Skocz do zawartości
IGNORED

Proac Studio 100 a Epos M12.2 czy to ta sama liga, czy nie ?


wulisu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Ponieważ jestem na etapie wymiany różnych komponentów będę przenosił pokój odsłuchowy na strych gdzie będzie moja lampka i gramofon a na dole w salonie jest Teac AI503 sam się zaskoczyłem jak to maleństwo gra całkiem dobrze do tego stopnia że w przyszłości z chęcią bym zakupił serię AX505 i ND505 . Mam możliwość kupienia w dobrym stanie Epos M12.2 z oryginalnymi standami oraz zawsze chciałem spróbować Proac Studio 100 i o jednych i o drugich sporo zostało już powiedziane , sporo dobrego, interesuje mnie jednak czy można porównać ze sobą obie kolumny czy Proac studio 100 to jednak półka wyżej ? W sobotę na dokładkę będę też testował Monitor Audio MA 14 studio gold jestem ciekaw strasznie jak to zagra. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wulisu
dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od materiału, którego głównie słuchasz ale najważniejszy jest Twój gust.

To inaczej brzmiące kolumny i ja bym wybrał ProAc'a, ale ilu ludzi, tyle potrzeb.

Jestem trochę uprzedzony do metalowych kopułek, co świetnie zagrają np. blachy perkusji,

ale czasem na tym kończy się ich przewaga. Klasyka to nie jest ich żywioł, ale to

tylko moja opinia związana z kiepskimi doświadczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za twoją opinię. Mój ulubiony gatunek to wszelkie odmiany jazzu i muzyka instrumentalna. Nie słucham ciężkiego rocka ani metalu. To prawda każdy ma inne preferencje. Proac studio 100 to też inna kategoria cenowa i myślę że to też jest kluczowe z jakiego powodu wielu kupuje eposy m12.2 . Jest na przykład wystawiona para proac studio 100 z wymienionym wysoko tonowym na lepszy ciekaw jestem czy raka wymiana rzeczywiście dużo poprawiła są na allegro . Ciekaw jestem czy to ktoś z naszego forum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wulisu napisał:

jestem czy raka wymiana rzeczywiście dużo poprawiła

Albo jeszcze więcej spieprzyła. Jeśli za wymianą głośnika nie poszła ingerencja w zwrotnicę i jej parametry, to ja patrzyłbym z dużą podejrzliwością na takie przebudowy. Mogę się oczywiście mylić bo zmian mogła dokonać osoba o dużej wiedzy i dobrym słuchu. Tak więc nawet bez odpowiedniego zaplecza pomiarowego/technicznego mógł uzyskać bardzo dobry efekt. Niepewność jednak pozostaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jakiś konkret. Skontaktuj się z S16Hz. Może pamięta tą modyfikację i będzie w stanie powiedzieć coś więcej o brzmieniu i różnicach pomiędzy produktem bazowym a uzyskanym efektem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, piotrek7 said:

To już jakiś konkret. Skontaktuj się z S16Hz. Może pamięta tą modyfikację i będzie w stanie powiedzieć coś więcej o brzmieniu i różnicach pomiędzy produktem bazowym a uzyskanym efektem

Fakt czemu nie może się czegoś dowiem więcej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
34 minuty temu, wulisu napisał:

Dzięki za twoją opinię. Mój ulubiony gatunek to wszelkie odmiany jazzu i muzyka instrumentalna. Nie słucham ciężkiego rocka ani metalu. To prawda każdy ma inne preferencje. Proac studio 100 to też inna kategoria cenowa i myślę że to też jest kluczowe z jakiego powodu wielu kupuje eposy m12.2 . Jest na przykład wystawiona para proac studio 100 z wymienionym wysoko tonowym na lepszy ciekaw jestem czy raka wymiana rzeczywiście dużo poprawiła są na allegro . Ciekaw jestem czy to ktoś z naszego forum. 

Ja miałem takie kolumny jak te z aukcji. Miałem też orginalne Proac S100. Słuchałem też (wprawdzie dobrych kilka lat temu) Epos m12.2. Moim zdaniem Proac lepszy. Jeśli słuchasz Jazzu i muzyki instrumentalnej, te kolumny bardzo dobrze się do tego nadają. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze dodasz, że instrumentalna akustyczna, albo np. jazz - klasyczne trio,

to ciężko będzie znaleźć kolumny o równie dobrych "składnikach".

To oczywiście nie daje pełnej gwarancji, ale na pewno

mniejsze zniekształcenia i możliwość "odpalenia" choć na chwilę ulubionego numeru.

Kiedyś tego nie doceniałem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, audioburak said:

Jeśli jeszcze dodasz, że instrumentalna akustyczna, albo np. jazz - klasyczne trio,

to ciężko będzie znaleźć kolumny o równie dobrych "składnikach".

To oczywiście nie daje pełnej gwarancji, ale na pewno

mniejsze zniekształcenia i możliwość "odpalenia" choć na chwilę ulubionego numeru.

Kiedyś tego nie doceniałem ...

Tak słucham też dużo akustycznej muzyki. O jakich kolumnach Ty teraz piszesz mówisz też o tych proac studio 100 czy eposach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ProAc' ach.

Bo dobrą kopułkę trudno przecenić, zakładając że ci, co ją tam umieścili wiedzieli,

co robią i dlaczego. Jasne, że cena nie gra, ale w tym przypadku pewnie nawet

prosta wymiana Seasa na Morela i to z wyższej póki firmy dała słyszalny efekt.

O głośności wspomniałem dlatego, że zbyt ciche słuchanie ( a jak jest agresywnie

to inaczej nie można ) bardzo zubaża szczególnie kontrabas czy fortepian.

Bo o skrzypcach choćby Grappelli'ego z Petruccianim to nie ma co gadać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, audioburak said:

O ProAc' ach.

 

Ok teraz mam jasność czyli warto zainteresować się tymi z allegro . Spróbuję znaleźć namiar na S16hz i zobaczymy co powiedzą. Pytanie przy okazji do tych co mają albo używali proac studio 100 czy te kolumny potrzebują bardzo wydajnych wzmacniaczy czy są dosyć przyjazne w napędzeniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wulisu
Poprawa błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, wulisu napisał:

Ok teraz mam jasność czyli warto zainteresować się tymi z allegro . Spróbuję znaleźć namiar na S16hz i zobaczymy co powiedzą. Pytanie przy okazji do tych co mają albo używali proac studio 100 czy te kolumny potrzebują bardzo wydajnych wzmacniaczy czy są dosyć przyjazne w napędzeniu. 

To te? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   

Tam jest Morel Elite, jeden z najlepszych znanych mi jedwabnych tweeterów. Na rzecz Morela Elite pozbyłem się kultowych Esoteców Dynaudio, i nigdy tej decyzji nie żałowałem.  

ProAki Studio 100 też znam. Ich woofer ma raczej szczupły bas, ale za to szybki, czytelny, konturowy. Kolumny te nadają się raczej do niezbyt dużych pomieszczeń. Sądzę że dobrym partnerem dla nich może być porządny lampowiec na EL34.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej McGyver tak to te z linka. 

Właśnie się mocno nad nimi zastanawiam, mam lampkę na l34 oraz Teac AI 503 w przyszłości jak się trafi jakaś super okazja to wymienię tego teaca n ax505 bo ai 503 bardzo mi przypadł do gustu. Moje obecne pomieszczenie to około 18 m . 

Czyli warto skontaktować się z sh16 i podpytać ich o te kolumny . Zastanawiam się czy oni wymienili tylko głośnik czy musieli ingerować w zwrotnicę. I jeszcze jedno pytanie do czy są jakieś innne polecane monitory na tych Morel Elitę ? Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ProAc. 

Modyfikacje tak uznanych i dopracowanych konstrukcji to zawsze ryzyko. Kupno lepszego głośnika wysokotonowego to dopiero 20% sukcesu.  80% to nowa zwrotnica i jej zestrojenie. 

Nie słuchając i nie widząc pomiarów, ciężko stwierdzić czy opisana modyfikacja pomogła, czy może zaszkodziła. 

Z pewnością takie modyfikowane kolumny potem ciężej sprzedać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, Elberoth said:

Zdecydowanie ProAc. 

Modyfikacje tak uznanych i dopracowanych konstrukcji to zawsze ryzyko. Kupno lepszego głośnika wysokotonowego to dopiero 20% sukcesu.  80% to nowa zwrotnica i jej zestrojenie. 

Nie słuchając i nie widząc pomiarów, ciężko stwierdzić czy opisana modyfikacja pomogła, czy może zaszkodziła. 

Z pewnością takie modyfikowane kolumny potem ciężej sprzedać.

 

No właśnie tego się obawiam dlatego spróbuję się skontaktować z z nimi i zapytać co z nimi robili i czy w ogóle , czyli rozumiem że sama wymiana głośnika to za mało . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, wulisu napisał:

Pytanie przy okazji do tych co mają albo używali proac studio 100 czy te kolumny potrzebują bardzo wydajnych wzmacniaczy czy są dosyć przyjazne w napędzeniu. 

Z mojego doświadczenia...to głośniki, które grają tak jak im wzmacniacz i reszta toru zagra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Od kolumn zależy 70 % tego, co możesz usłyszeć.

Podmianka na lepszy i o szerszym pasmie od dołu daje same plusy; dopasowanie spl to drobiazg.

Owszem, gdyby wymienić na GDWK Tonsila ? , z których chyba żaden nie może pracować poniżej 

3 kHz to byłaby jazda ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem DIY z nieco tańszym niż ten Morelem i było naprawdę bardzo dobrze.

Fakt, że nawet dobry głośnik można skaszanić, ale trzeba talentu . ? 

Mam jakieś porównanie bo od wielu lat gram na XT 25 z pierwszej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapytam jako osoba nie znająca się na zwrotnicach owszem rozumiem ich działanie i na tym zostańmy ? czy jeśli w tych proac był tylko wymieniony głośnik bez ingerencji w zwrotnice nie wiem czy to jest możliwe,  czy może to zagrać czy żeby to prawidłowo zagrało nowy głośnik powinien być zestrojony z resztą. Pytam czysto teoretycznie. Hmm..może DIY by zbudować mamy na forum jakieś sprawdzone osoby?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wysokotonówka jest duuużo łatwiejsza w aplikacji, niż woofer, który często należało by

samemu pomierzyć, bo dane katalogowe to często wyniki pierwszej - próbnej serii ? 

Choćby Scan Speak - kolega robi skrzynkę i  np. różnica w istotnym parametrze - Fs to 40 % ? 

Gdyby nawet tylko wymienić kopułkę - byłoby lepiej a jedynie równowaga mogłaby ulec zmianie.

Oczywiście trzeba znać głośnik, żeby nie zamienić takiego, co pracuje od 2 kHz na jakiś

z pasmem od 4 kHz, bo będzie zniekształcał, grał agresywnie i szybko padnie.

Zapytaj o wykonawcę na DIY; na pewno są  tacy, co robią na zamówienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki audioburak za szybkie wytłumaczenie ? ja jadę w sobotę posłuchać Monitor audio ma 14 Gold strasznie mnie intrygują te kolumny nigdy nie wiadomo jak to zagra w moim systemie. Rzeczywiście czemu by nie podpytać na DIY nawet myślałem o tym w kontekście zbudowania nowych skrzynek gdyby owe MA14 Gold mi sie spodobaly i przełożyć głośniki do skrzynki do bardziej wyglądających jak monitory..No ale to temat na późniejszą rozmowę. A co do Proac to zamierzam zadzwonić dzisiaj do Sh16 i ich podpytać zobaczymy co powiedzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się miał zamachnąć na DIY to przejrzyj sobie tę stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obecnie w komponentach mają chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, wulisu napisał:

Fakt czemu nie może się czegoś dowiem więcej. 

Moim zdaniem to już samoróbka, za którą bym tyle nie zapłacił wierząc w umiejętności z znajomość tematu S16Hz których tu nie podważam. To już nie jest fabryczny produkt o określonej klasie i specyfice grania, może po modyfikacji grają lepiej a może inny uzna że już nie...tak czy siak produkt po takiej ingerencji nie jest produktem oryginalnym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, audioburak said:

Jakbyś się miał zamachnąć na DIY to przejrzyj sobie tę stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obecnie w komponentach mają chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

Dzieki za linka zupełnie mi nie znana firma szkoda tylko że ich konstrukcje są 4 Ohm -owe wolałbym coś na 8 Ohm z wyższą efektywnością. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega szuka monitorów to proponuję JMR BLISS porównywałem u siebie z Proac Studio 118 (które posiadałem przez 2 lata) i wypadły pięknie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, spnmdm said:

Moim zdaniem to już samoróbka, za którą bym tyle nie zapłacił wierząc w umiejętności z znajomość tematu S16Hz których tu nie podważam. To już nie jest fabryczny produkt o określonej klasie i specyfice grania, może po modyfikacji grają lepiej a może inny uzna że już nie...tak czy siak produkt po takiej ingerencji nie jest produktem oryginalnym.

 

Tak jak mówisz tu jest niewiadoma niestety to jest kupowanie w ciemno. Najlepiej by to ocenił ktoś kto miał proac s 100 jest osłuchany z nimi i mógł by porównać do tych po modyfikacji .

2 minutes ago, spnmdm said:

Jak kolega szuka monitorów to proponuję JMR BLISS porównywałem u siebie z Proac Studio 118 (które posiadałem przez 2 lata) i wypadły pięknie. 

 

Praktycznie przebudowuję cały system u siebie więc tak jakbym składał wszystko od nowa zostają kable źródło i póki co teac ai503 po USB z macbookiem pro i audirvana z tidalem master i squezebox Touch póki działa nie wymienię z sentymentu ? lampką pójdzie na strych z vinylem i tam będę budował inny system na 12 calowcach w większych skrzynkach.  A monitory jakoś od dawna mnie przyciągają i podobają mi się pokój tylko 18 m więc też lepiej się sprawdz, wolę w sumie takie większe monitorki niż malutkie podłogówki i najlepiej żeby były to łatwe w napędzeniu monitorki żadne potwory którym trzeba podłączyć małą elektrownię domową ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie kupowania marki czy "produktu" a nie szeroko rozumianego

dobrego czy lepszego dźwięku. Jakby tu chodziło bardziej o poprawę samopoczucia ? 

A SBAcoustics produkuje bardzo dobre głośniki w obu wersjach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

te są akurat do monitora dobrej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, audioburak said:

Czasem mam wrażenie kupowania marki czy "produktu" a nie szeroko rozumianego

dobrego czy lepszego dźwięku. Jakby tu chodziło bardziej o poprawę samopoczucia ? 

A SBAcoustics produkuje bardzo dobre głośniki w obu wersjach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

te są akurat do monitora dobrej klasy.

Dzieki za linki nie zdążyłem przejrzeć uważnie. Co do moich preferencji ja nie jestem do marki w ogóle przywiązany na początku moich poszukiwań powiedzmy jakieś 10-11 lat temu przez pierwsze 2 lata przesluchalem mnóstwo sprzętu zaczynając od piano Craft które tu na forum było polecane a potem wiadomo czegoś zaczyna nam brakować i szukamy dalej . Miałem szczęście że mój kolega w UK pracował z angolem który miał swój sklep audio i podsyłał mi różne rzeczy do posłuchania. Potem znajomy złożył mi lampkę na el34 i jak sprzedałem yamaha ns1000 kupiłem na przetrzymanie tylko tannoy eyris 2 ich cena była 1000£ kupiłem za 100 i tak zostałem z nimi przez 7 lat bo się zgrały dobrze z lampką. Ale ostanimi czasy zacząłem odczuwać że kolumny momentami grają zbyt sucho potem lampka mi się zepsuła a że sprzedałem musical fidelity m1 dac i szukałem czegoś 2in 1 kupiłem tego teac ai503 i na prawdę zaskoczył mnie pozytywnie i szukam teraz pod niego kolumny.

Tak więc dla mnie marka nie ma większego znaczenia i nie musi to być nowe musi się zgrać z resztą moich klocków i jeśli dźwięk mi się podoba zostaje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.