Jump to content
IGNORED

przerywanie filmu dvd choć płta oryginal

Marekban

Recommended Posts

może ktos wie o co chodzi.

W Panasonicu dvd A-350 (czyta tylko filmy tłoczone) jedna płyta nie startuje jak należy (choć jest oryginalna - tłoczona - kupiona na allegro, ale chyba nikt nie naklejałby na niej obrazka). Czasem przerywa, czasem wcale nie zaskoczy, a zdarzy się, że zaraz po włączeniu filmu wybieram "dodatkowe sceny" i normalnie działa, ale po zastopowaniu i ponownym ruszeniu znowu nie działa.

Nie zdarza mi sie to na innych filmach.

Na czym polega problem

(może ta płyta jednak nie jest oryginalna - czy mozliwe żeby ktoś nagrał , zrobił nadruk/naklejkę na płycie i stąd problem?)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

barthezz,

też tak myślałem początkowo, ale

1. przerywałby również na płytach porysowanych,

2. przerywałby w ogóle na innych płytach,

3. opóźniałby wyszukiwanie,

4. przerywałby pod koniec filmu

5. itp...

taka reakcja jest tylko na tym jednym filmie - jak rozpoznać PIRATA?

gdzieś słyszałem o "ustawieniach regionalnych" czy czymś takim, ale nie mam bladego pojęcia co to jest. Może to jakiś problem z ustawieniem?

Hidden Content

raz mi wpadl w lapki "wladca pierscieni powrót króla" na dvd dopiero co w kinach wchodzil a ja juz mialem sliczny krazek niczym nie ruzniacy sie od oryginału mial wszystko co trzeba wlacznie z nadrukiem byl wykonany idealnie nie do poznania golym okiem. Wiec moze twoja plyta nie jest oryginalna mimo nadruku...

Sprawdz plyte u kolegów na innych odtwazaczach czy bedzie sie dzialo to samo

Hidden Content

ale tu mały ruch,

teraz rozumiem dlaczego w "stereo" pojawiło się ostatnio tak wiele wpisów otyczących kd.

ps.

Zaczynam podejrzewać , że ta moja płyta to po prostu pirat. Chociaż miałem nadzieje, że ktoś wie dokładnie po czym w warunkach domowych można poznać pirata albo czy możliwe, że płyta dvd oryginał może się tak zachowywać.

Hidden Content

wlasnie ogladalem "Cat women" i przyciol mi sie raz na krutko (ulamek sekundy) film jest oryginalny bo z wypozyczalni sprawdzilem na plycie niema ryski ani zadnych odcisków z tego wniosek ze oryginal sie moze czasami tez przyciac

Hidden Content

-> Jasku

Duzo plyt dvd sie przycina na chwilke podczas ogladania, a to ze wzgledu na czas potrzeby na przejscie miedzy warstwawi. Na niektorych plytach jest to niezauwazalne, ale na niektorych 'staje' na dluzsza chwile.

Hidden Content

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Jasku,

tu nie chodzi o jakieś chwilowe zatrzymanie czy przeskoczenie.

Ale zainteresowało mnie co napisałeś o odciskach. Na tej płycie są w kilku miejscach, niedaleko od siebie , odciśnięte niewielkie okrągłe kształty - cos jakby odcisnąć cos na papierze, tylko że od strony naklejki tego nie ma. Czy możliwe żeby jakaś nagrywarka zostawiała taki odcisk na płycie?

Na płycie, w środkowej części (niedaleko otworu) jest napis producenta "XL-DVD 01191 Antz" - nie ma żadnego kodu kreskowego ani innych oznaczeń firmy tłoczącej.

A na płycie jest film "Mrówa Z" Disney DVD.

Hidden Content

marekban,

mam kilka sposobow na rozpoznanie pirata (nie stuprocentowych ale zawsze)

1. przyjrzyj sie okladce - jesli widac, ze na grzbiecie jest slad po zagieciu to masz pierwszy sygnal, ze plytka w srodku to pirat (bo "piraty" przewaznie transportowane sa w plastikowych kopertach ze zgieta na pol okladka)

2. przeczytaj uwaznie informacje na okladce o typie plyty - czy jest jednowarstwowa (DVD-5) czy dwuwarstwowa (DVD-9). Wiekszosc filmow jest w tej chwili nagrywana na dwoch warstwach. Potem sprawdz na kompie objetosc plikow na plycie. Przy nagranych dwoch warstwach powinno tego byc sumarycznie ok. 8,5 GB. Jesli jest ok. 4,5 GB a informacja na okladce mowi, ze plyta powinna byc dwuwarstwowa to jest to znak, ze to na pewno "pirat".

3. bardzo czesto, zwlaszcza dotyczy to plyt z koncertami, na "piratach" wycinany jest dzwiek i jesli na okladce jest info, ze np. dzwiek jest zakodowany w formatach Dolby Digital 5.1, DTS 5.1 i PCM Stereo a na plycie jest np. tylko Dolby (co latwo sprawdzic w kazdym odtwarzaczu) to takze informacja, ze mamy do czynienia z piratem.

Rownie czesto wycinane sa wszelkie extrasy i dodatki, zwlaszcza przy plytach dwuwarstwowych, zeby poprawic jakosc nagranego materialu.

Niestety nie ma tu regul i mozna spotkac "piraty" nagrane dwuwarstwowo ( a wlasciwie tloczone) z idealnie wydrukowanymi okladkami o super jakosci. (No ale wtedy przynajmniej nie zal wydanych pieniedzy:)

Oczywiscie przy zakupie plyty przewaznie nie ma mozliwosci sprawdzenia pkt. 2 i 3 tym niemniej mozna to zrobic w domu i jest to jakas podstawa do reklamacji.

Hidden Content

niestety ,

płytę kupowałem na allegro i od razu zaznaczone było, że jest bez okładki.

Ale za uwagi dziękuje, bo czasem kupuje na allegro i nawet nie wiem o co zapytać sprzedającego.

a film odtwarzam w stacjonarnym dvd , więc nie mam możliwości sprawdzenia pojemności płyty.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.