Skocz do zawartości
IGNORED

zmiana small stereo na medium stereo - wykorzystanie NAD C316bee?


subiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej, dzień dobry ?

powoli się przymierzam do aranżacji nowego pokoju, i siłą rzeczy będę wymieniać nagłośnienie.

do tej pory NAD C316bee +2x mission VX3. grało to przyjemnie, ale z racji braku dolnej linii uzupełniłem to o buczypudło magnat z drobnym lutowanym bulbulatorem. natomiast będziemy się przeprowadzać, na stałe i docelowo do zabudowy wolnostojącej (czyt. bez sąsiadów ? ).

chciałbym się pozbyć buczypudła, chciałbym zestaw wzmocnić (szczyt możliwości był osiągalny już w kamienicznym mieszkaniu...)

koledzy, proszę o pomoc!

  • dołożyć do C316bee końcówkę NAD C268?
  • wymienić C316bee na NAD C356bee?
  • wymienić C316bee na NAD C375bee?

salon ~40m2 (+ otwarta kuchnia), symetria z grubsza zachowana. przeglądając ofertę wstępnie planowaliśmy zakupić kolumny Imagine X2T.

może to wszystko jest przerostem nad treścią? muzyka gra często, jeśli nie płyty, to streming. Jeśli nie muzyka, to żona profanuje sprzęt netflixem (w kino się bawi... ? ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli podoba Ci się granie Nada to ja bym zamienił na 375bee, który ma odpowiedni zapas mocy oraz jest bardzo chwalony przez użytkowników ( nie wiem jak się ma do  c268). 40m2 to spore pomieszczenie do naglośnienia i podane przez ciebie kolumny powinny bez problemu dać radę. Pytanie tylko jak to ze sobą zagra??? Koniecznie trzeba posłuchać takiego zestawu. Nie mniej jednak uważam że Nad 375bee to dobry kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez danielzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie podoba brzmienie NADa? podoba ? z tymże nie miałem zbyt wielu okazji do posłuchania czegoś innego w podobnej cenie. porównywałem z Yamaha i Rotelem i wypadł korzystnie, więc kupiłem. później kupiłem też CD NADa i chciałbym żeby "elewacja" została w stylu.

C375bee - to jest już najwyższy model NADa jeśli chodzi o integry na transformatorze, flagowiec. kosztuje adekwatnie do pozycji w menu. i też właśnie to pudło bym chciał najbardziej. tylko czy to ma sens? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez subiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostań przy Nadzie z tym że twój 316 jest za słaby do takich kolumn i dlatego wymienił bym na dużo mocniejszego 375bee..Ale to nie tylko moc a i granie będzie na dużo lepszym poziomie.  Pozostaje tylko (lub aż ) dobrać kolumny które z nim zagrają.  Trzeba posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2019 o 09:48, subiel napisał:

koledzy, proszę o pomoc!

  • dołożyć do C316bee końcówkę NAD C268?
  • wymienić C316bee na NAD C356bee?
  • wymienić C316bee na NAD C375bee?

NAD C375 BEE i do tego Heco Aurora 1000. Zgrywa się to ze sobą świetnie, na tym metrażu poradzi sobie. 316 a 375 to totalnie inna klasa brzmienia jeśli charakter grania podobał ci się w 316 to z 375 będziesz mega zadowolony.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

zamykamy budowę, zaraz będę malować salon w którym będzie stał zestaw.

 

i pytanie mam, bo jest to ostatni moment żeby przerzucić dodatkowe okablowanie.

cały czas rozpatrywałem klasyczny układ w postaci wzmacniacz i dwie kolumny. bez subwoofera, bez dodatkowych gadżetów, ale może jestem w błędzie.

mogę przeciągnąć jeszcze okablowanie do dwóch głośników sufitowych, wiszących które by były za mną. warto? czy mogę je podłączyć równolegle do kolumn?

wybrany zestaw wstępnie do NAD C375bee + 2x Imagine X1T lbu X2T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

z różnych przyczyn, częściowo przez "wymogi obsługowe" żony zakupiłem nad c368, 2x QX5 i subwoofer ASW610. same kolumny ładnie grają, to co mi się podobało w poprzednim zestawie zostało tutaj utrzymane. cieplutko, wyraźnie, wystarczająco dynamicznie:) do muzyki w sumie subwoofer nie jest konieczny, to bardziej na potrzeby filmów, bo wszystko to jest podpięte również pod netflixa, hbo i pc.

nie zdecydowaliśmy się na dodatkowe karty mdc -> telewizor ma własny hub hdmi, a odtwarzacz sieciowy nam się (przynajmniej na razie) nie przyda :)

klocuchy robią wrażenie, ponad 30kg/szt, niczym dwa czarne sześciany z odysei kosmicznej. bas generowany przez kolumny w porównaniu do ASW jest nieco "rozlazły", brakuje mu trochę sprężystości, może nie schodzi aż tak nisko, ale wciąż jest super tłem do rocka czy bluesa lub jazzu. dodatkowo podstawka rozsuwa nieco tylne nóżki. mamy dosyć dużego rozbrykanego psa, i trochę się martwiłem, że poprzewraca kolumny -> już przestałem :D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.