Skocz do zawartości
IGNORED

Przetwornik dac do okolo 3 tys zl.


Carmelcalif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2019 o 19:11, Carmelcalif napisał:

Wciaz szukam...wciaz kompletuje..

Dzis dac do okolo 3 tys (nowe lub powystawowe lub uzywki).

1. Audiolab 8300 cd z wbudowanym dac....cena 2800 zl...powystawowy

2. Mdac cena okolo 3000 zl....

3. Atoll 100 dac signature...nowka za 2400 zl...

i to wszystko do naima naita xs2 plus node2i jako streamer...

Oczywiscie w node 2i jeszcze wymiana kabla zasilajacego...ale to oddzielny temat..

Moze ktos z Was ma i potrafi pomoc...

 

Co do RMEADI2 DAC  i jego mozliwości.

Jest to urządzenie profesjonalne i dźwięk z takowego bedzie inny, niekoniecznie przyjemny. Zawsze dokładny,  liniowy bez fizjologicznych podbarwień powszechnie stosowanych w produktach tzw. audiofilskich,  stąd może wydawać sie być z kiepskim brzmieniem , zwłaszcza przy cichym odsłuchu. Audiofil w łańcuchu odsłuchowym jest tylko konsumentem. Obróbkę i "przyprawę" dźwięku robi się na urzadzeniech dokładnych, neutralnych brzmieniowo. I taki jest RME. Ale dodatkowo w tym urządzeniu dostajemy szereg możliwości kształtowania dźwieku ( wszystkio dzieje się w domenie cyfrowej), indywidualnie na wszystkich wyjsciach tj.: słuchawki, niskoomowe IEM i wyjście liniowe analogowe. Jest tu genialny piecio-pasmowy korektor z możliwością podziału pasm co 1Hz, kształtowania nachyleń krzywych charakterystyk, podbiciem co 0,5dB, z możliwościa zapamietania do 20-tu róznych. Pozwalaja one wyrównywać charakterystyki m.in produktów audiofilskich dopasowując do indywidualnych upodobań.Ja koryguję nieco moje Meze 99 Classic lub akustykę pomieszczenia. Jest regulowana fizjologiczna korekcja dźwieku co 0,5dB, co 1 Hz (czyli odobno dla wysokich i niskich) oraz ustawieniem progu działania, jest też emulator odsłuchu dźwieku z kolumn w 5-ciu zaprogramowanych ustawieniach (crossfed). Do dyspozycji dostajemy  5 ustawień filtra D/A w tym uwielbiany przez purystycznych audiofili, ze względu na analogowy dźwięk NOS (Non-OverSampling). W menu jest m.in. odwracanie fazy ( dla kazdego kanału osobno i obu naraz), mozliwość regulacji poziomu sygnału i jego blokady, regulacja tonów wysokich i niskich z regulacją co 1Hz i skokiem co 0,5dB. Uwaga: jest też wyjatkowa mozliwość indywidualnego kształtowania charaktarystyk każdego kanału z osobna. I masa kolejnych ustawień po resztę informacji odsyłam do instrukcji i na stronę producenta, gdzie są testy i opisy. Opisałem powyzsze by pokazać, że nie jest to czysto audiofilski produkt. Daje on nam mozliwość samodzielnego kształtowania dźwieku by uzyskać ten odpowiedni dla nas.

Uwaga: ten DAC posiada programowalny pilot.

Wzmacniacz słuchawkowy.

Zastrzegam, że nie jestem miłosnikiem korzystania ze słuchawek. Mojed doswiadczenia z ADi2 jako  wzmacniaczem słuchawkowym sa pozytywne, bo wzmacniacz jest wyjatkowo czysty, mocny i wydajny pradowo. Napedził i ożywił AKG 550, co innym wbudowanym wzmakom niezbyt sie udawało. Potrafi grać głośno, bardzo głośno i cały czas czysto. Wart jest lepszych słuchawek niz moje uważnie dobierane Meze. 

RME jako DAC i preamp

W tej cenie nie widzę dla niego powaznej alternatywy. Zasilałem i porównywałem z nim DAC i integry Macintosh MA 8000 z DAC i MCD 550 , CA EDGE A (posiada swietny DAC na SABRE), i wysterowywałem końcówki mocy LC AUDIO Zapsolute 78W w klasie A, końcówkję CA 851W. Bardzzo dobre rezultaty dałołączenie z produktami Naim -poprezdni wpis. O pozostałych już tańszych, komponentach przez grzeczność nie wspomnę. Niestety tańsze jednostki dławiły dźwięk z DAC, najczęściej na poziomie przedwzmacniacza w testowanym urządzeniu. Może te porównania z wieloktnie drozszym sprzetem to było niesprawiedliwe dla RME, ale ten świetnie sobie poradził ( mówimy o urządzeniu za 900eur !!!). Wielokrotne różnice w cenie nie przekładają się proporcjonalne na różnice w dźwieku. dlatego cene tego RME uważam za okazyjną. 

Jak zasilam.

Sygnał do DAC z kompa przez asynchroniczne USB pliki Flac z Tidal i przez Foobar. Odczyt CD 16/44,1 z transportu CD przez coaxial i optyczny,  dźwięk jest wyraźnie gorszy niż przez USB, wynika to z protokołów przesyłu. Przy uzyciu USB audio korzystamy z wewnętrznego zegara RME. Wyjście obsługują kable  analogowe XLR Audiomica Cainit Excellence 2 i Cardas Neural Cygnus ( paranoja, że każdy jest w cenie RME, ale warto i można lepiej, grunt, że RME posiada potencjał).

NODE 2i nie daje możliwości przesyłu przez USB Audio (istotnie słabszy dźwiek), testowałem NODE 2i

 

RME to nie jest tylko urządzenie wpiąć i słuchać. Choć można i tak.

Pozwala kształtować dżwięk. Audiofilskie, firmowe  (tzw.) brzmienie jest kształtowane przez producentów , ale  z tym urządzeniem można zrobić to po części samemu. 

Proszę o uważne przeczytanie tego długiego posta, ale krótkie wpisy często teoretyczne niczego nie wnoszą, a zaoszczędzicie sobie wiele audiofilskiego czasu. Posiadam ten DAC dlatego czuje sie upowazniony by coś więcej napisać. Wszystko co tu napisałem to moje prawdziwe doświadczenia i spostrzeżenia z ponad rocznego uzytkowania, wilekrotnych porównań, godzin odsłuchów i nauki, której dostarczył mi RME ADI2.  Nie namawiam Was do zakupu, ale by sie nim bardzo poważnie zainteresować. Wypozyczyć, porównać i poszerzyć swoją wiedzę nie ograniczając się do znanych wszystkim producentów. Dzwięk z tego niepozornego urządzenia jest pierwszorzędny, nawet ten nie obrabiany. Ten DAC z pewnościa wart jest naszej uwagi i każdej płaconej złotówki (ewentualnie). U mnie pracuje jako drugi DAC ( z kilkakrotnie droższym - obiektywnie sonicznie lepszym) i często z niego korzystam. Dzwięk z tego niepozornego urządzenia jest na poziomie co najmniej dwkrotnie droższych urządzeń, ADI2  oferuje przy tym wiele nowych dźwiekowych mozliwości.Traktując jjednak sposobność  kształtowania dźwieku w RME jako wartość dodaną choć wyjatkowo przydatną i czysto użytkową to otrzymamy bardzo dobrze brzmiacy DAC za rozsądne pieniądze.

To nie jest wpis polemiczny tylko próba poważnego potraktowania tematu i zapytania Kolegi, skrócenia poszukiwań lub przekazania moich doświadczeń. 

Przyznam, że w kwocie do 2000 eur nie znalazłem konkurecyjnego urządzenia (brzmienia) co nie znaczy, że nie ma lepszych. Mam kilka typów ale to sa wyższe poziomy cenowe. Może ktoś porównywał RME z Teac 503 lub 505 ?

Podsumowując ADI 2 DAC  to: 

bardzo dobry DAC konwersja do 786kHz /32bity, w tym DSD 

doskonały wydajny wzmacniacz słuchawkowy (osobny dla słuchawek i IEM)

doskonały analogowy wzmacniacz-preamp  (pracujący w domenie cyfrowej)

fenomenalne mozliwości kształtowania dźwieku

polecam przejrzeć dane techniczne, sa imponujące

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym, że ADI2DAC lubi być szorstkawy/chropawy z Dynkami Excite a i brakuje mu organiczności i tzw. muzykalności, taki technicznie, bezdusznie grający DAC, który "pasuje" do Excite tak samo jak Hegel.... Nie odradzam ale moim zdaniem nie lubi się z Dynkami Excite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, sir.jax napisał:

Po co ruszasz na tym forum temat kabli, nie widzisz, że zawsze znajdzie się jakiś pajac, jeszcze zwoła kumpli z piaskownicy "audio mity" i za chwile będziesz miał kolejny wątek rozjebany przez buractwo antykablarskie.

Szkoda czasu na kopanie się z koniem, aż dziw że wolą wydać tysiące na sprzęty zamiast zbierać znaczki, wyszło by na dobre każdej ze stron.

Dzięki Jacek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2019 o 23:21, Adam 38 napisał:

Dodałbym, że ADI2DAC lubi być szorstkawy/chropawy z Dynkami Excite a i brakuje mu organiczności i tzw. muzykalności, taki technicznie, bezdusznie grający DAC, który "pasuje" do Excite tak samo jak Hegel.... Nie odradzam ale moim zdaniem nie lubi się z Dynkami Excite.

Twój wpis zmusił mne do kilkugodzinnego odsłuchu i porównań RME ADI2 ( co zrobiłem z przyjemnościa) . Nie usłyszałem tego co ty usłyszałeś.Dla uzyskania organiczności wprowadziłem filtr non-oversampling NOS dający najbardziej analogowy dźwięk dla wyjścia IEM ( podłączyłem słuchawki 32 ohm). Dżwiek bardzo wysokiej próby. Poźniej podłączyłem ADI2 przez XLR do końcówki mocy i integry z DAC (entuzjastycznie ocenionym). Nie znalazłem szorstkości w DAC.  Dźwięk był przejrzysty i szczegółowy, rzeczywisty, szybki, bez upiekszeń. Ale zawsze bardzo wysokiej próby. Gdy pierwszy raz zetknąłem sie z tym urządzeniem posiadając streamer z DAC za 8 tys (testując kolejny innej marki za 9500 pln) i osobny DAC za ponad 2000 złotych (wszystkie dobre i nagradzane) to z  RME usłyszałem absolutnie nową jakość dźwięku. Na Audio Show widziałem kilka ADI 2 PRO pracujące jako źródła sygnału analogowego, to mocna rekomendacja.

Co do Dynaudio to miałem pzryjemność posłuchać wyższych serii i było bardzo dobrze, Przypuszczam, że z Excite będzie bardzo podobnie. To neutralne głosniki i w miarę łagodne dla słuchacza. Może to zgranie z  ADI to kwestia okablowaniai lub wzmacniacza.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.