Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo do 2200 zł używany


KoguTek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum, mam na imię Mateusz pochodzę z Łodzi 27 lat i chciałbym złożyć swój pierwszy zestaw stereo, mam nadzieje że mi w tym pomożecie.

Chodzi o dobór sprzętu grającego stereo do 2200 zł, zdaję sobie sprawę że jest to nie dużo, wiec mogą to być rzeczy używane.

Pomieszczenie w którym będzie stał zestaw to 18m2 - 20m2, kolumny głośnikowe będą stały od siebie oddalone około 2,5 metra a miejsce siedzące będzie oddalone od kolumn około 3 metry. Zestawu Będę używał w 50% do oglądania filmów i 50% do odsłuchu muzyki, jeżeli chodzi o gusta muzyczne to wszytko co wpadnie w ucho z przewagą rock, rap, pop, muzyka filmowa, trochę metalu. Nie będę słuchał na tym Heavy metalu, jazzu, disco polo itp. Czego oczekuje od sprzętu żeby czysto zagrał, góry nie były męczące a wszystko wypełniał bass.
Pisze tutaj z racji tego że im więcej czytam forum i słucham różnych sprzętów tym większy mętlik mam w głowie, sprzęt jaki udało mi się złożyć po odsłuchach i opiniach przeczytanych na forach.

Kolumny głośnikowe : JBL E80 northridge ( Jak narazie dla mnie najlepiej zagrały, z tego co czytałem są ich zwolennicy i przeciwnicy mnie osobiście podoba się ich barwa, plus jest taki że mogę je kupić na miejscu za około 1000 zł. )
Wzmacniacz : Harman Kardon HK 970 ( Bardzo polecany właśnie do tych głośników, niestety nie jestem w stanie posłuchać jak gra. )
CD Player : Harman Kardon HD 970 ( W początkowej wersji miało nie być CD tylko DAC, ale po przejrzeniu allegro wypatrzyłem Harmana Kardona HD 970, który może zastąpić DAC-a + jeszcze będę miał nośnik CD i wyjście optyczne aby podłączyć TV. )

Z głośników jakie jeszcze słuchałem to:
STX Elektrino 250 ( Bardzo polecane w internecie dla mnie wypadły przeciętnie grały bardzo zachowawczo może to wina wzmacniacza )
Pylon audio pearl 25 ( Nie wiem jak to sie stało ale dla mnie zagrały lepiej od STX-ów, a słuchałem ich w identycznych warunkach )
Heco astron 500 ( Grały bardzo czysto ale tutaj zdecydowanie zabrakło mi basu no i cena 1400zł!!!. )

Do tego wszystkiego dochodzą kable na które chciałbym przeznaczyć 250zł ( na wszystkie kable ) wiem nie dużo ale od czegoś trzeba zacząć, tutaj nie mam typów w jakie kable celować, chętnie posłucham waszych rad odnoście kabli.
Pozdrawiam Mateusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzestań na HK i JBL to całkiem dobry komplet i jeśli kolumny nie będą za duże,

to będzie radość słuchania na dłużej. O kable będziesz się martwił, jak Ci czegoś

zabraknie w barwie; na razie zwykłe miedziane 1,5 mm2 na głośnikowe wystarczą,

a co do połączenia CD'ka ze wzmacniaczem możesz sobie sam wyrzeźbić. Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KoguTek napisał:

Nie wiem jak to sie stało ale dla mnie zagrały lepiej od STX-ów, a słuchałem ich w identycznych warunkach

Bo to bardzo dobre kolumny o ile się nie wie ile kosztują. Co do HK970 obawialbym się, że zepsuje fenomenalną dynamikę tej serii JBL-a. Ale nie miałem okazji ich razem słuchać tylko osobno. JBL-e dodatkowo powinny wytrzymać większość fanaberii użytkownika.

Widzę, żę w innym wątku zostałeś przekonany do dychawicznego zestawu NAD plus Tannoy. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem 
No własnie problem jest w tym że JBL-e mam na miejscu i jestem w stanie ich posłuchać a te Tannoy-e nie.
To jaki byś proponował wzmacniacz do tych głośników JBL??


Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Misio38 napisał:

Co do HK970 obawialbym się, że zepsuje fenomenalną dynamikę

Harmanowi 970 brakuje dynamiki ?  Chyba coś ci się pomyliło, albo nie słyszałeś tego wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wystarczyć -

2 x 82 dla 8 Ohm i 2 x 140 dla 4 Ohm a z dynamiką HK zwykle nie ma kłopotów.

Najlepiej, jak posłuchasz z JBL'ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu GOTOWE to podłączania, głośnikowe qedy XT-300 2x3,5m. jeżeli będziesz zainteresowany to puść pm, grają głębią i przestrzennym basem (jak można tak to nazwać) - wyraźny wpływ na brzmienie! Klasa czystości miedzi jeżeli się nie mylę to 6N. używałem ich 10 lat zanim znalazłem coś lepszego w zamian.

Jaką muzykę będziesz słuchać na tym systemie? 

widzę że głównie gitarową i rap, do rapu to odpowiedni przewodnik.

Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2019 o 14:03, KoguTek napisał:

mnie osobiście podoba się ich barwa, plus jest taki że mogę je kupić na miejscu za około 1000 zł. )

Najważniejsze żeby się podobały, ? warto by było coś jednak jeszcze odsłuchać by mieć jakieś rozeznanie, lecz jeśli nie masz możliwości to bierz te JBL'e. Z HK970 zagra to dobrze.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2019 o 14:03, KoguTek napisał:

Do tego wszystkiego dochodzą kable na które chciałbym przeznaczyć 250zł ( na wszystkie kable ) wiem nie dużo ale od czegoś trzeba zacząć, tutaj nie mam typów w jakie kable celować, chętnie posłucham waszych rad odnoście kabli

Masz ok.2000 na cały sprzęt , a chcesz wydać ponad 10% na kable?! Przeznacz te pieniądze na coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.