Skocz do zawartości
IGNORED

LG Nano Cell


Bobcat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ostatnim Warsaw Electronics Show w telewizorach królowały OLED-y. Samsung pokazał swój QLED, natomiast LG miał jeszcze coś: Nano Cell. Można się zastanawiać: co nadzwyczajnego? Przecież to LCD. Tak, ale sporo zmodernizowany. Obraz jak na LCD moim zdaniem bardzo dobry: ładne, nasycone kolory, dzięki strefowemu wygaszaniu znakomita czerń. W porównaniu ze zwykłym LCD o najmniej jedną (jeśli więcej) klasę lepszy.

Co o tym sądzicie? Czy ktoś może ma i mógłby się podzielić wrażeniami? Wiem, nie można stawiać Nano Cell na równi z OLED-ami. Nie ta liga. OLED to klasa najwyższa, Nano Cell umieściłbym w górnych warstwach klasy średniej. Ale dla wielu potencjalnych nabywców może być interesującą propozycją. Mam na myśli tych co niekoniecznie mierzą w najwyższą półkę, szukają czegoś dobrego ale gotowi są przeznaczyć bardziej umiarkowany budżet - Nano Cell kosztuje (jeśli się nie mylę) około połowy (lub trochę więcej) OLED-a tej samej wielkości i wyposażenego w to samo Topowe modele w tej technologii mają być 8K, ale te 4K też są Super UHD, mają HDR, HFR i WCG.

Warto w ogóle brać pod uwagę? Nie pytam o rozdzielczość, lecz o technologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano Cell jest już w modelach LG od 3 lat !
Tegoroczna odsłona nie wniosła - wg Wiesława Kowalczyka na konferencji LG w Bistro Skandal - niczego nowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę. Przyznaję, że dopiero teraz się nią zainteresowałem.

Co sądzisz o tej technologii? Czy może to być dobra opcja dla segmentu rynku o mniej zasobnym portfelu, który jednak szuka czegoś nie topowego ale dobrego, może trochę ponad przeciętną? Górne modele Nano Cell wydają się interesujące, np seria SK9500PLA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kropki kwantowe również w folii jak Qled Samsunga.
Seria SK9500 - była bardzo dobra bo ze strefowym podświetleniem , ale nie jest już produkowana.
Następcą jest SM98, który właśnie był pokazany na targach.

 

Tu są pokazana nowe możliwości tej serii. Faktycznie LG wprowadziło kilka rozwiązań innowacyjnych których jeszcze nigdy nie było na rynku. Seria SM9800 ma 98 stref.
Bardzo dobra oferta jeśli ktoś kocha i obraz i multimedia.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2019 o 21:58, Bobcat napisał:

Nie przeczę. Przyznaję, że dopiero teraz się nią zainteresowałem.

Co sądzisz o tej technologii? Czy może to być dobra opcja dla segmentu rynku o mniej zasobnym portfelu, który jednak szuka czegoś nie topowego ale dobrego, może trochę ponad przeciętną? Górne modele Nano Cell wydają się interesujące, np seria SK9500PLA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips 8303 jest z Nano Cell - ma wprawdzie matrycę IPS, ale jedną z lepszych na rynku: kontrast powyżej 1000:1. I kosztuje 3500 zł, więc to niewielka kwota. Kiedyś klasa średnia wyższa w telewizorach była rozumiana w 55 calach coś za ok. 5-6 tys zł. Moim zdaniem interesująca propozycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o LG SM 82? Czym różni się od SM 98? Bo ceną na pewno, jest dwukrotnie tańszy. Czym się różni seria  UM od SM? Na stronie producenta nowej oferty w ogóle jeszcze nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, locoloco napisał:

UM jest bez Nano Cell
SM82 ma Nano Cel ale ma 50 Hz.

W klasie 5-6 tyś są już Oledy.

Od którego modelu SM mają 100 Hz? Od którego jest tylne podświetlenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, locoloco napisał:

LG nowe LCD 100 Hz - to :
LGSM9000 - 48 stref
LG LCD SM9800 - 96 stref

Pozostałe SM są 50 Hz
Modele UM są bez Nano Cell

Jeżeli dobrze rozumiem: pozostałe (oprócz modelu 9800 i 9000) są Nano Cell ale krawędziowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.05.2019 o 09:32, locoloco napisał:

LG nowe LCD 100 Hz - to :
LGSM9000 - 48 stref
LG LCD SM9800 - 96 stref

Pozostałe SM są 50 Hz
Modele UM są bez Nano Cell

Nieprawda. LG SM8600 jest Edge-LED i ma odświeżanie 100 Hz (Tru Motion 200). SM8200 jest faktycznie 50 Hz. Tak przynajmniej wynika ze strony LG. Nie wiem jak model SM8500 gdyż na stronie go jeszcze nie ma.

Co ciekawe wszystkie te "niższe" modele (czyli Edge-LED) mają wg specyfikacji Local Dimming. 

Masz może pełną specyfikację serii SM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, locoloco napisał:

LG podaje inaczej - ale pewnie Ty wiesz lepiej...

Ja wiem tylko tyle ile przeczytałem na stronie www.lg.com.  Telewizory - Telewizory Nano Cell. Wywołaj sobie SM8600. Napisane że odświeżanie 100 Hz.

Wiesz lepiej od producenta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2019 o 11:01, locoloco napisał:

To są kropki kwantowe również w folii jak Qled Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli dobrze zrozumiałem: Nano Cell LG nie do końca jest tym samym co QLED Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mogę potwierdzić, że PHILIPS seria 8303 jest bardzo udana. Można jeszcze dopaść ostatnie sztuki 49 i 55".

100 Hz, kropka kwantowa, IPS. Trochę się męczyłem z ustawieniami ale warto było. Matryca od LG. To elegancki, aluminiowy, cienki TV z Ambilight, dwustronnym pilotem i Androidem (KODI).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

TCL wyprzedził po raz pierwszy Samsunga i znalazł się na szczycie rynku telewizorów w Ameryce Północnej.


TCL rośnie !
W pierwszym kwartale 2019 r. Udział TCL w przesyłkach telewizorów w Ameryce Północnej wzrósł do 26%, z około 16% w pierwszym kwartale 2018 r.
To stawia TCL w czołówce, wyprzedzając Samsunga, którego udział w rynku przesyłek spadł z 28% w ubiegłym roku do 21,8%. Vizio zajął trzecie miejsce, LG czwarte, a Philips (Funai) piąte. Łącznie 9,3 miliona telewizorów zostało wysłanych w Ameryce Północnej w ciągu kwartału, który jest historycznie wysoki, powiedział IHS Markit.

Udział w rynku telewizyjnym Q1 2019
Pomimo wiodącej pozycji TCL pod względem wysyłek, Samsung nadal ma znaczącą przewagę pod względem przychodów. LG udało się również wyprzedzić TCL, podczas gdy Sony weszło do pierwszej piątki. To dlatego, że Samsung, LG i Sony zazwyczaj sprzedają większe i droższe telewizory premium.

- „Erozja średnich cen sprzedaży telewizorów LCD (ASP) w Ameryce Północnej osiągnęła wysoki poziom intensywności w pierwszym kwartale. W rzeczywistości pierwszy kwartał był pierwszym, w którym średnia cena za cal LCD- Telewizja spadła poniżej 10 USD. Średnia cena 65-calowego telewizora LCD spadła prawie do tego samego poziomu, co w czwartym kwartale 2018 r., Kiedy ceny telewizorów spadły z powodu sprzedaży w okresie wakacyjnym ”- powiedział IHS Markit. „Średnia cena 55 cali była bliska 500 USD, niższa niż w czwartym kwartale 2018 r. Wobec tego wysokiego poziomu erozji ASP telewizorów LCD, przesyłki telewizorów OLED spadły z roku na rok w drugim kwartale z rzędu”.

IHS Markit zauważył również, że przesyłki telewizyjne na całym świecie wzrosły o 2,1% w pierwszym kwartale 2019 r. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2018 r. W Chinach Xiaomi pozostaje liderem z 19% udziałem .

Niewiarygodne nowe modele LCD i Oled: zwijane, rozwijane, rolowane, drukowane, składane i już działające ! Modele 8K duże i małe, w laptopach czy nawet w VR 3,5" - wow! (video)



Drukowany atramentowy Oled TV 55"- ma zmienić oblicze cenowe technologii.


Wideo pokazuje nowe elastyczne, składane, zwijane i motoryzacyjne wyświetlacze firmy BOE
BOE Display z Chin pokazał wiele wyświetlaczy OLED w SID 2019, w tym nowe elastyczne, składane, rolowane i samochodowe wyświetlacze AMOLED. Oto film przedstawiający kompletny zestaw SID firmy:
BOE zademonstrował również swoje 55-calowe prototypy OLED z nadrukiem atramentowym i najnowsze mikrodyski OLED firmy.


Rolled OLED ma najwyraźniej 12,3 cala (chociaż wcześniejsze raporty sugerowały, że ma 14 cali), podczas gdy nowy składany AMOLED to 7,7 "po otwarciu i 6" po zamknięciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • stench przypiął/eła ten temat

Udzial w przesylkach.... bardziej adekwatne bylo by podanie udzialu w sprzedazy: przy wadliwych produktach przesylek moze byc duzo wiecej niz sprzedanych TV. Szczegolnie jesli licza rowniez przesylki od klienta do sklepu...;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawy temat: w Polsce TCL jest całkiem od niedawna - nie wiem jak długo siedzi w Ameryce, ale podejrzewam, że mają agresywny marketing i stąd te tutaj zaprezentowane wyniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak donoszą niemieckie media Loewe padło na dobre - 96 letnia firma nie dożyła swojej setki. Z końcem lipca firma zamyka się na dobre. Nie chciała nawet pozyskać kolejnych inwestorów, chociaż takowi wciąż byli. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2019 o 15:15, Sklep.RMS.pl napisał:

Jak donoszą niemieckie media Loewe padło na dobre - 96 letnia firma nie dożyła swojej setki. Z końcem lipca firma zamyka się na dobre. Nie chciała nawet pozyskać kolejnych inwestorów, chociaż takowi wciąż byli. 

W sumie trochę szkoda, ale w segmencie premium jest coraz ciaśniej i TV tzw zwykłych producentów wchodzą w temat drogich telewizorów. W ogóle TV stają się coraz droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Nie mogę zdecydować na telewizor od lat. Telewizję oglądam z rzadka na komputerowym monitorze 24". Nie jestem specjalnie wrażliwy na subtelności i lepszości wizyjne. W sklepie to dla mnie wszystkie TV wyglądają tak samo, nie widzę różnicy - poza Oledami właśnie - nasycenie kolorów, plastyka i przede wszystkim czerń.

No ale ponad 6 tys. za 55" nie mam ochoty wydawać.

Kusi mnie coś za połowę tej ceny

LG 55SM8600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy znajdę w tej cenie albo taniej lepsze 100 Hz? Chce ostro widzieć latające piłki tenisowe.

Brać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.