Jump to content
onkyo717

DUSON A10

Recommended Posts

Czy ktoś zna ten sprzet posiada jakieś dane opinie etc ....

 High-End we Frankfurcie  1996

Wraz z holenderskim mistrzem van den Hulem wystawiła się firma Duson. Jej oferta obejmuje głównie wzmacniacze. Wzmacniacze Duson są projektowane tak, aby symulowały brzmienie lampowe. Wystawca przyznał, iż nie jest to precyzyjny dźwięk np. w stylu Levinson. Prospekt firmy mówi, iż wzmacniacze Duson kreują pełen zestaw przeżyć muzycznych z wyjątkiem zapachu klubu lub sali koncertowej. Najtańszy wzmacniacz zintegrowany Duson - PA50 pracuje w klasie AB i kosztuje 1.300 DM. Modele wyższe pracują w klasie A. Najdroższe końcówki mocy to B100 i A10. Kosztują odpowiednio 2.500 i 3.400 DM. Końcówka A10 (2x50 W w klasie A) zasilała zestawy głośnikowe 2606 o wyglądzie s-f.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam pełną lampę yaqina  i gra z głośnikami kef-a  i aktywne monitory meridiana ( też na głośnikach kefa) , opisywane jako o lampowym brzmieniu , także sygnatura głośników jest taka sama I szczerze ci powiem , że to porównanie to jakby powiedzieć ,  że jajko i kura to to samo.

Dawno przestałem wierzyć w określenie lampowy dźwięk , po prostu jest to kolejny sprytny chwyt marketingowym , bo są typy lamp co grają jak tranzystor. Niby kłamstwa nie ma - ale też nie piszą jak jaki typ lampy ten tranzystor naśladuje.  Tranzystora który gra w 100% jak wzmacniacz lampowy z cenionymi lampami  np 300b lub el34  w se , to ja jeszcze nie słyszałem. Zresztą taniej i lepiej wyjdzie kupić lampę , niż kombinować.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.