Skocz do zawartości
IGNORED

Denon, Marantz, Onkyo , Pioneer Co wybrać? Jeden ch.. !


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

News z ostatniej ręki.

Sound United (właściciel Denona i Marantza) właśnie zakupił koncern Onkyo & Pioneer (właściciela produktów pod brandem Onkyo i Pioneer) !

Fatalna informacja dla użytkowników japońskich amplitunerów kina domowego.

Onkyo 696 i nowe Denony S750 mogą być zatem jedynie początkiem cięć w budżetowych amplitunerach kina domowego.

Dodatkowo jeśli jak w przeszłości polski dystrybutor firma Horn przejmie Onkyo i Pioneera do swojej oferty to będziemy mieli światowy oraz Polski monopol amplitunerów AV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić to co jest....hmmm...8500h ostatni Denon :( flagowy. Haha teraz wszytko będzie tak samo grać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kamon napisał:

Ja tu widzę pewien pozytyw: może Onkyo dostanie z powrotem Audyssey ??

Tylko po co?

Skoro za Audysseya trzeba zapłacić a AccuEQ i MCACC jest teraz darmowo dostępne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy Pioneer będzie używał wzmacniaczy od Denona, czy odwrotnie? Albo Pioneer pozostaje w klasie D, ale po co w takim razie jest potrzebna marka Onkyo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Trzeba kupić to co jest....hmmm...8500h ostatni Denon ? flagowy. Haha teraz wszytko będzie tak samo grać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bali daruj sobie tego x8500....  na cholere ci on?  Bedziesz montowal 15 glosnikow? Przeciez to napewno gra tak samo jak x4500. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to autor wątku ujął: "jeden ch.." z tym że 4 różne "skórki"(obudowy) do wyboru, więc nie do końca będzie to samo

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lolo2 napisał:

Bali daruj sobie tego x8500....  na cholere ci on?  Bedziesz montowal 15 glosnikow? Przeciez to napewno gra tak samo jak x4500. 

Denon x8500 gra dużo lepiej od x6500 a gdzie tam x4500 odsłuchiwałem w salonie Horna.

PS. Lamborghini to przecież też Skoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon x8500 gra dużo lepiej od x6500 a gdzie tam x4500 odsłuchiwałem w salonie Horna.
PS. Lamborghini to przecież też Skoda.
Ale w kinie czy w stereo gra lepiej?
Ogólnie kolumny też mają coś do powiedzenia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujcie wysokiej klasy brandów i wykonań samochodów, które zostały jedynie wcielone z braku możliwości istnienia samemu, do tej branży.

Tutaj już mieliśmy do czynienia z jasnymi kopiami.

Pioneer zrezygnował w swoich niższych modelach z wzmacniaczy klasy D i zrobił praktycznie kopię Onkyo. Różnica to jedynie kalibracja 

Jeszcze dalej posunął się denon który jedynie zostawił totalnie inną obudowę. Różnica w brzmieniu nie jest absolutnie adekwatna do różnicy w cenie.

Różnica procentowa w brzmieniu pomiędzy Onkyo a denonem za każdym razem zostanie zniwelowana i zastąpiona przez różnicę brzmienia na kolumnach.

4 godziny temu, fhvbn napisał:

Denon x8500 gra dużo lepiej od x6500 a gdzie tam x4500 odsłuchiwałem w salonie Horna.

PS. Lamborghini to przecież też Skoda.

Nie przesadzajmy. Miałem ten amplituner i daleko mu do marketingowego bełkotu który nam wciskają.

To nie Onkyo 905 czy Yamaha z11.

A denon x3500 z dodatkowym wzmacniaczem ( nie patrząc na ilość możliwych do podłączenia kolumn) zagra lepiej. I to wzmacniacz pokoju nada 356. A więc nadal mamy praktycznie połowę ceny 8500.

Mam nadzieję że sound united zostawi projekty obu koncernów osobno. Niech już kasa wpada do jednej kieszeni. 

Ale jeśli wszystko będzie to samo tylko w innej obudowie to rybek audio bardzo straci.

A myślę że możemy się tego spodziewać. Po raz kolejny przytaczam przykłady już na wstępie nie udanych modeli 696 i s750. A ceny ..... Znowu w górę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Wiadomo, w końcu każdy Bentley to Skoda. 

Tiaaa lambordzini. 

 

A co w tym denonie jest lepszego od x4500?  Ze ciut wiekszy trafo bo koncowek wiecej.

 

Dac lepszy? 

Koncowki inne? 

Wtyki inne? 

 

Przechodzilem to w marantzu serii 6 i 7. Wszystko gra tak samo.  Po stukroc lepiej kupic wzmacniacz niz wydawac kupe kasy na drozszy amplituner, ktorego funkcji i tak nie uzyjesz. Bo jedyna jego funkcjonalnosc to obsluga 15 kanalow zamiast 13.

 

Bentlej nie ma silnika skody, ma inna skrzynie, ma inne materialy wewnatrz.  Wiec porownanie bez sensu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiało mnie już dawno temu , czemu Onkyo 830 , 840 jest takie tanie w stosunku do Marantz 6.., 7...  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiało mnie już dawno temu , czemu Onkyo 830 , 840 jest takie tanie w stosunku do Marantz 6.., 7...  ?
Nie jest:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Można tę sytuację odczytywać jako monopol i jak niektórzy chcą i wszędzie widzą - "że branża oszukujo". Ale prawda jest niestety dużo bardziej brutalna. Pioneer sprzedał swój dział elektroniki domowej audio w 2014 roku dla Onkyo bo przynosił straty. Jak donosi jeden z raportów giełdowych w momencie sprzedaży działu domowego AV i kolumn w 2014 roku

"For the fiscal year ended in March, Pioneer generated 70% of its revenue from car electronics while its home electronics division, which includes audiovisual equipment, only accounted for about one fifth of its revenue totaling $4.8 billion. Its home electronics unit logged a tiny operating profit for the previous fiscal year and it was in the red just two years ago."

Innymi słowy, jeśli Onkyo nie kupiłoby Pioneera ten po prostu zniknąłby z rynku domowego audio. I radziłbym w ten sposób patrzeć na ewentualne podobieństwa między  urządzeniami. Albo będzie tak, że producenci będą unifikować pewne elementy, albo marki nie będzie, bo ten rynek mocno się kurczy. 

Teraz idźmy dalej. Onkyo Corporation sprzedało swój dział produkcji amplitunerów i reszty home audio dla Sound United. Cała firma po 5 latach bycia pod kreską z trudem wypracowała w tym roku zysk około 5,5 mln dolarów. Można podejrzewać, że na potrzeby całej transakcji. Innymi słowy, i ten dział najpewniej ledwo balansuje na krawędzi. 

Dzień po ogłoszeniu przejęcia Onkyo i Pioneera z Marantza odszedł Ken Ishiwata. W moim odczuciu, Marantz może być  marką, która albo pójdzie cala do obcięcia, albo przynajmniej segment hi-end i górny middle end, stąd ambasador dla audiofilów nie jest już dłużej potrzebny. Nie ma co ukrywać, że i Marantz nie był najbardziej dochodową marką, o ile też w ogóle był. 

Podsumowując. Jedni z was mogą widzieć, że krwiożercza branża unifikuje się i swoje urządzenia, żeby wyciągać Wam moi mili miliony z kieszeni i pławić sie w owych milionach niczym Sknerus McKwacz smiejąc się w twarz, ale niestety, smutna prawda jest taka, że to próba ratowania tonących statków w nadziei, że uda się je z czasem wyprowadzić z powrotem nad kreskę. 

Tak więc, mogliby po prostu nie kupować i wtedy mielibyśmy do wyboru Denona, być może Marantza, Yamahę i Sony. Czy wtedy bylibyśmy bardziej zadowoleni?

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi się jedynie o pompowanie giełdowego balona, bo musi być "growing" nie ważne jak i tym sposobem księgowi zastępują inżynierów. Więc niedługo będziemy kupowali wyłącznie marketing w ładnym opakowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafnie podsumowane rms! Nawet bym powiedział nie w waszym stylu. Podoba mi się ten wpis.

To prawda sprawdziłem ceny akcji Onkyo corporation i linia w dół prezentowała się pięknie.

Niestety producenci szukali oszczędności zamiast pomysłu jak zwiększyć sprzedaż.

Obcinanie wyposażenia i wzrost ceny okazało się krótkowzroczne 

Moim zdaniem nic z marantza się nie odłączy. Era Kena także minęła. 

Na rynku middle end jak to nazwaliscie czy hi end nie ma miejsca na marantza. Bo po prostu przegra z mniejszymi.

Nie chodzi o skupowanie brandów pod jeden szyld. Chodzi o to aby monopolista przestał robić z klientów balona.

Niech te 4 brandy istnieją. Ale prezentują innny poziom wykonania , inną funkcjonalność. Co kolwiek co pozwoli klientowi na wybór.

A w tym momencie Marantz i denon to już był jeden wał. Tak samo jak Pioneer i Onkyo.

No i jednak wprowadzanie takich modeli jak x8500 czy nawet stereo 1600ne nie jest dobrym krokiem.

 

W tym roku Yamaha zrobiła świetne posunięcie z nie wprowadzaniem nowego kolejnego modelu. Zrobią jedynie aktualizacje.

Ciekaw jestem tylko czy Horn przejmie to do dystrybucji. Oni bardzo dbają o ceny. Inaczej mówiąc o ich wielkość.

To byłby tylko dodatkowy cios dla klientów 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się raczej martwię miejscem Teac`a w tym całym burdelu .

Jedyne co jest pewne że kolejna branża spolaryzuje się na prawie marketową masówę oraz na gigantycznie przepłacone jednostkowo higendy .

Pojęcie referencji zupełnie zanika a tam była i technologia i jakość bez balonowego marketingu i snobizmu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Teac to aż dziw bierze iż ta firma nie jest popularna w Polsce bo na świecie od lat już jest. Model wzmacniacza AI-3000 czy CD-3000 to moim zdaniem nr.1 tak samo jak serie 2000. Ja miałem zagwostkę czy Denon czy Teac kupić.
Niestety bardzo ciężko było dostać wzm w Polsce a cd to do tej pory nie ma na polskim rynku.
Patrząc na fuzje D/M czy Onkyo lub Pioneer to firmy i tak będą robić swoje, Te nazwy nie znikną....chyba.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie. 

Firma teac i esoteric należały do Onkyo więc rozumiem że one też poszły pod młotek.

Po przejęciu dystrybucji teac od eic do audioklan czy jak kto woli top hi-fi faktycznie jest gorzej.

Ten dystrybutor stawia na Yamahę i bowersy.

Reszta , jak mają wolna kase, to zamówią.

Ale top hi-fi to zupełnie inny temat.

Swoją drogą to myślę że faktycznie Horn może tego nie dźwignąć.

Onkyo, Pioneer, teac, esoteric.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@5z0p3n nie rozumiem Twojego problemu związanego z tematem a zwłaszcza w twoim wykonaniu.  Przetestuj modele Cię interesujące i napisz review w swoim stylu na forum i po sprawie , może komuś się przyda ? mam na myśli coś w stylu twojej nieszczęsnej opinii na temat suba klipscha 115 , pamiętasz jak opisywałeś wrażenia z domowych testów nawet go na oczy nie widząc???? ? ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie rozumiesz, to u ciebie akurat normalne.

Temat "co wybrać" odnosi się do większości nowych tematów na forum. Zachaczylem o taki wpis aby większość nowych użytkowników mogła tu zaglądnąć.

Dodatkowo w rancie masz już odpowiedz co wybrać.

Ja amplituner mam i nie jestem na zakupie.

A tak faktycznie pamiętam kiedy tłumaczyłem ci jak on gra. Faktycznie. Mam nadzieję że teraz lepiej zrozumiesz wpis i merytoryke wypowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, 5z0p3n napisał:

 

A tak faktycznie pamiętam kiedy tłumaczyłem ci jak on gra. Faktycznie. Mam nadzieję że teraz lepiej zrozumiesz wpis i merytoryke wypowiedzi. 

Faktycznie to zapomniałeś jaką kompromitacją dla ciebie to się skończyło kiedy wyszło na jaw że opisujesz i recenzujesz coś czego nawet na oczy nie widziałeś i dlatego twoje wypowiedzi na temat obojętnie jakiego sprzętu powinny być brane z przymrużeniem oka bo nie zagwarantujesz że nie robisz replaya . Jesteś niebezpieczny właśnie w kategorii doradzania i pierwszych zakupów bo ktoś twoje wypowiedzi może wziąć na poważnie,  wydać pieniądze i ....pisać za jakiś czas tematy " pomóżcie...." nikt tak naprawdę nie jest w stanie zweryfikować czy  piszesz o czymś co miałeś, sprawdzałeś czy kolejny raz oszukujesz i opisujesz coś na podstawie tego co przeczytałeś w necie twierdząc że masz dany sprzęt na testach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ken Ishiwata żegna się z Marantzem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subfan napisał:

Faktycznie to zapomniałeś jaką kompromitacją dla ciebie to się skończyło kiedy wyszło na jaw że opisujesz i recenzujesz coś czego nawet na oczy nie widziałeś i dlatego twoje wypowiedzi na temat obojętnie jakiego sprzętu powinny być brane z przymrużeniem oka bo nie zagwarantujesz że nie robisz replaya . Jesteś niebezpieczny właśnie w kategorii doradzania i pierwszych zakupów bo ktoś twoje wypowiedzi może wziąć na poważnie,  wydać pieniądze i ....pisać za jakiś czas tematy " pomóżcie...." nikt tak naprawdę nie jest w stanie zweryfikować czy  piszesz o czymś co miałeś, sprawdzałeś czy kolejny raz oszukujesz i opisujesz coś na podstawie tego co przeczytałeś w necie twierdząc że masz dany sprzęt na testach .

Kompromitacja okazało się twoje zachowanie.

Innym użytkownikom wysłałem informacje uzupełniające skąd i jak przeprowadzane testy. Z tobą natomiast nie mam zamiaru dzielić się żadna wiedzą. Nie traktuje cię też jako osoby wzorcowej w tej dziedzinie.

Rozumiem forum potrzebuje takich kontrowersyjnych postaci jak ty. Podobnie jak show biznes. Im ktoś bardziej ....... Tym ciekawszy.D Dlategowciąż tu jesteś. I ok. Prosił bym cię jednak o nie zabieraniu głosu w tematach o których nie wiesz nic. Idź pisz sobie o swoich svs. Ja tam nie wchodzę i nie zaglądam. 

Aha i przestań nagminnie edytować swoje wypowiedzi. Rozumiem że po wpisaniu sprawdzasz w google czy twoja wypowiedź ma sens. Ale to dziwnie wygląda. Ciekawi mnie że do tej pory nikt ci na to nie zwrócił uwagi.

34 minuty temu, Padre4 napisał:

Ken Ishiwata żegna się z Marantzem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak było już o tym pisane wyżej. 

Chyba najwyższy czas. Ja nie uważałem tych produktów za special premium. Chodź nie zmienia to faktu że nowe wzmaki i CD z autografem mogą trzymać cenę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 16:56, 5z0p3n napisał:

Bardzo trafnie podsumowane rms! Nawet bym powiedział nie w waszym stylu. Podoba mi się ten wpis.

To prawda sprawdziłem ceny akcji Onkyo corporation i linia w dół prezentowała się pięknie.

Niestety producenci szukali oszczędności zamiast pomysłu jak zwiększyć sprzedaż.

Obcinanie wyposażenia i wzrost ceny okazało się krótkowzroczne 

Moim zdaniem nic z marantza się nie odłączy. Era Kena także minęła. 

Na rynku middle end jak to nazwaliscie czy hi end nie ma miejsca na marantza. Bo po prostu przegra z mniejszymi.

Nie chodzi o skupowanie brandów pod jeden szyld. Chodzi o to aby monopolista przestał robić z klientów balona.

Niech te 4 brandy istnieją. Ale prezentują innny poziom wykonania , inną funkcjonalność. Co kolwiek co pozwoli klientowi na wybór.

A w tym momencie Marantz i denon to już był jeden wał. Tak samo jak Pioneer i Onkyo.

No i jednak wprowadzanie takich modeli jak x8500 czy nawet stereo 1600ne nie jest dobrym krokiem.

 

W tym roku Yamaha zrobiła świetne posunięcie z nie wprowadzaniem nowego kolejnego modelu. Zrobią jedynie aktualizacje.

Ciekaw jestem tylko czy Horn przejmie to do dystrybucji. Oni bardzo dbają o ceny. Inaczej mówiąc o ich wielkość.

To byłby tylko dodatkowy cios dla klientów 

 

 

Niestety, klienci nie chcą kupować amplitunerów i stacjonarnej elektroniki, tak jak w latach 80-tych. Aktualny rynek to ułamek złotych czasów hi-fi na świecie. Kiedyś nie było sprzętu przenośnego i jedyna opcja, żeby posłuchać muzyki to zakup dużego hi-fi. Dzisiaj mało kogo takie hi-fi obchodzi. Ludzie traktują to jako wyróżnik statusowy - dzisiaj kolumny i wzmacniacz to dobra poniekąd luksusowe i nieco zbędne w nowoczesnym domu. Podkreślają status melomana. 

Ludzie słuchają muzyki na słuchawkach, głośnikach bluetooth i soundbarach. I to jest dzisiejsze hi-fi. Taki jest główny nurt, gdzie płyną miliony od klientów do kieszeni producentów. Tak jak 30 lat temu był to segment CD + amp i kolumny. 

Sound United nie jest "monopolistą", tylko firmą, która skupia kilka marek w ramach malutkiego segmentu na gigantycznym rynku. Gdyby był monopolistą, to żaden urząd antymonopolowy nie pozwoliłby na takie połączenie. To trochę większa łódeczka, która pływa sobie po oceanie zwanym sprzęt audio i skupuje marki produkujące sprzęt na rynek, który co roku się kurczy. Onkyo, Pioneer, Denon i Marantz sprzedają razem mniej niż bardzo przeciętnej wielkości producent chińskich soundbarów z europejską plakietką. 

Taki jest powód tego "nabijania w balona". Nikt normalny nie chce już takich urządzeń jak segment hi-fi ze strumieniowcem, ampem i CD. Albo będą produkować ten sprzęt tak jak teraz, albo go nie będą produkować, bo klasycznie hi-fi kurczy się z roku na rok. Takie rynki jak polski, gdzie wszystko z grubsza stoi w miejscu to wyjątek. 

Ale i tak, wzrosty sprzedaży głośników Bluetooth i soundbarów sa w ostatnich latach trzycyfrowe w Polsce. Tym samym, w proporcji klasyczne hi-fi znika. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.