ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz też na modele Onkyo 686 lub 730. Również ciekawą opcją jest Marantz SR5013. Kwestia tego jak procentowo wypada u Ciebie stosunek muzyki do filmów.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na stwierdzenie, że jeżeli ktoś stwierdza przewagę niedrogiego stereo z wzmacniaczem nad systemem wielokanałowym z kalibracją i korekcją, ma po prostu ciulate kd i jest zmuszony słuchać mniej ciulatego jego zdaniem stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego subfan nikogo niczego nie chcę uczyć tylko stwierdzić fakt, że skoro coś zostało nagrane dwukanałowo to takie było założenie odsłuchu. Nie moje. I nie ważne, czy to jazzowe zajawki czy dance. Zrobiłem swój mały wywód na ten temat widocznie niepotrzebnie bo został on źle zrozumiany.   :)

Tak myślałem, że założyciel wylał się. Jak zwykle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ludzie piszą bo im się nudzi i żeby się poprzepychać,  dawno już to zauważyłem.  Kogo obchodzi że autor odleciał i nie chce mu się pisać,  ważne że temat został i szansa na napisanie czegoś " odkrywczego" , ludzie piszą i nie wracają,  inni piszą bo im się wydaje że będą coś kupować i pytają o zdanie po raz enty  . Takie dziwne trendy,  jedni piszą raz po założeniu profilu a stali bywalcy piszą co jakiś czas inny temat żeby....Nie wiem , nudzi im się bo pytają a nic z tego w życie nie wprowadzają.  Najczystsze intencje ma chyba branża  bo wiadomo że chodzi o kasę,  inni jakiś lans uskuteczniają i piszą o testach sprzętu którego na oczy nie wiedzieli albo liczyć nie umieją i z planów na wspaniałe kino g...o zostaje bo przypominają sobie że auto mają i to też kosztuje i muszą zejsc na ziemię hahahahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.