Skocz do zawartości
IGNORED

Ile jakości brzmienia wnosi DAC


Jazzman81xx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, aby kupić DAC. Mam obecnie źródło Marantz sa 8005, które służyłoby jako transport, do tego podłączyć DAC np Chord Hugo 2, no i słuchawki. Czy poprawa brzmienia będzie duża? No i czy, np Chord Hugo 2 można podłączyć telefon? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Jazzman81xx napisał:

Czy poprawa brzmienia będzie duża?

Mała. Chyba, że masz duże oczekiwania to być może będzie duża. Ja miałem kiedyś duże i dziś uważam zewnętrzny dac - o ile nie jest konkretnie potrzebny do podłączenia czegoś co ma tylko wyjścia cyfrowe lub tak kiepskie analogowe jak tani laptop - za bezsensowny wydatek.

 

 

moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana może być znacząca. Dziurka w Hugo jest taka sobie ale nie na doczepkę. Telefon bez problemu podłączysz po OTG. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpowiedź na to pytanie zależy od Twojego słuchu i obeznania. Jak jesteś wytrawnym audiofilem to pewnie wysłuchasz zmianę. Jeśli jednak jesteś melomanem, który lubi posłuchać muzyki, to nie sądzę że warto wydawać pieniądze.

Pożycz DACa Chorda o którym piszesz i sprawdź sam. Nie sugeruj się opiniami, bo ile gustów tyle opinii, a ucho uchu nie równe.

Pozyczylem kiedyś Chorda Qutesta, który miał być kilerem, a w porównaniu do DACa z mojego Node2 różnicy nie usłyszałem- więc go bez żalu oddałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Hugo2 to bardzo udane urządzenie o rozdzielczym dźwięku. Czy będzie duża poprawa względem układu 8005? Różnica będzie na pewno ale wiele zależy od preferencji i oczekiwań. Sam korzystam z DACa i m.in. transportu płyt CD. 
Zapraszam do sprawdzenia na własne uszy. Możemy wypożyczyć sprzęt bądź umówić się na odsłuch w naszym salonie. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że magia recenzji robi swoje. Najlepiej kup Hugo TT za 17 tysi, i ciesz się hajendowym dźwiękiem z opampami za 2zł na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord reprezentuje o wiele wyższą jakość niż układ wbudowany w Marantza. To, jak odbierzesz zmianę w dźwięku zależy od wzmacniacza, głośników i słuchawek. Jeśli będą odpowiednim partnerem dla Chorda, zmianę usłyszysz bardzo wyraźnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedno. W urządzeniu za tyle hajsu, dawanie na wyjściu elementów,które degradują dźwięk jest dla mnie absurdem. To już chinole zamiast ne5532 zaczęli dawać BB2604 albo muses.

Druga sprawa ,że chociaż jak dobry by nie był chiński klocek, to w polszy się nigdy nie wybije.W europie zapewne też.

Zbaczając z tematu ileż to już cudownych odtwarzaczy wypuścił ayon. Przemilczę opampy w torze.

Pamiętam pierwszą reckę 007. Szczyt hiendu. Potem kolejny ,kolejny i kolejny. Zaraz mu braknie szczytów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie DAC-i.. to świetny interes do zarabiania.. mały wkład.. duuuży zarobek..:) 

..jak potrzeba przetwornika do słuchania muzyki.. to wystarczą takie za kilka stówek..

..no jeszcze te hires'y są droższe bo nowinki kosztują trochę więcej.. ale bez przesady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podam taki algorytm: dobry transport CD + dobry przetwornik c/a >>> dobry odtwarzacz CD. Sprawdzone nausznie i wielokrotnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, caralooh napisał:

Wiem jedno. W urządzeniu za tyle hajsu, dawanie na wyjściu elementów,które degradują dźwięk jest dla mnie absurdem. To już chinole zamiast ne5532 zaczęli dawać BB2604 albo muses.

Druga sprawa ,że chociaż jak dobry by nie był chiński klocek, to w polszy się nigdy nie wybije.W europie zapewne też.

Zbaczając z tematu ileż to już cudownych odtwarzaczy wypuścił ayon. Przemilczę opampy w torze.

Pamiętam pierwszą reckę 007. Szczyt hiendu. Potem kolejny ,kolejny i kolejny. Zaraz mu braknie szczytów.

W sprzęcie za 20 tysiecy takie gówniane opampy po złotówce w torze to często się spotyka. Czasem trzeba zapłacić wiele razy więcej, aby mieć lepsze brzmieniowo rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bogdan_ napisał:

W sprzęcie za 20 tysiecy takie gówniane opampy po złotówce w torze to często się spotyka. Czasem trzeba zapłacić wiele razy więcej, aby mieć lepsze brzmieniowo rozwiązania.

Albo i nie. Przecież nie ma przymusu kupowania DACów z opampami na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem na etapie wymieniania i  testowania roznych rozniastych DAC w rozpietosci cen do max 1000 zl i roznice sa duze, wrecz takie ze na niektorych sluchac zupelnie sie nie da, sa meczace nawet na krotsza mete a niektore az milo posluchac, aczkolwiek maja za to inne wady ? idealu nie ma (na razie). Jak nie znajde nic dobrego w typowych audio DAC to zaczne testowac interfejsy audio Behringer, Focusrite itp. tylko one tak koszmarnie wygladaja... albo zupelnie zmienie caly tor na zbalansowany z DAC rowniez z wyjsciami zbalansownymi, moze tu jest pies pogrzebany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SZROT napisał:

albo zupelnie zmienie caly tor na zbalansowany z DAC rowniez z wyjsciami zbalansownymi, moze tu jest pies pogrzebany ?

Nie tu jest "pies pogrzebany". Wręcz spodziewam się, że będzie gorzej, jeżeli wciąż będziesz się obracał w założonym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McGyver napisał:

Wręcz spodziewam się, że będzie gorzej, jeżeli wciąż będziesz się obracał w założonym przedziale cenowym.

To moze moglbys cos konstruktywnie doradzic? Dzieki za wszelkie sugestie. Preferuje dzwiek cieply i nieagresywny, aczkowiek szczegolowy, o taki trudno ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny dac potrafi sporo zmienić , u mnie ca dacmagic100 mocno poprawił scenę , cofnął dół by nie był mocno natarczywy co przy poprzednim zasilaniu było zasadne , przy lampie nie bardzo ? 

Najlepiej wybrany dac wypożyczyć w q21,s4home,rms,top hifi itp. i się samemu przekonać , jak się nie spodoba to zwracasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jazzman81xx napisał:

Myślałem, aby kupić DAC. Mam obecnie źródło Marantz sa 8005, które służyłoby jako transport, do tego podłączyć DAC np Chord Hugo 2, no i słuchawki. Czy poprawa brzmienia będzie duża? No i czy, np Chord Hugo 2 można podłączyć telefon? 

Ten Marantz jako transport to kiepski pomysł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SZROT napisał:

Wlasnie jestem na etapie wymieniania i  testowania roznych rozniastych DAC w rozpietosci cen do max 1000 zl i roznice sa duze,

Tutaj się zgodzę.Co prawda z zewnętrznymi przetwornikami nie mam dużego obycia  ale testowałem u siebie w systemie w tym samym czasie rdac z tomankiem i XiangSheng DAC-05A . Różnice są jak dla mnie znaczące. Mocną stroną chińczyka jest dół pasma lepiej dociążony , myślę że ten dac sprawdził by się przy jasnych systemach , gdzie odbiorca ma problemy z ostrą górą pasma. Niestety góra pasma moim zdaniem lepsza w rdac . Co do średnicy oba są poprawne. Chińczyka zostawiłem jeszcze z jednego powodu może błahy ale po prostu nie chcę już urządzenia gdzie trzeba dokupywać osobny zasilacz. Dodatkowy koszt i miejsce .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta, jaki sygnał podasz na wejściu taki otrzymasz na wyjściu - shit in, shit out 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sama konwersja c/a we wszystkich przetwornikach jedt zgoła identyczna, to różnice brzmienia dac'ów wynikają z różnic analogowego stopnia wyjsciowego- jego konstrukcji, impedancji wyjściowej, zdolnosci do współpracy z urządzeniami o parametrach wejścia odbiegających od standardu, a nie jest takich mało. Jednak przy zmianach dźwięku wprowadzanych przez zależności pomieszczenie-kolumna-wzmacniacz, to i tak pikuś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Marantz stosuje dobrej jakosci układy, opampy, DAC w tym SA , wiec  zakup hgw jakosci daca to sredni pomysl na wydanie kasy

 , nawet jezeli  zakładasz odsłuch na słuchawkach ,  porównaj sobie 

/Owszem kiedys tak było ze było ze CD miały słabe wzmacniacze na słuchawki /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wiesław Szypniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, SZROT napisał:

Preferuje dzwiek cieply i nieagresywny, aczkowiek szczegolowy,

Z używanych MF V-DAC jak dla mnie łagodny szczegółowy i przestrzenny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, caralooh napisał:

Widzę,że magia recenzji robi swoje. Najlepiej kup Hugo TT za 17 tysi, i ciesz się hajendowym dźwiękiem z opampami za 2zł na wyjściu.

Zaraz ktoś odpisze że to nic że układy po 2zł ale ważne zasilanie..........

To dopiero bzdury.

11 godzin temu, porlick napisał:

O ile sama konwersja c/a we wszystkich przetwornikach jedt zgoła identyczna, to różnice brzmienia dac'ów wynikają z różnic analogowego stopnia wyjsciowego- jego konstrukcji, impedancji wyjściowej, zdolnosci do współpracy z urządzeniami o parametrach wejścia odbiegających od standardu, a nie jest takich mało. Jednak przy zmianach dźwięku wprowadzanych przez zależności pomieszczenie-kolumna-wzmacniacz, to i tak pikuś.

1- najwięcej różnic jest właśnie w sposobie pracy każdego DAC-a

2- DAC decyduje o jakości dźwięku, natomiast wyjście analogowe, najczęściej na OPAMPACH decyduje o brzmieniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpiałem sobie dla porownania starutenkiego MUSE na PCM2704 "tylko" na 16 bit/48kHz i co... i daje rade, najlepiej sie zgral z systemem w porownaniu do drozszych DAC za 4 x wieksze pieniadze. I co teraz? Mam nie wierzyc temu co slysze, tylko temu ile wydam pieniedzy? Haahahahaha, dla mnie odpowiedz jest oczywista...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, porlick napisał:

Jednak przy zmianach dźwięku wprowadzanych przez zależności pomieszczenie-kolumna-wzmacniacz, to i tak pikuś.

Bardzo mały pikuś,tak jak kolega pisze,a pozostałą kasę wydać na lepsze kolumny,wzmacniacz,lub wino...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.