Skocz do zawartości
IGNORED

ATC SCM 40 najlepiej wydane 20 kzł na kolumny?


Pawcio70

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno Twoje graty tak samo zagraja u Szymona co u Ciebie, gwarantuje. Zone tez mozesz zabrac do Szymona i dac mu do przetestowania :-))))))))) Przepraszam ale nie moglem sie powstrzymac.

Pokoj w jakim sluchasz ma kluczowe znaczenie dla dzwieku. Dlatego wymyslono wypozyczanie sprzetu do domu, bo cos co zagra swietnie w sklepie w Twoich warunkach moze zagrac kompletnie do d.... I na odwrot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Szydercze krytykowanie po wszystkich wątkach

No i co mam napisać na tą okoliczność, jeśli jest spór, to dobrze jest go wyjaśnić, nikt nie jest idealny.

To co napisałem, a ma związek z Kolegą Szymonem, jest tylko wynikiem obserwacji tego co się dzieje w zakładce, otworzył on temat wzbudzając spory entuzjazm, może Kolega przywoła inne tego typu działania, innego naszego Kolegi wzbudzające podobne zainteresowanie.

Pojawiły się zarzuty, zarzuty będą się zawsze pojawiały, z prostego powodu, wszelkie porównania, zestawienia zawsze wyłaniając zwycięzcę, pokażą pokonanego.

Ile zarzutów pojawiało się kiedyś w kierunku Śp Starego Audiofila...?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 747 napisał:

Tu kiedyś userzy, posiadający dość drogi niemiecki sprzęt audio / m in jarek&ania / , francuskie kolumny / JM Lab "za trzysta" /, dyskutowali na temat zawiłych meandrów, na niezwykle szczegółowym poziomie dotyczącym lamp, nic ich nie obchodziło, że całe urządzenie było złe, niskiej jakości, lub mierne, zbudowane z elementów do zastosowań przemysłowych, zasilane źle i byle czym, to od siebie odpychali, liczyły się tylko lampy NOS, najdroższe na rynku, całe strony były na ten temat, opisów co cudownego dzieje się z dźwiękiem nie było końca,  nie wpinali tego w AudioNote / Kondo, tylko w coś czego nie sposób nawet zapamiętać jak się nazywało...to były opinie, niezwykle uniwersalne..nie wiem komu i do czego potrzebna jest taka czy podobna opinia, już pisałem na temat Sly 30, Jego 20 000 wpisów niemal całkowicie unieważniło - kilka kroków uczynionych po schodach na wystawie u Elberotha, - gramofony miały słabo grać / 2017 r/ a płyty trzeszczeć..natomiast grać miały złe napędy, zbudowane z elementów dla przemysłu, gdyż co za pech że Japończycy nie udostępniają innym producentom tych, które są dedykowane do audio..a ludzie w firmach mają ambicję posiadania referencyjnych źródeł cyfrowych w ofercie, więc robią z czego się da, a da się dociążyć żelastwem 30 kilogramowym pięknie wykończonym, więc tym tropem podążają, to że w środku jest element za drobną kwotę, który określa/narzuca cały charakter dźwięku, - to nikogo nie interesuje, gdyż klient myśli że skoro urządzenie wykonano z takim rozmachem, z takimi rozwiązaniami technicznymi, to na pewno wszystko co jest istotne jest w porządku / oczywiście mechanizmy optyczne PRO, a jakże inaczej /  - niestety nie jest, jednak jeśli tak samo robi większość, to jak wypaść mogą testy porównawcze - fantastycznie..tylko czy na pewno ?

747..nie to, że coś, ale tym zdaniem na 17 linijek to " mnie zaymponowałeeeeeś ", jak mawiał Siara Siarzewski :-)))))). Poza tym, że nie wiadomo o co w nim chodzi :-)))))))))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zzrozum ze nie ma pokonanego. Masz wlasne uszy, wlasny sluch, wlasny gust, wlasna wrazliwosc i wlasne wyobrazenie jak ma brzmiec muzyka. Zacznij wierzyc wlasnym uszom, podobnie jak oczom czy smakowi. Obiad tez dajesz do sprobowabia koledze aby sie o nim wypowiedzial autorytatywnie, gdzyz 3/4 zycia spedzil na jedzeniu ? Kobiete tez bedziesz porownywal oczami osoby ktora spedzila 3/4 zycia na .... :-)

I tym akcentem zycze milego sluchania wlasnymi uszami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barni napisał:

Kobiete tez bedziesz porownywal oczami osoby ktora spedzila 3/4 zycia na .... :-)

Nie tam, da czarnym raperom do oceny ;-)))). Niektórzy lubią takie zabawy ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

także ochłoń

Jestem spokojny, prosze wybaczyć, proszę też nie spłycać spraw przez sprowadzanie ich do absurdu.

 

5 minut temu, barni napisał:

Zzrozum ze nie ma pokonanego

To jest właśnie najlepsza droga do konfliktu, przeniesienie rozmowy na grunt emocji, proszę się nie wysilać, takie działanie nic nie kosztuje.

Jest więc tyle samo warte.

 

Teraz tylko Kolega dobierze sobie paru kompanów, wymienicie się spostrzeżeniami i ..po zakładce hi end.

Tak jak pisałem wcześniej, taką sytuację rozstrzygnąć może już tylko moderacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, barni napisał:

Masz wlasne uszy, wlasny sluch, wlasny gust, wlasna wrazliwosc i wlasne wyobrazenie jak ma brzmiec muzyka.

Własne wyobrażenie jak powinna brzmieć muzyka, - tak bardzo trafne określenie.....idealne dla kogoś kto kupił sprzęt audio pierwszy raz w życiu...

Muzyka brzmi tak jak dzieje się to w rzeczywistości.

Słuch ludzi może być wyćwiczony lub możemy mieć do czynienia z kompletnym laikiem.

Wrażliwość szczególnie może być wyćwiczona, do nieprawdopodobnych wręcz poziomów, można wychwytywać zmiany jakości, niemożliwe do wykrycia przyrządami / miernikami / można przykładowo nabyć wrażliwość na piękno lub nie.

 

Kolego, każdy posiada własny rozum i potrafi ocenić jakość, także wpisów tu na forum..

24 minuty temu, SynSama napisał:

o co w nim chodzi

Przeczytaj raz jeszcze.

Chodzi o to, że osoby, które w życiu większość dóbr pragną sobie kupić, wcale nie są w tak komfortowej sytuacji, na jaką mogłoby to wyglądać.

Są strzyżone przez producentów na rynku hi end ...z gotówki.

 

Po prostu pewnych rzeczy kupić się nie da.

 

Muzyka, to emocje, można przekaz przybliżyć do realności, tyle przybliżenia za tyle kasy, ktoś chce jeszcze bliżej, to jeszcze więcej musi wypłacić, a jak komuś i to nie wystarcza, no to ma problem... bo musi zamówić coś uszytego na miarę, a wtedy może zobaczyć dno w portfelu..

 

Do tego otrzyma tylko to co ktoś inny uzna za wystarczające za daną kwotę.

Gość jest więc po prostu uzależniony.

 

A miłość to najpotężniejsze uczucie, do muzyki może nie aż tak, ale miłość to miłość żartów nie ma.

Stąd AGRESJA w branży audio znacznie większa, nieporównywalna z wieloma innymi dziedzinami, a wiem co piszę i tu sami dajecie przykład i niektórzy inni.

Chciałoby się posłuchać, ale niestety, trzeba słono zapłacić, no właśnie, to sedno problemu.

 

To już wszystko co mam do napisania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy więc w załączeniu fotka mojego aktualnego systemu stereo dla Elberoth. Szczerze powiedziawszy nie zbieram fotek swojego sprzętu audio. System służy do słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I dla niedowiarka Elberoth znalezione w telefonie przypadkowo zachowane zdjęcie moich starych zacnych ATC SCM 40 które sprzedałem w zeszłym roku wymieniając je na TAD E1 (to już moje docelowe kolumny na kilka lat). Moje ATC SCM40 stały na podstawkach magnetycznych Audio Physic (więc tak naprawdę lewitowały w powietrzu) i miały podłączony SPEC RSP i z tymi gadżetami zabijły Dynaudio Contour 30 (oczywiście w moim systemie i wg. moich preferencji). Zastąpiły zresztą Audio Physic Avanti w szkle (których byłem jednym z pierwszych nabywców w Polsce).

IMG_0413.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, 747 napisał:

No i co mam napisać na tą okoliczność, jeśli jest spór, to dobrze jest go wyjaśnić, nikt nie jest idealny.

To co napisałem, a ma związek z Kolegą Szymonem, jest tylko wynikiem obserwacji tego co się dzieje w zakładce, otworzył on temat wzbudzając spory entuzjazm, może Kolega przywoła inne tego typu działania, innego naszego Kolegi wzbudzające podobne zainteresowanie.

Pojawiły się zarzuty, zarzuty będą się zawsze pojawiały, z prostego powodu, wszelkie porównania, zestawienia zawsze wyłaniając zwycięzcę, pokażą pokonanego.

Ile zarzutów pojawiało się kiedyś w kierunku Śp Starego Audiofila...?

 

 

 

 

Szczerze, to była z mojej strony złośliwość, 
bo w temacie o kolumnach nagle wyróżniasz jednego użytkownika i traktujesz innych jakby nie byli godni w tej zakładce pisać

Z mojej strony koniec

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie, a propos wtretow o pierwszym zestawie w zyciu. Mam kompletowany przez 25 lat prob droga wlasnych porazek i sukcesow zestaw, ktory od 5 lat wlasciwie juz tylko dopieszczam akcesoriami. Wlozylem w niego rownowartosc niezlego nowego samochodu i wyobraz sobie, ze dobrze mi z tym. Do tego w drugim pokoju mam zestaw pomocniczy z kolumnami o jakich jest w temacie (dlatego tu wszedlem) z zalecana w tym watku ampifilacja, ktory nawet z nią może buty czescic zestawowi głownemu. To tak a proos zaczynania w temacie audio.

 

Czasami warto po prostu sluchac aby nie narazac sie na smiesznosc.

 

ebba25806009a2d8aae08b85f538826b.jpg

 

Reszta musi pozostac slodka tajemnica :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pawcio70 napisał:

Czuję się wywołany do tablicy więc w załączeniu fotka mojego aktualnego systemu stereo dla Elberoth. Szczerze powiedziawszy nie zbieram fotek swojego sprzętu audio. System służy do słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I dla niedowiarka Elberoth znalezione w telefonie przypadkowo zachowane zdjęcie moich starych zacnych ATC SCM 40 które sprzedałem w zeszłym roku wymieniając je na TAD E1 (to już moje docelowe kolumny na kilka lat). Moje ATC SCM40 stały na podstawkach magnetycznych Audio Physic (więc tak naprawdę lewitowały w powietrzu) i miały podłączony SPEC RSP i z tymi gadżetami zabijły Dynaudio Contour 30 (oczywiście w moim systemie i wg. moich preferencji). Zastąpiły zresztą Audio Physic Avanti w szkle (których byłem jednym z pierwszych nabywców w Polsce).

IMG_0413.jpg

swietnie sie to prezentuje,do tego tak normalnie,naturalnie,bez zadecia.zapewne niezle brzmi.

nie przejmuj sie niektorymi z tego forum,pogubili sie w zyciu,ego rozdmuchane jak gazowy Jowisz,,,smiac mi sie z tego chce.

 

 

26 minut temu, Pawcio70 napisał:

Czuję się wywołany do tablicy więc w załączeniu fotka mojego aktualnego systemu stereo dla Elberoth. Szczerze powiedziawszy nie zbieram fotek swojego sprzętu audio. System służy do słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I dla niedowiarka Elberoth znalezione w telefonie przypadkowo zachowane zdjęcie moich starych zacnych ATC SCM 40 które sprzedałem w zeszłym roku wymieniając je na TAD E1 (to już moje docelowe kolumny na kilka lat). Moje ATC SCM40 stały na podstawkach magnetycznych Audio Physic (więc tak naprawdę lewitowały w powietrzu) i miały podłączony SPEC RSP i z tymi gadżetami zabijły Dynaudio Contour 30 (oczywiście w moim systemie i wg. moich preferencji). Zastąpiły zresztą Audio Physic Avanti w szkle (których byłem jednym z pierwszych nabywców w Polsce).

IMG_0413.jpg

swietnie sie to prezentuje,do tego tak normalnie,naturalnie,bez zadecia.zapewne niezle brzmi.

nie przejmuj sie niektorymi z tego forum,pogubili sie w zyciu,ego rozdmuchane jak gazowy Jowisz,,,smiac mi sie z tego chce.

 

barni

uzupelnij swoj profil,tak bedzie bardziej transparentnie,

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pawcio70 napisał:

System służy do słuchania.

ooo coś widzę co mnie interesuje, czy ten Revo pracował z scm40 i jeśli tak to czy dawał radę te atc wysterować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m4 tech Norma ipa 140 spokojnie dawała radę chociaż była mocno już obciążona - maks. kolumn osiągała na godz. 13-tej, pewnie była jeszcze rezerwa ale nie chciałem nic uszkodzić a hałas był niemiłosierny ale było czyściutko bez zniekształceń. Normalne słuchanie to na potencjometrze ok. godz. 11 (10-12) w zależności od repertuaru. Na ATC im głośniej tym większa frajda.  Norma u mnie chodzi przez kondycjoner isol-8 a to daje słyszalną poprawę -  jak black box w Octave mimo, że nie ma tam kondensatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, barni napisał:

aby nie narazac sie na smiesznosc.

Kolega się naraża tylko tego nie rozumie, proszę pozostać w tym nastroju nadal.

 

P.S.

Znajomy kupował Focale hurtowo, miał produkcję na tych przetwornikach, miał powstać model referencyjny, w którym cewki drgające byłyby nawinięte miedzią 6N OCC zamiast płaskiego aluminium, które stosowała firma, Kolega właśnie tego słucha...

Osobiście rozbierałem te głośniki do części pierwszych, oryginalne cewki od 25 - tek  jeszcze mam, od 120 wysokotonowej chyba też.

Obwody magnetyczne okazywały się najprostrze z możliwych.

Grande Utopia posiada cewki drgające wykonane jednak z miedzi, oceniono po odsłuchach że miedź jest korzystniejsza, choć cięższa, barwy są z zupełnie innego rozdania.

Nie dopuszczam osobiście aluminium jako przewodnika w docelowym systemie audio.

Owszem mnóstwo firm dziś stosuje miedziowane aluminium, nadaje się to jako zestaw rezerwowy, pomocniczy, czy inny, ale nie do głównego systemu, do takiego słabo nadają się w ogóle fabryczne głośniki, co dopiero oparte o przewodzenie w aluminium / aluminium może też być lepsze i gorsze /.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu masz wyjasnienie z czego to wynika oprocz wskazanej przez Ciebie o wiele wiekszej masy cewki. Moze dzieki temu te przetworniki sa tak ekstremalnie szybkie ale i trudne w aplikacji i wymagajace w zakresie dobrania amplifikacji. Ja te szybkosc uwielbiam, niesamowicie sprawdza sie na ciezkim rocku. Soro plyt, ktore na poprzednich Dynaudio brzmialo fatalnie za co winilem realizacje na tych Focalach gra jak marzenie. Samael, Prodigy czy Therion na Focalu btzmi oblednie.

Ostatnio mam jednak z nimi dylemat, gdyz testuje glosnikowe Wireworldy Electra w wersji shotgun, z ktorymi Focale nie brzmia jak Focale :-) Od kilku miesiecy zamieniam je w kolko z VdH Revelation i nie wiem, ktore mi sie bardziej podobaja. Dwie kompletnie rozne szkoly brzmienia dajace zupelnie odmienne rezultaty sonniczne, z ktorych kazdy jest na swoj sposob fascynujacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, barni napisał:

Tu masz wyjasnienie

Darujmy już sobie.

Znam się na głośnikach, w 2000 roku zamówiłem formę do odlewów własnego kosza, gdzieś jeszcze mam kilka surowych, niewykorzystanych, robiłem membrany etc.

W materiale który Kolega przytacza symptomatyczny jest temat Technics SB10000, nazywają tą kolumnę prawie nie wyprodukowaną, gdyż jest tego mało, po prostu chłopaki nie potrafią sobie poradzić w rozpoznawaniu  technologii tam użytych - kopułka jest tam grafitowa.

Srebrem AudioNote nawijałem cewki, usztywniałem kompozytami opartymi o grafit, problemy termiczne nie są kluczowe, / oczywiście przy graniu wysokim poziomem są krytyczne /sedno jakości dźwięku głośnika tkwi w materiałach wykorzystywanych do budowy obwodu magnetycznego, te najlepsze są niezwykle drogie, podobnie jak drogie są rdzenie traf do Audio Note w najlepszych transformatorach.

Firma nie może ot tak robić sobie wszystkiego, trzeba mieć patenty, najlepsze mają Japończycy, podobno zostały sprzedane na początku lat 80, podobno kupił też Focal, ale to info tylko zasłyszane w sieci, nie mam twardych danych, to mogą być tajemnice handlowe producentów.

Cewka drgająca głośnika może być bardzo skomplikowana, zupełnie nie przypominająca seryjnej fabrycznej, czy klasycznej, sam drut nawojowy może być przygotowywany przez spory okres czasu, dwa trzy tygodnie.

Wiem, bo zajmuję się na co dzień innowacjami i robię czasami takie rzeczy.

Sposób przewodzenia prądu przez cewkę można również wynieść na nieporównywalny poziom, w stosunku do rozwiązań jakie się stosuje, choć pojedyncza płaska cewka jest bardzo dobra, niezwykle trudna do znaczącego pokonania, z racji doskonałego wypełnienia przewodnikiem przestrzeni i sztywności.

Cewka głośnika wysokotonowego wydaje się najpoważniejszym wąskim gardłem w całym hi end.

Kolumna kosztująca pół miliona zestaw kosztujący dwa, a element krytyczny - cewka głośnika wysokotonowego kosztujące ILE ???

Dwa metry druciku ok 0.1  0.15 mm ...

Bez komentarza...

Taka jest smutna prawda o audiofiliźmie, jest to jedna z kluczowych pułapek w branży.

Kto o tym pisze ?

Nikt.

To psuje nastrój..

Oczywiście że taka cewka, cały ustrój drgający powinien być wykonany z nakładem nieprawdopodobnej wręcz technologii, pozostałe cewki ustroje również, lecz ten maleńki jest szczególnie wrażliwy i cenny, przenosi atmosferę akustyczną, niemierzalny plankton, jest źródłem emocji, sednem wszystkiego co może być w ogóle sensem słuchania muzyki.

 

Przepraszam.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, 747 napisał:

Wiem, bo zajmuję się na co dzień innowacjami i robię czasami takie rzeczy.

Ta osiągnięcia Kolegi.

Można je gdzieś zobaczyć, posłuchać, poczytać o nich?

Może jakaś publicznie dostępna dokumentacja patentowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 747 napisał:

Oczywiście że taka cewka, cały ustrój drgający powinien być wykonany z nakładem nieprawdopodobnej wręcz technologii, pozostałe cewki ustroje również, lecz ten maleńki jest szczególnie wrażliwy i cenny, przenosi atmosferę akustyczną, niemierzalny plankton, jest źródłem emocji, sednem wszystkiego co może być w ogóle sensem słuchania muzyki.

Powyżej masz rochu wytłumaczenie - po co Ci jakakolwiek dokumentacja? Czy nie wystarczy 'nakład wręcz nieprawdopodobnej technologii'? Co tam lot na księżyc, albo na Marsa? Niemierzalny wręcz plankton jako żródło emocji... ??? Czy nie wystarczy Ci ten jakże zjawiskowy opis? This is a proof!

...I cała ta technologia audio oraz nawinjanie drutu siada porównując ją na przykład do nauczenia się prostej gamy C-dur na każdej strunie. Sens słuchania muzyki, to przede wszystkim zakres wiedzy o muzyce, a nie żadna cewka, drut, kondensator, głośnik, wzmacniacz

... Czy leci z nami 747?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. ATC 40 to fajne kolumny. Trochę trudne do napędzenia i góra przeciętna, ale fajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rochu napisał:

Można je gdzieś zobaczyć, posłuchać, poczytać o nich?

Nie, nic nie wydostaje się nigdzie na zewnątrz.

 

P.S.

Był tu Rodrigo z swymi opublikowanymi patentami, dziś go już nie ma..

Moich patentów nie ma w publikacjach, ale ..ja jestem wciąż obecny, - czy to nie jest mimo wszystko bardziej korzystna sytuacja ?

Mogę przykładowo napisać, że linię zasilania 230V należy przeprowadzić koniecznie w teflonie, od Rodrigo się tego nie dowiesz, a Jego urządzenie to chyba ze 100 000 pln kosztowało, jeszcze dodatkowych kabli trzeba, a te wciąż drożeją.

Co z międzynarodowymi reperkusjami patentu Rodrigo, czy już wszystkie koncerny w tym japońskie zakupiły prawa, pisał wprost, że będą musiały to zrobić, gdyż jeśli nie to przegrają wyścig konkurencyjny.

Był na forum temat, polemizowałem z Rodrigo, w końcu przestał odpowiadać na kwestie, następnie inicjatywę przejął Pmcomp, z swoim autorskim testem, opisał dźwięk właściwym dla siebie językiem -" buła" etc.

Nie żebym się zasłaniał sytuacją z Rodrigo, ale uwierz że innowacje to nie są proste sprawy, powierzenie innej osobie wyniku wieloletniej pracy, to decyzja jedna z kilku najważniejszych w życiu.

Nie chcę niczego obiecywać, ale na pewno to co potrafię kiedyś ujrzy światło dzienne.

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 747 napisał:

Mogę przykładowo napisać, że linię zasilania 230V należy przeprowadzić koniecznie w teflonie

ale zaraz, od gniazdka, zabezpieczenia przedlicznikowego, złącza, transformatora SN/nn ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chicago napisał:

po co Ci jakakolwiek dokumentacja

Wszystko co jest już ujawnione traci wszelką wartość, nie bądź naiwny, nie mieszkam w USA, państwo amerykańskie nie wstawi się za moimi patentami, mam liczyć na co, na ochronę w Polsce, albo w Unii Europejskiej jako Polak ?

Wyluzuj, nikt z naszego rejonu świata nie posiada mocy ustalania standardów jakościowych, na żadnym polu.

Tak długo jak rozwiązania pozostają moją tajemnicą, tak długo posiadam wartość dla rozmówcy na temat innowacji, pierwsze pytanie w poważnym gronie jest takie - kto o tym jeszcze wie ?

 

 

3 minuty temu, ro35 napisał:

zabezpieczenia przedlicznikowego,

Nie jestem elektrykiem, chodzi o indywidualną instalację energetyczną 230V, 

Chodzi o to że stratność innych materiałów niż teflon, jest skokowo duża, to samo dotyczy elementów budowlanych, nawet szczególnie, przewody potrzebują więc przestrzeni, ile tylko się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, 747 napisał:

Nie, nic nie wydostaje się nigdzie na zewnątrz.

Dzięki za info.

 

Twierdzę, że wszystko co napisałeś o swoich doświadczeniach w audio to humbug, bajkopisarstwo i zwykła zmyła.

Wiesz tyle co wyczytałeś u innych.

 

A teraz udowodnij, że się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 747 napisał:

Nie jestem elektrykiem, chodzi o indywidualną instalację energetyczną 230V

problem w tym, że instalacje budowlane muszą spełniać odpowiednie normy, problem w tym że nie znam przemysłowego kabla 400VAC w takiej izolacji, kto wie, może takie są... problem w tym, że tam gdzie zaczyna się instalacja niskonapięciowa, czyli rozdzielnia nn, teflonu nie uświadczysz, więc jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rochu napisał:

A teraz udowodnij, że się mylę

Udowodniłem kiedyś Tobie że zostałem posądzony przez Sly 30 o nieeleganckie praktyki.

Przywołałem tekst i przyznałeś mi rację jako moderator, że mam prawo czuć dyskomfort.

Studiując czy gdzieś, nie dowiedziałeś się że istnieje zasada konsekwencji ?

 

Jeśli przychodzisz tu upokorzyć mnie to nie jestem zdziwiony - przeciwnie, gdybym miał czas to udowodniłbym Tobie że byłeś pierwszym, lub co najwyżej jednym z pierwszych, który zaatakował bezczelnie mnie zaraz po rejestracji na forum.

Hołdujesz zasadzie konsekwencji w całej rozciągłości - wręcz modelowo.

Co było do udowodnienia.

Pozdrawiam.

 

P.S.

Każdy chyba może odtworzyć moją zawartość, tam jest czarno na białym opis wykonywania przeze mnie membran z balsy, to właśnie w tym miejscu jest atak, - że niby mam się zgłosić po nagrodę Nobla, następnie są zamieszczone fotografie producenta głośników z drewna, że niby od dawna są dostępne, - wskazałem jako uwagę, że na tym drewnie jest mnóstwo impregnatu - lakieru czy czegoś i z tego powodu, to już nie są za bardzo membrany drewniane...moje posiadały najmniej lakieru ile tylko się dało, właśnie było całym przedmiotem mojego działania, wielu miesięcy pracy, aby uzyskać ten efekt.

P.S.II

Co chcesz uzyskać czepiając się innych ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 747 napisał:

P.S.

Każdy chyba może odtworzyć moją zawartość, tam jest czarno na białym opis wykonywania przeze mnie membran z balsy, to właśnie w tym miejscu jest atak, - że niby mam się zgłosić po nagrodę Nobla, następnie są zamieszczone fotografie producenta głośników z drewna, że niby od dawna są dostępne, - wskazałem jako uwagę, że na tym drewnie jest mnóstwo impregnatu - lakieru czy czegoś i z tego powodu, to już nie są za bardzo membrany drewniane...moje posiadały najmniej lakieru ile tylko się dało, właśnie było całym przedmiotem mojego działania, wielu miesięcy pracy, aby uzyskać ten efekt.

 

 

 

 

A Voxativ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ro35 napisał:

że nie znam przemysłowego kabla 400VAC

 

Teflon można kupić jako wąż, a przewody wtedy od renomowanego producenta przeciągnąć.

Jest praca do wykonania, nie da się ukryć, jeśli całość jest dość długa mogą być potrzebne łączenia, z uwagi na ewentualne trudności przy przeciąganiu grup przewodów, teflon posiada na szczęście minimalne tarcie, także dużo można..

Wykonywanie linii nie polecam inaczej jak w kooperacji z elektrykiem, każde warunki są inne, czy to jest blok, kamienica, domek, dom, - bezpieczeństwo musi być zapewnione bezwzględnie !

Linię zanim się wykona należy zaprojektować, dopiero wtedy można przyjrzeć się konkretnym już problemom.

Nigdy, nie wolno pomylić kierunkowości przewodów w żyłach, ani kierunkowości rur teflonowych.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunkowośc rur teflonowych

to cos całkiem nowego na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 747 napisał:

Nigdy, nie wolno pomylić kierunkowości przewodów w żyłach, ani kierunkowości rur teflonowych.

 

A nie żył w przewodach ?

W dodatku poczytaj o kierunkowości, ani żyła ani rurka teflonowa nie ma wpływu na kierunkowość 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.