Jump to content
marcinoss26

Yaqin ms 90b czy Cayin cs 88a

Recommended Posts

Ja bym od razu zmieniał sterujące razem z 6sn7, ale masz rację. W pierwszej kolejności zmieniaj sterujące ecc83. Dobre, jeśli chodzi o brzmienie są 12ax7 Psvane TMII(z trwałością bywa rożnie, zależy jak trafisz).

Harpia..Yaqin Ms90b + upgrade Sinusaudio..Meridian 200 CD transport / malina digione 1.2  + zas.lin. Lucrato..dac Chord Qutest / Xiangsheng 05b + opa Staccato..Kondycjoner Sinusaudio..Yarbo..Nordost..Cardas..Ear Stream..i gra muzyka..

Sterujące NOS-y robią różnice , w ms90b które mają większe znaczenie. Zawsze mnie zastanawiało czemu niektóre lampowce mają po 2 lampy rożnych typów ... Czy może innymi sterującymi idzie w trybie Triode , oraz UL ? Czy w obu trybach idzie przez wszystkie 6 ? Wiem ,że w haiku selene el34 są np. 3x 6sn7 ,ale 1 to odwracacz fazy , więc zmiana 2 ma główny wpływ na brzmienie.

Tak więc jak jest w tym yaqinie ?

300B DualMono SingleEnded

5 godzin temu, DeviLeq napisał:

Sterujące NOS-y robią różnice , w ms90b które mają większe znaczenie. Zawsze mnie zastanawiało czemu niektóre lampowce mają po 2 lampy rożnych typów ... Czy może innymi sterującymi idzie w trybie Triode , oraz UL ? Czy w obu trybach idzie przez wszystkie 6 ? Wiem ,że w haiku selene el34 są np. 3x 6sn7 ,ale 1 to odwracacz fazy , więc zmiana 2 ma główny wpływ na brzmienie.

Tak więc jak jest w tym yaqinie ?

tak, w obu trybach idzie przez wszystkie. O ile się nie mylę, stopień wstępny to podwójna trioda 6SN7, a sterujący to 12ax7. Na brzmienie wszystkie mają podobny, duży wpływ.

• Thanks 1

Harpia..Yaqin Ms90b + upgrade Sinusaudio..Meridian 200 CD transport / malina digione 1.2  + zas.lin. Lucrato..dac Chord Qutest / Xiangsheng 05b + opa Staccato..Kondycjoner Sinusaudio..Yarbo..Nordost..Cardas..Ear Stream..i gra muzyka..

Witam

Mam pytanie do Pana Dawida .Jestem tuż przed oddaniem Ygina  90 do Mariusza  do upgrade .

Niech pan mi opowie  jakie są pana odczucia po upgradzie co się zmieniło czy złagodniał  górą ?

Mam kolumny Dali Opticon 6  i chodzi mi konkretnie o wstęgę o jej okiełznanie.

Sam już zgłupiałem czy iść w upgrade czy ukierunkować się w Atoil IN 200 SE

Edited by reli
dopisek

W dniu 11.08.2019 o 15:48, reli napisał:

Witam

Mam pytanie do Pana Dawida .Jestem tuż przed oddaniem Ygina  90 do Mariusza  do upgrade .

Niech pan mi opowie  jakie są pana odczucia po upgradzie co się zmieniło czy złagodniał  górą ?

Mam kolumny Dali Opticon 6  i chodzi mi konkretnie o wstęgę o jej okiełznanie.

Sam już zgłupiałem czy iść w upgrade czy ukierunkować się w Atoil IN 200 SE

Co prawda pytanie nie do mnie, ale odpowiem. Wg mnie powalcz kablami lub wymien kolumny. Mialem in200 i w porownaniu do Yaqina jest mniej detalicznie i bas jest mniej zroznicowany. Najtanszym sposobem jest pozyczyc kable glosnikowe i test w domowych warunkach. 

• Like 1

Zabawa kablami jakaś była  Tellurium Black 2 było całkiem przyzwoicie ale bas gdzieś uciekł.

Obecnie kupiłem Suprę  PLY 3.4 S  i tak na razie jest . Kolumn się pozbyć to ostateczność . Moim zdaniem to dobre 

kolumny grają tak po kozacku no ale jest ale. Chociaż się ostatnio przyglądam kolumną Tannoy Rewolution XT 8 F

mają dobrą skuteczność 91 dB do lampy czy wyżej tym lepiej.

W dniu 11.08.2019 o 15:48, reli napisał:

odpowiedziałem ci na priv...

ale nasuwa się zasadnicze pytanie.. W jakim ty trybie teraz słuchasz że masz za jasno? Ultra linearnym, czy trioda?

Wiele mógłbym o 90tce pisać, ale na pewno nie to że ma jasną górę, szczególnie na triodzie. W tym trybie jak dla mnie nawet za łagodną, dlatego słucham na ultralinearnym. Po upgradzie właśnie tu jest duza różnica. 

Edited by Dawid Hare

ok, czyli słuchasz na triodzie i jest za jasno... W takim razie nie poszedłbym w Atoll in200 bo będzie jeszce jaśniej. 

Pozostaje wypróbowanie innych kabli, najlepiej od razu interkonekt i glosnikowe zmień, np. Van den Hul wypożycz i sprawdź czy coś pomogą. W drugiej kolejności zmiana lamp sterujących, na grające ciemniej np. na Mullard, Philips lub Amperex BB. Lampy to raczej pośrodki, nie zmienią wiele ale warto spróbować. Niestety twoje wstęgi dają po uszach i trzeba wielu starań żeby je utemperować. Nikt gotowej recepty nie zna, chyba że ktoś ma dokładnie taki sam system i problem rozwiązał. Z drugiej strony dla Ciebie może być za jasno, a dla innych ok.

Daj znać jak będziesz po testach.

Edited by Dawid Hare