Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 40 najlepiej wydane 20 kzł na kolumny?


Pawcio70

Rekomendowane odpowiedzi

Jako kontrapunkt do nachalnej reklamy dynaudio (C30), można jeszcze wiele innych produktów w ten sposób wpisać do nowych wątków i podsycać dyskusję aby zawsze temat był na górze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre kolumny zwłaszcza w wersji mk3 , brzmienie zbliżone do studyjnego -trzeba takie lubić i wredne toto do napędzenia..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii. 

Jeżeli miałeś w domu i słuchałeś, to opisz swoje wrażenia. Nie zapomnij tylko wrzucić zdjęcia z odsłuchów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tranzystorek napisał:

Bardzo dobre kolumny zwłaszcza w wersji mk3 , brzmienie zbliżone do studyjnego -trzeba takie lubić i wredne toto do napędzenia..

 

ATCki tylko aktywne, i absolutnie aktywne 40 za 20kPLN to super zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elberoth napisał:

Nie zapomnij tylko wrzucić zdjęcia z odsłuchów. 

Nie zapomnij sobie trochę pojeździć autem dla przyjemności..

Do kogo adresujesz takie głodne kawałki ?

Nie można nic wiedzieć na temat produktów tej firmy bez fotki z odsłuchu tego czy innego modelu ?

Wiem dokładnie jak gra cokolwiek co jest prezentowane tu na forum, na innych forach, na Twojej wystawie i na innych wystawach na całym świecie, gdyż wszystko zbudowane jest z czegoś, a to coś jest przedmiotem moich badań trwających niedługo będzie cztery dekady, więc wyluzuj.

Od wielu wielu lat osobiście analizuję w wszelkich aspektach te produkty, nie ma najmniejszego aspektu w ich brzmieniu, którego bym nie potrafił zestawić z żródłem jego pochodzenia wynikającym z konstrukcji.

Układ krótkiej cewki posiada uwarunkowania, które dla mnie osobiście stanowią absolutne centrum zainteresowań - fundamentalnie podstawowe z punktu widzenia całości pracy systemu audio.

Można się mianowicie zastanawiać czy warto wydać setki tysięcy cekinów na zestaw i powierzyć odtwarzanie zespołowi głośników, w którym sygnał z wzmacniacza jest nie w pełni wykorzystany / tzw długa cewka w basie wystaje ponad obszar aktywny szczeliny obwodu magnetycznego głośnika /.

 

ATC to bardzo dobry produkt, już tylko powierzchowny ogląd pozwala na co najmniej duchową łączność z Dynaudio C5.

Namawiałem wiele osób na kupno, zawsze było pytanie o głośnik wysokotonowy  czy jest podobnej klasy jak Dynaudio, - musiałem powiedzieć prawdę, oczywiście cena jest atrakcyjna.

 

P.S.

Czym jeździsz obecnie ?

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją prośbę o fotki z odsłuchów adresuję do wszystkich bajkopisarzy z audiostereo, piszących recenzję produktów, których nie widzieli na oczy.

Takie a nie inne mam niestety doświadczenia na tym forum. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może w opisie na forum aktualnie używane zabawki zaprezentować.

Już dawno proponowałem aby wątek o dynaudio przerzucić do fanklubu tej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM40 świetnie brzmią  z koncówką P1 a jeszcze lepiej z P2 oczywiście ATC ,z lampowy octave v70 se niestety nie dał  z nimi rady .Ze starą końcówką BAT VK500 była petarda .

Zwracając się do Elba -po co mam robić fotki sprzętu na tle mojego prywatnego domu ,chyba  musiałbym być snobem   ? kogo to interesuje ?

przy wielu Twoich opiniach  i postach  nie widzę jakoś fotek ,a mimo to myślę że opisujesz rzetelnie swoje opinie i miałeś okazję posłuchać opisywanego sprzętu choćby w salonie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tranzystorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkopisarze są od dawna zidentyfikowani, szczególnie demaskuje ich wszystkich doroczna wystawa w Warszawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cie nie zbanowali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tranzystorek napisał:

po co mam robić fotki sprzętu na tle mojego prywatnego domu ,chyba  musiałbym być snobem   ? kogo to interesuje ?

Mnie na przykład interesuje jak dany user słucha muzyki, czego konkretnie słucha, jaki ma system audio w domu swoim i w jakim metrażu słucha swoich ulubionych płyt...??? To są jakby nie spojrzeć cenne informacje i jak ktoś rzuci fotkę jedną czy dwie, to nic się nie dzieje i wiadomo z kim mamy do czynienia. A tak to co? Kupa wielka, bo gadać to sobie można na forum do końca świata i jeszcze trochę - nikt normalny w większość bredni i naprodukowanego bełkotu po prostu nie wierzy. A zdjęcia systemu w domciu, to już jednak coś mówią i jest jakiś punkt odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tranzystorek napisał:

Zwracając się do Elba -po co mam robić fotki sprzętu na tle mojego prywatnego domu ,chyba  musiałbym być snobem   ? kogo to interesuje ?

przy wielu Twoich opiniach  i postach  nie widzę jakoś fotek ,a mimo to myślę że opisujesz rzetelnie swoje opinie i miałeś okazję posłuchać opisywanego sprzętu choćby w salonie 

Załączam zdjęcia wszystkich urządzeń, które opisuje. Zapraszam do mojego wątku, gdzie zamieściłem setki takich zdjęć. 

Nie musisz robić panoramy pokoju. Ona faktycznie nikogo nie interesuje. Wystarczy zbliżenie komponentu. Wiekszość osób nie ma z tym problemu.

W przypadku usera Pawcio 70, mam niestety uzasadnione podejrzenia, że kolumn ATC 40 u siebie nie słuchał, a cały temat jest próbą trollingu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chicago napisał:

Kupa wielka

Jaka kupa, co Ty wypisujesz, skoro ktoś tu jeszcze czegoś nie potrafi odróżnić to nie bardzo wiem co tu robi ?

Na litość Boską, jakim nieudacznikiem trzeba być żeby nie odróżnić w danej specjalizacji czyiś kompetencji, - jedyny przypadek, to taki że ich się samemu nie posiada, czy może być coś bardziej oczywistego ?

Nie sądzę.

Wklejanie fotek to dziecinada, zamieściłem raz i żałowałem, bo było mi zwyczajnie wstyd przed samym sobą, zastanawiałem się co tu robię i z czym mam do czynienia, czy tu są dorośli poważni ludzie, czy dzieci ?

 

Fotki to walka ego przeciwko ego, nic więcej.

A że ego w tej zakładce potrafi urosnąć to mieliśmy przykłady kiedy Sly 30 wszedł w konflikt z Elberothem w swoim czasie i spór oparł się o to , kto czym jeździ..jakim Sly dysponuje motocyklem..?

Wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz...

Każda osoba po wejściu tu i napisaniu dwóch zdań, pozwala się zweryfikować, nie mam osobiście z tym najmniejszych problemów, one się pojawiają wówczas, kiedy mamy do czynienia z szerszym towarzystwem wzajemnej adoracji, w tym wypadku tylko moderacja może sytuację uporządkować.

 

Do fotek powinien być oddzielny temat, aby osoby, które mają na to ochotę, mogły pokazywać sobie co zechcą, natomiast ci, którzy cenią sobie prywatność mają też prawo do szacunku.

Jeśli ktoś wypisuje głupoty, sam bierze za to odpowiedzialność, weryfikacja ostateczna zawsze jest możliwa u Elberotha na wystawie, jeśli dotyczą one drogich urządzeń i niech nikt nie pisze że tam coś nie gra z powodu warunków - wszystko czytelnie gra, trzeba tylko umieć słuchać, a to wbrew pozorom wcale nie jest takie proste i każdemu dane, czy dla każdego oczywiste.

 

MBL był często dźwiękiem wystawy, tam gdzie był wystawiany, w zeszłym roku D Agostino z pokoju obok, pokazał chłopcom z MBL jak kreuje się dźwięk, - jakie były opinie znawców, wiem bo chodziłem i udając nowicjusza pytałem - oczywiście MBL BYŁ LEPSZY,  - no i co ?

Co z tym fantem zrobić Chicago ?

 

MBL wył zamiast grać, ale kogo to obchodzi MBL to MBL jest drogi, więc nobilituje, i każdy chciałby mieć takie zabawki w domu.

Tu się rozmowa kończy.

 

I co by tu pomogły fotki domowych systemów ?

 

Możemy stać przed systemem w kilka osób, możemy mieć więcej wniosków i opinii niż nas tam jest...gdyż każdy słucha zgodnie z własnym wyrobieniem muzycznym, doświadczeniem, orientacją w przedmiocie a oceny, wnioski, to co chce się przekazać to i tak oprócz wszystkiego innego, zależy jeszcze od naszej WOLI !!!

 

Z tych i innych powodów więc zawsze będą problemy z wiarygodnością, co dopiero napisać, że z gustami się nie dyskutuje..to już kompletnie gmatwa sprawę.

 

Pozdrawiam USA.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elberoth napisał:

u siebie nie słuchał

Co to znaczy u siebie nie słuchał, może słuchał u kogoś innego, kogo zna od 25 lat i spędził z tą osobą setki godzin na porównaniach wszystkiego czym obaj dysponowali wymieniając się opiniami, ugruntowanymi przez jeszcze inne porównania wśród kolejnych znajomych.

Osobiście miałem w życiu do czynienia z osobami, które poświęciły dla hi end własne rodziny doprowadzając do rozwodów, właśnie z tego powodu, że dekadami porównywali wszystko z wszystkim, byłem stałym bywalcem tego typu spotkań, czasami po kilka godzin przez siedem dni w tygodniu i w okolicach 1997 roku powiedziałem dość, - to kręcenie się w kółko, do tego każda wystawa to potwierdzała, a przedtem pracowałem w RFN, gdzie salony audio wyglądały jak dziesięć wystaw AudioShow razem wziętych /Duuseldorf/.

Już przecież po dwóch trzech wystawach w Warszawie wiadomo do jakich pokojów nie warto wchodzić z powodu straty czasu, oraz co jak zagra.

Yamaha zagrała dwa lata temu i zagrała rok temu, zagrała z CD relatywnie taniego jak na hi end jak i z gramofonu, dźwięk był po prostu FIRMOWY, każdy producent czegokolwiek DYSPONUJE FIRMOWYM DŹWIĘKIEM, więc nie ma żadnych problemów z identyfikacją klasy czy jakości.

Jeśli ktoś nie odróżnia wyróżników jakie są przypisane konkretnym producentom, a to ma źródło w technologii i patentach, to lepiej niech pozostanie tylko melomanem.

Bez dogłębnej znajomości techniki nie sposób ocenić sprzętu audio, poza stwierdzeniem typu, to mi się podoba a tamto nie.

Ci, którzy pomimo to zabierają się za takie oceny, wchodzą na grząski teren pułapek, szybko się przekonują, że wszystko jakoś gra.....wszystko gra, dopóki obok nie stoi coś lepszego.

MBL, taka technika, a przy D Agostino, - ledwo ledwo ratował się fizyką kolumn, czy to nie grało, owszem jakoś grało, przy pozostałych wystawcach, to był nieosiągalny dźwięk, ale co zrobić z tym co pokazywał D Agostino..- przemilczeć ?

Gdyby D Agostnio / DCS był nowicjuszem, oczywiście że były albo przemilczany / zamilczany /, albo wdeptany w ziemię, jako fatalnie brzmiący..

Taka jest natura człowieka, jeśli się chce cokolwiek osiągnąć to trzeba mieć siłę aby się przebić, a wiadomo że wszystko jakoś gra, recenzent dobrze nastawiony do produktu, może okazać się cenniejszy od skomplikowanej techniki czy wyszukanych patentów .

Fotki więc mają ograniczony wpływ na treść do odczytania jako opinia.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy u siebie nie słuchał, może słuchał u kogoś innego, kogo zna od 25 lat i spędził z tą osobą setki godzin na porównaniach wszystkiego czym obaj dysponowali wymieniając się opiniami, ugruntowanymi przez jeszcze inne porównania wśród kolejnych znajomych.
Osobiście miałem w życiu do czynienia z osobami, które poświęciły dla hi end własne rodziny doprowadzając do rozwodów, właśnie z tego powodu, że dekadami porównywali wszystko z wszystkim, byłem stałym bywalcem tego typu spotkań, czasami po kilka godzin przez siedem dni w tygodniu i w okolicach 1997 roku powiedziałem dość, - to kręcenie się w kółko, do tego każda wystawa to potwierdzała, a przedtem pracowałem w RFN, gdzie salony audio wyglądały jak dziesięć wystaw AudioShow razem wziętych /Duuseldorf/.
Już przecież po dwóch trzech wystawach w Warszawie wiadomo do jakich pokojów nie warto wchodzić z powodu straty czasu, oraz co jak zagra.
Yamaha zagrała dwa lata temu i zagrała rok temu, zagrała z CD relatywnie taniego jak na hi end jak i z gramofonu, dźwięk był po prostu FIRMOWY, każdy producent czegokolwiek DYSPONUJE FIRMOWYM DŹWIĘKIEM, więc nie ma żadnych problemów z identyfikacją klasy czy jakości.
Jeśli ktoś nie odróżnia wyróżników jakie są przypisane konkretnym producentom, a to ma źródło w technologii i patentach, to lepiej niech pozostanie tylko melomanem.
Bez dogłębnej znajomości techniki nie sposób ocenić sprzętu audio, poza stwierdzeniem typu, to mi się podoba a tamto nie.
Ci, którzy pomimo to zabierają się za takie oceny, wchodzą na grząski teren pułapek, szybko się przekonują, że wszystko jakoś gra.....wszystko gra, dopóki obok nie stoi coś lepszego.
MBL, taka technika, a przy D Agostino, - ledwo ledwo ratował się fizyką kolumn, czy to nie grało, owszem jakoś grało, przy pozostałych wystawcach, to był nieosiągalny dźwięk, ale co zrobić z tym co pokazywał D Agostino..- przemilczeć ?
Gdyby D Agostnio / DCS był nowicjuszem, oczywiście że były albo przemilczany / zamilczany /, albo wdeptany w ziemię, jako fatalnie brzmiący..
Taka jest natura człowieka, jeśli się chce cokolwiek osiągnąć to trzeba mieć siłę aby się przebić, a wiadomo że wszystko jakoś gra, recenzent dobrze nastawiony do produktu, może okazać się cenniejszy od skomplikowanej techniki czy wyszukanych patentów .
Fotki więc mają ograniczony wpływ na treść do odczytania jako opinia.
 
 
747, fascynuje mnie Twoje pisarstwo. Mam do Ciebie osobiste zapytanie z kategorii "test Tureta" ewentualnie "test Turinga". Czy jako wysoko zaawansowany technologicznie wytwór koncernu Boening wykorzystujesz technologię stealth do ochrony najbardziej wrażliwych obwodów? Innymi słowy, czy Twoje cybermentalne metaerupcje myślowe są niewidoczne dla radarów?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Elberoth napisał:

Moją prośbę o fotki z odsłuchów adresuję do wszystkich bajkopisarzy z audiostereo, piszących recenzję produktów, których nie widzieli na oczy.

Takie a nie inne mam niestety doświadczenia na tym forum. 

Akurat to nie jest złym pomysłem. Focia - raz że potwierdzi słowo pisane z rzeczywistością, to dodatkowo pozwoli jakoś tam ocenić warunki odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Elberoth said:

Załączam zdjęcia wszystkich urządzeń, które opisuje. Zapraszam do mojego wątku, gdzie zamieściłem setki takich zdjęć. 

Nie musisz robić panoramy pokoju. Ona faktycznie nikogo nie interesuje. Wystarczy zbliżenie komponentu. Wiekszość osób nie ma z tym problemu.

W przypadku usera Pawcio 70, mam niestety uzasadnione podejrzenia, że kolumn ATC 40 u siebie nie słuchał, a cały temat jest próbą trollingu. 

I to, że ktoś zamieści takie zdjęcie sprawi cudownie, że recenzja będzie obiektywna, niezależna i uczciwa?

Śmiech na sali ....

15 hours ago, Elberoth said:

Takie a nie inne mam niestety doświadczenia na tym forum. 

Niestety ci, którzy jakiś sprzęt mieli u siebie i zamieścili odpowiednie fotki też nie muszą być obiektywni.

Takie a nie inne mam niestety doświadczenia na tym forum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hpcio napisał:

Niestety ci, którzy jakiś sprzęt mieli u siebie i zamieścili odpowiednie fotki też nie muszą być obiektywni.

Oczywiście. Ale takim stanowiskiem jak Twoje to można wszystko zanegować, bez względy jakie dowody się przedstawi.

Poza tym w odbiorze muzyki nie jesteśmy nigdy obiektywni, ale subiektywni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Meloman napisał:

jakoś tam ocenić warunki odsłuchu.

Nie ocenisz bo to zależy także od materiałów z jakich zbudowane są ściany...u jednego "dane" ustawienie będzie do 4d, u innego może okazać się strzałem w dychę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hpcio napisał:

Niestety ci, którzy jakiś sprzęt mieli u siebie i zamieścili odpowiednie fotki też nie muszą być obiektywni.

Takie a nie inne mam niestety doświadczenia na tym forum. 

Tu nie chodzi o obiektywność - chodzi o wiarygodność. Po prostu wielu 'pisarzy' popełnia setki wpisów na temat sprzętu, którego de facto ani nie posiadają, ani w rzeczywistości z nim nie obcowali. Mitomanów różnej maści od wszystkiego biega luzem całkiem spora ilość - chodzi o to, żeby nie pociskać kitu. Ze zdjęcia nie da się odczytać brzmienia - zdjęcie jedynie informuje, że user który opisuje swoje przygody z omawianym sprzętem jest wiarygodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Chicago napisał:

Ze zdjęcia nie da się odczytać brzmienia - zdjęcie jedynie informuje, że user który opisuje swoje przygody z omawianym sprzętem jest wiarygodny

Najlepiej jeśli będzie to zdjęcie całej sylwetki delikwenta  trzymającego w ręku dowód osobisty na tle ocenianego sprzętu.

A swoją drogą większość opisów jest na zasadzie dobre / złe / fantastyczne i do kitu - czyli nikomu do niczego nie potrzebna i spełniająca jedynie chęć ich autora do wyrażenia bez wysilenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Chicago napisał:

user który opisuje swoje przygody z omawianym sprzętem jest wiarygodny

Już zostało wykazane, że nie zapewnia to żadnej wiarygodności opinii, a wiarygodność usera inny odkryje, jeśli sam jest rzeczywiście wiarygodny.

Składnia zdań, nawet dwóch, trzech, już pozwala na ocenę, są naturalne prawa które regulują wszelkie układy, w tym hierarchię, w naszym tu przypadku, dotyczącą wiarygodności.

P.S.

Tu kiedyś userzy, posiadający dość drogi niemiecki sprzęt audio / m in jarek&ania / , francuskie kolumny / JM Lab "za trzysta" /, dyskutowali na temat zawiłych meandrów, na niezwykle szczegółowym poziomie dotyczącym lamp, nic ich nie obchodziło, że całe urządzenie było złe, niskiej jakości, lub mierne, zbudowane z elementów do zastosowań przemysłowych, zasilane źle i byle czym, to od siebie odpychali, liczyły się tylko lampy NOS, najdroższe na rynku, całe strony były na ten temat, opisów co cudownego dzieje się z dźwiękiem nie było końca,  nie wpinali tego w AudioNote / Kondo, tylko w coś czego nie sposób nawet zapamiętać jak się nazywało...to były opinie, niezwykle uniwersalne..nie wiem komu i do czego potrzebna jest taka czy podobna opinia, już pisałem na temat Sly 30, Jego 20 000 wpisów niemal całkowicie unieważniło - kilka kroków uczynionych po schodach na wystawie u Elberotha, - gramofony miały słabo grać / 2017 r/ a płyty trzeszczeć..natomiast grać miały złe napędy, zbudowane z elementów dla przemysłu, gdyż co za pech że Japończycy nie udostępniają innym producentom tych, które są dedykowane do audio..a ludzie w firmach mają ambicję posiadania referencyjnych źródeł cyfrowych w ofercie, więc robią z czego się da, a da się dociążyć żelastwem 30 kilogramowym pięknie wykończonym, więc tym tropem podążają, to że w środku jest element za drobną kwotę, który określa/narzuca cały charakter dźwięku, - to nikogo nie interesuje, gdyż klient myśli że skoro urządzenie wykonano z takim rozmachem, z takimi rozwiązaniami technicznymi, to na pewno wszystko co jest istotne jest w porządku / oczywiście mechanizmy optyczne PRO, a jakże inaczej /  - niestety nie jest, jednak jeśli tak samo robi większość, to jak wypaść mogą testy porównawcze - fantastycznie..tylko czy na pewno ?

Później ktoś kupuje z Chin urządzenie, gdzie ktoś posłużył się  Elna For Audio i dziwi się jak ładnie gra... / Kolega pmcomp /....

Niskiej jakości opinii jest mnóstwo, niektóre są rażąco żenujące, skandalem było kiedy otrzymałem BANA, za obronę Sansui, kiedy herszt Grupy Krakowskiej zaatakował mnie informacją że Revox to firma hi endowa, lepsza właśnie od Sansui..

Nawet Szymon  teraz zainteresował się Sansui, chyba nikt nie napisze że Szymon się nie zna, fotki czym dysponuje są dostępne / stosując przyjęty mechanizm regulujący wiarygodność /.

Za uznanie produktów Audio Note UK, zaatakował mnie Elberoth, później po latach AN zyskał znacznie lepszą prasę tu, mnóstwo pochwał, chyba nawet niektóre od Kolegi Elba, coś przez mgłę mi się przypomina, chwalił pmcomp, bo kupił i miał DAC 4, kiedy ja chwaliłem, zaraz na początku po rejestracji do forum, - było źle z powodu sporu prawnego z Japończykami, - a co to ma do rzeczy w temacie jakości, Elb nie wyjaśniał, AN UK złe i koniec, Kolega Stasiop chwalił AN za wiele rzeczy, ale że nie posiadał drogiego sprzętu u siebie, to cóż - to się nie liczyło, uznano go jako niewiarygodnego.

Osoba będąca prawie głuchą pojedzie na wystawę, zestawi sobie przepaść jaką dzieli dźwięk AN od pozostałych graczy i jest dla niej wszystko jasne, oprócz tego jaki model DAC,  wzmacniacza czy kabli, wybrać..i czym zapłacić..

Podsumowując, fotki są czy nie ma, liczy się człowiek i to co ma w głowie.

Pzdr.

 

 

8 godzin temu, dzarro napisał:

fascynuje mnie Twoje pisarstwo

Kim jesteś dzarro, przez lata już wielu drażniło moje pisarstwo, odczytywali między wierszami, że są w błędzie z tym co wiedzą i w związku z tym niewiele też mają..

Co Ty wiesz i co masz, napisz, szybciej się zaprzyjaźnimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dzarro napisał:

fascynuje mnie Twoje pisarstwo

Musiałeś czytać mój temat o wokalistce..

Moja ulubiona śpiewa naturalnie, do tego ładnie tańczy, jeszcze jest uroczą modelką i celebrytką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Seyv napisał:

Najlepiej jeśli będzie to zdjęcie całej sylwetki delikwenta  trzymającego w ręku dowód osobisty na tle ocenianego sprzętu.

A swoją drogą większość opisów jest na zasadzie dobre / złe / fantastyczne i do kitu - czyli nikomu do niczego nie potrzebna i spełniająca jedynie chęć ich autora do wyrażenia bez wysilenia.

 

Nie ściemniaj i nie męcz sam siebie. Wiesz dobrze o co chodzi - nie chodzi o żadne dowody, paszporty, karty pływackie czy tez rowerowe. Chodzi o rzetelność I konkret. Owszem, nie ma obowiązku prezentacji nago swojej kobiety, i całe szczęście, bo mielibyśmy tylko kilku piszących w temacie. Jak ktoś ma co pokazać i skreślić w temacie kilka słów, to po prostu to robi - zupełnie bez ciśnienia i parcia na szkło. Parcie i cisnienie maja zazwyczaj chłopcy bombowcy, którzy oprócz liczenia cudów na kiju w teflonie i niekontrolowanego narcyzmu nic innego nie wnoszą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Chicago napisał:

 narcyzmu nic innego nie wnoszą

Nie,  po prostu są ważne kwestie nie wyjaśnione od lat, do takich należy wszelka ocenność.

Wartość tych ocen Ciebie nie interesuje domniemam, po prostu gość ma posiadać to urządzenie, które ocenie podlega, to uważasz że jest wystarczającym uprawnieniem do ocen.

 

Tak nie można, to po co całe doświadczenie, czasem wręcz ogromne ?

 

Już tylko bez jednego Szymona zakładka przypomina czy jest - pustynią ocen WIARYGODNYCH !

 

Nie mam ego, nie jestem narcyzem, po prostu nóż się w kieszeni otwiera kiedy czyta się co kto ma do powiedzenia na forum, właśnie aby uciąć ten ciąg błędów Kolega Szymon zaprasza do siebie z GRATAMI, każdego, gdyż tylko tak widzi możliwość dowiedzenia oponentowi że tkwi w błędzie.

 

O dziwo również jest z tego powodu atakowany i przypisuje się mu ego i narcyzm, ciekawe.

 

Co Ty na to ?

 

P.S.

Jestem ciekaw jeśli Ty czy ktoś, poświęciły 3/4 życia na wszelkie porównania w hi end audio i wszedłbyś na forum, a tam zastałbyś stan rozeznania w przedmiocie na wczesnym etapie, lub dokonywanie ocen przez nowicjuszy, lub przez tylko użytkowników, którzy na co dzień parają się zupełnie czymś innym, lub tylko handlują hi end, co byś wtedy czuł ?

 

To nie jest odmowa innym prawa do oceny czy dyskusji, przypominam mówimy nie o ocenie, lecz na temat abyśmy się starali by była wiarygodna, uniwersalna, po to dałem za długi nudny tekst by posłużyć się przykładami..

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Meloman said:

Oczywiście. Ale takim stanowiskiem jak Twoje to można wszystko zanegować, bez względy jakie dowody się przedstawi.

Poza tym w odbiorze muzyki nie jesteśmy nigdy obiektywni, ale subiektywni.

 

Pod warunkiem, że ta subiektywność jest uczciwa. Niestety o prezentowanych tu przez niektóre osoby zachwytach powiedzieć tego nie można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, 747 napisał:

Juz tylko bez jednego Szymona zakładka przypomina czy jest - pustynią ocen WIARYGODNYCH !

 

 

 

15 minut temu, 747 napisał:

Już tylko bez jednego Szymona zakładka przypomina czy jest - pustynią ocen WIARYGODNYCH !

 

Nie mam ego, nie jestem narcyzem, po prostu nóż się w kieszeni otwiera kiedy czyta się co kto ma do powiedzenia na forum, właśnie aby uciąć ten ciąg błędów Kolega Szymon zaprasza do siebie z GRATAMI, każdego, gdyż tylko tak widzi możliwość dowiedzenia oponentowi że tkwi w błędzie.

 

O dziwo również jest z tego powodu atakowany i przypisuje się mu ego i narcyzm, ciekawe.

 

Co Ty na to ?

 

P.S.

Jestem ciekaw jeśli Ty czy ktoś, poświęciły 3/4 życia na wszelkie porównania w hi end audio i wszedłbyś na forum, a tam zastałbyś stan rozeznania w przedmiocie na wczesnym etapie, lub dokonywanie ocen przez nowicjuszy, lub przez tylko użytkowników, którzy na co dzień parają się zupełnie czymś innym, lub tylko handlują hi end, co byś wtedy czuł ?

 

To nie jest odmowa innym prawa do oceny czy dyskusji, przypominam mówimy nie o ocenie, lecz na temat abyśmy się starali by była wiarygodna, uniwersalna, po to dałem za długi nudny tekst by posłużyć się przykładami..

 

 

To może tak przestańmy pisać na forum, czekajmy tylko niech Szymon coś napisze ?

Weź swoje graty i jedz czym prędzej do niego, ja nie muszę do kogoś wozić aby ocenić

Sa tez ludzie którzy przerzucają więcej i droższe klocki od Szymona, tez długo się w to bawią, także ochłoń

Szydercze krytykowanie po wszystkich wątkach tylko dlatego ze u niego nie zagrało, to coś innego niż obiektywna ocena 
Inna konfiguracja systemu może zmienić ocenę.

...... , potem zdziwienie ze ludzie nie chcą podejmować dyskusji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jako świeży użytkownik miałbym pytanie o rzeczone kolumny w wersji aktywnej i ich porównanie do Sveda Blipo? Czy ktoś może porównywał, bo cenowo chyba podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.