Jump to content
haile

Demaskowanie hi-endowej ściemy

Recommended Posts

4 godziny temu, iro III napisał:

My "głusi gołodupcy" dziękujemy za ten pouczający wykład.

Nie wiedziałem, że jesteście iro III głuchym gołodupcem - przykro mnie jest z tego powoda.

Parker's Mood

Oczywiście to był żart i jak moje słowa bolą tych, którzy demaskują, to sorry - wielkie sorry! Nie miałem złych intencji, szczególnie w stosunku do Was moi drodzy. Ale sami wiecie jakie jest życie i kto demaskuje? Równe dobrze można założyć wątek o tych audiofilach, co nielegalnie i za darmo ściągają muzykę z sieci, czyli kradną cudzą własność. I tu też jest point - bo mogłoby się okazać, że nie tylko audiofile gołodupcy uprawiają ten proceder, co może być zrozumiałe właśnie poprzez gołodupność, ale dopuszczają się również tego niecnego czynu zamożni hajendowcy... ??? Tak tylko głośno myślę 😀

Parker's Mood

43 minuty temu, Chicago napisał:

Oczywiście to był żart i jak moje słowa bolą tych, którzy demaskują, to sorry - wielkie sorry! Nie miałem złych intencji, szczególnie w stosunku do Was moi drodzy.

Ależ bólu w tym było - nic. Albowiem nigdy nie posiadałem parcia na bycie "Haj" w tej dziedzinie.

Była za to chęć naprowadzenia na ten nieszczęsny "point", jak widzę nie do końca skuteczna.

W handlu, a hi-end jest niczym innym jak właśnie handlem, stosuje się przeróżne operacje i chwyty - przede wszystkim, żeby był zysk. Akurat w tej dziedzinie nie ma wzniosłych idei, sentymentów i litości - no mercy! W USA każdy reklamujący swój towar może napisać i powiedzieć o nim co tylko chce - i na tym to polega. Uważam, że każdy ma swój rozum i w zależności jakiej wagi jest ten rozum, tak zostaje 'obsłużony' i 'nagrodzony'. Ja tylko raz w życiu zasugerowałem się reklamą towaru z gazety lub tv, już nie pamiętam - w każdym razie kupiłem w Sears super nożyce do cięcia płytek winylowych - po pierwszym cięciu oddałem im to cudo. I to by było na tyle w temacie.

Parker's Mood

Godzinę temu, Chicago napisał:

W handlu, a hi-end jest niczym innym jak właśnie handlem, stosuje się przeróżne operacje i chwyty - przede wszystkim, żeby był zysk. Akurat w tej dziedzinie nie ma wzniosłych idei, sentymentów i litości - no mercy! W USA każdy reklamujący swój towar może napisać i powiedzieć o nim co tylko chce - i na tym to polega. Uważam, że każdy ma swój rozum i w zależności jakiej wagi jest ten rozum, tak zostaje 'obsłużony' i 'nagrodzony'. Ja tylko raz w życiu zasugerowałem się reklamą towaru z gazety lub tv, już nie pamiętam - w każdym razie kupiłem w Sears super nożyce do cięcia płytek winylowych - po pierwszym cięciu oddałem im to cudo. I to by było na tyle w temacie.

Co za bzdury. W calym cywilizowanym swiecie mozna solidnie beknac za klamliwe reklamy, szczegolnie w USA:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1695904,1,te-kampanie-reklamowe-doprowadzily-firmy-do-milionowych-strat.read

Fakt, w Polsce jest duza tolerancja na dochodzenie do pieniedzy nieuczciwymi metodami, ale idzie ku lepszemu:

https://www.pro-test.pl/news/452056,0/Reklama+wprowadzająca+w+błąd_Gigantyczna+kara+dla+producenta+suplementów.html

Hiendowe kable to placebo jak wiele suplementow, co latwo wykazac. Przy odrobinie dobrej woli UOKiK, dalo by sie takich sciemniaczy usadzic, no ale to pewnie za mala szkodliwosc czynu. Chcialbym zobaczyc miny redaktorkow po takiej karze na reklamy w ich pisemkach :)

Równe dobrze można założyć wątek o tych audiofilach, co nielegalnie i za darmo ściągają muzykę z sieci, czyli kradną cudzą własność.

Ściąganie, tak jak i kopiowanie, jest legalne. W cenie nośników zawarta jest opłata na rzecz twórców - i nawet jak masz na dysku, płycie czy karcie pamięci wyłącznie swoje prywatne zdjęcia, to haracz na rzecz twórców i tak płacisz. I to jest dopiero złodziejstwo.
  • Thanks 1

If you want the job done right, hire a professional.

Gorzej jak w recenzji zdarzaja sie karygodne bledy merytoryczne jak tu....

http://www.highfidelity.pl/@main-596&lang=

IC
Impedancja falowa: około 3 Ω
Indukcyjność: <0,01 μH/m
Pojemność: około 900 pF/m

SC
Impedancja falowa: około 3 Ω
Indukcyjność: <0,01 μH/m
Pojemność: około 900 pF/m
Rezystancja: 4,5 mΩ/m
....a  Wojciech Pacuła..pisze...

"Układ „taśmowy” powoduje drastyczne zmniejszenie pojemności, zwiększa jednak indukcyjność, należy więc sprawdzić, czy nasz wzmacniacz jest przygotowany na tego typu obciążenie"